» »

Plazma ali LCD televizor?

Plazma ali LCD televizor?

««
136 / 154
»»

Yossarian ::

Okapi je izjavil:

Glede razočaranja je odvisno, kako natančen si. Če boš analitično primerjal črnine pri kakšnih vesoljskih posnetkih, boš morda res razočaran, večina ljudi pa razlike sploh ne opazi (med plazmo in dobrim LCD).


Se v celoti strinjam. meni se zdi, da plazma fani malce preveč govorijo o tej črnini, še posebej običajnemu porabniku.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Starkiller ::

Sem skočil pogledat v trgovino in sem lahko primerjal 50" LG plasmo z aktivnimi očali z 47" LG led lcd z pasivnimi, sem imel občutek večje globine z pasivnimi na lcd (isti posnetek). Nekako me je bolj prepričal lcd z pasivnimi očali.

Na polici so imeli 3 različne plasme in enih 15 lcd. 2d je bilo lepše na kvalitetni plasmi kot na lcd. Res pa je da poceni plasma ni prišla s kvaliteto slike niti blizu nobenemu od razstavljenih lcd-jev...

Upam da še komu pomaga tole kar sem napisal.
Osebno se bom verjetno odločil za 55" LG Lcd.

SkyEye90 ::

Mene zelo moti če črna ni črna. Pri moji LG plazmi sem bil kar razočaran, glede na to da sem pričaloval črno res črno, pa je slabša kot pri prejšnjem dobrem katodniku. Isto pri LCD-jih, kolega ima novega Samsunga pa je isto sranje, le da pri temnih prizorih zniža osvetlitev in naredi zato občutek boljše črnine, ampak mene bi to preklapljanje motilo in bi prvo to izklopil :) sem pa opazil, da imajo Sony Bravie dobeo črno, tudi stari CCFL modeli, sam kaj ko so dragi.

Res je pa tako, če nekdo tega ne opazi ali ga ne moti, to ni problema :)

MooM ::

Pozdrav. Kupuje se tv, ki se bo gledal z bližine 1,5-2m. Kupil bi plazmo, ampak 42" je preveliko, ostaja LCD 32". Zaradi bližine gledanja, preferiram tv z veliko frekvenco osveževanja (100Hz in več). Našel sem ta tv:
http://www.makspro.si/index.php/led-lcd...
Ima 400Hz, ampak če malo podrobneje pogledamo specifikacije, vidimo da podpira pri različnih vhodih le 60Hz . Torej kje lahko izkoristim teh 400Hz in kako smiselni so? Večinoma bi se gledala Telemachova digitalna kablska. Ampak če priklopim nanj tv preko HDMIja in gledam kakšen film, ali mi koristi teh 400Hz.
Hvala, lp

Lonsarg ::

Na vhod več kot 60Hz ne boš pripeljal(ponavadi bo 23-30Hz), torej so vsi dodatni Hertzi samo več intrapolacije, kar je sicer čisto fajn za filme, ni pa to kaj dosti opazno, ni to CRT, kjer bit i zadeva blinkala v oko in bi rabil večjo hitrost, da te blinkanje ne moti. Če boš pa priklopil računalnik gor pa moraš to intrapolacijo itak izklopiti in TV nastaviti da predvaja samo slike, ki jih dejansko dobi. Tak da recimo da je ta frkvenca bonus, ni pa bonus vreden kaj dosti denarja.

MooM ::

Lonsarg je izjavil:

Na vhod več kot 60Hz ne boš pripeljal(ponavadi bo 23-30Hz), torej so vsi dodatni Hertzi samo več intrapolacije, kar je sicer čisto fajn za filme, ni pa to kaj dosti opazno, ni to CRT, kjer bit i zadeva blinkala v oko in bi rabil večjo hitrost, da te blinkanje ne moti. Če boš pa priklopil računalnik gor pa moraš to intrapolacijo itak izklopiti in TV nastaviti da predvaja samo slike, ki jih dejansko dobi. Tak da recimo da je ta frkvenca bonus, ni pa bonus vreden kaj dosti denarja.

Torej bo pri telemachovi kabelski to delovalo. In po tvojem mnenju je 100Hz lcd čist dost?

Lonsarg ::

Po mojem mnenju je 60Hz "zadost". Če bo stvar 100Hz bo še malenkost bolj tekoča, če se bo zlo podrobno gledal. Razlike med 100 in več Hz pa pomoje nobeno oko ni zmožno zaznati(CRTjem so dvigovali Hz vse do 100Hz, potem pa nehali, čeprav je tehnologija dopuščala dlje).

MrStein ::

MooM je izjavil:

Zaradi bližine gledanja, preferiram tv z veliko frekvenco osveževanja (100Hz in več).

? Prvič slišim, za to logiko.

Glede "hercov", treba razlikovati med temi povezanimi, a popolnoma različnimi zadevami:
- število shranjenih slik (ali v primeru TV, polslik) na sekundo
- število različnih slik, ki se jih prikaže na ekranu v sekundi
- število utripov slike na sekundo
- marketinške "izmišljene" cifre z znakom "Hz" na koncu

To zadnje z dejanskimi Herci ponavadi nima nič.

Utripanjanje: LCD ne utripa. Osvetlitev je stalna, slika je stalna.

Izjeme:
- pri zmanjšani jakosti osvetlitve (torej če ni svetlost nastavljena na maksimum), se pri LED osvetlitvi uporablja PWM, torej hitro vklapljanje na ful in izklapljanje, da je povprečje pod maksimumom. To se teoretično lahko izvaja s tako nizko frekvenco, da je opazno.
- včasih se osvetlitev namerno izkloplja (v celoti, ali po vertikalnih segmentih), da se ustvari vtis bolj tekoče slike ("Black Scanning" ali podobno, se zdaj ne spomnim imena tehnologije)

Število shranjenih slik:
Torej dejanski video material. Če so filmi (Blu-ray) je to 24 slik na sekundo. Razen če že predvajalnik pretvori preden pošlje po HDMI kablu na TV, ponavadi v 60 polslik na sekundo. TV signal je ponavadi 60 polslik na sekundo (ali 50 v Evropi). Redkokje je 720p resolucija z 60 slikami na sekundo (ali spet 50. 60 imajo zgodovinsko v Ameriki in na Japonskem)

Prikazane slike na ekranu: Skoraj vedno 60 na sekundo. Ker pri tem zgleda gibanje na LCD kot drek (oprostite na izrazu), se to poskuša izboljšati na razne načine. En je izračun in prikaz vmesnih slik. Tu preko 120 slik težko gredo, ker to LCD tehnologija ne omogoča. Če je odzivnost recimo 5 ms, pomeni, da lahko prikaže ekran 100 slik na sekund, s tem da 5 ms traja "preliv" iz prejšnje na trenutno sliko, 5 ms pa se dejansko prikazuje trenutna slika. (torej skupaj 10 ms za vsako sliko, kar nanese 100 slik na sekundo). Vse te oznake nad 100 Hz pomenijo samo izboljšave postopka, ne pa dejansko več prikazanih slik (torej bolj precizen izračun vmesnih slik, izboljšava odviznega časa ekrana, finte z osvetlitvijo (glej zgoraj) itd...)


Torej bi rad tekočo sliko? Reci v trgovini, da da jo na aparate prenos kakega športa (kot nogomet, tenis ali tek na 100 metrov) in glej, kje se jasno vidi žoga, ko leti čez ekran, oziroma kje je ozadje bolj jasno, ko kamera sledi premikajočemu se objektu/subjektu.

Idealno imej zraven klasičen CRT za primerjavo (jasnosti gibanja tega se bo LCD z muko približal).


PS: Cifra 60 velja za NTSC standard, v Evropi je ponavadi 50 (PAL). Če je pri digitalnih signalih kaj drugače, pa bo kdo drug povedal. (torej ali je 50 ali 60, druge ni)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

roCkY ::

MooM je izjavil:

Pozdrav. Kupuje se tv, ki se bo gledal z bližine 1,5-2m. Kupil bi plazmo, ampak 42" je preveliko, ostaja LCD 32". Zaradi bližine gledanja, preferiram tv z veliko frekvenco osveževanja (100Hz in več). Našel sem ta tv:
http://www.makspro.si/index.php/led-lcd...
Ima 400Hz, ampak če malo podrobneje pogledamo specifikacije, vidimo da podpira pri različnih vhodih le 60Hz . Torej kje lahko izkoristim teh 400Hz in kako smiselni so? Večinoma bi se gledala Telemachova digitalna kablska. Ampak če priklopim nanj tv preko HDMIja in gledam kakšen film, ali mi koristi teh 400Hz.
Hvala, lp

Če imaš dober signal - vsaj nekaj HD kanalov nabavi vsaj 50".
Na 2m imam 65" in je optimum tako za IPTV kjer se sicer večinoma gleda HD, kot za PS3 in PC desktop.

Kar se osveževanj tiče je pa treba pogledat kaj je očem všeč. Sami Hz ne povedo veliko, oz nič. Morda ti bo slika pri polnem risanju vmesnih slik manj všeč kot pri 100Hz.
Meni se zaenkrat še vedno najbolj dopade slika plazem, ker je manj agresivna.

Okapi ::

;((;((;(( Ne moreš verjet! Človek v prvi vrstici napiše, da mu je 42" prevelik, in se takoj najde en pameten in mu svetuje 50".

O.

roCkY ::

Okapi je izjavil:

;((;((;(( Ne moreš verjet! Človek v prvi vrstici napiše, da mu je 42" prevelik, in se takoj najde en pameten in mu svetuje 50".

O.

Eh, si precejkrat smešen s svojimi odzivi na tem forumu.

Pravzaprav čisto v tvojem slogu, komentiraš nebistvene zadeve v temi in ne spoštuješ mnenja drugega in lepiš etikete.

Lej jaz sem vesel, če mi nekdo še kaj mim tistega kar sprašujem pove. Zdej ali upoštevam ali ne je pač stvar presoje nove informacije.

Meni je bil tudi prvi kupljen ploski ekran prevelik. Ampak le prvi teden.
Še nihče, ki se je odločil da kupi TV v razmerju diagonača/razdalja gledanja nekje okoli 1.5-1.6 se mi ni potožil, da je bila odločitev napačna. In večina je pri tem tudi v prostoru konkretno premestila pohištvo...

PrimozR ::

Nebistvene zadeve? Ti to resno?!? Tukaj se ne gre za nespoštovanje tvojega mennja, se gre le za totalen fail tvojega mnenja, saj ne paše v predpisane okvirje.

Pa morda mu ni prevelik zaradi gledanja, ampak mu enostavno ne paše večji displej v omaro. Si pomislil na to? Nimajo vsi 10x10 dnevnih sob na razpolago za 65" plazme.

Okapi ::

Ali pa se mu morda zdi brezveze metat denar stran. Na 32" televizorju vidiš do zadnje pike enako sliko kot na 65".>:D

O.

mat xxl ::

Okapi pa ti ne razumeš, da eni slabo vidijo, ob enem pa, ker imajo mala stanovanja in gledajo na blizu izvajajo še fiskulturo, razmigavanje vratu, ko glavo obračajo, da vidijo vse detajle. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

SkyEye90 ::

Osebno mi tehnologije podvajanja sličic sploh niso všeč. Filmi so večinoma snemani v 24p načinu, torej 24 celih slik/s, kar je opazno kot rahlo zatikanje.
Zadnjič so predvajali neko akcijo v trgovini, kjer je bil klasičen LED LCD in poleg ta s podvajanjem sličic, recimo 100Hz (praktično oko recimo tam nad 40slik/s ne dojema več zatikanja slike). Moram priznat, da to čisto tekoče predvajanje filma sploh ni pravo doživetje filma. Film zgleda preveč umeten, gibanje je zelo čudno - pač gladko, tega nismo navajeni in občutek gledanja filma je enostavno čuden, vsaj zame :)

Okapi ::

Ja, prve zvočne filme so tudi podobno komentirali. Pa prve barvne. Enim so bili enostavno čudni. Pravi film je črno-bel in nem!

O.

PrimozR ::

SkyEye90 je izjavil:

Osebno mi tehnologije podvajanja sličic sploh niso všeč. Filmi so večinoma snemani v 24p načinu, torej 24 celih slik/s, kar je opazno kot rahlo zatikanje.
Zadnjič so predvajali neko akcijo v trgovini, kjer je bil klasičen LED LCD in poleg ta s podvajanjem sličic, recimo 100Hz (praktično oko recimo tam nad 40slik/s ne dojema več zatikanja slike). Moram priznat, da to čisto tekoče predvajanje filma sploh ni pravo doživetje filma. Film zgleda preveč umeten, gibanje je zelo čudno - pač gladko, tega nismo navajeni in občutek gledanja filma je enostavno čuden, vsaj zame :)

Primerjaj 24p in 30p posnetka, 30 FPS posnetki so takšni čudni, vsaj meni. Kar nekako preveč živi, preveč gladki, kar nekaj.

SkyEye90 ::

O (preveč) gladko tekočih slikah je bila debata tukaj, vmes najdete tudi linke s primerjavami videa z različnimi FPS-ji.

MrStein ::

30 FPS preveč gladko?
Pa to je isto kot 500 EUR je previsoka plača :-O
Preveč gladko ni. Razen če bruhaš ves dan, ker ti je realnost preveč gladka (sicer del dneva ni, ker imamo 50 Hz stroboskope ponoči). ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

commissar ::

kaj pravite o tem TVju http://www.moj-tv.com/plasma-tv/panason... za gledanje siol tvja in pa obšasno filmov s podnapisi


Ali usb play in dlna prikazuje tudi podnapise s šumniki? Ima kdo kaj izkušenj

hvala
lp

Zgodovina sprememb…

SkyEye90 ::

MrStein je izjavil:

30 FPS preveč gladko?
Pa to je isto kot 500 EUR je previsoka plača :-O
Preveč gladko ni. Razen če bruhaš ves dan, ker ti je realnost preveč gladka (sicer del dneva ni, ker imamo 50 Hz stroboskope ponoči). ;)


30 ni preveč, ker pri 30 se v hitrih kadrih še vedno vidi zatikanje. Meni je tisto predvajanje 40, 50+ preveč tekoče, preveč umetno. Pravim meni, verjamem da je večini všeč.
Aja, ponoči je realnost 100Hz, in predvsem pri LED to včasih ubija (RL efekt pa je ravno obraten) ;)

PrimozR ::

MrStein je izjavil:

30 FPS preveč gladko?
Pa to je isto kot 500 EUR je previsoka plača :-O
Preveč gladko ni. Razen če bruhaš ves dan, ker ti je realnost preveč gladka (sicer del dneva ni, ker imamo 50 Hz stroboskope ponoči). ;)

Ne, ni isto. 30 FPS videoposnetki so enostavno čudni. Pa da mi en bo zdaj kdo uletel z videoigricami, ki so POPOLNOMA drugačne.

Če je tebi 30 FPS videoposnetek kul, super zate, jaz jih ne prenesem in ga spottam s petih kilometrov! (jasno da je pretiravanje :P)

MrStein ::

O čem to govoriš? Posnetki iz telefončkov?
V primerjavi s čim?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

leil ::

"kaj pravite o tem TVju http://www.moj-tv.com/plasma-tv/panason... za gledanje siol tvja in pa obšasno filmov s podnapisi"


za tak denar dobiš ta tv v diagonali 50" Poglej na pixmania.si
Odlična slika!

commissar ::

leil je izjavil:

"kaj pravite o tem TVju http://www.moj-tv.com/plasma-tv/panason... za gledanje siol tvja in pa obšasno filmov s podnapisi"


za tak denar dobiš ta tv v diagonali 50" Poglej na pixmania.si
Odlična slika!


ja vem samo ne bom kupoval jaz, jaz samo prelagam. Kupovalo se bo v sloveniji.
Kaj pa glede podnapisov in šumnikov?

PrimozR ::

MrStein je izjavil:

O čem to govoriš? Posnetki iz telefončkov?
V primerjavi s čim?

Iz kje si ti zdaj telefone potegnil??

MrStein ::

Nikjer. Sprašujem te, o kakih posnetkih govoriš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

O 24 in 30 FPS. Kaj pa je važno na čem so bili posneti? Važno je KAKO so posneti, torej s koliko FPS.

MrStein ::

Seveda je važno.
Posnetek s profesionalno opremo (in uporabnikom) je čist drug kot posnetek na 70 EUR digitalcu (ali telefonu). Pa če ima enak FPS.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

No ti 30 FPS posnetki, ki gredo meni na živce, so bili posneti z resnimi kamerami ;)

MrStein ::

Večina resnih kamer snema filme (24 FPS) ali TV (50/60 FPS).
Zato me že ves dan firbec matra, o kakih posnetkih govoriš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

play ::

Živjo,

Se opravičujem če je bilo to vprašanje že kje zastavljeno. Zanima me je že kdo kupil tv preko tega podjetja iz VB ??

http://www.bolha.com/iskanje.php?ckat=&...

Prodajajo namreč zelo zelo poceni tv-je, ki so drugače 2x-3x dražji vse pa pošljejo iz VB. Po pogovoru s prodajalcem imajo namreč nako promocijsko akcijo, ampak še vseeno sem zelo skeptičen glede vsega. Pač nekako je vse predobro, da bi bilo res :)

Poslal mi je tudi tole, da so potrjeno podjetje od države:

http://companycheck.co.uk/company/01715...

Ampak dokler ne dobim odgovora od nekoga, ki je že naročil od njih, seveda ne kupim nič...

Lahko mi svoje izkušnje sporočite tudi preko ZS.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: play ()

sash69 ::

Tole smrdi po scammu do Juznoafriske republike. I mean...65" plazma srednjega razreda za 600€? Ja...enkrat cez 10 let mogoce.

Podobna zadeva kakor Apple scam slovenca (nove iPhone&stuff&junk za pol cene), ki je bil ne tako dolgo nazaj pravnomocno obsojen.

MrStein ::

Lahko probaš plačati na način, ki se lahko pozneje stornira (payPal, kreditna,...).

Ali pa pustiš zadevo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Govorim o tistih, ki snemajo s 30 FPS. 5D Mark II je bil že eden izmed takih.

play ::

Saj ravno v tem je tudi fora, da je plačilo vnaprej preko Western Union (če bi bilo preko paypala se sigurno ne bi tako zajebavali). Sem mu tudi sam rekel, da mi tole vse skupaj smrdi, pa je rekel, da razume in da naj bi že nek G. Žiga tudi kolebal ali bi naročil ali ne, na koncu je naročil in bil zelo zadovoljen. Ko pa sem mu rekel za kontakt od G. Žiga, da bi ga povprašal o nakupu pa je seveda rekel, da podatkov o kupcih ne sme dajati... tipično :)

Ja plazma, ki drugače stane od 2.000 do 3.000€ je tukaj 600€ :D

MrStein ::

PrimozR je izjavil:

Govorim o tistih, ki snemajo s 30 FPS. 5D Mark II je bil že eden izmed takih.

Aha, fotoaparat.
No, TV je 60 FPS, to je še bolj preveč tekoče?

Sicer le število slik na sekundo ni vse, "tekočnost" je odvisna še od kupa drugih stvari (sicer bi na CRT, LCD in plazmi bila slika enako tekoča)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Okapi ::

da je plačilo vnaprej preko Western Union
:)) Že samo to bi ti moralo povedati, da gre za najbolj navaden scam. Z Western Union denar pošiljaš samo prijateljem in sorodnikom, in to samo pod pogojem, da se prej slišiš z njimi osebno po telefonu, vse ostalo je scam.

O.

play ::

Ja saj to, potem sem ga pa vprašal zakaj ne uporabljajo Paypal, je pa rekel, da Paypal uporabljajo samo firme za nakupe večjih količin hahaha, take bedarije pa še nisem slišal :D

Lp

PrimozR ::

MrStein je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Govorim o tistih, ki snemajo s 30 FPS. 5D Mark II je bil že eden izmed takih.

Aha, fotoaparat.
No, TV je 60 FPS, to je še bolj preveč tekoče?

Sicer le število slik na sekundo ni vse, "tekočnost" je odvisna še od kupa drugih stvari (sicer bi na CRT, LCD in plazmi bila slika enako tekoča)

Kater TV je 60 FPS?

sash69 ::

play je izjavil:

Ja saj to, potem sem ga pa vprašal zakaj ne uporabljajo Paypal, je pa rekel, da Paypal uporabljajo samo firme za nakupe večjih količin hahaha, take bedarije pa še nisem slišal :D

Lp


Pa bi mu rekel da jih vzameš 10, pa potem sam v SLO naprej sam preprodas po 1200€. :D To ti še jaz takoj pol kupim. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash69 ()

MrStein ::

PrimozR je izjavil:

MrStein je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Govorim o tistih, ki snemajo s 30 FPS. 5D Mark II je bil že eden izmed takih.

Aha, fotoaparat.
No, TV je 60 FPS, to je še bolj preveč tekoče?

Sicer le število slik na sekundo ni vse, "tekočnost" je odvisna še od kupa drugih stvari (sicer bi na CRT, LCD in plazmi bila slika enako tekoča)

Kater TV je 60 FPS?

Pri nas so bolj 50 FPS. Si me ujel...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

candid ::

Živjo,

Kupujem nov oz. rabljen tv za nekje 400-450€, rad bi, da bi bil velik vsaj 32" oz. več (razdalja gledanja je nekje 2,5m), ker bo tako ali tako pristal na steni, tako da problema s prostorom ni. Sem povsem povprečen uporabnik, se pravi gledam programe po tv in gledam filme iz računalnika (nevem ali predvajajo vsi tv-ji podnapise ali samo določeni tv-ji ??). Ne potrebujem 3D oz. podobnih neumnosti...

Lahko je tv tudi rabljen, seveda če ima vsaj še nekaj garancije... se splača, glede na to, da je kar cenejši od novega ali ne kaj mislite ?? Super bi bilo, če bi mi lahko dali tudi kakšno povezavo do tv-ja, da bom sploh vedel kaj iskati, ker se ne spoznam ravno na tv-je, kaj je sploh pomembno, resolucija, kontrast, oboje... ??

Če obnovim, tv rabljen oz. nov za do 450€, vsaj 32" s čimboljšo kvaliteto slike za gledanje tv-ja in filmov iz računalnika. Več denarja ne dam, ker mislim, da je to za povprečnega uporabnika čisto dovolj :)

Hvala in lp

Okapi ::

Vzemi največji nov LG, ki ga dobiš za ta denar, in to je to.

O.

candid ::

Zakaj pa ravno LG, ali Phillips, Samsung, Panasonic, Sony niso tako dobri kot LG ??

Kaj pa recimo kaj takega, ta je po priljubljenosti zelo visoko na ceneje.si

http://www.ceneje.si/avdio-video/televi...

od LG je potem kaj takega

http://www.ceneje.si/avdio-video/televi...

Okapi ::

Zakaj pa ravno LG, ali Phillips, Samsung, Panasonic, Sony niso tako dobri kot LG ??
So še boljši, ampak pri LG dobiš največ za svoj denar in za povprečnega uporabnika bi to moralo biti najpomembnejše.

O.

mat xxl ::

Sam pravim hvala za LG ! Imamo recimo med avtomobili BMW je , Mercedese, Audije, pa tudi rižote in sem spada LG...... Vsekakor pa raje Samsung če že ljubite rižote......(čeprav je res, da jim LG dobavlja zaslone)!

PrimozR ::

To,d a jim LG dobavlja panele, je zelo težko res, navsezadnje je ravno Samsung eden izmed najpomembnejših/največjih proizvajalcev LCD-jev in OLED-ov. Načeloma so oz. bodo vso to tehnologijo prodali oz. natančneje, spin-offali, rezultat pa bi bilo lahko novo podjetje, ki bo prav tako nosilo ime Samsung, a načeloma z matično firmo ne bo povezano (Asus - Asrock povezava torej).

Dr_M ::

Imamo recimo med avtomobili BMW je , Mercedese, Audije, pa tudi rižote in sem spada LG......


A zato ma vsak cefur te avtomobile, ker so tako poceni?!

borut_p ::

http://www.tomshardware.co.uk/forum/531...

tu imaš naštete proizvajalce lcd panelov. Vsem ostalim se le dobavlja. Glavne povezave so lg/philips, samsung/sony
««
136 / 154
»»