» »

Plazma ali LCD televizor?

Plazma ali LCD televizor?

««
135 / 154
»»

djordjevic ::

Sem hotel združit prijetno s koristnim, pa so me zajebali z ono omejitvijo gotovinskega plačila na 50 evrov - privat diners -> 6 obrokov. Klinc, mogoče pa se nagradim za rojstni dan. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

gorann ::

vem, da ne pase sem, ampak kje dobit poceni dvb-c sprejemnik

problem je, ko bom imel dve kabelske na eni tv, ena bo siol kabelska preko optike, druga pa se od prej (ima hrvaski rtl in nova tv)

telekomovo kabelsko bom direkt v anteno vkljucil, pol mi pa ze zmanjka placa za drugo in zato rabim en poceni sprejemnik, glih tolk da prikaze programe

a je slabsa slika potem preko scarta kot pa ce je direkt v anteno?

MrStein ::

Načeloma ja, samo pri dobrem kablu se preveč ne bi smelo opaziti.
Če je preko HDMI pa sploh ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bastadu ::

Iščem 50" FullHD plazmo, ki jo bomo uporabljali namesto projektorja in pomožnosti tako, da nima glossy površine zaslona. Cena okoli 600 EUR, kaj priporočate?

destiny ::

Za 600€ maš pa res velik izbire :))

Dr_M ::

Robertos664 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

roCkY je izjavil:

djordjevic je izjavil:

Pretiravati pa spet ni treba. ;)

optimum ne pretiravanje!



A da te fino vrat boli pri gledajnu televizije? :))



Boljše da te vrat, kot pa oči ko ne vidiš na tv ker je premajhen :)


Ce pa za 2m rabis 65”, pol je pa ze skrajni cas, da obisces okulista :>

gorann ::

okol 600 mas samo lgjeve, ki majo pa ornk odbojno sipo

jebemu se ponoc v temi zaznam v ekranu pohistvo:) sej se navadis

bastadu ::

Je že kdo prakticiral z nanosom kakšne antiglare folije na takšno televizijo? :)

roCkY ::

Dr_M je izjavil:

Robertos664 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

roCkY je izjavil:

djordjevic je izjavil:

Pretiravati pa spet ni treba. ;)

optimum ne pretiravanje!



A da te fino vrat boli pri gledajnu televizije? :))



Boljše da te vrat, kot pa oči ko ne vidiš na tv ker je premajhen :)


Ce pa za 2m rabis 65”, pol je pa ze skrajni cas, da obisces okulista :>


Nisem si sam izmislil vidnega kota. Iz te razdalje je vidno polje polno kar da odličen občutek pri HD in 3D. In dokaj soliden pri dobrem SD. Enostavna berljivost PC desktopa je le jagoda na smetani.
Pa kdo je rekel da ga rabim. Pravim da je optimum.

Robertos664 ::

dobro, za moje pojme je optimum 55'' iz dveh metrov, za 3D pa 3m

profii ::

Pozdravljeni!

Potrebujem vaš nasvet, torej kupujem TV za v dnevno sobo, razdalija gledanja je nekje 3,5 - 4 m, budget nekje 1000 +-100 €, 3D ni nujen je pa zaželjen (pasiven), velikost 47" ali več. Zaradi porabe energije je verjetno LED lcd boljši od plazme (tv je prižgan namreč več ur dnevno)?
Kateri model TVja je trenutno best buy glede na ponujeno?

SkyEye90 ::

Ne obremenjuj se s porabo če gledaš TV tudi 5ur dnevno in več, ker razlike v ceni za nakup ne boš pokril v 10letih. Še manjša razlika pa je med LCD in LED LCD. Naj te ne zavajajo prodajalci z nakupom dražjega zaradi manjše porabe ;)

profii ::

Ok, brez oziranja na porabo, kaj je best buy?

skodars ::

Pozdravljeni,

eno vprašanje,
da ne odpiram nove teme:

Katerega izmed teh Samsungov priporočate?

UE37C5700
UE37D5000
UE37D5700
UE37C6740

Kaj je razlika med D5000 in D5700 ?

LP

tony10 ::

skodars je izjavil:

Pozdravljeni,

eno vprašanje,
da ne odpiram nove teme:

Katerega izmed teh Samsungov priporočate?

UE37C5700
UE37D5000
UE37D5700
UE37C6740

Kaj je razlika med D5000 in D5700 ?

LP



če boš dajal gor internet vzemi smart tv, drgač je pa vse donekle isto..

D5000 ni smart tv.
kruha in iger

pegaso ::

profii je izjavil:

Ok, brez oziranja na porabo, kaj je best buy?

predlagam LG plazmo

bastadu ::

gorann je izjavil:

okol 600 mas samo lgjeve, ki majo pa ornk odbojno sipo

jebemu se ponoc v temi zaznam v ekranu pohistvo:) sej se navadis


Ja kaj pa še malo več kot 600 EUR, ker te odbojne površine res ne bi rad imel ...

gorann ::

plazme majo steklo odspredj, nimam pojma kak se resit tega, mogoce majo kaksne to drugace urejeno

mastah ::

večinoma se itk tv gleda v večernih urah, tako da če imaš luč v dnevni ugasnjeno se čisto nič ne odbija

bastadu ::

Par postov višje sem napisal, da rabim kot nadomestilo za projektor v sejnem prostoru, kjer luč ne bo ugasnjena ...

Filipko ::

Jaz sem tudi okleval in se na koncu odločil za LCD, se mi zdi da se nisem zmotil.

Zico4 ::

gorann je izjavil:

plazme majo steklo odspredj, nimam pojma kak se resit tega, mogoce majo kaksne to drugace urejeno

To ni noben problem, če ne boš usmeril luči kakšne direktno v zaslon. To sploh ni kritično, ne vem zakaj se to tako potencira...

SkyEye90 ::

Verjeno zato, ker za nekatere je to moteče. Sam imam to plazmo, vendar v ozadju nimam nobenega okna. Če bi ga imal, niti slučajno nebi želel v TV-ju gledat non stop okno. Če pa je na zaslonu še temna slika, pa se je zaradi svetlobe zadaj sploh vidi ne. Za razne prezentacije, kjer je slika svetla (večinoma bele podlage, črn tekst) pa to ni problema.
Žal ima že tudi večina LCD-jev svetlo površino, ker je slika enostavno čistejša. Odboje si pa sami poglejte v trgovinah (pa ne v temnih sobah, kjer imajo ponavadi TV-je, ampak tam, kjer je zadaj za vami ko gledate TV normalna ambientna svetloba). Ocenite sami potem, a vas moti ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

Perme ::

Pozdravljeni,

Sem pred nakupom novega televizorja. Do sedaj sem imel 47" LCD Mediona, ki je odslužil svoje. Zadnje dni berem ogromno testov, tudi v trgovini sem že bil in si ogledoval različne TVje.
Maksimalni budget je cca. 800 evrov, diagonala ne sme biti pod 46". Sem v veliki dilemi glede izbora LCD (morda LED?) in plazmo. V ožji izbor so prišli sledeči TVji:

- LG 50PZ250 3D (http://www.ideo.si/a/PLAZMA_3D_50PZ250_...
- Sony KDL-46EX520B (http://www.mimovrste.com/artikel/135020...
- LG 47LK950 (http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...

ali imata oba LG-ja enako 3D tehnologijo? Na TVju se gleda šport, Blueray filmi, nekaj malega igra PS3.
Ali je še kak drug TV, ki sem ga spregledal?
3D tehnologija ni nujna, a mislim da bi bilo pametno kupiti 3D TV?

hvala za vsakršn nasvet, pomoč

lp, Andrej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Perme ()

MrStein ::

Pri 3D se nakazuje prihod aparatov brez očal, tako da "zaradi prihodnosti" ni ravno pameten argument za nakup 3D TV danes, če dejansko v tem trenutku ne rabiš 3D prikaza.
Imajo pa baje bolj kvaliteten ekran (ker morajo preklopit hitreje - pri 3D je dvakrat toliko slik za prikazat).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Okapi ::

Pri 3D se nakazuje prihod aparatov brez očal
Ja, nakazuje se že deset let, in še vsaj deset let ne bo nobenega takega, ki bi se lahko po kakovosti primerjal s tistimi z očali.Trend je kvečjemu k pasivnim očalam, ker so veliko cenejša in ni problema imeti doma pet, šest kosov.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

NemecRok ::

da ne odpiram nove teme...

prosim za pomoč, in sicer pri nakupu TVja do 600€.
Nisem se še odločil ali bo to LCD ali Plazma. Diagonala naj bi bila nad 100cm.
Trenutno se nagibam k plazmi, saj naj bi ponujala lepšo sliko, bolj naravne barve in prijaznejša za oči.
Konkterno se nagibam k modelu Panasonica - http://www.harveynorman.si/oddelki/avdi...

Prosim še za vašo pomoč in mnenja. Poraba tu zame ni tako pomemben faktor. Ravno tako ne, da ima TV internet. Če ima 3d je že super.
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

MooM ::

Imamo tale TV: http://www.moj-tv.com/plasma-tv/panason...
Zdej ko priklopim računalnik nanjga prek HDMIja, zakaj je črn rob okoli in slika ni raztegnjena čisto čez cel ekran. Je okoli dober cm roba. Sm probal vsa razmerja na TVju, pa noče bolj raztegnit, pa na kompu tudi prilagajal resolucijo in noče.
Ve kdo kje je finta.

roCkY ::

1.024 x 768 je kolker vidim resolucija ekrana.
Vpiši to in bi moralo it od roba do roba.

Poglej še če imaš kako funkcijo glede ločljivosti na TV. Ekrana, ki ga imaš ne poznam a recimo VT30 ima neke finte glede razpletanja, ki jih je treba izklopit da gre prek HDMI "pixsel na pixsel".

RC14 ::

Okapi:
Še letos boš verjetno videl 3D TV brez očal na prodajnih policah, tk da se kr nekak strinjam z MrStein, da če res ni nujno, se trenutno ne splača kupovati 3D tvja,če pa že, pa vsekakor LG ki uporablja pasivna očala.
Brez očal bo res pravo doživetje,zame vidim eno veliko prednost in sicer ker moram za gledanje tvja uporabljat očala z dioptrijo, so mi ta dodatna 3d očala samo v napoto.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

PrimozR ::

Joj no, vsi odzivi trga kažejo, da je 3D en nepotreben gimmick, ki je zanimiv pri prvem doživetju v kinu, v drugo je že 'meh', v tretje se pa gledalci skorajda že raje odločijo za običajno sliko.

Glasses-free pomaga, ampak ni pa to to. Se mi zdi, da bi bila pri možnosti izbire ali-ali (torej ne obojega skupaj) bolj popularna ločljivost 4K, kot pa 3D zmogljivost.

Okapi ::

Brez očal bo res pravo doživetje,
Boš povedal, ko boš prvič videl tak tv v živo. Namreč, če se v zadnjih par mesecih ni zgodil kakšen strašen preboj, in so uspeli narediti televizorje, ki so veliko boljši od prototipov, ki sem jih videl, je 3D slika brez očal zelo slaba.

O.

fpbs ::

Za 3D brez očal, s tako globino in istopanjem slike kot jo omogočajo danes 3D TVeji z očali bo potrebno še kar nekaj časa počakat. Drugače pa če imaš dioptrijo, in preko svojih očal namestiš ša lahka pasivna očala, to ne predstavlja nobene dodatne napote.
Odzivi trga pa kažejo, da se danes že proda preko 65% 3D televizorjev.

PrimozR ::

fpbs seveda se jih proda, ko pa na vse modele tlačijo 3D tech. Reprezentativen podatek bi bil, koliko ur se uporabljajo v 3D načinu, koliko pa v običajnem 2D.

fpbs ::

To ne drži, da na vse modele tlačijo 3D. Pri LGeju imaš praktično za vsak 3D model tudi možnost nakupa
2D modela, razen pri manjših diagonalah, kjer se pri nekaterih modelih nudi samo 2D, in pri večjih
diagonalah, kjer se nudi samo 3D verzija. Pa tudi ne vem, zakaj te to moti, saj razlika stroškov proizvodnje
2D ali 3D televizorja ni omembe vredna, pa tudi cene se že zelo malo razlikujejo med 3D in 2D. Kar se pa
uporabe tiče, je pa enako, kot je bilo s prehodom črnobele TV na barvno. Jaz se danes 3Deju nebi odpovedal.

PrimozR ::

Saj me ne moti, da se proda veliko 3D TV-jev. Moti me, da se s tem maha naokrog in to primerja z uspešnostjo, medtem ko bi bilo pravo merilo uporaba v 3D načinu. Ti se ne bi odpovedal, super. Ampak po drugi strani, kje sploh dobiti content? Okej, računalniške in PS3 igrice so eno, potem imaš še Blu-Ray (matranje s fizičnimi mediji, ki so precej dovzetni na poškodbe), to je pa bolj ali manj to, kajne?

Kot že rečeno, dokler ne bo proper glassess-free 3D techa (ki ga trenutno še ni na trgu - 3DS je eden izmed najboljših, pa se baje 3D efekt popolnoma podre, če le rahlo sprmeeniš kot, pod kateirm gledaš ekran), 3D nima možnosti za popularnost. Pa še takrat močno dvomim, da bo zaživel.

fpbs ::

3D je že zaživel. Na nam dostopnih satelitih lahko dobiš 3 proste programe +3 promo programe in pa kakih 10 plačljivih.
Ko si že omenil igrice, boš pri nekaterih LGejevih letošnjih modelih dobil poleg normalni pasivnih očal če očala za levega in desnega igralca. Kar pomeni, da levi igralec vidi drugačno sliko od desnega.
3D televizorjev brez očal s tako globino in istopanjem slike kot jo omogočajo danes 3D TVeji z očali bo pa potrebno najprej razviti posebne kamere s štirimi objektivi in bodo zelo drage.

SkyEye90 ::

Po mojem mnenju je 3D tehnologija priljubljena bolj med navdušenci tehnike in tehnologije (ki jih je veliko na slotechu). Pri povprečnih uporabnikih pa 3D po mojem mnenju ne bo nikoli zaživel, marsikdo sploh še ve ne zanj, mogoče sploh ne ve, da ga njegov domač televizor podpira.
Prav tako večina uporabnikov gleda normalne TV kanale, ki so mimogrede še v SD resoluciji, kaj šele v kakšni napredni HD 3D tehniki.

fbps, zakaj pa bi morali za 3D tehniko brez očal imeti drugačne kamere? Veš kako se snema 3D tehnika? Z dvema kamerama, ki predstavljata levo in desno oko. Nobene posebne znanosti. Zakaj bi torej potreboval štiri objektive?

antonija ::

3D televizorjev brez očal s tako globino in istopanjem slike kot jo omogočajo danes 3D TVeji z očali bo pa potrebno najprej razviti posebne kamere s štirimi objektivi in bodo zelo drage.
Eh? Vecina danasnje 3D produkcije se ne naredi z kamero z dvema objektivoma, ampak z dvema kamerama. Zdaj bojo pac vzeli 4 kamere, malo dlje casa porabili za racunanje razdalje med njimi glede na predvideno distanco gledanja in pricakovano "globino", pa je problem resen. Kamero s stirimi objektivi... :))
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Fascikel_13 ::

Fantje rabim vaš nasvet...
Iščem 37" ali 40", 100Hz LCD Televizor. Zaželjeno je, da ima LED osvetlitev ni pa nujno. Najraje bi vzel kakega LG-ja. TV se bo uporabljal primarno kot računalniški monitor.

Ker bo TV v svetli sobi (veliko dnevne svetlobe) mora biti njegov zaslon obvezno mat. Glossy-špegel varianta absolutno odpade (preizkušeno). Na internetu je čuda ponudbe različnih modelov, a nikjer ne piše kakšne vrste je zaslon. Sem bil tudi že v ogromno trgovinah, kjer pa med razstavljenimi modeli nisem našel primernega.
A kdo ve, kako izvem vrsto zaslona za določen model TV-ja?

fpbs ::

SkyEye90 je izjavil:


fbps, zakaj pa bi morali za 3D tehniko brez očal imeti drugačne kamere? Veš kako se snema 3D tehnika? Z dvema kamerama, ki predstavljata levo in desno oko. Nobene posebne znanosti. Zakaj bi torej potreboval štiri objektive?

Tudi meni ni poznano, zakaj je potrebno snemati s štirimi objektivi. Tako kamero razvijajo v nemškem Frauenhofer inštitutu.
Seveda se lahko eksperimentira na različne načine, zato so tudi nekateri 3D filmi, ki ne zaslužijo tega naziva. Poleg tega je precejšnja razlika posneti nek film in ga potem z veliko muko in ogromno časa obdelovati, da je možen za ogled, ali pa če snemaš neposredno in takoj v živo predvajaš gledalcem na televiziji.

arbenowskee ::

zdravo.

zanima me ali je med tem TVjem

http://www.electronic4you.at/fernseher-...

in tem TVjem

http://www.redcoon.at/B272532-Panasonic...

kaksna razlika? al je samo drugacna oznaka ker je drug trg?

zanima me tudi, kaksen stenski nosilec naj vzamem zraven.

Alexius Heristalski ::

Prvi (GW) ima vgrajen tudi satelitski tuner (DVB-S2).
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

commissar ::

kateri televizor za dnevno sobo za razdalij 2.5 do 3 m, in pa za gledanje siol tvja več ali manj. 3d-ja ne rabim, če pa se da pa bi internet tv.

prosim za nasvete glede velikosti, tipa (plazma, katodni,...), modela. budget je 600,700€ - oz lahko tudi malo več,

hvala
lp

MooM ::

commissar je izjavil:

kateri televizor za dnevno sobo za razdalij 2.5 do 3 m, in pa za gledanje siol tvja več ali manj. 3d-ja ne rabim, če pa se da pa bi internet tv.

prosim za nasvete glede velikosti, tipa (plazma, katodni,...), modela. budget je 600,700€ - oz lahko tudi malo več,

hvala
lp

to: http://www.electronic4you.at/fernseher-...

commissar ::

a pri takem smart tvju sploh potem še potrebujem siolov box za gledanje iptvja, ali znajo te televizorji to že samo

hvala
lp

Zico4 ::

Starkiller ::

Lp

Doma imam 2 leti star 50" plasma Panasonic viera in sedaj razmišljam o nakupu vsaj 50" 3d tv-ja.
Vse teste ki sem gledal, pravijo še vedno da je plasma "boljša" oz, da ima boljši 3d, boljšo črnino, no motion blur itd...

Všeč mi je 55" 3d led lcd Lg z pasivnimi očali.
Je kdo od vas probal gledat 3d film ali igro na plasmi in lcd-ju?
Je res taka razlika in kot mi je trgovec v večji znani trgovini rekel , da bom razočaran če grem z plasme na lcd?
Obstaja kaka plasma z pasivnimi očali?

hvala za odgovore....

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Glede razočaranja je odvisno, kako natančen si. Če boš analitično primerjal črnine pri kakšnih vesoljskih posnetkih, boš morda res razočaran, večina ljudi pa razlike sploh ne opazi (med plazmo in dobrim LCD).

O.

MrStein ::

Ja, to je zdaj odvisno, ali boš kupil TV za 500, 1000, 1500 ali več EUR
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
135 / 154
»»