» »

Plazma ali LCD televizor?

Plazma ali LCD televizor?

««
121 / 154
»»

Dromar ::

Je razlika, ti ampak jaz recimo doma ne opazim, da bi lahko bila slika še kaj boljša, ker je res svinjsko dobra. Ko gledaš v trgovini eno poleg drugega pa vidiš, da je Panasonic mal boljši, ampak za mene to ni razlog, da bi šel v nakup. Takrat, ko sem jaz kupoval, je bla G serija za 42" preko 1000EUR, PK350 pa 700EUR in če se mene vpraša, ti po letu dni ostane samo še diagonala, ostalo pa že pozabiš.
4metre maš res FULL preveč za kerokoli velikost. 60" vzami, ampak tudi na tej velikosti ne boš videl full HD tako kot bi blo treba.

Predlagam ti naslednje opcije, razmisli pač kaj se ti najbolj splača:
-50PK350 za 600EUR pa maš 50" res dober TV in si prišparaš nekaj denarja
-Panny 50G20, daš 2x tolk denarja in maš 10% boljš sliko, ki je top
-60" LG PK250 za isto denarja kot 50" Panny (meni bolj smiselno kot Panny)

Vedi samo, da na 4metrih ne boš opazil razlike med Panny G20 in LG 50PK350, ker je 4metre enostavno preveč. Za moje pojme sta torej opciji 1 in 3 najbolj smiselni!

Zico4 ::

slowfly2010 je izjavil:

Dromar je izjavil:



slowfly http://www.ceneje.si/avdio-video/televi... tole je top tv v tem cenovnem rangu, ampak fajn bi blo, da bi povedal kaj so ti prioritete. Rekel si, da češ čimvečjo diagonalo, nisi je pa definiral, nisi povedal tudi, če bi recimo ob isti ceni raje vzel 10" večji tv al 10% boljšo sliko, ker to so dost pomembni podatki.
Jes bi recimo raje imel 60" z 10% slabšo sliko kot 50" z 10% boljš sliko... http://www.ceneje.si/avdio-video/televi... recimo namesto 60" G20ke, če se mene vpraša.


TV je na razdalji 4 metrov. Verjetno je 46" premalo? Malo sem v dvomih ali je res taka razlika v kakovosti slike med hvaljenimi Panasonic plazmami in drugimi - LG, Samsung,..


Za tako razdaljo ti priporočam samo 60" - LG 60PK250 ali kaj podobnega. Tudi LG 60PK950 ni tako drag, je pa več kot vreden tega denarja. Kdor ne verjame, naj pogleda, kaj dobiš pri konkurenci (Panasonic, Samsung) za ta denar.

Yossarian ::

Joj, spet sem nabasal na enega. Dromar, zaključujem s tabo, ker površno bereš, kar sem napisal in ta diskusija nima smisla.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

rezator ::

Jaz vam bom napisal takole. Jaz sem se prijavil na Slo-tech samo zaradi enega razloga. Da povprašam kateri tv bi kupil. In to je bilo aprila 2010. Hoteli smo fotru za 50 r.dan kupiti tv (ne mi, njegovi prijatli, mene so pa zadolžili, da tv izberem). Nakoncu, ker sem bil sam tako zmeden kateri tv kupiti (zmadel sem še vse ostale), mu niso kupili ampak so mu dali keš v kuverti, da naj sam kupi tv.

In tv smo izbirali, celi maj, celo poletje in do sedaj, pred 3 tedni ko smo končno kupili tv(tisti "orginalni" keš od darila je seveda šel za druge zadeve).

In ker sem sam tak, ki bi rad dobil največ za svoj denar, nisem pustil fotru da sam izbere neki random tv (sam je patriot in je bil za Gorenje). Tako so v ožji krog prišla dva. Samsung le46c652 in LG 50pk350. Izbrali smo Samsunga. Vendar, ker ga ni bilo za ceno 850 evrov, smo čakali in čakali, da pridejo v trgovine, ki so prodajali po tej ceni. Potem smo pa z fotrom odšla v trgovino, da kupiva enega drugega. Greva mimo pk350, pravim kaj praviš an tega. Gledamo malo HD film. In potem pravi on, tega vzamemo in to bo to (meni se je počasi že mešalo, ker sem dnevno spremljel to temo, in še vrsto drugih na tujih forumuh, in to pol leta!).

Sam sem se bal kakšen bo SD signal na pk350. Moram reči da me je SD signal zelo pozitivno presenetil, ker prej nisem videl tako lepega SD signala na tako velikem tvju. SD signal pri c652 nima za burek! V trgovinah pa itak VSI šopajo HD signal, ki je skoraj povsod čudovit.

Tako, da vsem ki ste v dilemu, kaj kupiti in če se odločite za pk350, vam iz iskušen povem, da vam nebo žal. Edini minus pri tvju je ta, da more biti vsaj prvih 100 ur na kino načinu prikazu slike, ki je za moj okus najslabši prikaz slike (kontrast pa to...), ko prešačtaš na drug način je slika, waw. In pa še en minus je ta, da ima tv le optični audio izhod in tako nemorem povezati tvja z dvd hišnim kinom (5.1 zvočniki), ker nima optičnega audio vhoda. Tv kanale sem pa preklopil preko siolovega komunikatorja na dvd, tako da zvok na hišni kino ne dela samo. ko gledamo film iz usbja.

boljšega tvja 47 ali 50 inch do 900 evrov ni, in za to si bi upal dati roko v ogenj.
Some people feel the rain. Others just get wet.

neki4 ::

Dromar je izjavil:

Pa kaj je s teboj, neki4? Kaj bluziš krneki? Koga sem jaz zavajal kdaj? Beri reviewe, še nikjer nisn vido kakega priznanega reviewerja, da bi za C652 napisal, da je pa to best buy...Propagirajo ga samo tisti, ki ga majo, PK350 propagira prav vsak reviewer!


kaj trobiš, zavajaš povsod povprek. Beri svoje poste, si kot dete, ko ti doma rit brišejo.

Zico4 ::

neki4 je izjavil:

Dromar je izjavil:

Pa kaj je s teboj, neki4? Kaj bluziš krneki? Koga sem jaz zavajal kdaj? Beri reviewe, še nikjer nisn vido kakega priznanega reviewerja, da bi za C652 napisal, da je pa to best buy...Propagirajo ga samo tisti, ki ga majo, PK350 propagira prav vsak reviewer!


kaj trobiš, zavajaš povsod povprek. Beri svoje poste, si kot dete, ko ti doma rit brišejo.


Nisem opazil, da bi Dromar sploh kaj oz. sploh koga zavajal. A si lahko malo bolj konkreten, ne da bi bil žaljiv?

neki4 ::

Beri njegove poste.

Zico4 ::

neki4 je izjavil:

Beri njegove poste.


Sem jih prebral kar precej oz. večino. Kaj je oz. kaj naj bi bilo zavajanje? Bodi konkreten (citiraj)?

neki4 ::

Če misliš da imam čas zate recitirat se motiš. Maš vse gor in si vsak ustvarja svoje mnenje. Že to, da nekdo pravi, da je točno določena plasma absolutno best buy pove marsikaj.

Zico4 ::

neki4 je izjavil:

Če misliš da imam čas zate recitirat se motiš. Maš vse gor in si vsak ustvarja svoje mnenje. Že to, da nekdo pravi, da je točno določena plasma absolutno best buy pove marsikaj.

Meni tole tvoje pisanje pove marsikaj. Da ne gre za zavajanje drugih (Dromar), ampak da ti zavajaš, ker se nisi sposoben soočiti z dejstvi.
LG 50PK350 je še posebej glede na ceno absoluten best buy. Tako glede na velikost, saj je precej večji od cenovno podobne konkurence tako po karakteristikah (še celo najboljši in seveda najdražji LCD-ji se le težko približajo najboljšim plazmam). To so dokazljiva dejstva, ki se jih na noben način ne da ovreči. Če ti tega nisi sposoben dojeti in sprejeti, je to tvoj problem in to ni in ne more biti zavajanje Dromar-ja in ostalih.
Cel kup ljudi tu si je kupilo LG 50PK350 in bolj ali manj vsi so zelo zadovoljni. Nekateri pa si za isti denar raje kupujete precej slabše 32" LCD-je, ali pa dajete precej več denarja za npr. Samsung 46C652, ki se takorekoč v ničemer ne more primerjati z LG 50PK350. Ne kvaliteti slike, ne po ceni, niti po velikosti.
V Samsungovi tehnični dokumentaciji sem pred nekaj meseci prebral, da se njihovi najboljši LCD TV-ji, osvetljeni s pomočjo polja LED matrik (ne z EDGE LED osvetlitvijo na robu) skoraj lahko primerjajo z sodobnimi plazma zasloni (iz proizvodnje zadnjih dveh let).

neki4 ::

Ma ne a res, ne morem se soočiti z dejstvi, ma dej..prižgi svojo plasmo in se tam kujaj. Pojdi svoja čustva na kakšen drug forum razlagat. Zavajanje in nenehno ponavljanje da je plasma oh in sploh pa raje prepusti dromarju.

neki4 ::

tale žico pravi da se strinja z vsem kar on pove, kakšno zavajanje od žicota, lep citat iz prejšne strani, da ti ugodim:
"seveda ti po drugi strani ni neestetska 3x slabša slika na LCDju, ne?"

sedaj pa poročaj in daj argumente:)

Zico4 ::

Polemizira se z dejstvi, ne pa z žaljivkami in zavajanjem. Eni tega pač niste sposobni.

Dromar ::

neki4, iz tvojega sloga pisanja je razvidno, da nisi pretirano izobražen človek in glede na to da študiram neke vrste "psihološki marketing", ki se torej ukvarja s pospeševanjem prodaje na podlagi obnašanja in odzivanja ljudi na reklamne kampanje, ekonomsko propagando in tako naprej, ti lahko iz prve roke povem, da je edina skupina ljudi, ki se ne zna soočit s tem, da so naredili napako kot je denimo ta, da so 3x več plačali za slabši izdelek, skupina slabše izobraženih ljudi, ker je njim to merilo življenskega uspeha-z ničemer drugim se ne morejo dokazat in zato ne morejo dovolit, da bi jim nekdo vzel to, da so oni sprejeli boljšo odločitev.

Če se prav spomnim, sem v svojem postu napisal, da zgolj najbolj nesposobni ljudje, ki ne znajo pretvorit zvoka, lahko še vedno kupijo WDTV player in komot gledajo filme z DTS zvokom in ti se greš obesit na to, da je potem neestetsko imeti 2 daljinca in mislim, da je bolj neestetska slika na C652 kot 2 daljinca pri nekem nesposobnem teletu, ki ne zna pretvorit zvoka...
Govorimo o razliki 300EUR, pri čemer še vedno dobiš za manjši dnar boljšo in večjo sliko.

Sem človek, ki kljub temu, da je v mojem interesu, da bi čimveč ljudi čimveč zapravilo, saj to pomeni boljšo plačo zame, pove ljudem, kaj je najboljša izbira in se bori proti lowliferjem, ki s svojim načinom protekcionističnega razmišljanja in njemu sledečega svetovanja praznijo denarnice ljudem, ki vprašajo za nasvet.

Če me še kdaj obtožiš zavajanja in podobnih gluposti, potem se sooči še s tem, ko te nekdo pozove, da citiraš (recitirajo se načeloma pesmi, če se prav spomnim iz petega razreda osnovke, citiranje pa se res pojavi bolj nekje proti koncu kake boljše srednje ali v nekaterih primerih na faksu). In upoštevaj še to, da je za dobro utemeljevanje potreben citat umeščen v kontekst, ker se selektivno da popolnoma vsak stavek uporabit v svoj prid, čeprav v kontekstu drugače zveni)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dromar ()

nurmaln ::

Dej a se greste lahko km drugam prepucavat. Ste offtopic in dosadni.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Bellzmet ::

Še enkrat....slika na Samsung C652 je res fenomenalna in nikakor ni neestetska, kakor tukaj goni naprej Dromar.

lp

Keyser Soze ::

Trenutno iščem nov TV in se osebno precej nagibam k Philipsu.

Osebno všečen dizajn ter tudi "antiglare" zasloni, ki se jih drugi proizvajalci tako otepajo. Gledal sem 58PFL9955H/12, vendar me moti ena zadeva.
Resolucija je namreč 2560*1080 (format 21:9). Kako se to obnese s trenutno ponudbo BDjev na tržišču?

Sem namreč še na DVDjih in bo tole IMO tista priložnost, da celoten entertainment sistem prešaltam na BD.
OM, F, G!

Dromar ::

21:9 je nateg. Če kupiš 60" 16:9 plazmo boš mel kljub temu večjo sliko formata 21:9, ki bo pač mel rob zgoraj in spodaj, boš pa prišparal 2čuka.
Povej nam kako razdaljo maš do TVja, kakšen prostor maš (svetel, temen), kaj boš gledal večinoma in tako naprej.

Keyser Soze ::

Dromar je izjavil:

21:9 je nateg. Če kupiš 60" 16:9 plazmo boš mel kljub temu večjo sliko formata 21:9, ki bo pač mel rob zgoraj in spodaj, boš pa prišparal 2čuka.

Ne, se sploh ne gre tule za večjo sliko.

Večina filmov, ki si jih pogledam je v formatu 21:9. In me črn pas zgoraj in spodaj pošteno živcira.

Glede na to, da bo razdalja gledanja 2.5m, mi ni do ultra velike slike pri gledanju SD signala, kjer bi bil v plusu z 16:9 60 colarjem. Iščem namreč najboljši približek filmskemu platnu v obliki sprejemnika (ne projektorja). Plus, kot sem rekel, mi je izredno pomemben tudi izgled TVja. In Philips še nikoli ni falil v tem pogledu. IMO.

Zato me predvsem zanima iz osebnih izkušenj, kako je z resolucijo 2560*1080 pri nas oz. na BDjih?

P.S.: Aja, tako iz glave na hitro računano 21:9 na 58" namenskem TVju mora bit malček večja od tiste na 60" 16:9? Da nisi ti pomešal zadeve s starim Cinema Tvjem? Kateri je bil 55".
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Dromar ::

http://www.trustedreviews.com/tvs/revie... Kar se tiče tega niso bili najbolj zadovoljni kar se tega tiče, so pa rekli, da je zadovoljivo. Pač 2560x1080 filmov glih ni.

neki4 točno o tem govorim. "300evrov! šenkam ti jih." Kaj misliš dokazat? Da si bogat? Phah. Pojdi nazaj za trak.
Si pa dejansko tako teslo, da se obesiš na eno samo besedno zvezo, v tem primeru torej "300EUR", spregledaš pa vse drugo, kot denimo to, da kljub večji ceni dobiš slabši tv.
Pokomentiraj malo celoten tekst, sem ga namreč le tebi namenil, ker si res biser na tej strani.

Ziga Dolhar ::

Dovolj bo. Nekaj prispevkov brisanih zaradi neprimernosti (predvsem neki4), večina ostalih zaradi sklicevanja na brisane prispevke.

neki4: opozorilo pred nazivom. Priporočam ponovno branje Pravil.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Tale review sploh ni tako slab. V bistvu ga kar pohvali.

Kar sedaj ugotavljam, je da tule potem govorimo o zaenkrat samo o upscaleanju, če želiš gledat film v polni resoluciji. Ampak, moram rečt, da Cars, katere sem malo gledal v Harveyu na razstavnem modelu Cinema TVja, sploh niso zgledali švoh. V tistem blišču, med drugimi plazmami, ipd. je zadeva zgledala res OK, in nikoli ne bi rekel, da je šlo za upscale.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Vse risanke se lepo upscalajo. Bodisi iz DVD na fullHD, ali iz BR na tisto ločljivost od Cinema Philipsa. TV je zelo fancy in če imaš dovolj denarja, boš z njim čisto zadovoljen. Drugače pa se IMHO za ta denar da dobiti tudi boljše televizorja 16:9.

O.

Zico4 ::

Bellzmet je izjavil:

Še enkrat....slika na Samsung C652 je res fenomenalna in nikakor ni neestetska, kakor tukaj goni naprej Dromar.

lp


Saj verjamemo. Samo postavi na primer zraven LG 50PK350 (ki je 4" večji in vsaj 300 EUR cenejši), in ima vsaj tako dobro oz. fenomenalno sliko.

rezator ::

Tukaj pravite eni, da zavajamo folk da je 50pk350 best buy za ta denar.

Lej, meni je vseeno ali sem edini v celi Sloveniji, ki ima ta tv, ali nas pa je 10 000. Na kvaliteto mojega tvja to spoh nima nobenega vpliva, prav tako, kot na moje uživanje med gledanjem filma na tvju. Tako, da nevidim nobenega razloga zakaj bi nekdo hvalil ta tv po nepotrebnem, saj tukaj nobeden, ki ga hvali, nima nič dobička ko je kak 50pk350 kupljen. Samo svetujemo pri nakupu in nekateri govorimo iz lastnih izkušenj.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Dromar ::

Jes nisem nikoli rekel, da C652 nima dobre slike, rekel sem, da ima PK350 boljšo, stane pa manj, zato iz tega vidika C652 ni pameten nakup.

Še en podpis pod Okapija. Jes osebno se za tega Philipsa ne bi odločil, predvsem zato, ker je res ogromna količina contenta v 16:9 formatu, ki bi na tem TVju zgledla obupno (vse TV serije recimo-jaz sem obseden z njimi), sklepam, da so konzolne igre narejene zgolj v 16:9, čeprav si trdit tega ne upam, isto kar se tiče navadnega TVja-še na 16:9 niso vsi prešaltali, kaj šele 21:9, tako da bi to znalo bit res obupno. Da ne omenjam, da obstaja veliko filmov, ki se jih dobi full HD v 16:9...sam recimo imam full HD verzijo filma Avatar v 16:9 in tako nimam črnega roba.

Osebno mislim, da je ta TV namenjen bolj bogatašem, ki imajo recimo 2 TVja-enega 16:9 za 90% gledanja in potem to mojstrovino zgolj za full HD 21:9 content.
Seveda je odločitev zgolj na tebi, za ta denar lahko dobiš nekaj res res dobrega. Če si prepričan, da ti bo TV dobro služil, potem je ta nakup ok, če pa boš zaradi tega nakupa prikrajšan pri več kot 30% vsebin za pravo razmerje...potem je to stran vržen denar. Si pomislil mogoče na kak LG LX9500? 55" verzijo dobiš za okrog 2000EUR pa je špica letošnje LED produkcije. Ali lanski model LE8500 bi moral isto velikost dobit že za kakih 1600EUR. Še vedno pa bo najboljša slika na plazmah, če se mene vpraša no, recimo za približno isti denar dobiš kar 65" veliko Panasonicovo VT serijo, ki je najboljši televizor na trgu ta moment
http://www.ceneje.si/avdio-video/televi...?

Keyser Soze ::

Okapi je izjavil:

Vse risanke se lepo upscalajo. Bodisi iz DVD na fullHD, ali iz BR na tisto ločljivost od Cinema Philipsa. TV je zelo fancy in če imaš dovolj denarja, boš z njim čisto zadovoljen. Drugače pa se IMHO za ta denar da dobiti tudi boljše televizorja 16:9.

O.

Ja, risanke so res manj zahtevna rubrika. Ampak to je žal vse kar je bilo na voljo. Prodajalci tam so pa itak eni namrgodenci, tako da se rajši ne ubadam z njimi.

Zadeva tako ali tako še ni dorečena, ker je ideja stara šele kakšnih 14 dni, in možno, da bom šel, zaradi pomankanja materiala v tem formatu, v maks. 55" 16:9 LCD. Ampak me že kar nekaj časa matra tale 21:9, katerega v sanjah že vidim na svoji steni.

Moram še mičkeno posurfat pa po forumih povprašat.
OM, F, G!

Dromar ::

Keyser, mogoče je zate smiselno vzet ta 21:9 tv, če si tako navdušen nad njim, za gledanje osnovnih TV programov pa nabavi LG 42PJ350 za 400EUR, ki je plazma-torej boljša za SD signal in hkrati HD ready z native resolucijo 1024x768, ki je 4:3 resolucija, kar pomeni, da bodo 4:3 slike na njej bistveno boljše izpadle kot na full HD in HD ready z native 1365x766 al kaka je že cifra.
Če boš pljunil 3500EUR za tisto ogromnijado, boš pa že še dal teh 400EUR za to, pa še tistemu prodajalcu tam reči, naj ti da popust pa kupiš oboje in 100% ga boš dobilob tako velikem nakupu

Keyser Soze ::

Ja kam naj ga pa montiram? :D No ja, za v spalnico bi bil ja, ampak sem se ravnokar komaj znebil TVja, ki je bil do sedaj tam.

Se pa strinjam, da bi bilo idealno, če bi lahko imel dva ločena TVja, enega za SD signal in enega za filmske užitke. Ampak če bi imel plac za to, potem bi imel verjetno tudi plac za ekstra kino sobo s projektorjem kot se spodobi.

P.S.: Čez kakšnega pol leta, ko se bom dejansko odločil za nakup bo IMO tale Philips že kje bližje 3 tisočakom.:)
OM, F, G!

Kebab11 ::

Prosil bi za obrazlago slabosti/prednosti tega TV-ja http://www.makspro.si/index.php/avdio-v...
Ali se za tak denar splača poseči v kakšno drugo znamko, npr B&O?

Najlepša hvala
Obiščite mojo spletno stran

Dromar ::

Očitno ste danes vsi zadeli na loteriji, da kupujete televizije tega cenovnega ranga.
Kebab11, v tem cenovnem rangu ti predlagam nakup Panasonic VT20 65" http://www.ceneje.si/avdio-video/televi...
Trenutno najboljši televizor na trgu.
Ker si vprašal, kaj so slabosti in prednosti tistega TVja, bom odgovoril na to, da gre še vedno za LCD tehnologijo in le-ta ni ravno najboljša-črne še vedno niso črne in barve so še vedno rahlo nenaravne-to je moje mnenje in mnenje večine uglednih reviewerjev, se pa z njim nekateri ne strinjajo, tako da mogoče za tvoje oči temu ne bo tako.
VT20 ima vglavnem najboljšo sliko na trgu po mojem mnenju in po mnenju skoraj vseh reviewerjev, prav tako pa je tudi kar 13 col večja od TVja, ki si ga ti predpostavil.
Pa še če se mene vpraša Sony itak vsemu navije ceno v nebo, ker si to pač lahko privošči. Od nekega Philipsa zato dobiš za 1500EUR tak TV kot od Sonyja za 2300

Kebab11 ::

Problem je, da je prostor za TV mišljen med 2 okni, tako da pride na voljo samo nekaj do 52" oz. širine (ne diagonale, širine) 126cm
drugače pa hvala :)
Obiščite mojo spletno stran

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebab11 ()

Double_J ::

Jes nisem nikoli rekel, da C652 nima dobre slike, rekel sem, da ima PK350 boljšo, stane pa manj, zato iz tega vidika C652 ni pameten nakup.


Ali je kakšna direktna primerjava v obliki testa? Ker c652 naj bi bil boljši od teh cenenih plazem.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

sasoe ::

tudi sam kupujem TV že kr nekaj časa in preveč kompliciram! budala za kezen velikega HD TVja pač enostavno (še) nimam :(
vseskozi sem imel v mislih LCD! LG 47LE78500 fullLED in 1500eur, glih malo preveč, ampak ok!
potem pa vidim Sony 46EX500, cena nižja, barve super, tehnologija starejša, a preverjena! in kao Sony :)
potem vsepovsod berem najTV Panasonic VT20 in prvič se začnem zanimat za PLAZMO, vendar 50" 1700 eur :( uff!
potem je tukaj SAMSUNG 46C652, 850 eur, res ugodno si rečem, vidim v živo in me ne prepriča! barve super, samo hitro gibanje?
vidim VT20, super, brez dvoma najTV. Plazma me vedno bolj mika in potem pridem do PK350, 50", 650 eur in THX certifikat, to ne more bit zgrešeno?

potem berem vse argumente Dromarja za PK350 in se v večini kr strinjam, vendar po njegovi objavi

Dromar je izjavil:

neki4, iz tvojega sloga pisanja je razvidno, da nisi pretirano izobražen človek in glede na to da študiram neke vrste "psihološki marketing", ki se torej ukvarja s pospeševanjem prodaje na podlagi obnašanja in odzivanja ljudi na reklamne kampanje, ekonomsko propagando in tako naprej, ...


spet ne vem komu naj verjamem? psihološki marketing? ali si slučajno prodajalec LGjev v SLO? ali imaš kakšno drugo korist?
ali je ta odkritost in priznanje ukvarjanja z marketingom posledica zamegljenega razuma zaradi spora z neki4 ali je odkritost posledica dejanske odkritosti? vsekakor pa zdaj obstaja dvom? sicer še vedno se nagibam za PK350, razen če me piči in vzamem VT20 (če bo kaj cena padla po novem VT25 oz. VT30). kako pa kaj špili laufajo na PK350?

SkyEye90 ::

Kaj če bi raje svetovali drugim pri nakupu, komentirali svoje izdelke in v glavnem pomagali.. ne pa se tepsti med sabo kdo je pamentnejši..

Moje izkušnje: s prijateljem sva večkrat v trgovini skupaj gledala TV-je. Že nekajkrat sva naletela, da sta bila skupaj postavljena LCD Sony HX800 in Plazma LG PK350. Meni je slika na plazmi za 600evrov lepša, njemu na LCD-ju za 1500evrov. Nič nimam proti temu, mu je pač tista slika lepša in jaz bi mu priporočal LCD. Nočem pametovati v smislu 'plazma je boljša in pika'. Obe tehnologiji imata prednosti in slabosti. Če je nekomu LCD pač boljši, ima lepšo sliko, ok! Sprijaznite se, da nimate univerzalnega okusa! Nekdo ima raje žive umetne barve kot pa bolj blede in zato naravne.

Ni le temno modra barva lepa in prava, tudi svetlo zelena ima svoje privržence in ne vsiljujte mu svoje modrine :)

Yossarian ::

SkyEye90 je izjavil:

Kaj če bi raje svetovali drugim pri nakupu, komentirali svoje izdelke in v glavnem pomagali.. ne pa se tepsti med sabo kdo je pamentnejši..

Moje izkušnje: s prijateljem sva večkrat v trgovini skupaj gledala TV-je. Že nekajkrat sva naletela, da sta bila skupaj postavljena LCD Sony HX800 in Plazma LG PK350. Meni je slika na plazmi za 600evrov lepša, njemu na LCD-ju za 1500evrov. Nič nimam proti temu, mu je pač tista slika lepša in jaz bi mu priporočal LCD. Nočem pametovati v smislu 'plazma je boljša in pika'. Obe tehnologiji imata prednosti in slabosti. Če je nekomu LCD pač boljši, ima lepšo sliko, ok! Sprijaznite se, da nimate univerzalnega okusa! Nekdo ima raje žive umetne barve kot pa bolj blede in zato naravne.

Ni le temno modra barva lepa in prava, tudi svetlo zelena ima svoje privržence in ne vsiljujte mu svoje modrine :)

Moj podpis pod ta post.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

destiny ::

sasoe je izjavil:

sicer še vedno se nagibam za PK350, razen če me piči in vzamem VT20 (če bo kaj cena padla po novem VT25 oz. VT30). kako pa kaj špili laufajo na PK350?


Cena za 50'' VT20 nižje od trenutne vrednosti (cca 1600€) pomoje ne bo šla. Prej bi rekel da bo postala nedobavljiva. Novih ne štancajo več, ker je pred vrati že letošnji VT30. PK350 ima baje precej visok input lag in tako ni najbolj primeren za igre. Panasonici serije V so pri tem baje precej različni. Eni imajo visokega, pri nekaterih je pa ok. Naj bi pa bila 50'' varianta boljša od manjših, torej 46'' in 42'' modela.

Po drugi strani pa dobiš 50'' NE 3d varianto, torej 50'' V20 že za cca 1300EUR, kar je pa že kar ok cena :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: destiny ()

neki4 ::

Dromar se ukvarja z pospeševanjem prodaje, ja človek, zdej si pa povedal bistvo..nekaj je hudo narobe in očitno sem imel prav.

SkyEye90 ::

Input lag, na to bodite pozorni tisti, ki mislite igrati igre.
Moje izkušnje: ko sem gledal filme z uporabo WDTV na starem katodniku, sem imel zvok nekoliko zakasnjen, kar je posledica rahle zakasnitve AV receiverja in elektronike v njem. Sedaj imam plazmo PK350, ki pa ima večji lag kot moj ojačevalec za zvok in zadeva se je obrnila - sedaj zaostaja pa slika ;((

V filmih se tega v glavnem ne opazi, pri ogledu glasbenega filma, koncerta, pa mi je kar moteče.

Vedite, da je to le v primeru, ko imate zvok speljan iz zunanjega predvajalnika na zunanje zvočnike. Torej se to ne pojavlja v primeru gledanja televizije ali filmov iz USB vhoda.

Igralci pa to le upoštevajte. Vedite tudi, da ta lag ni plazma/lcd odvisen, ampak od modela do modela.

Dromar ::

Jeez ste sami paranoiki tukaj.
Moj point je bil ta, da kot študent psihološkega marketinga opažam, da nekateri ljudje tukaj zavovarjajo svoje TVje iz relativnega obupa, ker jim edino na svetu ostane še materialno-z vsem drugim so nezadovoljni in če nekaj kupijo, kar je slabše in povrh še dražje, jih to potolče. Trenutno sem študent in še par let bom, ker sem komaj drugi letnik in ne pospešujem prodaje LGjev v Sloveniji.

Mimogrede, igram PS3 na 50PK350, razen v izpitnem obdobju ponavadi kar vsak dan. Igram tudi preko interneta-predvsem igro Battlefield Bad Company 2 in COD4, preigral pa sem še cel kup drugih iger, predvsem dirkačin, akcij stila God of War in še kaj. Input laga nisem pri igrah opazil niti enkrat, ker je enostavno premajhen, da bi ga opazil človek. Imam tudi kolega, za katerega sem vam pravil, da je po dolgem forsiranju Sonyjeve LCDjke vzel tega LGja in pravi enako, pa igra na 3eh screenih-v stanovanju v MB ima PK350, doma ima neko 2 leti staro HD ready Philips LCD televizijo in kadar mu babnca teži, da če gledat televizijo, si plejko priklopi na LED LCD zaslon. Osebno sem igral PS3 do danes na 8 televizorjih (vsaj zdaj iz glave): Na skupnem domačem Sony LCDju, katodi pred nabavo Toshibe, na Toshibini LCDjki, na LG 32LD320, na 50PK350, na LG 42PJ350, na kolegovem Philipsu in LED LCD screenu...Na prav nobenem ni igranje PS3 štekalo. Slabše je igrat PS3 zgolj če je panel TVja le 50Hz in igraš kake hitre igre kot je recimo God of War, vendar igre zgledajo prav na vsakem LCD/plazma zaslonu bajno dobro. Osebno mi zopet bolj pristajajo barve na plazmi kot na LCDjih, še enkrat pa podpis pod SkyEye90, vendar ga bom dopolnil.

Človek naj se v končni fazi sam odloči kar se tiče nakupa, ampak če nekdo tukaj sprašuje za nasvet, potem več kot očitno ni prepričan v to, kaj naj kupi. Takemu človeku zato svetujemo to, kar se nam zdi za svoj dnar najboljše. Ne bom rekel, da se vsi LCDji ne splačajo-recimo LE8500 je trenutno izjemno dobra ponudba, ko je full LED, ampak nek Samsung C652 je pa po mojem mnenju švoh in bom to tudi vsakomur povedal, da se po mojem mnenju tak nakup NE splača.
Prav tako bom vsakomur nasprotoval, ki bo rekel, da se splača dat 300EUR več za C652, ker predvaja tudi DTS, zato ker lahko DTS kot prvo pretvarjamo, kot drugo pa lahko preko TV playerjev predvajamo tudi DTS na PK350 in še vedno prišparamo 200EUR.

Drugače pa, če si v dvomu med VT20 in PK350, se odloči glede na to, kako stojiš s financami. Vedi, da je VT20 res TOP tv, je tudi trenutno najboljši 3D tv na svetu in slika na njem bo res neprecenljiva, temu primerna pa je zato tudi skoraj 2x višja cena. Tako PK350 kot VT20 sta v svojem cenovnem rangu totalni best buy!

JohanP ::

C652 je IMHO zanimiva tudi zato, ker lahko preko service moda omogočiš PVR, torej snemanje oddaj na usb oziroma zunanji hdd... "Ljepota je itak prolazna" ;)

neki4 ::

Zico4 je izjavil:

Polemizira se z dejstvi, ne pa z žaljivkami in zavajanjem. Eni tega pač niste sposobni.


Ne filozofiraj. Dejstvo je da te je zmotila beseda zavajanje in si moral najti razlog, da rečeš isto nazaj, ko sem ti povedal mnenje da ni absolutnega best buya razen v mokrih sanjah. Mirno ti lahko rečem, da zavajaš če govoriš karpovprek da je to absolutno best buy. Preboli.

Zico4 ::

neki4 je izjavil:

Zico4 je izjavil:

Polemizira se z dejstvi, ne pa z žaljivkami in zavajanjem. Eni tega pač niste sposobni.


Ne filozofiraj. Dejstvo je da te je zmotila beseda zavajanje in si moral najti razlog, da rečeš isto nazaj, ko sem ti povedal mnenje da ni absolutnega best buya razen v mokrih sanjah. Mirno ti lahko rečem, da zavajaš če govoriš karpovprek da je to absolutno best buy. Preboli.

Zadnjič si dobil tole:

Dovolj bo. Nekaj prispevkov brisanih zaradi neprimernosti (predvsem neki4), večina ostalih zaradi sklicevanja na brisane prispevke.

neki4: opozorilo pred nazivom. Priporočam ponovno branje Pravil.
Legal systems are not supposed to be efficient. They are
designed to ensure that innocent people are not found guilty.
If that requires inefficiencies, so be it.

Kaj bi sploh še rad?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zico4 ()

neki4 ::

odgovoril sem na tvoj post. Ni treba ponavljat poste.

Zico4 ::

neki4 je izjavil:

odgovoril sem na tvoj post. Ni treba ponavljat poste.

S tabo res ne mislim več razpravljati.

Keyser Soze ::

Ekola, sem vedel, da ne bo dolgo trajalo.

21:9 je trenutno še mičkeno premalo razširjen format, tako da bom rajši posegel po 16:9. Itak lahko zadevo čez leto ali dve menjam za Cinema ekvivalent TV če bo šla zadeva kaj naprej v ponudbi filmov.

Sem pa doma malo premeril pohištvo in ugotovil, da bi lahko šel maks. 55" v diagonalo.

Pa sem mičkeno gledal teste in pomislil, da bi vzel Philipsa 8605 serijo. Kar OK ocena po testih, lep dizajn, kvalitetna izdelava, skratka dober TV za nekako sprejemljivo ceno, le z eno hibo, nenavadno za Philipsa, in sicer glossy ekran.

Po malo več brskanja sem naletel še na enega kandidata, in sicer na LGja, LX9500 serijo. 3" večji TV, baje boljši 3D preformance, isto kvalitetna slika, lep dizajn in sprejemljiva cena. Isto glossy ekran.

Zdaj iščem še kakšno tretjo opcijo, ali pa vsaj kakšno izkušnjo s tema dvema TVjema.

P.S.: Plazmam se ogibam, ker me moti tisti njihov brum. Zaenkrat mi je še vedno slišen, tako da ne pridejo v poštev - reklamacije s tem razlogom pa verjetno nihče ne bo upošteval.
OM, F, G!

Dromar ::

High-end TVji majo večinoma vsi glossy ekran. Priporočam Panasonic VT20 serijo, izberi velikost po želji pač. Daleč najboljši tv na trgu ta moment. Sam brnenja na svoji plazmi ne slišim, razen če je glasnost na 0 in čisto bela slika.

Keyser Soze ::

Ja, sem videl, da hvalijo VT20, ampak je plazma (pa grda k sam hudič).

Sam velikokrat gledam TV pozno v noč, ko folk že spi, in takrat načeloma glasnost znižam na minimum. V tem primeru zna bit plazma kar lepo slišna ( ne rečem da glih glasna ampak zame moteča ). 2000+ EUR pa ne bi dal kar tako, da na koncu ugotovim, da je zadeva moteča zame.

Bom sicer probal zadevo pogledat kje na samem, ampak zaenkrat bolj slabo kaže (harwey ma 65" mrcino na vpogled, zanimiva zadeva, samo nise glih prislanjal ušes gor, so že tko grdo gledal prodajalci).

P.S.: pa še z break-inom (pa tud deloma burn-inom) se je treba obremenjevat pri plazmi =\
OM, F, G!

Dromar ::

No, potemtakem se umikam iz priporočanja, ker mi pa osebno LCDji ne dišijo, tako da.

MrStein ::

Keyser Soze je izjavil:

Dromar je izjavil:

21:9 je nateg. Če kupiš 60" 16:9 plazmo boš mel kljub temu večjo sliko formata 21:9, ki bo pač mel rob zgoraj in spodaj, boš pa prišparal 2čuka.

Ne, se sploh ne gre tule za večjo sliko.

Večina filmov, ki si jih pogledam je v formatu 21:9. In me črn pas zgoraj in spodaj pošteno živcira.

Hmm, saj lahko daš čez zaveso, tapeto, plastiko iste barve kot preostali TV... ;)
Kaj pa rob levo in desno na ožjih vsebinah te ne bo motil?

Sicer me ne narobe razumet, ti kupi kar ti paše. Tvoje denar je.

PS: Kje so zdaj tisti, ki trdijo da so filmi 16:9 ? >:D

Keyser Soze je izjavil:


Bom sicer probal zadevo pogledat kje na samem, ampak zaenkrat bolj slabo kaže (harwey ma 65" mrcino na vpogled, zanimiva zadeva, samo nise glih prislanjal ušes gor, so že tko grdo gledal prodajalci).

Če prideš tja z 2000 EUR v žepu, bi ti morali podplate lizati...
Samo tako je pač v Slovaniji.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
««
121 / 154
»»