» »

Kako utišati mašino ...

Kako utišati mašino ...

TeMpL ::

Se je kdo kaj igral z mislijo, kako utišati mašino ?!
ki s epri 4 vetilatorjih in 6 diskih dere ko strala, zjutraj me vedno boli glava :))) src="http://www.slo-tech.com/script/news/Sma...>
mogoče je od tega ...
Ne res razmišljal sem o gobi ali kaki izolaciji na notranji strani ohišja in pa kakim poaljšanim istopnimi cevmi (pri ventilaotrih zadaj..
je že kdo kaj delal na tem ?!
ideja, fotka ;)))
LP

Beno:\

jugonostalgik ::

Priporočam napetostno regulacijo ventilatorjev (čip LM 317T). S tem si boš v bistvu sam štelu količino hrupa :D.
Pa še eden način, ki sem ga iznašel:
Jest mam vse ventilatorje vpete v silikon (močno zmanjša hrup).
Kako to zgleda? Namesto, da jih maš prišraufane, jih prilepiš s silikonskim kitom (najboljši za to je TERMOSIL). Silikon enakomerno naneseš po stranicah venta in ga pripopaš na ohišje. Pusti sušiti nekaj ur. Paziti moraš samo, da vent ni v stiku z ohišjem, ampak samo s silikonom saj potem ne bi bilo učinka. Na ta način prihraniš tudi vrtanje 4-ih lukenj za vsak vent. Da bi vent odpadel, ni straha, drži kot pribit (preverjeno);).
Nima ti kej bit, če si dober skrit!

alien-w ::

hmm jest jih pa rajs prsraufam, sem bolj ziher, da ne padejo dol:D mam ene prokleto tezke vente zdej pa bom lepo gumo dal med sraufe pa med njih! Thermosil ne spljoh, ceprav je dobra idea!

andro ::

Jaz sem pa ventilatorje prišralfal izoliral z podložki iz stare podloge za miško.:))
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

roro ::

Jugonostalgik, ali imaš kakšen načrt za to regilacijo.
Sicer iščem reostate (10W 25ohm 12V) pa jih nikjer (še na internetu sem našel le eno stran, pa je treba kupiti za vsaj 100$) ne najdem. Če jih kdo ima, naj se prosim oglasi.

jugonostalgik ::

Tkole na hitro ti povem. Načrt za ta čip (LM 317T) imaš v Conradovem katalogu in sicer tam kjer se nahajajo elektronske komponente.
Nima ti kej bit, če si dober skrit!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ikea Prevoz

Oddelek: Loža
266529 (1808) klekej
»

eMule povezava (port not opened, TCP test failed)

Oddelek: Pomoč in nasveti
111578 (1330) Bistri007
»

Tatvina na vaseh (denar)

Oddelek: Loža
449769 (7928) RejZoR
»

ne zazna usb ključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
51568 (1475) markk1
»

Elektromagnetno polje

Oddelek: Šola
81506 (1294) 20sdfj093f

Več podobnih tem