» »

temperatura durona

temperatura durona

Simko ::

Kljub temu, da smo že marsikaj rekli o tej temi, me zanima kolko naj bo temperatura durona 600/800? Na mojem je ob obremenitvi največ 45°C...a je to v redu. Če imam ohišje odprto, se temp. zniža za kakšno stopinjo, vendar je potem zadeva dokaj glasna...

A ga naj navijem še za kakšnih 50 Mhz...potem je temp. še vedno pod 50°C, če je procesor obremenjen. Ne bi rad, da mi duron odpove, čez par mesecev...

LP
Simon

TuXterrestrial ::

Moje mnenje je naslednje:

Temperatura nad 50°c je dolgoročno škodliva. Zato se trudim pri čim višjem OC-ju držat temp pod 50°C.

Pri meni je zdaj tako:

D650@900 44/45°C 49/50°C V core= 1.75/1.80

z dodatnima ventoma 80mm na stranski stranici, ki pihata not.
Pripravljam se še vgradnjo enega venta 80 mm nad procesorjem, ki po pihal ven in pa temeraturno regulacijo ventov, ki sem jo dobil na strani www.overclocker.com.au:P

TuXterrestrial ::

sorry! pravi naslov je: www.overclockers.com.au

Simko ::

ja sej, jaz si bom verjetno tudi eno luknjo naredil verjetno tik nad procesorjem, pa en dokaj velik ventilator, ki bo ven pihal...problem je le to, da ne bi rad, da bi masina bla se bolj glasna kot je ze...pa se napjalnik, ne vem, ce bo zdrzal se en venitalor vec 8-).
LP

TuXterrestrial ::

Ja ravno zato bom pa še zraven dal regulacijo hitrosti ventov. Ko bo procesor vroč bodo pač glasni ko pa se procesor ne bo zlo grel bodo pa utihnili.
Lahko pa montiraš stikala pa jih ročno ugašaš, vendar 80mm vent ki dela na 5V (sploh pa če jih imaš več) tudi hladi. Procesor je najbolj vroč v večini primerov ko špilaš kakšne igre kjer pa se glasnost tolk ne pozna. Čisto druga pesem je recimo pri men k gledam še tv ali pa srfam po netu ko pa ti gre mal na živce tisto brenčanje.

sinko999 ::

Glede temperatur so čisto noramalne moj primer Duron 600@850 pri 1.65V maximalno obremenjen 43°c pri temp okolice je 23°c z crom orbom . Pa nimam kakih extra ventilatorjev notri .

LP
Ni? ni ve?no !

Simko ::

Pol bom ga pa se malo navil :)

a ve kdo, zakaj mi kljub temu, da imam v biosu nastavljeno frekvenco proca na 850 Mhz, včasih ob zagonu najde durona kot 800 Mhz??:|

RudeBw ::

Ponovno prebarvaj L1 mostičke na procu. To največkrat pomaga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382959 (1731) rejven
»

Navijanje AMD 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
332878 (2149) c3R4R
»

XP1700+ na 58° verjetn ni normaln ha?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492337 (1360) Markoff
»

VOLCANO II - GLASNOST?!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181488 (1197) Binji
»

Hladni procesorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
301883 (1504) S-T-M

Več podobnih tem