» »

Netscape se vrača

Netscape se vrača

OSNews - Po beta testiranju je prišel ven Netscape 8. Avtorji obljubljajo, da zna vsako stran na internetu prikazati povsem pravilno. To so omogočili z z graditvijo programa na spletnem brskalniku Firefox 1.0.3, ki pa so mu dodali jedro Internet explorerja.

Avtorji so poleg tega dodali tudi:

Deskanje z zavihki
Kontrolo strani
MultiBar
Form Fill/Passcard
Live Content

Novi Netscape 8 si lahko prenesete z uradne strani

Pred prenosom pa se prepičajte, če Netscape 8 podpira vaš sistem.

34 komentarjev

kanzyani ::

kul to je pa postaja podobno operi , bo treba probat :D

christooss ::

Ben Goodger je v svojem blogu objavil svoje mnenje o "varnem" sistemu. Link
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Marjan ::

Image:Netscape8.png @ Wikipedia

Pred (mnogo) leti je bil Netscape dokaj popularen.

Se nadejamo kakih testov... ampak glede hitrosti slabo kaže. Je pa fajn videt, da se premika na področju browserjev.

Pithlit ::

"Oh, and it's only available on Windows. So I won't be trying it out."
Se strinjam. Bi pa IE pogon blo zanimivo videt na Linux-u.
Life is as complicated as we make it...

christooss ::

Na voljo so ze popravki za varnostne luknje
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Jeebs ::

Sm uporabljal Netscape več ko zadnji dve leti. Osmico pa sem namestil, zbrisal in prešaltal na FF. Vsaj meni osebno je to, kar so naredili iz Netscape-a v osmici obup. Vse nekaj poštrihano, brezvezni dodatki... Poleg tega pa še ni več ''Netscape mail''.;( Dve uri sm se hecu, da sm vse, kar sm potreboval uspešno preselu na FF in Thunderbird (mail)... Skratka, Netscape me je tako razočaral, da se ga več ne dotaknem. Sploh sedaj, ko se počasi privajam na FF in Thunderbird se sprašujem, kaj sem skoraj 3 leta počel s tistim skropucalom. Od osmice sem pričakoval, da bodo kvečjemu ven pometali odvečno robo (njihov messenger in pa glupo prijavo v Netscape mail al kaj je že tisto), so ga pa zagnojili do amena.;( ;((
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

darkolord ::

Ko bo tole vse prav prikazalo, bom jaz Benedikt XXI

Jaffa ::

V FF mi ne dela back, fw na miški, dolžina schrola ni enaka kot drugje. Ker ? Pa text iz levega frame-a na ST prek teče 8-) , oz. gre prek črte, ki ločuje frame.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaffa ()

jype ::

Eh? ST nima nobenih frejmov, ti mas pa zgleda en cuden FireFox, ker meni odlicno dela.

darkolord: ce mislis da ima tisto skrpucalo, ki ga "pravilno" pokaze zgolj IE kaj skupnega s HTML, potem se motis.

Jan987 ::

men grejo uni gumbi za e-mail pa take stvari ful na živce in sem zato raje na firefox!

drola ::

A se lahko kje dobi paket za namestitev, ki potem ničesar več ne downloada, ko inštaliraš ?
https://drola.si

Nejc Pintar ::

kaj je potem smisel browserja, boš gledal svoj disk? :)
Lahko je biti prvi, če si edini!

Ziga Dolhar ::

> Pa text iz levega frame-a na ST prek teče , oz. gre prek črte, ki ločuje frame.

Od včeraj dalje se to meni dogaja na 2 ločenih kištah, na obeh Maxthon (torej IE prikaz).
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

drola ::

kaj je potem smisel browserja, boš gledal svoj disk? :)


Ne, vendar ne bi rad vsakič, ko bom formatiral disk na novo downloadal celega browserja, ker nisem eden tistih, ki imajo širokopasovne povezave.
https://drola.si

darkolord ::

darkolord: ce mislis da ima tisto skrpucalo, ki ga "pravilno" pokaze zgolj IE kaj skupnega s HTML, potem se motis.

ne, ne mislim tega

Jaffa ::

jype, ne ti si.

www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

drola ::

Daj, pokaži sliko celega zaslona, ko se je pojavila tale napaka v FF.
https://drola.si

Roadkill ::

Jaffa, kaj ko bi dal textsize na normal?
Ü

64202 ::

Cudno, mojemu browserju pa font size ne dela tezav :))

I am NaN, I am a free man!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Roadkill ::

Netscape je bil kul do leta 1998-99, pol so pa zečel bluzit in rezvijat nek bloatware.
Vsakič ko izdajo novo verzijo ubistvu uzamejo zadnjo mozillo in jo nardijo bloaty in dodajo AOL spyware.

Kje so časi Netscape Communicatorja 4.57. Itak mi je bil pa od vseg apri njih najbolj všeč mail client in sem posledično zaradi tega dandanes na firefox+thunderbird kombinaciji (drugače bi bil vrjetno pri operi).
Ü

B-D_ ::

Ne vem kdo hoče ta shit... saj je samo en cheap bloatware ovitek ki uporablja enega od engienov za rendranje strani. Ali Firefoxovega, ali pa IEjevega. Zakaj ne bi že kar takoj uporabljali pravo stvar in lavfali firefoxa brez vsega bloata + imeli še možnost extensionov?

Poldi112 ::

Mogoce zaradi nostalgije?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

B-D_ ::

Nostalgije česa? Nikoli ni pokazal nič uporabnega s svojim statusom nekompatibilnega piece-of-shit, stare verzije so se usuvale še petkrat hitreje kot so se lahk win95, resurse je pa vedno žrl kot zmešan... uporabljali so ga itaq samo tisti, ki so hoteli biti l33t, ostali pa so se jim režali in se držali za glavo... sicer pa ne rečem da ni morda pri drugih področjih, npr OSih, še dandanes kaj dosti drugače... ;)

Roadkill ::

Um... sicer spomin ni moja močna stran, a se mi zdi, da je bil netscape v svojih zlatih časih brez konkurence. Ne spomnim se, da bi imel takrat kake probleme pri pravilnosti rendriranja in tudi hiter je bil (verzija 3 in 4). Edino kar ga je ubilo je bilo, ko je naložil javo. Takrat je moj p100 24mb rama padel na kolena in se razjokal.... 5 minut za tem pa sesul. :)

IE je bil tise čase precej bolj patetičen od današnjih verzij.

NN4 - zakon je bil!
Ü

Tarzan ::

Glede prikaza tele strani in texta, ki štrli čez črto.
To se samo zgodi, ko 3× povečam velikost teksta v FireFoxu, v IE pa mi z izbiranjem večje velikosti teksta sploh ni uspelo povečevati/zmanjševati teksta, tako da je stran lepo zaklenjena na eno velikost fontov. Zato tudi deluje brez "problemov".

Še vedno imam rad na voljo hiter način povečanja fontov, ki ga omogoča Firefox, saj stran lepo deluje do kar velike povečave. IE je zrel za odpad, sprijaznite se. Kar pa se tiče Netscapea me je pa pustil povsem ravnodušnega. Če bi lahko deloval na Linuxu, bi ga verjetno obdržal, ker je potrebno včasih kako zadevo pogledati skozi "oči" explorerja, predvsem pri testiranju naše strani. Da pa bi zadevo laufal v Vmware-u v Windowsih XP, kjer imam lepo možnost gnati Explorerja mi pa ne pade na pamet. Ideja lahko da je izvirna, skupno pogledano pa je zadeva porazna.

Poldi112 ::

Netscape je, kot je nekdo omenil, dejansko nekoc bil sinonim za browser. Pa tiste zvezdice ki so letele cez N so bile tudi 100x lepse od tistega grdega e. Ampak to je bilo se najmanj.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Tarzan ::

No, pa da še sličice pokažem, kje se zadeva podre... Fonti so tam tako ali tako že preveliki. Tisti, ki zelo slabo vidijo in jim taki fonti pridejo prav pa verjetno niti niso pozorni na take napakice ;) .

Pri taki velikosti še vse lepo deluje:


Tu pa se veselje konča:


Pri Explorerju bi se sigurno zgodilo isto, problem je le v tem, da se teksta sploh ne da povečati.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

B-D_ ::

Ako si tak ekstremist, da imaš monitor oddaljen 4 metre stran od buče ali (yuck) bereš strani na televiziji, enostavno pomanjšaj resolucijo ekrana in vse se bo "magično" povečalo in še vedno rendral pravilno. Big deal, kolk dedijev pa bere ST? :P

darkolord ::

Zakaj bi nekdo pomanjševal resolucijo, da bo lahko stran čital? Kaj pa na LCDju?

V Operi si lahko povečaš celo stran vključno s slikicami...

AndrejS ::

To s povečavo velikosti v FF je itak beda. Neki feature so hoteli dodat pa so samo zjebali stvar. IE ma povečevo fonta omogočene samo za tiste dele HTMLja za katere ni dolečene velikost fonta v CSS. Opera je v tem zmagala , saj poveča celo stran s slikami in ostalimi stvarmi.
Netscape 8 pa še nisem preizkusil, tako da ne vem kako ima to rešeno.

Ziga Dolhar ::

"Povečevanje fonta" in "Zoomiranje" sta dve strogo različni zadevi. In če je v CSSju velikost pisave določena v absolutnih veličinah (piksli) namesto relativnih, potem s spreminjanjem velikosti teksta spletni brskalnik _ne sme_ spreminjat velikosti teh besedil (in IE deluje "pravilno"). Pri zoomiranju pa mora povečat _vse_ elemente.
https://dolhar.si/

Jaffa ::

Back in forward z miško ?
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Roadkill ::

Če imaš v driverjih vredu naštimano mora delat.
Ü

Bistri007 ::

Pri Explorerju bi se sigurno zgodilo isto, problem je le v tem, da se teksta sploh ne da povečati.


Da se nastaviti 'large fonts' pod nastavitvami za resolucijo v windowsih. Privzeto je 96ppi, jaz imam 155ppi. Kaj je fora visokih resolucij, če so črkice čedalje manjše? To so pogruntali tudi v MS, zato bodo pripravili vektorsko grafiko za Longhorne. Tako bodo UI elementi (ikonce, črke) velikosti kot 800×600 na 14" monitorju, le da bo to možno na 19" 1600×1200 LCD.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Netscape leti na smetišče zgodovine

Oddelek: Novice / Brskalniki
154271 (2631) MrStein
»

Slovenci imamo radi Firefox (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8322072 (15085) veteran
»

Mozilla Firefox 1.0.2 v vsej svoji mogočnosti je tu! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
11311097 (8419) njok
»

Netscape vstal od mrtvih

Oddelek: Novice / Brskalniki
62784 (2784) reborn
»

Mozilla 1.4 in Netscape 7.1

Oddelek: Novice / Brskalniki
253160 (3160) CaqKa

Več podobnih tem