» »

Kateri sesalnik kupiti?

Kateri sesalnik kupiti?

BlackHole ::

Nabavil sem Miele-je za 200€ (pred letom, ne vem točne oznake) in je super zadevca. Ni preglasen, ja majhen, okreten, vrečka drži precej dolgo (pač odvisno od kličine umazanije), dovolj nastavkov za vse podlage in kotičke. V glavnem, "ni da ni".
LP Marko

Karen ::

No, jaz sem drugače ene 4 leta nazaj kupil v Bigbangu nekega manjšega Daewoo-ja (fluorescentne prozorne barve). Hepa filter, brez vrečk, ko posesaš enostavno filter s košarice in direkt v kanto. Dela ko šus, nazadnje sem še dobil hepa filtre, pa meni se je zdel na pol džabe (pojma nimam koliko, ampak je bil mislim da okrog 10-15k SIT). Skratka za ta denar čisto ok.

gakiko ::

A je kdo mogoče sprobal tega CleanMate roomba klona?

Leks ::

Pri nas se podi po tleh BOSCH sinBOLSAparquet 2200W, brez vrečk, je glasen, a pošteno opravi svoje delo.
Bil je pa enkrat v akciji v Mercatorju.

d0rK ::

A lahko nekdo pojasni razliko med mocjo in sesalno mocjo?

Naprimer, vecina teh sesalec ima deklarirano moc 2000W+ medtem ko je moc sesanja okoli 200. Izjemoma imajo npr. LGjevi po 300+.


Kaj je bolj pomembno?

aiko ::

moč je moč motorja, sesalna moč pa kolko "vleče". Pomembna je sesalna moč.

d0rK ::

Zelo zavajujoce torej. Ve kdo kje bi dobil katerga od teh LGjev?

VK9820UHR ali VK9820NHB


Hvala.

djordjevic ::

Imam najdražjega Hover-ja http://www.hoover.si/product/98/ in sem razočaran nad njim. Se kvari (v manj kot enem letu je bil že 2x na servisu) je neokreten, težak... Na srečo ni edini sesalec pri hiši, vendar tudi drugi niso vredni svojega denarja. Gorenjev sesalec ropota kot reaktivec sesalna moč je šibka....

Moj je zdajle petič na servisu, crknilo že vse živo. Ko dela, je super, sicer pa z vidika value/money niti približno ni vreden svojega denarja.
No grave is deep enough to keep us in chains.

d0rK ::

No, dejmo še enkrat prosim, zdej pa že nujno rabm nov sesalc ker je na trenutnemu še krtača crknla. Okej, gledam enga od Miele, na vrečke kapacitete 4.5L. Kako hitro se to zafila? Nov set 4ih stane 10EUR. OMG WHAT THE FUCK. Imam velikega psa, ki dvakrat letno pušča dlako. Je boljša izbira sesalec na boben? Ima kdo kak predlog? Dober, močan sesalec, s trbo krtačo, max 250-300eur, raje 250 ;-). Sesalec je lahko izključno za suho sesanje, za mokro bom lahko v prihodnje uporabil tega, ki sedaj razpada.

Hvala.

tomzzi ::

Evo tudi jaz nucam pomoč...
Kupuje se nov sesalec. Sedaj imamo Gorenje ki je bolj kot ne zanič. Se pravi Gorenje odpade. Sedaj bi radi kupili nekaj kvalitetnega in zmogljivega. Ker sem malce prebrskal po netu sem opazil, da najbolj hvalijo Dyson, Miele. Tako, da ta dva sta v ožjem izboru. Kot tretja varianta ostane še Electrolux...
Za sesalec bi pa dali največ tam cca 350€. Ok mogoče kakšen € več če je res vredno denarja. Samo ajde zaokrožimo na do 350€. Iščem pa jasno klasične talne.
Dyson mi je bil še nekako najbolj zanimiv a se za do te cene dobi samo en model.
Zaželjeno bi bilo, da je brez vrečke a kolikor vem Miele tega ne ponuja. Ni pa nujno v kolikor je zadeva res dobra. Miele se mi zdi zelo ok a kaj ko ne vem kater model. Kaj pa Electrolux?

Svetujte malo kaj se najbolj splača do cca 350€...

Okapi ::

Po mojem pri LG dobiš največ za svoj denar.

O.

Keyser Soze ::

Dyson je zelo dober sesalec. En od minusov, ki ga ima je ta, da je preprosto premočan (če lahko rečeš temu minus).

Regulacije moči nima in praktično vseskozi deluje na max. Edini način je majhen ventil na ročaju, s katerim zmanjšaš moč sesanja na krtači. Pač spustiš zrak skozi luknjo na ročaju. Problem je pa zato, ker če preveč pritisneš krtačo proti tlom se ta preprosto prilima gor. Kakšen topli pod zna celo dvignit če ni priliman. Ampak sčasoma pridobiš grif oz. se naučiš vlečt krtačo gor in dol bolj na izi.

Kvaliteta izdelave je na nivoju, ravno tako čistoča ki jo pusti za sabo. Praznenje je mal zagamano/svinjsko (tako kot pri vseh sesalcih brez vrečke), ampak narejeno kar se da prijazno (posoda se zelo lahko odstrani). Prenašanje je neproblematično (komot sesaš s sesalcem v eni roki in cevjo v drugi). Le cev bi bila lahko kakšnega pol metra daljša.

Lahko kupiš turbo krtačo brez električnega pogona pa bo sesalna moč še vedno dovolj velika, da brez problema posesaš vse živo. Ravno tako se sealna moč ne spreminja z napolnjenostjo posode.

Filtrov še nisem čistil, jih pa bom v kratkem, ker je že minilo eno leto, pa bi moral to naredit že davno tega.

Skratka. Priporočljiv sesalec.
OM, F, G!

tomzzi ::

Ja tudi meni je bil sprva Dyson na prvem mestu. Potem ko sem pa malce bolj podrobno prebral oziroma prebrskal splet se je mnenje nekoliko spremenilo... Po mnenju nekaterih bi naj bila kvaliteta sicer ok a bi lahko bilo boljše za svojo ceno.

Zdaj sem pa nekako skrčil izbor na Miele ali Electrolux...
Pri Electrolux gledam predvsem Ultra One model...
Recimo te modele:
http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_...
http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_...
http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_...
http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_...

Kje je pri teh modelih razlika? V moči sesanja? Favorit je nekako Z8870 samo če se ne motim je brez turbo krtače in jo je potrebno posebej kupiti? Medtem ko jo recimo Z8830T že ima? Pa še nižja cena je kar sicer ni problem v kolikor delo opravi dobro...
Kot pravim ne vem kje so glavne razlike med temi...

Pri Miele sem pa še bolj zgubljen... Razlike med modeli recimo serije 5xxx?

darkolord ::

Še en glas za Dyson. Vse, kar ima vrečke ali tiste plastične filtre, skozi katere vleče prah, se lahko skrije proti Dysonovi "cyclone" tehnologiji - ne spušča čez tolko svinjarije; čisti se precej bolj enostavno kot ostali sesalci brez vrečk; sesa z enako močjo tudi, ko je filter že poln, ...

tomzzi: kaj točno pa naj pri Dysonu ne bi bilo v redu, oz. zakaj se ti je mnenje spremenilo?

sss ::

+1 za dyson :)

bedak ::

pri punci majo dysona in je res top (doma imamo electrolux), tko da mava že za vnaprej enga ogledanga

Griffith ::

Electrolux za moje pojme zmaga. Pri nas imamo model http://www.electrolux.si/Products/%C4%8... in smo z njim zelo zadovoljni. Ena krtača za vse parket/tepih, brez vreč, odlično vodenje in sesaanje.
Priporočam.

Tudi Dyson se štejejo za ene boljših vendar so dragi. Mi smo imeli pred Electroluxom Worwerk, ki pa ga danes nebi več kupil četudi mu za 50% znižajo ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Griffith ()

cvetlica ::

tomzzi je izjavil:

Evo tudi jaz nucam pomoč...
Kupuje se nov sesalec. Sedaj imamo Gorenje ki je bolj kot ne zanič. Se pravi Gorenje odpade. Sedaj bi radi kupili nekaj kvalitetnega in zmogljivega. Ker sem malce prebrskal po netu sem opazil, da najbolj hvalijo Dyson, Miele. Tako, da ta dva sta v ožjem izboru. Kot tretja varianta ostane še Electrolux...
Za sesalec bi pa dali največ tam cca 350€. Ok mogoče kakšen € več če je res vredno denarja. Samo ajde zaokrožimo na do 350€. Iščem pa jasno klasične talne.
Dyson mi je bil še nekako najbolj zanimiv a se za do te cene dobi samo en model.
Zaželjeno bi bilo, da je brez vrečke a kolikor vem Miele tega ne ponuja. Ni pa nujno v kolikor je zadeva res dobra. Miele se mi zdi zelo ok a kaj ko ne vem kater model. Kaj pa Electrolux?

Svetujte malo kaj se najbolj splača do cca 350€...


Svetujem ti,da si kupi Rainbow,je sicer dražji,je na vodo in nima filtrov,enostaven in praktičen je.

d0rK je izjavil:

A lahko nekdo pojasni razliko med mocjo in sesalno mocjo?

Naprimer, vecina teh sesalec ima deklarirano moc 2000W+ medtem ko je moc sesanja okoli 200. Izjemoma imajo npr. LGjevi po 300+.


Kaj je bolj pomembno?


Pomembno je pretok zraka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cvetlica ()

Keyser Soze ::

cvetlica je izjavil:

Pomembno je pretok zraka.

Zakaj pa pretok?
OM, F, G!

Melanholija ::

Mene pa zanima vaše mnenje o tem sesalcu in kje se ga lahko kupim?
Dayson DC32 Origin, potreboval bi ga za po hiši,avto..

Bom naročil kar Dyson DC24 Amazon UK

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Z Dysonom ne moreš falit. Praktično. Edino se je za vprašat če res rabiš ultra zverino, al je dovolj kakšen osnovni model s HEPA filtrom+recimo turbo krtača (če ni priložena). Pa splača se mal pogledat po štacunah, ki imajo Dysona, če imajo slučajno kakšne akcije. Kakšen Harvey v Lj ima kdaj pa kdaj.

cvetlica je izjavil:

Pomembno je pretok zraka.

Še vedno ne vem zakaj je tako pomemben pretok? Kaj mi nuca pretok 1m3/s, če ima cev fi 1200mm? Če ima fi 120mm je pa že mal boljš zadeva.
OM, F, G!

Melanholija ::

Dyson DC24 pride 300eur nekaj čez, to se mi zdi super cena.

RejZoR ::

Samo da so Dysoni dost štorasti če jih moraš kaj prenašat. Pač so take oblike.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Keyser Soze ::

RejZoR je izjavil:

Samo da so Dysoni dost štorasti če jih moraš kaj prenašat. Pač so take oblike.

Niti ne. So kar nekje na istem kot ostali. Je ročka lepo nacentrirana na sesalcu.
OM, F, G!

RejZoR ::

Sam še vedno je dost glomazna zadeva proti kakšnem Electrolux Ultra Silencer ali pa Ultra One.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

national ::

meni so vsec vitki sesalniki, ki jih imas skozi postavljene na tleh, navpicno na polnilcu in ga samo snames po potrebi in ze sesas, brez kablovja in cevi..
:) dobrodosel kaksen feedback...

MAX34216 ::

jaz tudi kupujem eno malo bolj zmogljivo stvarco. Nekaj v tem smislu:
http://www.karcher-kusljan.si/parni_ses...

Ima kdo izkušnje s čim podobnim? Cenaj je okrog 550€. Mogoče kakšne dobre alternative?

hvala.

Okapi ::

dobrodosel kaksen feedback...
Te "električne metle", kot jim tudi pravijo, so res praktične za sprotno rabo. samo so precej šibki, kar se sesalne moči tiče, in imajo probleme na kakšnih debelejših tepihih. Pa praznjenje pobrane svinjarije je malo bolj umazano kot če imaš vrečko.

O.

tomzzi ::

Se oglašam ponovno po daljšem času. Kupil sem Electrolux Ultra One.
Sicer deluje ok in ni težav z delovanjem ampak me nekaj moti. Zakaj pušča prah za sabo? Najverjetneje tista guma spodaj? Če recimo potegnem enkrat proti sebi ostane na mestu kjer sem ustavil taka tanka črta prahu?
Po moje bi sesalec za tak denar (cca 350€) le bolje mogel opravljati svoje delo a ne?
Pa vklopila se mi je tudi že lučka za Hepa filter čeprav sesalec ni tako star in filter izgleda čist na pogled.

andrejlavri ::

ali uporablja kdo robotske sesalnike? Zanima me mnenje...in kaj menite o tem....ali bo vredu ?


http://www.akcija.si/SearchNew.asp?SGID...

tomzzi ::

Evo po dolgem času še eno vprašanje. In sicer nas zanima kako je kaj s tem sesalcem in s to ponudbo? Kakšen "catch"?

http://www.bolha.com/elektricni-sesalni...

Pozna kdo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomzzi ()

Zvezdica27 ::

lp,

jaz imam irobota in ga ne bi prodal za noben denar (no razen če bi si pol lahko kupil novega). Tko da če se tole prodaja očitno le ne dela tako dobro oz. gre za nek plastik fantastik poizkus neke firme.

Jaz bi se držal kake oreng znamke, irobot, samsung. Ostalo ne poznam. Jaz nisem tako bogat, da bi kupoval poceni.

zz

Bevcan ::

Robot je zakon. Priporočam skoraj najcenejši model od irobota. Dejstvo je da uporabljaš samo funkcijo zamika začetka delovanja. Zjutraj ga postaviš v določeno sobo in greš od doma to ti vzame manj kot minuto. Ko se prah poleže po naprimer eni uri robot začne sesat, in naredi zelo dobro tudi po kotih. Je pa res da je treba od časa do časa v roke vzet tudi navaden sesalec predvsem da posesa predvsem stvari ki so dvignjene od tal: police, pajčevino pod stropom itd. Takrat tudi očistiš robota, sprazniš posodo in malo obrišeš senzorje.
Govoril sem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bevcan ()

Maximus ::

Enkrat v avgustu pride v Evropo še Neato XV-15. Ta robotek naj bi bil tudi precej dober.

tomzzi ::

Obujam temo...

Electrolux nas je po letu dni razočaral... Glede na ceno smo pričakovali le najboljše... Prvo kar je je, da je odpadla guma na krtači spodaj. Ni tako zelo tih kot smo pričakovali. Sploh ko vklopimo krtačo. Pa še neroden in težek je za upravljanje.
Deluje pa sicer ok. Samo to ni to. Glede na vložen denar smo mislili, da bo mir za en čas pa se je po letu dni izkazalo, da smo naredili veliko napako.

Če ga kdo kupi... Ga prodamo pod 100€. Ima par prask na cevi in krtači. Pa tista gumica na krtači spodaj fali. Priložim še turbo krtačo ki je bila naknadno kupljena.

Sedaj pa iščemo nov sesalnik.
Ne pretežak, cena tamo do 250€ (lahko tudi tujina), okreten... Dobro bi bilo, da je priložena turbo krtača... Če ni pa ni panike če se da posebej kupiti. Ne preglasen... Pa da ni spet prevelik.

Ne vemo pa kaj bi bilo najboljše za nas. Stanovanje v bloku. Z vrečkami ali brez? Prednosti enega ali drugega? Electrolux se bojimo ponovno vzet... Gorenje tudi raje ne...

Lepo prosim za pomoč. Hvala.

RejZoR ::

Ni tako zelo tih kot ste pričakovali? Ponavad se zadevo proba ane če ti je glasnost pomembna?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

tomzzi ::

RejZoR je izjavil:

Ni tako zelo tih kot ste pričakovali? Ponavad se zadevo proba ane če ti je glasnost pomembna?


Kot obljubljajo... Je pa res, da ga nismo probali ampak direkt naročil na netu... ;((

Ve kdo kakšna razlika je med 5xxx in 6xxx serijo Miele sealcev? Ecoline... Nekako imamo v ožjem izboru sedaj Bosch, Miele in pa Siemens. Ali kakšen Hoover.

tomzzi ::

Evo skorajda smo že odločeni... Miele S6210 bo najverjetneje "garal" v bodoče po našem stanovanju. Edino kar nam ni všeč je to, da serijsko ni priloženega HEPA filtra. Nakup le tega posebej ni problem. Zanima pa me ali je sploh možno dokupiti HEPA filter za ta sesalnik? Ker na slovenski spletni strani od Miele ni tega nikjer za razbrat...

Tomi ::

Doma kupujemo nov globinski parni sesalnik, ki bo večinoma sesal laminat, nekaj preproge, dvakrat letno pa mora biti sposoben globinsko očistiti sedežno, vzmetnice in podobno.

Kaj, kje in za kakšno ceno priporočate?
metrodusa.blogspot.com

Thunder wave ::

Mi smo imeli parni sesalnik Hoover WMA..., točnega modela se več ne spomnim. Stvar je bila hudo zakomplicirana, sicer je trde povešine očistila v nulo, ampak totalno nepraktična. Preden si stvar sestavil je je trajalo najmanj 15 minut, če stvari na koncu nisi takoj očistil je začelo smrdeti kot sam satan. Na koncu smo ga za manj kot pol cene prodali po eBayu. Po moje je stara dobra krpa še najboljša.

RejZoR ::

To da je sesalnik brez HEPA filtra in zagotavlja čist izpuh zraka je en navaden BS. Še celo za vodne se je izkazalo, da se prah zaradi površinske napetosti ujame v zračnih mehurčkih znotraj vode in ga nato vseeno izpiha iz sesalnika. Zato na praktično vseh vodnih še vedno dobiš HEPA filter na samem izhodu.

Ločijo se samo po tem al so za enkratno rabo ali se jih lahko pere pod tekočo vodo. Dyson ima celo doživljenske pralne, tko da ti jih nikoli ni treba kupit. Sicer sem že povedal kaj mi gre pri Dysonih na živce ampak to pa je fajn iz stališča praktičnosti. Hoover in Electrolux ter Philips imajo vglavnem tud pralne, redki imajo samo za enkratno uporabo.

Edini, ki bi delno padel v to kategorijo je Bosch Roxx'x, ki uporablja GoreTex lifetime filter z mehanskim samočistilnim sistemom. Ni HEPA filter, ni ga nikoli potrebno menjat, se ga lahko opere in ima podobne lastnosti filtriranja kot HEPA.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

enadvatri ::

RejZoR je izjavil:

To da je sesalnik brez HEPA filtra in zagotavlja čist izpuh zraka je en navaden BS. Še celo za vodne se je izkazalo, da se prah zaradi površinske napetosti ujame v zračnih mehurčkih znotraj vode in ga nato vseeno izpiha iz sesalnika. Zato na praktično vseh vodnih še vedno dobiš HEPA filter na samem izhodu.

Ločijo se samo po tem al so za enkratno rabo ali se jih lahko pere pod tekočo vodo. Dyson ima celo doživljenske pralne, tko da ti jih nikoli ni treba kupit. Sicer sem že povedal kaj mi gre pri Dysonih na živce ampak to pa je fajn iz stališča praktičnosti. Hoover in Electrolux ter Philips imajo vglavnem tud pralne, redki imajo samo za enkratno uporabo.

Edini, ki bi delno padel v to kategorijo je Bosch Roxx'x, ki uporablja GoreTex lifetime filter z mehanskim samočistilnim sistemom. Ni HEPA filter, ni ga nikoli potrebno menjat, se ga lahko opere in ima podobne lastnosti filtriranja kot HEPA.


Roxx'x ima na koncu poti zraka skozi notranjost pralni doživljenjski HEPA filter.

Tisti filter iz tkanine, ki se samodejno čisti, je notranji separacijski.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Ja, ampak je že v osnovi tolk gost, da glavni izhodni pokasira zelo malo svinjarije.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

enadvatri ::

RejZoR je izjavil:

Ja, ampak je že v osnovi tolk gost, da glavni izhodni pokasira zelo malo svinjarije.


Nekaj ne bo vredu. Tega v notrajnosti, ki si ga omenjal, se ne da prati. To je pač glavni separacijski filter, ki se čisti avtomatično.

Na koncu pa je klasičen pralni (in doživljenjski) HEPA filter kot pri večini malenkost boljših sesalcev.

RejZoR ::

Seveda se ga lahko opere. Samo pol ne moreš takoj sesat ampak se mora najprej posušit. Zato pa je avtomatiski sistem, ki ga čisti mehansko in ni treba čakat, da bi se posušil, ker se ne zmoči...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

JamesQ ::

Lepo pozdravljeni.

Naš stari sesalec je postal "utrujen" in bo potreben zamenjave. Doma smo se pogovorili, da bi vzeli malce boljšega. Iščemo sesalec za sesanje po gospodinjstvu in občasno avtu. Vodni globinski sesalec že imamo, potrebujemo večnamenski sesalec za uporabo čez teden. Željena je večja stopnja filtracije; nizka stopnja hrupa ni pogoj, je pa lepa lastnost; dovolj zmogljiv za sesanje oblazinjenega pohištva in po avtu.

Sam sem pogledla ponudbo in mi je padel v oko sesalec: Bosch Home Professional long-life compressor BSG8PRO2

Lepo vas prosim za vaše mnenje(možne prednosti, slabosti) o tem sesalcu in seveda predlagane alternative. Budget je 250EUR, zgornja meja.

Najlepša hvala! (=

LDŽ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JamesQ ()

RobbyRS ::

Sam si lastim Bosch Pro2 že dobro leto in pol, zaenkrat ga lahko zelo pohvalim. Proti ostalimi znamkami, s katerimi sem imel opravka (Electrolux, Philips,...) je že sama kakovost izdelave stopnico višje. Celo kolesca ima uležajena, cev je prepledena...Glede glasnosti težko primerjam, se mi zdi, da ravno najtišji ni. Vrečka drži zelo dolgo, tudi vlek je nadpovprečen.

Je pa res, da doma nimam dlakavih domačih živali in tepihov...verjetno tam pride do večjih razlik med sesalci. Jaz sem ga kupil zaradi ocene na ZPSju (mislim, da je bil med najboljšimi 3mi).
Za ceno pa poglej na http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/umivanj...

Pri Electronics4you je bil 202€

Okapi ::

Boscheve sesalnike ima španski BuyVip še jutri s precejšnjim popustom.
Tale iz linka je recimo 219 evrov, poštnina je vključena v ceno.
http://www.amazon.de/Bosch-BGS51432-Bod...

O.

RejZoR ::

Bosch BSG8PRO2 imaš do 8.4.2013 v Merkuru za 267 EUR, kar je pri nas zdele najceneje se mi zdi.

Men je huda zadeva, kompresorski sistem, edino štirje mali gibljivi koleščki mi ne potegnejo, ker k ga vlečeš se ne pelje lepo za tabo ampak lahko bočno "odplava" po svoje in ti kaj obtolče. Pri trokolesnikih teh težav ni plus večja kolesa grejo lepše čez ovire, manjša pa se hitro zagozdijo.

Zanimiva opcija je tud Siemens VS07G1666. Podoben sistem, samo da je mal cenejši (okol 130 EUR). Vrečke so iste kot pri Pro2.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

LordPero ::

Kaj pa Miele sesalci? Stanejo podobno & imajo boljše in večje vrečke.
LordPero


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup sesalca (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24095245 (10473) Zstiller
»

Moč sesalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514250 (9495) Blumper
»

Pokončni sesalnik - izkušnje

Oddelek: Loža
4327667 (13368) Bantani
»

Sesalniki in podtlak

Oddelek: Loža
298139 (6993) steev
»

Sesalniki z najvišjo stopnjo filtracije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14567457 (32323) LordPero

Več podobnih tem