» »

Koliko sistemsih sredstev požre povprečen AV program?

Koliko sistemsih sredstev požre povprečen AV program?

gofra ::

Lp!

Očetov računalnik je bolj kilave sorte (650 MhZ, 128 RAM, 42 GB disk) pa me zanima kako je s požrešnostjo AV programov. Trenutno imam na svoji mašini naložen Symantcov Suite (Client Security) in tega sem se zaradi lažjega nadzora odločil naložiti tudi na njegov "stroj". No, stratup sem pričakoval bolj počasen, vendar kar se dogaja presega meje zdravega razuma (3,4 minute "ogrevanja" - ne vem, je možno, da mu po defaultu teče kak quick start up scan?). Iz task bara je lepo razvidno, da vseh 7 Symantcovih service-ov (mislim vsaj da jih je 7) pokuri okoli 25mb do 30 mb delovnega spomina.

Zdaj pa ne vem ali naj pustim gor to Symantcovo čudo, ki je celostno gledano precej super stvarca (integriran firewall) ali naj se odločim za kaj drugega. Vaši nasveti?


Hvala!

alexb ::

Za FW imas nekaj dobrih starejsih verzij (kerio, sygate, tinyfw..) ki pokurijo zelo malo.
Za AV pa ti recimo priporocam NOD32, ki pri meni dela zelo ok. Recimo z BitDefenderjem sem imel podbne izkusnje kot ti - pocasno.

gfighter ::

Poskusi z Avast-om. Jaz še nisem imel problemov z njim tudi na mašinah manj kot 500Mhz in z 128 RAM-a. Ti pa vseeno priporočam, da nekje stakneš še kakšno 128Mb palčko RAM-a...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

gofra ::

hvala obema!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi rezultati Radeona X800 GT

Oddelek: Novice / Grafične kartice
334011 (3174) abstinent
»

Koliko minimalno ram-a za Windows XP?

Oddelek: Operacijski sistemi
454627 (3723) Jan987
»

star abak in linux

Oddelek: Operacijski sistemi
61174 (1106) overlord_tm
»

Graficna karta, vpogled nujen, predlogi dobrodosli !

Oddelek: Kaj kupiti
161469 (1249) |KoRn|
»

Katere winse na prenosnik P2 266

Oddelek: Operacijski sistemi
241036 (857) Microsoft

Več podobnih tem