» »

Program za branje IIS log fajlov; ce ga malo pokomentirate

Program za branje IIS log fajlov; ce ga malo pokomentirate

Microsoft ::

Malo me je prijelo, pa sem naredli preprost program, s katerim preberes log fajl, ki ga generira IIS. Trenutno omogoca samo eno uporabno stvar; da pove, kater url je bil najveckrat zahtevan in njegovo stevilo.
Program sem preizkusil na Windows XP, ki ima .NET Framework 1.1.

Idejo imam, da bi se dodal nekaj kode, tako da bi lahko recimo izrisal dnevni potek recimo prenosa upload/download, razdeljenega recimo na pol ure. Ali pa recimo kateri url-ji so najveckrat zahtevani, pa katere koncnice. Pa se bi se naslo. Mogoce tudi to, da bi naredil html fajl, tako da bi lahko preko brskalnika gledal dnevne rezultate.

No, zanimam me tudi, ce imate vi kake ideje? Kako uporabno stvar. Ker tile log fajli belezijo kar nekaj aktivnosti, samo je tekstovni prikaz nepriemren.

Program



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

OwcA ::

Kje je pa koda?

P.S. malo nestandartno izrazoslovje uporabljaš (See)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Microsoft ::

Mah, mal se ucim se anglescino.:D

Kodo da bi mel? Ok. Sem jo ze dal v zip. Samo je tako, da je zelo, hm, kako naj recem. Obcutek imam, da sem podcenjeval problem, pa je koda sedaj ze na meji, kar omogoca. Je slabo razdeljena. :\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

64202 ::

Upam da uporabljas regularne izraze, ce jih ne, je pa to perfekten trenutek da jih uporabis :)

Mogoce ti bo zatrlo voljo, ce das iis log analyzer v gugl...
I am NaN, I am a free man!

Microsoft ::

Regularni izrazi so me cisto odbili, ker ne razumem sintakse. Nisem nasel nekeg dobrega valk-truja. No, pa drgace je tud sql injection enejblan, ker lahko v log napises karkoli, pa bo premlelo. Tako da, zaenkrat je bolj to, da deluje. Mogoce kasneje da dodam to notri.
To sem poskusal uporabit, ko sem hotel iz html-ja prebrat linke od slik. Ane, da poisces src, pa potem href,... Neka sintaksa [*/./-|... znakov, katere mi ni uspelo razvozlati.
Pa tudi nevem tocno, kako bi mi tu prislo prav. Ker ni kaj dosti za iskati. Ce se zacne vrstica z #, so neke informacije o IISju, sicer so podatki, ki te zanimajo. Ti pa so loceni z presledkom.

Drgace sem pa videl, da obstajajo ti analizerji, samo jst sem trmast pa hocem svojga naredit.8-)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Tudi jaz ne razumem sintakse regexpov, pa jih vseeno uporabljam ;>

Hecno a? :P

See (Videti) pa kar zamenjaj z View ((Po)gledati) ;)

Microsoft ::

Aja, pa res. Heh, sm cito pozabil na View.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skripte (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
508310 (6173) Microsoft
»

HTTP POST

Oddelek: Programiranje
231666 (1442) kopernik
»

Kako ugotoviti vzrok za zmrzovanje racunalnika?

Oddelek: Operacijski sistemi
372432 (1875) darkolord
»

Tezava pri prenosu datoteke preko http

Oddelek: Omrežja in internet
121144 (990) Microsoft
»

Group Policy; kako nastavit GPO za OU?

Oddelek: Operacijski sistemi
382768 (2440) Microsoft

Več podobnih tem