» »

Nihanje voltaže

Nihanje voltaže

Tavher ::

Kaj bi bil vzrok nihanju voltaže v računalniku?
Moti me predvsem voltaža procesorja kjer niha tudi za več kot 0,06 V in povzroča nestabilnost procesorja. Zviševal pa je nebi rad ker je ze tako visoka.
Malo cudno pa je da sem imel prej na plošči ASUS P3V4X popolnoma stabilne voltaže, potem se mi je pokvarila in so mi dali novo, zdaj pa na enaki plošči z enakimi komponentami ne več.
Napajalnik je pa 200W (kot prej).
Ima kdo kaksno idejo?

Hvala!

HEKO ::

Lahko je problem v napajalniku! Kolko ventov, diskov, cd-romov, dvd-jev, disketnikov.... maš?! Probaj z močnejšim napajalnikom, ni pa nujno, da je kriva moč napajalnika (200W), lahko je tudi kaj pokverjeno (v nap.)...-:|:|:|
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

Tavher ::

Napajalnik je 100% OK. Poskusil bi močnejšega, ampak mislim da ne bi imelo smisla saj je prej zadostoval 200W.
Imam pa samo en disk, cd-rom in recorder.

Izak ::

Meni na celeronu 333@500 tuni niha voltaza med 2.22 in 2.24 ma se ne dosti brigam za to ali pa bi se mogu? :D

Dax ::

Softwarski hladilniki povzročajo nihanje napetosti v nadzornih programih. Nič resnega, sam software bug, v resnici napetost ne niha.

NoUse4AName ::

kaj se ti rac rusi zarad tega? mozno da je kriva tudi maticna.

Loki ::

Umm, jest mam -12 v voltazo okol 13.60v.

A bi bilo lahko s temu kaj narobe?
Zakaj sploh tuk?

XCT ::

Tudi meni niha voltaža procesorja, pravtako pa tudi 3,3V in 12V ampak mislim da zaradi tega nebi smelo biti težav.
Web developer & designer
http://www.medialabs.info
http://nk-polskava.medialabs.info

GoRunGo ::

vgrajujte si napajalnike od 230-250W navzgor, ne mores kar tako zakljucit da se ti sistem usuva zaradi tega(nihanja voltaze)

Belac ::

ČITA RESNICA.MENI NEKI SLABO DELA NAPAJALNIK OD 200W PA SE MI NIČ NE SESUVA!!

twosocks ::

Men odstopa še kej več kot 0,02 V, pa je stvar stabilna 100 na uro.

lp

Belac ::

jst laufam mojga compa 24 ur
pa voltaže glih niso točne vsako tolko mu fali tudi po skori 1v pa mu ni nič-dobesedno!

matevzm ::

Npaajalniki pac niso digitalna zadeva, ki jo postavis in stoji. Vsi so deklarirani z nekim odstopanjem, obicajno 5% gor dol. Toliko mislim da je tudi normalen nivo nihanja, ki ga predvidevajo vse komponente in ne bi smelo biti panike.
Druga stvar je, ce pozenes CDROM in pade 12V na 11.5 in potem nazaj. Potem imas res presvoh napajalnik.
Moc napajlnika je porazdeljena med razlicne napetosti. Lahko ti manjka napetosti pri 12V, na 5V pa imas se rezervo.

Shadowman-x ::

Samo nihanje voltaže se ti bo pojavljalo tudi pri 300W napajalniku, saj je to čistno normalno in glede tega ni nobene panike, razen če imaš priklopljene požeruhe energije, kar pa boš moral natančneje opisati, da se bo lahko ugotavljalo dalje.8-)

bluehacker ::

Nihanje je cisto normalno, dokler ni vecji od.1 V....

hvala hvala:8)
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

ameba ::

Živjo,

zanima me kaj je narobe z napajalnikom. Zakaj tako niha voltaža ?



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ameba ()

Meizu ::

Software bug, ne skrbi.

ameba ::

Ok hvala.Software bug pomeni da je program kriv zato, right ? Morda poznaš kak drug program, ki bi mo pokazal točno ?
Malo je naldežno, da mi na 3eh drugih računalnikih kaže tako kot treba pri temu pa ne.

mr1two ::

Verjetno ne prečita pravih vrednosti za temperature, lahko poskusiš še s CPUID hardware monitorjem, meni kaže vredu. Razen enih dveh "senzorjev", ki ima stopničko 20 stopinj celzija in skače skoraj na random od 74 do 120+ :))
Vglavnem takšen majhen priložen programček, s tem da beleži tudi min max vrednosti(tako da lahko spremljaš 12V line drop recimo čez večje časovno obdobje ipd)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik LC Power LC 6550 550W kupiti ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575800 (4490) Dr_M
»

Preveliko odstopanje 12V linije!?

Oddelek: Navijanje
151598 (1334) sirotka
»

Abit NF7-S vs Asus A7N8X-E Deluxe in Barton 2500+

Oddelek: Navijanje
341795 (1170) lenkosmrk
»

nov napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
302243 (1772) Boki_
»

Veliki problemi z voltažo, za katere ne najdem vzroka:(((

Oddelek: Navijanje
462079 (1484) Death Knight

Več podobnih tem