» »

Prenosnik BenQ??

Prenosnik BenQ??

falotXP ::

Kaj menite o tem BenQ-jevem prenosniku, model 5100G, oziroma kateri prenosnik naj kupim (katero firmo), za približno 1100 EUR (prenosnik mislim kupiti v tujini-Nemčiji)????

OwcA ::

Najprej povej kaj od prenosnika pričakuješ (zmogljivost, prenosljivost, avtonomija, kakšne posebne zahteve). Je 1100 EUR zgornja meja, ali si pripravljen to še kanček raztegniti, v kolikor bi se izkazalo za smiselno?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

falotXP ::

No, od prenosnika pričakujem, da bo zmogljiv, grafika bi naj bila nek Radeon, najmanj 60GB diska, 512 RAM-a, pa avtonomija nekje najmanj 3.5 ure, gledan tudi na to, da naj bi bil Centrino procesor.

Ta BenQ mi je po izgledu zelo všeč, samo ne vem...No, kaj priporočate?
(za denar...če je smiselno, pozabim na nekaj 50-100 EUR)

falotXP ::

Bo kaj ali ne bo nič?

roli ::

Kolikor sam poznam BENQ robo je zelo vredu.
Nekoč so imeli v Mojem Mikru nekaj teh prenosnikov
in so dobili dobre ocene.
Mislim,da je dober nakup.
http://www.r00li.com

falotXP ::

Je boljše vzet Benq-jev ali kak Acer-jev model prenosnika?

OwcA ::

Acer.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Caligula ::

Benq=Acer.

Benq je blagovna znamka podjetja Acer.

OwcA ::

Kaj hočeš povedati?
Za ta denar lahko dobiš več od kakšnega bolj priznanege proizvajalca.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Caligula ::

Pravim, da nima smisla razlikovat med Acerjem in BEnqom ker gre za eno in isto podjetje.

Acer oz Benq ima dobre laptope.

OwcA ::

Ni čisto tako, po tvoji (zgrešeni) logiki so tudi vsi prenosniki, ki jih dela Clevo (kot ODM) enako kvalitetni.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Caligula ::

Acer je ustanovil Benq, da bi pod svojo popolnoma novo znamko lahko prodajal najboljse izdelke, ki jih lahko proizvede. Benq ni kot kaksen Asrock.
Benq je strateska znamka pod katero Acer prodaja vse svoje znanje in dosezke.

OwcA ::

da bi pod svojo popolnoma novo znamko lahko prodajal najboljse izdelke, ki jih lahko proizvede.

Če malo pogledaš specifikacije enih in drugih, se človek vpraša ali je temu tako.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Caligula ::

Takole na hitro ce pogledas po celotnem spektru ponudbe,.. sam ne vidim kakih blaznih odstopanj.

OwcA ::

Pa saj BenQ nima nič drugega razen parih Joybookov, Acer ima 4 serije, vse od DTR do tabličnih.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

klemen22 ::

Caligula: Če je znamka Benq višek acerjevega razvoja potem je dost žalostno, ker namreč Acerjeva serija TravelMate (npr. model 4601) je odlična.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

klemen22 ::

Draga OWca: kaj so zate priznane znamke, a morda DELL (ki je mimogrede precenjen šit - plastika na kvadrat). Acer se mirno lahko kosa s HPjem, morda odstopa le Toshiba s svojo serijo Tecra (boljši modeli), Portege ter firma IBM (npr. T42). No res pa je, da so tudi novi HPji kar solidno zasnovani tako na uč.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Gwanaroth ::

klemen22: Dell šit? Dell plastika? Si mel v rokah že kakšnega Latitude alpa Inspirona? Zgleda da ne :>
Lights often keep secret hypnosis..

Caligula ::

No brezveze o znamkah zdaj razpredat, ker itak nobena sama ne proizvaja svojih laptopov. Treba se osredotocit na posamezni model in ne na znamko. Acer je kot proizvajalec kvaliteten. Itak so danes vsi, ki laptope dejansko proizvajajo najboljsi proizvajalci tehnike na sploh na svetu. Potem pa se stranke odlocajo kaj naj jim dajo notri, za koliko denarja, kake materiale,... in itak, da mora kak Dell, ki laptope le preprodaja, racunati vec za isto sranje, da lahko sebi kako marzo ustvari. Najboljsi nakupi so itak vedno direktno od proizvajalcev-Acer, Asus,...

Ostalo le izjemoma ali v hidih akcijah. Dell je prio nas cisto predrag. Popolnoma brezveze.

OwcA ::

Viskokvalitetne prensnike lastne izdelave imajo še LG (ODM za IBM), Samsung in MSI.

@klemen22: kaj je tvoj problem?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

klemen22 ::

Gwanaroth: Dell Latitude D600 & D505 sem imel v rokah in je precenjena plastika. Si ti že kdaj držal kakšnega IBM t42 ali katerega drugega Tja? Videl boš, da je razlika za doplačilo par 10k sit izredno velika. Pa ne mislim po zmogljivost ampak po zasnovi.
Owca: dobr si povedu
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

falotXP ::

No, jaz sem vseeno naročil Acer-jev prenosnik Acer TravelMate 4002WLCi-M11 za 1.065 EUR (kljub temu, da nekateri menite, da bi za ta denar dobil bolj priznano znamko-kaj? oz. kdo je tu priznan in kdo ne-kot OwcA misli, kaj je v Sloveniji znano je full ok, kaj pa ni je pa...eh..). Ta model je po karakteristikah dober...1.6GHz procesor, Radeon 9700 64 MB, 512 RAM-a, 80 GB disk, do 5 ur delovanje baterije...no, ko ga dobim bom videl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: falotXP ()

nurmaln ::

@Caligula

BenQ=Acer???

Ammm... Ne.....

Že kar nekaj časa nazaj se je ena veja odcepila od blagovne znamke Acer in se poimenovala BenQ. Proizvajali naj bo predvsem periferijo (projektorji, monitorji...) pa so se en čas matrali tudi s prenosniki ampak precej neuspešno. Proizvodnjo prenosnikov so že močno omejili in se pričakuje da jo bodo ustavili (tudi pri monitorjih jim gre počasi navzdol). Acer se je med tem razvil v eno najmočnejših blagovnih znamk pri prenosnikih (prvi v Evropi) in njihovi prenosniki nisi niti po izgledu, niti po specifikacijah ali kvaliteti podobni Benq-ju. Sicer ne bom rekel da so BenQ slabi prenosniki ampak z Acerjem se ne morejo primerjati še manj pa so višek Acerjeve ponudbe.

Sicer je Global Acer Group (precej širše kot samo blagovna znamka Acer) res baje večinski solastnik BenQja ampak pri prenosnikih to nima nobene veze.

Dekinio ::

falotXP - ta Acer TM pa je res poceni.Išem ga že kar nekaj cajta in je zelo drag sploh pa v SLO.V Avstriji (mediamarktu) pa ga ni.Kera je to trgovina in od kod?Kako poteka naročilo in kako dolgo čakaš?Malce sem skeptičen tak, da te prosim za kak info...

Hvala!

nurmaln ::

@Dekinio

Rajš počakaj še kak teden pa bo v sloveniji Aspire1692WLMi, ki je podoben kot ta TM ampak ima CrystalBright zaslon, Radeon X700 grafiko, P-M740 proc, skratka zverina. Pomoje da bo po slovenskih spletnih trgovinah kr ugodna cena.

Dekinio ::

ja tega imam nagledanega v Mediamarktu za 1.199 EUR kar se mi zdi zelo poceni.Ne verjamem, da se bo v sloveniji vsaj približalo tej ceni.
V mediamarktu je z X600 grafikuljo.

Zanima me samo tale CrystalBright zaslon...posebnost?!

nurmaln ::

Po moji oceni bodo v sloveniji cca 1320€ v spletnih prodajalnah z x700 grafo (če računaš še dve leti garancije v sloveniji se pomoje kr splača). Tale crystalbrigt je pa neki novga ja, kako zgleda pa še ne vem. Ko jih vidim sporočim.

Dekinio ::

Če bo takšna cena ga kar vzamem.Javi mi kje bo oz. javi mi karkoli bo novega.

Thnx.

Dekinio ::

Pa še to...je TM ohišje dost boljše od Aspire?

nurmaln ::

Ohišje je praktično identično, razlike je v tipkovnici, ki je pri TM malček ukrivljena (ergonomično) pri Aspire pa je navadna.

ko kej zvem sporočim.

klemen22 ::

Tudi malo boljši materiali so pomoje
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

nurmaln ::

V tem rangu niti n več ker se Acer že skoraj leto usmerja v enotno linijo ohišij, tako da Tudi za novejše Aspire penosnike uporablja zelo kvalitetna ohišja.

Serije TM2300, TM4000/4100, TM4500/4600, AS 1690 uporabljajo enaka ohišja, samo pri tipkovnicah je razlika.

falotXP ::

falotXP - ta Acer TM pa je res poceni.Išem ga že kar nekaj cajta in je zelo drag sploh pa v SLO.V Avstriji (mediamarktu) pa ga ni.Kera je to trgovina in od kod?Kako poteka naročilo in kako dolgo čakaš?Malce sem skeptičen tak, da te prosim za kak info...

@Dekinio- Ta trgovina, kjer sem naročil je v Nemčiji.Vse skupaj me z poštnino stane 1079.20 EUR, samo jaz to naročam k enim v Nemčijo in potem mi oni to pripeljejo v SLO, tako da ne vem kakšni so stroški, če bi poslali v SLO.(ene spletne trgovine to ne omogočajo). Dobavni rok tam je kratek (2-5 dni) za SLO pa kot pravim ne vem.

Dekinio ::

Ja v Nemčiji nimam z nobenim kakšnih stikov, v Avstriji pa, če bi se dalo.

falotXP ::

Ja se da. Poglej in poišči na geizhals.at


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Monitor 27" IPS 1440p

Oddelek: Kaj kupiti
317298 (5291) scipascapa
»

Prenosnik: IBM ali Acer

Oddelek: Kaj kupiti
243370 (3026) dejvidlj
»

BenQ prevzema Siemensov oddelek

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
224684 (4037) M-man
»

finaliziranje nakupa prenosnika- pomoc----zadnjic oblubm

Oddelek: Kaj kupiti
161702 (1372) mimogredoči

Več podobnih tem