» »

Igraj gladko in sozvočno: kot Opera 8!

Igraj gladko in sozvočno: kot Opera 8!

Slo-Tech - Po nešteto beta različicah, smo vendarle dočakali končno. Danes je uradno izšla osma različica Opere, tretjega najbolj uporabljanega brskalnika na svetu (za IE in Mozilla/Firefox derivati). Trenutno je na strežnike takšen naval, da so izklopili vse funkcije razen prenosa nove Opere; stare strani lahko pričakujemo, ko se bo vse skupaj uneslo. Opera.com.

133 komentarjev

«
1
2 3

overlord_tm ::

ikonce so lepe, ne rečem. hitrost sm mal štopu pa je firefox +-0,1s. slo-tech tudi z opero dela počasi kot običajno :D

ampak an slo-techu se prov ena smešna stvar dogaja. ko se odjavm, ostane zgori logo od bele teme(moja), ostalo je pa črna (privzeta). in ko se prvič prijavm isto.

obstaja opera skin za FF >:D

njok ::

Opera 8 (3,5MiB), ce bo slucajno se kdo imel tezave z downloadom.


Operin render engine mi je vedno bolj vsec, izgled pa malo manj. A obstaja BugMeNot plugin?

Screamboy ::

uporabljam beto 8 upam da je tudi stable različica v redu manj bugov ;)

njok ::

edit: sovrazim real zoom. :-/ Ga lahko izklopim (oz preklapljam)?

Tic ::

Hehe, ne spomnim se, da bi imeli kdaj vaši derivati tak naval, da bi izklopili web strani ;))
persona civitas ;>

pecorin ::

Tic to je zato, ker so pri operi po izkusnjah iz preteklosti sklepali, da jo bo slo downloadat 15 ali 16 ljudi, zato so postavili samo 1 star 486 server na 1mb/s liniji :D

Tic ::

Malo raje poglej koliko mirrorjev je.. :P
persona civitas ;>

M.B. ::

Hehe, ne spomnim se, da bi imeli kdaj vaši derivati tak naval, da bi izklopili web strani ;))

Da bi izklopili strani ne, to pa zato ker se zavedajo da delajo dobre brskalnike. Ampak ob izzidi FF 1.0. So tudi strežniki klecali. Zaradi navala.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Bistri007 ::

Jaz čakam na Netscape 8 - to bo prava beštija. IE engine z 'zavihki'.

Banananjam ::

Juhu :)
Za tiste o neloadanju Opere: podatki z download.com: 4,819,646;
Simtel: 1965445 dolpotegov do sedajle :)

Marjan ::

Zanimiv intervju (mp3) s šefom Opere! Enourna debata o vseh aktualnih temah (opensource, M$, standards, W3C,...)


PS: LOL, kaj majo to enga supermana za maskoto? Norway guys ... :P

PPS: Zakon browser! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

Jux ::

Pa mamo ponoven dokaz da je najbolši in najhitrejši distribucijski kanal na svetu, ki nikoli ne klecne zaradi obremenitve ravno piratski. Opera8 v polni verziji je navoljo na določenih straneh že od natanko: 2005-04-18 14:09:57.

Ps: a pa je to kej bolš od firefoxa, ne vem če se mi splača sprobavat še opero, pa še več softwarea metat gor. Misilm trenutno sem zadvoljen z FFjem, ampak isto je blo tudi z IE preden sem sprobal FF. A O8 ma kakšne zmogljivosti, ki jih FF nima?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Bass0 ::

Težavo z (ne)prikazovanjem pravilne teme na Slo-Techu sem dosedaj rešil samo tako, da sem vsakič po prijavi osvežil stran. Nato se je prikazala prava tema.

Sedaj je Firefox le še za Gmail - zaradi funkcije "rich text", ki je Opera ne podpira. :D

Marjan ::

Jux, hitrost je očitna zmogljivost, ker ima dober engine. To pokažejo tud testi: http://www.howtocreate.co.uk/browserSpeed.html

Glede features pa tole: http://www.opera.com/features/

Roadkill ::

firefox ma tut proxy error feature ^^

strictom ::

uuuufffffff... alejluja!!! opera 4evah!!!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: strictom ()

strictom ::

zanimivo da so serijske že na netu... zanimivo...
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: strictom ()

Tic ::

Seveda, če jo kupiš ;)
persona civitas ;>

strictom ::

dobro veš kaj mislim. sam si pa ne upam povedet "na glas".
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Gandalfar ::

in, kako lahko to v sloveniji brez kreditne kupim?

Marjan ::

Se mi zdi, da preko affiliate lahko dobiš zastonj. Na slashdot pod komentarji nekdo pravi...
-- ne vem če dela, bom poročal, ko boste zadost naklikal!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

Gandalfar ::

Men se ne da trickat ljudi. Povejte mi kako na legalen in preprost nacin kupit opero v sloveniji. Pomojem se bo sicer se vedno usuvala, a vsaj vedel bom da mi morda ne bo treba do konca zivljenja gledat bannerjev po zaslonu.

Marjan ::

Hehe, ta je pa močna - nekdo bi rad plačal za browser, ki se mu usuva, ampak ne more! >:D

territory.si ::

se da v operi nastaviti zaporedje prikazovanja tabov? recimo ko zaprem skrajni desni tab me vrze na tistega katerega sem zadnjega imel odprtega. rad bi imel isto kot v ff, kateregakoli zapres te da na enega levo.

V-i-p ::

Gandalfar, sicer malo heca, pa vseeno, ne dobesedno vzet ;) Prav zanima me, koliko softwera boš kupil ko boš imel lastno stanovanje, svoj avto, ženo in dva otroka, pa tudi pes in mačka nekaj staneta ;) Sicer pa kapo dol takim osebam, veš da lahko dobiš zastonj, serijska številka se ti sama ponuja, ti pa vseeno to kupiš. No, takih je pa malo, priznam, mene ni med njimi. Definitivno mi je pa opera No.1 in osmico z kodo vred že "kupujem" ;P
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

HairyFotr ::

@territory.si
Pomoje je to Preferences->advanced->browsing->Cycle pages in pagebar order
Pa mogoče še obklukj Open new page next to active.

Bakunin ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

_Sajmon_ ::

Gandalfar, čestitam za namen legalno registrirati program. Vsaj nisem sam... (no, opere ravno ne bom kupil, imam pa kar nekaj drugih programov v legalni lasti).

Tic ::

Mislm, da hoce Gandalfar izpostavit tukaj _brez kreditne kartice_.
persona civitas ;>

metalc ::

Po DL strani sodeč je še zdaj niso sposobni sportati na FreeBSd-amd64 (programerji pa taki!!!) ==> če bom hotel opero, mi še naprej ostanejo le Verdi & co.

Jux ::

zanimivi komentarji, še posebej ker se ob gorečih razpravah o plačljivem softwareu vedno vname srdit boj med zagovorniki brezplačnega programja in tistimi ki zagovarjajo plačljivega. Ampak na koncu se izkaže, da itak vsi zagovarjajo isti tip programja - torej brezplačno programje, edino obstajo dve verzije le-tega: A) legalno B) ukradeno.

Jst osebno se izogibam uporabi plačljivega softwarea, ker nimam financ da bi si ga privoščil. In če enkrat zaščitijo programe pred kopiranjem ( ni povsem nemogoče) nočem ostati kot riba na suhem. Raje se počasi premikam na OS software in potrpim tiste 0.2 sekunde počasnejši render neke skripte.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

JtSŽ ::

I LOVE OPERA !!!
Pokaž spoštovanje in boš spoštovan.
Lep Pozdrav,
JtS

MrStein ::

Server klecnil ? Zakaj pa uporabljajo zastarele protokole kot so HTTP in FTP, ča pa obstaja BitTorrent ?
(baje so eni uredili, da je tudi BitTorrent >:D )
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

R|pper ::

hmm rula....za razliko v hitrosti si oglejte www.vecer.si pa skrolajte malo gor pa dol po pagu....zgleda bom firefox koncno menjal za opero:)

Gandalfar ::

Torej v sloveniji sem prisiljen gledat bannerje?

Jux ::

Ne samo to, če uprabljaš bittorrent za prenos, potem dobiš zraven še gratis serijsko.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Marjan ::

Cool! Affiliate works, priporočam.

Dobro strategijo je ubrala Opera, tole ji zna občutno dvignit delež uporabnikov.

darkolord ::

Opera owna...

Gandalfar ::

Kje jo je mogoce v sloveniji kupit?

darkolord ::

Gandalfar ::

Hmm, nobena moznost mi ne zgleda kot uporabna, razen Mail/FAX. Kako pa to deluje?

CCfly ::

Mislim da Opera darkolorda preveč owna, da bi bral prejšnje komentarje.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

darkolord ::

Mislim pa da nekoga prevec owna, da bi malo poklikal na strani...

You can also order Opera via telephone, postal mail, e-mail, or fax, and pay in cash, by wire transfer, invoice, or purchase order by filling out our text form.

Kaj tle ni jasno? Poleg tega, da lahko placas z eno izmed mnogih kartic, ki jih imamo v Sloveniji, lahko tudi posljes denar, lahko ga nakazes, placas racun, itd...

B-D_ ::

Najbolj smešen od zgornjih komentarjev je tisti "bom stran vrgel keš in plačal, da mi ne bo treba bannerjev po ekranu več gledat"... pozablja pa na bannerje na vseh spletnih straneh, katere adblock v firefoxu (brez bannerjev, kdo bi si mislil?) elegantno odstrani za vekomaj. :\

Mah, si grem snet ta bloatware joke, da bom videl kolk % so že do kolen firefoxu... >:D

Matri[X] ::

Opera zasede manj kot Firefox, deluje hitrejse ter ti omogoca da imas zavihve v vecih vrsticah, kar se pri ~30 tabih pozna. Poleg tega ne pozabit, da ima Opera tudi email, irc ter newsgroup client, cesar firefox nima (pa se vedno zasede vec).

Skoraj bi ze pozabil omeniti, Opera ima razne gesture in podobne uporabne dodatke ze zraven, pa se vedno manj zasede.

B-D_ ::

Preprobal... mal fancy animacij, ostalo pa vse skopirano iz firefoxa... še vedno je bloat, le da to ni več tako ogabno opazno kot je bilo pri prejšnjih verzijah. Ko probaš rendrat kako bolj zahtevno stran pa ti takoj postane jasno s čim brskaš... :8)

Najbolj ironično uporaben je tisti searchbar, ki je tako priročen za vnesti "opera 8 serial" :D

darkolord ::

ostalo pa vse skopirano iz firefoxa...
mislis obratno... ff ma te stvari skopirane iz opere

Ko probaš rendrat kako bolj zahtevno stran pa ti takoj postane jasno s čim brskaš...
pri renderiranju take strani ti postane jasno, da brskas z najhitrejsim browserjem

Najbolj ironično uporaben je tisti searchbar
je pa vsaj uporaben

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

B-D_ ::

Oki, zdej mam pa dovolj... :D grem na gmail.com in pogledam... 8-O 8-O kam so vsi moji mejli izginili?! 31 mega podatkov & čez 1000 mejlov... nobene kategorije ni več? Have I been hAx0r3d? :8)

Potem pa probam odpret v firefoxu... ni blema, vse je še tam, sam jajc od browserja sem uporabljal. :\ Mislim halo... niti enega od servisov katerega pol sveta uporablja ne zna pravilno rendrat. Ker jajc...

Konc poizkušanja, ta šit ta moment že brišem z diska.

CCfly ::

@darkolord: boš menjal v dolarje in jih pošiljal po pošti ? Mogoče boš do različice 9.0 celo dobil kodo.
Nakazilo, ... zračunaj malo koliko te bo prišla predraga Opera, ko ti obračunajo VAT in če prišteješ še stroške na banki.

Kreditna kartica je torej edini način, ki pri nas pride v poštev.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opero bi kupili Kitajci

Oddelek: Novice / Brskalniki
4111190 (8801) tabonir
»

Na Android prihaja Opera Mobile

Oddelek: Novice / Android
308243 (5237) kriko1
»

Izšel Safari 5

Oddelek: Novice / Brskalniki
4615162 (12829) bluefish
»

Opera 9 Preview 1

Oddelek: Novice / Brskalniki
404645 (3324) MrStein
»

Opera, spletni brskalnik, ki je več kot to

Oddelek: Novice / Brskalniki
436724 (6724) Kaboom

Več podobnih tem