» »

dioda in fotodioda na miški

dioda in fotodioda na miški

ql000 ::

delam PID kontrolo DC motorja. PIC je v grobem sprogramiran, tako, da lahko kontroliram smer vrtenja in hitrost. Sedaj imam pa probleme, ker ne vem kako vezat oz. kako naj vežem upore na diodo in sprejemnik od ene stare miške. Sprejemnik ima 3 nogice, nima nikakršnega napisa, isti šmorn z diodo. Dido bom že nekaj spacal, sam sprejemnik me pa res zaj... A mate kake izkušnje, predloge... Jaz bi v glavnem rad uporabil čim več elementov iz reciklaže. Motor je iz HP-jevega printerja, elementi (upori, diode, kondenzatorji,..), razen PIC-a in H bridga so vsi reciklirani!

neoto ::

v mojem primeru je šlo pri takšni fotodiodi za to, da sta bili v enem ohišju dve (tako da lahko miška sploh ugotovi, kam se kotali...), za oddajno diodo pa isto.

ql000 ::

ok po nekaj dnevih tuhtanja sem prišel do zaključka. Finta je v tem, da je na sprejemna dioda dejansko foto tranzistor s skupnim kolektorjem in dvema (!) emitorjena, right, left sensor emitor. Baza je seveda del tranzistorja, kamor vpada svetloba. Ta informacija drži za tranzistor s tremi nogicami, ker v nekaterih miškah so tudi taki s štirimi. Kolektor sem vezal direkt na +5V, emitorja pa preko 10k upora na gnd.

Mogoče se vam bo to vse skupaj zdelo brezveze, pač ker človek gre pa kupi v HTE-eju ali pa kje drugje podobno zadevo za jurja. Samo moje vodilo je naredi čim več iz recikliranih komponent.

Ajde!

VolkD ::

ql000 dam ti popolnoma prav ! Problem je samo, da se z menoj ne strinja moja žena ! Imam namreč že 4 prostore v hiši prenatrpane z elektronsko kramo !! Že imaš voljo, lahko prideš pomagat pri reciklaži ;) ;)

ql000 ::

:D samo povej kdaj!

VolkD ::

Kadarkoli.. ( še posebej ob vikendih)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

optocoupler

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
383308 (2850) korenje3
»

El. vžig z mobilnim telefonom

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
171863 (726) cucolino
»

dioda, tranzistor, ojačevalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
255138 (2924) slitkx
»

Tezava s tranzistorjem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
221796 (1488) Pyr0Beast
»

Popravilo napajalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
506632 (5923) MesniBurek

Več podobnih tem