» »

zvočna kartica C-MEDIA zajebava !

zvočna kartica C-MEDIA zajebava !

gianis ::

Imam zvočno kartico C-MEDIA 9761 AC 97 integrirano na osnovni plošči. Vse je delalo ok, dokler nisem priključil mikrofona, ki ne dela in ne dela. Z mikrofonom je vse ok, ker sem sprobal na drugem računalniku.
Pobrskal sem po guglu in tam pravijo, da je to pogost problem pri C-MEDIA karticah, ki jih najbolj ne hvalijo.
Eni svetujejo, da si naložim nove drajevere, kar sem storil in ne pomaga.
Drugi so svetovali, da v biosu izklopim C-MEDIA kartico, to pa se mi ne sanja kako bi naredil.
Ima kdo od vas izkušnjo s to kartico ?

Zelo vam bom hvaležen za pomoč !
yes

jurre ::

Jaz imam tudi C-media, ne vem tocno katera verzija, je pa integrirana na plosci ECS. Mikrofon mi deluje OK, enkrat sem potegnil z windows update nove driverje, ki so mi nalozili Xear 3D Audio Configuration. V tem programu moram pod lastnosti mikrofona dati kljukco Boost +20dB pa dela normalno, ce te klukce ni pa mislim da ne.

gianis ::

Sem naredil to pa kljub temu ne dela, oziroma se čuje samo če rjovem mikrofon potem se čisto na tiho čuje.

[URL=http://putfile.com/pic.php?pic=4/105073...
yes

Winny ::

Hei

Ampak tele C-MEDIA kartice so res en shit. Prej sem mela posebej kartico, tolk smo se namucili z instalacijo. Zj mam pa integrirano in mi ne delajo vsi zvocniki. Ko testiram v Xear 3D mi vsi delajo. In muzika in glasovi iz posameznih zvocnikov. Ko pa poslusam glasbo je pa to cisto druga stvar. Delata mi samo L/R Front. Ostali ne. Nastimano je na 5.1. Bi kdo vedel, v cem je problem?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem s šumenjem

Oddelek: Zvok in slika
9915 (756) Highlag
»

Slušalke - različna glasnost

Oddelek: Zvok in slika
5664 (560) RazzorX
»

po namestitvi viste drugačno delovanje zvočnikov

Oddelek: Operacijski sistemi
131165 (983) shinko
»

Iz zvočne direktno v zvočnike?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
221870 (1440) Pyr0Beast
»

Priklop stolpa in dodatnih zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
61102 (960) R33D3M33R

Več podobnih tem