» »

Kje v LJ kupiti stisnjen zrak v pločevinki?

Kje v LJ kupiti stisnjen zrak v pločevinki?

kuglvinkl ::

Well, moram spucat prah v kišti.

Zarad mene tudi tisti, ki se uporablja pri trobah (ki prav negravžno tulijo).
Your focus determines your reallity

Vikking ::

Ponavadi majo to knjigarne ala DZS, MK, Birobit, Birooprema... majo tudi čistila, pa "lint free" krpice.

Drugače se ti pa splača kupit kar kompresor ter pribor z pištolo za pihat, pumpat... pride kompresor cca 15k in komplet pribor za malo manj kot 10k. Pa še spihaš tako kot je treba.

Drugače pa to tudi prodajao še na Emisiji

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

BigWhale ::

Spaceballs? :P

kuglvinkl ::

V Emisiji nimajo...

V Konzorciju tut ne. Na Barju (pumpa) tut ne. Madona, kje se navijači oborožijo?
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Drugače se ti pa splača kupit kar kompresor ter pribor

Kje se da pa to dobiti?
Your focus determines your reallity

CCfly ::

Mislim da pri kompresorju dobiš pri izpihu ven tudi kakšno kapljico vode tako da previdno pri kakšnih čiščenjih elektronike.

edit: hočem reči vsaj računalnik prej ugasni ;)
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCfly ()

kuglvinkl ::

Dober info.
Your focus determines your reallity

2tiLen ::

A nima vsak sesalec tudi izpuh (kamor lahko priklopiš cev)... priklopi cev pa pihej... najcenejša rešitev. No odvisno kateri sesalec imate doma...

LP
Tilen

Če pa si iz Dol/Lj se pa oglasi pa ti z kompresorjem spiham...

CCfly ::

S kompresorjem gre ves prah ven v max 20s. S sesalcem pa nekako dvomim, da bi imel toliko uspeha.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

perci ::

pelji ga na pumpo in si tam sposodi kompresor za gume pumpat

al pa kupi onega prenosnega v baumaxu za blazine bumpat ;)

Modri dirkač ::

BigBang BTC ga ma .
Everybody lies!

2tiLen ::

Pa BOF tud... zanč vidu.

Vikking ::

Najcenejša varjanta da spihaš računalnik je ta, da vržeš kišto v avto in se odpelješ na bencinski servis, ter tam pri pumpi za kolesa, lepo spihaš kišto.

Kar se tiče kompresorjev, je tako da tudi tisti najcenejši zavzamejo veliko prostora. Ičeš seveda najcenejšega, potrebno je malo prehodit trgovine kot so merkur, baumax, bauhaus...

Mislim da pri kompresorju dobiš pri izpihu ven tudi kakšno kapljico vode tako da previdno pri kakšnih čiščenjih elektronike.

Imaš ventil na posodi, katerega po določeni uporabi odpreš ter spustiš kondenz ki se nabira. Da bi pa pljuvala pištola kakšno ploho vode, je pa čudna.
Vsekakor če imaš računalnik v sobi, ali kakšni dnevni, ne bi priporočal spihovanja v kakšnih takšnih prostorih. Jaz ga lepo nesem na "zrak" in ga spiham. Niti v garaži tega ne počnem.

Vsekakor priporočam kompresor ker je res uporaben še za druge stvari, niti žebljev več ne nabijam s kakšnimi kladivi, ampak lepo pištolo, kupiš "metke" in strelaš, pumpanje kolesov še nikoli ni bilo enostavno če ste kdaj švicali bo sedaj zrak švical namesto vas.>:D >:D

MI5Ek- ::

MadMax ::

Vikking, pri dolgotrajnejšem pihanju se pojavi kakšna kapljica tudi iz pištole.

Sicer pa je treba bit pri takem izpihovanju kar malo previden.
Mimogrede se da spravit na oni svet kak optični pogon, disketar, pa tudi disk ni preveč odporen.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Vikking ::

Z izpihovanjem z kompresorjem, zaradi kapljic vode???

Madmax, se mi zdi da bo disk in ostale zadeve prej umrle od rožic in pr0na kot pa od zraka.

MadMax ::

Ne zarad kapljic vode.
Zarad samega tlaka zraka in tlačenja prahu v najbolj skrite predele omenjenih zadev.
Sicer pa, vsak naj presodi, samo ne pol jamrat če bojo zadeve pomrle 8-)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Kaufmann ::

Jaz to kar s pumpo za čolne(na noge) izpiham, gre vse lepo ven pa še poceni je;)
ni podatka

Jackal ::

Te Dust-off spreje ima tudi IC elektronika, pa verjetno tudi HTE.

kuglvinkl ::

Hvala pobje, grem takoj v pon. po zadevo.
Your focus determines your reallity

Tomay ::

Obstaja tudi modelarski plin za air brushe. Sicer je malo dražji ampak gotovo ne bo nobenih kapljic. :)
Voodoo 4Ever

Funpace ::

Se strinjam z vikingom, da je kompresor boljsa varianta (ob primerni uporabi, ni tezav).

Kar pa se stisnjenega zraka tice, ga sam uporabljam za optiko (ne vem ce se ti za racunalnik splaca kupovati te drage plocevinke). Tudi tukaj se pojavijo kapljice vode (ce prsis vsaj kako minuto), hkrati pa postane plocevinka izredno mrzla..... Tako je potrebno tudi tukaj previdnost.

Dead_Eye ::

Kje pa živite da imaste toliko praha? JAz moje škatle že par let nisem spihal pa še vedno stanje ni hudo. Ko se pač nabere dovolj praha, ga pač pobereš ven in to je to. Ostalo naj bo kot zaščitni sloj>:D >:D
The one and only

nodes ::

prahu je povsod v nefiltriranih prostorih nekaj ob kakšni cesti več

odvisno potem koliko imaš ventov...men se prah nabira samo na vrhu kište

;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zračni kompresor ... Na kaj biti pozoren pri nakupu?

Oddelek: Loža
3717140 (9279) ShowDown
»

čiščenje računalnika z zrakom (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5211293 (9879) Napajalc
»

čiščenje računalnika (prah, itd)

Oddelek: Pomoč in nasveti
3311112 (5632) ...:TOMI:...
»

Čiščenje računalnikov, laptop, itdd

Oddelek: Pomoč in nasveti
133090 (2726) fosil
»

Spihovanje-čiščenje računalnika z kompresorjem, je to pametno počet?

Oddelek: Pomoč in nasveti
173867 (3428) Dami

Več podobnih tem