» »

Kako nakazati denar tuji pravni osebi v Sl.?

Kako nakazati denar tuji pravni osebi v Sl.?

Eschelon ::

Poskušam uporabiti Moneybookers.com(MB) za možnost plačevanja preko interneta. Prvi poskus prenosa denarja na moj MB račun mi je spodletel.
Princip delovanja MB se mi zdi sicer precej preprost - oni imajo odprte račune v več državah po svetu in tako lahko nakazuješ vedno na nek njihov račun v svoji državi, oni pa plačajo naslovniku iz njihovega računa v njegovi državi.
Pojavil pa se je problem, ker očitno ni tako lahko nakazati denarja tuji pravni osebi v Sloveniji. Klik NLB mi je nakazani denar vrnil nazaj na moj račun z opisom knjižbe: VRAC.-KORIS.JE TUJA PR.OS.
Malo dvomim, da se nakazati ne da - ima kdo kako idejo, kako bi šlo? Mmorda potrebujem kako posebno šifro iz šifranta namena nakazil?:8)
Vedeti, razumeti, znati.

Gandalfar ::

Dej zatez kliku ane.

LoneWolf ::

Banke so pred kaksnega pol leta mocno poostrile placila na racune tujim fizicnim in pravnim osebam, ki imajo pri nas odprte racune. Tak promet ni vec mogoce izvajati kot promet preko domacega placilnega sistema, ampak se steje enako kot nakazilo v tujino - variante kot so Klik in podobne odpadejo, ker delajo samo z domacim placilnim prometom in ne nakazujejo v tujino. Nakazilo bos lahko izvedel na bancnem okencu na enak nacin, kot bi ga nakazoval v tujino. Vse tole je posledica poostrenih kontrol zaradi preprecevanja pranja denarja, izkoriscanja nasih bank za davcne goljufije ipd.

perci ::

sam hudiča, kaj pa prosti pretok kapitala znotraj EU???

bastadu ::

Klik je itaq za cajtom, ker bi že zdavnaj lahko omogočal nakazila v tujino... Na NLBju so mi rekli, da je nakazovanje v tujino prek Klika v delu, koliko je res pa ne vem:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

LoneWolf ::

sam hudiča, kaj pa prosti pretok kapitala znotraj EU???

Nihce ne ovira pretoka kapitala, zahteva se le, da se opravi na ustrezno urejen in transparenten nacin, to je normalno v zahodnem svetu. AFAIK je bila prav zahteva EU da se te stvari uredijo, nihce v EU ali drugje noce videt, da njihovi drzavljani pri nas odpirajo racune in tam pocnejo kar jim pase, dalec od oci njihove davkarije. Enako velja tudi za slovenske drzavljane, ki imajo racune v tujini (sploh v EU) in so nasi rezidenti - DURSu so na voljo vsi podatki, kaj se s temi racuni dogaja. Transakcije v mednarodnem placilnem prometu so strogo belezene in redno porocane ustreznim financnim organom v drzavi, ki jih zadevajo, vecina drzav zahodnega sveta ima podpisane ustrezne sporazume o preprecevanju pranja denarja. Da se najdet kaksno "financno oazo" na otocku sredi Pacifika, ampak to je ze druga zgodba...

Eschelon ::

Evo odgovor - btw. čisto korekten - iz Klika:

preko Klik-a ni možno izvesti nakazila v tujino.
Nakazilo v tujino lahko opravite v katerikoli poslovalnici NLB d.d.
Ob izvedbi nakazila v tujino se obračunajo stroški:
OPIS: CENA:
NAKAZILA V TUJINO KOMITENTI 0,1 %, MIN. 1.500,00 SIT, MAX. 50.000,00 SIT
NAKAZILA V TUJINO NEKOMITENTI 0,2 %, MIN. 4.000,00 SIT, MAX. 50.000,00 SIT

Mamo jim. a) oderuhi, b) kwa je tle smisel vseh teh glupih certifikatov, če je pol treba na banko hodit. ;((
Sploh pa - nakazilo v tujino? So kar izenačil račune tuje osebe v Slo. z nakazilom v tujino.
Tole se ma čimprej za poštimat.
Drgač je pa prek MB s 3% provizijo možno nakazat tud s kreditno kartico. Tko da se do 51.724SIT splača s kartico nakazvat, za kaj več pa s takim nakazilom.
Dobr - upam, da komu kej nuca.
PS - a ve kdo, kako te stvari laufajo s Pro-Klikom?
Vedeti, razumeti, znati.

vasquez ::

S Proklikom se da plačevati v tujino, zdi se mi pa, da je uporaben samo za pravne osebe.

BTW, jaz imam račun na SKB. Tam lahko prek SKB NETa plačujem v tujino že kako leto.

bastadu ::

BTW, jaz imam račun na SKB. Tam lahko prek SKB NETa plačujem v tujino že kako leto.
In koliko znaša provizija za nakazilo v tujino?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakazilo v tujino

Oddelek: Loža
3447172 (1821) M-XXXX
»

Plačilo v tujino

Oddelek: Loža
4411351 (8802) Tilen
»

Bancni prenos denarja na racun

Oddelek: Loža
2114355 (13778) kixs
»

Elektronsko bančno poslovanje

Oddelek: Loža
346585 (4451) Primoz78
»

Placilo (nakazilo) v tujino, po novem ceneje !

Oddelek: Kaj kupiti
197813 (7288) bastadu

Več podobnih tem