» »

Jumperji

Jumperji

Nutcracker ::

Kva je razlika, če so na disku jumperji na Device 0 (Master), Device 1 (Slave) in Device 1 (Slave)Present. Za prva vem kva je poanta, kva pa je fora tretje možnosti?

frudi ::

meni tud ni jasno, čemu služi 'Slave present' opcija. še nisem videl, da slave ne bi delal, če bi bil master nastavljen preprosto na 'Master' in ne na 'Slave present'.
po drugi strani pa sem že doživel, da če je master nastavljen na 'Slave present', pa ni nobene druge naprave na istem kanalu, potem zna disk blazno štekat, včasih celo crknit. res pa, da je za to morda kriva tudi plata, ki je v tem primeru bila še neka brezimna starina za socket7 :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Nutcracker ::

Zanima me predvsem zato, ker mam disk na Device 0 (Master), pol pa hočem gor še CD-ROM na Slave priklopit, pa noben izmed teh ne dela. Ko CD izklopim disk spet dela. Na računalnik bi rad priklopil tole: Disk, CD-ROM, DVD-ROM in CD-RW.

OldSkul ::

CD-roma sploh ne rabiš.Maš DVD ter CD-RW ki lahko oba bereta navadne CD-je.Ti bi mel notri pa še Navaden cd rom!:\

Matek ::

Disk daj na slave present, cdrom pa na slave
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Bx ::

Pa probi tko :

Primary MASTER: HD-master
Primary SLAVE: CD ROM-slave
Secondary MASTER: CDRW-master
Secondary SLAVE: DVD-slave

lp
Bx

Nutcracker ::

Ne morem, ker takoj, ko sta disk in CD skupaj noben izmed njiju ne dela.:(

Binji ::

Kaj je mozno da se naprava poskoduje, ce je narobe nastavljen ta jumper? Mene to en frend obtozuje da sm mu dvd-rom zjebal.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Hrček ::

am...i think da slave present pomen...da je to master...in da je slave disk prisoten...


če ga nimaš...
potem mej na master !

!!! Minimal Rox !!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Notranji disk v zunanji disk

Oddelek: Strojna oprema
203627 (3331) Duhec
»

Priklop drugega diska v pc

Oddelek: Strojna oprema
201845 (1661) Aton
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453180 (2204) Blind
»

Priključitev CD-ROM-ov in HDD ter hitrosti

Oddelek: Strojna oprema
61037 (969) Boris14
»

Kako priključiti za najboljše/hitrejše delovanje?

Oddelek: Strojna oprema
91091 (965) V-i-p

Več podobnih tem