» »

Priključitev CD-ROM-ov in HDD ter hitrosti

Priključitev CD-ROM-ov in HDD ter hitrosti

Boris14 ::

Pozdravljeni vsi skupaj!:))

Imam naslednjo konfiguracijo: AMD 2500+(navitega na 2200Mhz) na MB ASUS A7N8X-X z 2*256 MB Rama in priključen HD na svojem flat kablu in CD-DVD (ASUS 16x) ter CD-RW (TEAC 52x) na drugem kablu. (Ne vem natančno, ker je master in kateri slave).
Ko z Nero 6.3. preizkusim hitrosti in obremenitve procesorja, mi za TEAC sporoči 58% obremenitev procesorja( pri 8x hitrosti), pri ASUSU pa le 3%.
Tudi ko kopiram (enak CD z podatki-avi) mi pri TEAC poskoči obremenitev procesorja na 100% pa še glasen je full. Pri Asusu pa je obremenitev le nekaj % in komaj slišen. V čem je trik?8-O
Da ne omenjam da iz CD-na CD ne morem snemati z več kot 16X hitrostjo(SmartBuy 52X), če nočem 'odpadlkih' ploščkov.;((

Zanima me ali bi pridobil kaj na hitrosti, če bi en CD Rom(slave) dal skupaj z HD(master) ali bi kaj pridobil oz. druga varianta: če bi CD-ROMe le zamenjal med seboj na skupnem kablu.

Za odgovore se vam najlepše zahvaljujem!:))

Han ::

Vse kar moraš storiti je, da v Device Managerju vključiš DMA prenos za Teaca...

Daedalus ::

DVD daj na slave, CD-RW naj bo na master. Če daš DVD na slave pri disku, ne boš pridobil nič (vsaj mislim, da ne, še vedno je slave). Glede obremenitve proca pa sam to - preveri, če maš vklopljen DMA za pekača. Kot zgleda, ga nimaš, zato pa tudi kuri 100%.

CD-RW pogoni pač tulijo, zaradi hitrosti vrtenja plošče... Lahk ga zaviješ v peno, pa bo :P

Če nočeš odpadnih ploščkov, pač ne kupuj SmartBuyev. Pa pri snemanju z slave na master pač ne bo šlo kaj hitreje, zaradi hierarhije pogonov.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Boris14 ::

Najprej hvala za vajina odgovora!:D
V Neru sem preveril nastavitve in ugorovil da imam DVD na master in CD-RW na slave. DMA na CD-RW je na off.
Kje nastavim to v device manegerju, ker ne najdem opcije ( Win XP)?
Zanima me ali bom kaj pridobil, če pečem podatke direkt iz HD na CD-RW, če CD-RW dam iz slave na master (pri tem upoštevam da CD-DVD ne uporabljam istočasno).

Daedalus ::

V device managerju greš na IDE/ATA/ATAPI controllers, izbereš primary/secondary IDE channel --> advanced in naštimaš DMA if available. That's it. CD-RW pa le daj na master, bo z diska kr dosti hitreje peko. Pa še ena slikca za lažjo orientacijo:




:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Boris14 ::

sem presavil in resetiral računalnik pa mi noče popraviri;((
Device 1 sem dal na DMA if avaliable ampak okno pod tem papravi da je trenuten PIO mode. Kaj naj naredim?
Naj probam enostavno zamenjati kabel da bo prim. CD-DVD postal sek. in obratno?

Boris14 ::

Sem prestavil jumper na CD-Romih, tako da sta CD-RW master in CD-DVD Slave. Kabel sem pa pustil nespremenjen. Sedaj moram samo še fizično premakniti enoti, kajti moj 'e:'(DVD-na vrhu kište) se sedaj odpira nad 'd:'(CD-RW pod DVD ROM-om ).
Hvala ti Daedalus, tvoji nasveti so mi bili v veliko pomoč!
0:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peka audio CDja in razmeroma počasno delovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
10823 (762) Han
»

Kako priključiti za najboljše/hitrejše delovanje?

Oddelek: Strojna oprema
91093 (967) V-i-p
»

Teac Počasna peka??!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
181940 (1536) bf4ed
»

Ko sem priklopil Cd RW mi prejšnji cd ne dela!

Oddelek: Pomoč in nasveti
9774 (677) Han
»

Nasvet glede DVD

Oddelek: Pomoč in nasveti
5804 (684) Sodom

Več podobnih tem