» »

LCD TV kot monitor?

LCD TV kot monitor?

CitroX ::

Imakdo izkušnje z uporabo LCD TV kokt monitorja tudi za vsakdanjo uporabo.
Novejši LCD TV-jiimajorasoludijo 1280 x 768 in 1366 x 768 in DVI ter VGA vhode.
Bi to bilo uporabno pri diagonali nekje od 69 do 82 cm? Kakoje kaj z osveževenjem? Reakcijski časi so okrog 8 ms.
Ali lahko na grafičnih karticah sploh nastaviš resolucijo 1366 x 768???
Pa na kolikšni razdalji bi bilo to gledljivo?

Primer v bigbangu
LG LCD RZ27LZ55, 69 cm, 1280x768, kontrast 600:1, svetilnost 600, DVI, 170 tisoč sit

in
Daewoo DLP3212, 82 cm, 1366x768, kontrast 1000:1, svetilnost 500, DVI, 190 tisoč sit

Veron ::

sam imam 26" LCDtv z DVI in rezolucijo 1366x768, to je 16:9, ampak ti priporočam, da raje kupiš 1280x768 ker to rezolucijo tudi igre podpirajo (da je slika ostra).

Drugače pa je ql :D 3m stran si lepo, pa use vidiš tko kot je treba >:D i like it, sploh pa ko gledam filme

CitroX ::

Mene igre ne zanimajo.

Sedim pa za računalnikom kar nekj ur na dan... in bi rad imel čim večjo sliko, pa da mi oči zraven ven ne padejo. Nisem kak prijektant ali kaj podobnega.

Zaenkrat sem brez TV, pa monitor bi trebalo menjat....

Torej zadeva dobro deluje kot monitor?

Jakka ::

Raje si omisli kakšen velik lcd monitor z vgrajenim tv tunerjem. Ker pa je takšne težko dobit, si pa omisliš velik lcd, pa še tv tuner na pci/usb zraven.

Veron ::

no, men je ql, sicer 1368x768 se v winsih komot naštima (usaj pri nv znam, nimam atijeve kartice, zato nevem kako je na drugi strnai)

CitroX ::

Raje si omisli kakšen velik lcd monitor z vgrajenim tv tunerjem. Ker pa je takšne težko dobit, si pa omisliš velik lcd, pa še tv tuner na pci/usb zraven.


No, saj sem nameraval (oz. še) takšno varianto - 19" s TV tunerjem, ker je neodvisen od računalnika. Sedaj imam TV kartico, pa to ni to.
Cene velikih LCD moitorjev so zelo visoke, se pa da dobiti LCD televizor 27" za 670 €, kar pa res ni veliko:
LCD sky J27

Če bi lahk otovarianto kot moitor uporabljal, ne morem dobiti ugodnejše. Ne želim pa kupovati ravno ločeno TV in monitor, ker je oboje skupaj predrago, +70 tisoč sit, kar pa ni malo, če si omislim še posebaj monitor 19". Tudo prostorsko mi zaenkrat tako bolj ustreza.

Bi bila slika res neustrezna za monitor in vsakodneno buljenje po nekja ur? (več kot gledanje TV)

para! ::

Hja, ne vem, ker nimam izkušenj, ampak če pomisliš, da imajo 17" zasloni ločljivost 1280*1024, 26" TVji pa manjšo, sigurno ni ravno ustrezen nadomestek monitorju. Seveda se ga pa da za to uporabljat...

lp
Death before dishonor!

Jakka ::

Jap, problem je, ker je na velikem lcd tv-ju resolucija nikakva, 26 zaslon, resolucija pa primerna za 15 (?x768). Ker če potrebuješ velik zaslon za delo, potrebuješ tudi veliko ločljivost. Zato ti odsvetujem nakup lcd tv-ja za potrebe kakršne imaš.

Obstajajo pa tudi zunanji tv tunerji, ki so neodvisni od računalnika.
http://www.mimovrste.com/katalog/product.php?product_id=1140272623&category_id=20&keywords=tuner
http://www.mimovrste.com/katalog/product.php?product_id=1140411618&category_id=20&keywords=tuner

Takšen tv tuner in monitor po izbiri, pomoje najboljša kombinacija.

T(he) Boss ::

Ko smo ravno pri priklopu PCja na LCD TV, me zanima, kjer dobiti HDMI v DVI konvertor oz. adapter, ker nas TV imas samo 2 HDMI vhoda :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsi S-IPS in PVA LCD monitorji ki se dobijo pri nas

Oddelek: Kaj kupiti
196650 (5414) Zheegec
»

best buy LCD TV sprejemnik

Oddelek: Kaj kupiti
253017 (2323) Zako
»

Kateri TV tuner ?!

Oddelek: Kaj kupiti
112147 (1850) SkIDiver
»

DVD zapisovalnik (pekač)

Oddelek: Kaj kupiti
91088 (997) 5er-->
»

GeForce 6800GS

Oddelek: Strojna oprema
91305 (1046) igor0203

Več podobnih tem