» »

[win32] Izdelava programčka (miška -> com port)

[win32] Izdelava programčka (miška -> com port)

robinson33 ::

Ali se nahaja tukaj veščak, ki bi mi znal na hitrico spacati programček, ki bi:

1. deloval v Windows okolju

2. glede na premikanje miške v vsaki od štirih osnovnih smeri po COM portu pošiljal določene znake; na primer premiki miši v desno bi periodično pošiljali črko "D" (po ASCII tabeli); premiki po diagonali desno navzgor bi izmenoma pošiljali črki "D" in "G"; zaželeno bi bilo tudi, da če je diagonala bolj strma (bolj navzgor), bi prihajalo ven zaporedje GGGDGGGD oziroma nekaj podobnega

3. uporaba bo v testne namene, tako da ni potrebno, da je program lep

Toliko v grobem, nekaj detajlnih specifikacij bi še sledilo.

[edit - se da naslov teme napisat na še bolj dvoumen način? - vsc]
  • spremenil: Vesoljc ()

ql000 ::

glede 2. vprašanja: kam naj bi podatki iz serijskega porta leteli?

dej malo opiši namen aplikacije!

robinson33 ::

Podatke bom sprejemal na krmilnik, ki sem ga naredil z mikrokontrolerjem. Sedaj podatke pošiljam s pomočjo HyperTerminala in zadeva zadovoljivo deluje. V končni fazi bo nadzor nad krmilnikom opravljal malo bolj kompleksen program, ki bo med drugim pošiljal podatke tudi na predhodno opisan način. Je pa ta način pošiljanja podatkov najbolj ključnega pomena za uspešnost napravice, zato bi tudi rad imel primeren testni programček. V še bolj podrobne razlage pa se javno ne bi rad spuščal, ker sem ljubosumen na svojo zamisel :) Malo šale, malo je pa tudi res. Žal pa ne znam programirati v Win okolju.

No, več bi vsekakor povedal tistemu, ki bi mi priskočil na pomoč.

ql000 ::

jaz sem pred kratkim razvil software v Borland C++ builderju pri katerem sem uporabil Async Pro (AtPro) VCL komponento, ki omogoča res enostavno uporabo COM porta. Moj program pošilja podatke preko VCP (virtual com port) PIC-u ta pa potem komunicira z laserjem. Dejansko komunikacija poteka preko USB-ja, ki ga potem čip FTDI FT232BM pretvori v serijsko komunikacijo, podatki pa potem letijo na pic-a.

Osebno ti priporočam razvoj ali v Delphi-ju ali pa C++ Builderju. Osebno preferiram C++ Builderja. Delaš v C++, ki je res jezik, kjer ni nemogočih stvari. Poleg tega pa je ta AtPro komponenta izdana pod Mozilla licenco.

Lahko se kaj zmenva za moj source v builderju ali pa v Pic-u. Moj program dobi od PIC-a tudi feedback ali komunikcija poteka tako kot treba.

LP

ql000 ::

mnja še bydmimo: stari za tako zadevščino kot je imaš ti je potrebno naredit protokol po katerem PIC ali pa kater drug mikrokontroler in PC komunicirata.

robinson33 ::

Laserjem? Postal sem radoveden...

Vidim, da si bolj napreden od mene, ampak kljub temu sem prepričan, da bo tudi meni moja aplikacija dobro služila. Če bi malo poklepetal, daj se mi no oglasi na robinson@email.si. Ti bom malo bolj opisal svoj sistem, ti pa mi še kaj zaupaj o svojem, če si za.

robinson33 ::

S ql000 sva se že pomenila.

Še kak prostovoljec? Sem pripravljen nekaj tudi plačati. Nimam prave predstave, koliko časa terja taka zadeva, bi se oglasil kdo, ki je podobne stvari že počel?

darkolord ::

Men se zdi da bi blo precej simpl narest tisto kar si ti napisal zgoraj v prvem postu :D

robinson33 ::

To ter še nekaj detajlov, ki ne povečajo zahtevnosti (nekaj nastavljivih parametrov).

Se mogoče javiš? :D

darkolord ::

Lahko

Sayer ::

Sam imam izkusnje s tovrstnimi programi, ce ne dobis drugega mi pusti sporocilo.
Rok izdelave: 2 dneva + poceni placilo

LP

robinson33 ::

Torej kandidati(a), prosim javite se mi na robinson@email.si, pa vam bom poslal detajlne specifikacije.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DS18B20, meritve v mraziščih (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
828635 (7150) TESKAn
»

C++ ali Delphi

Oddelek: Programiranje
201519 (1519) gfighter
»

merilec obratov motorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61440 (1299) TylerDurden
»

ideja: koda za razne mikrokontrolerje na enem mestu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
73662 (3139) neoto
»

mikrokontrolerji, programatorji, c/asm ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
292939 (2558) snow

Več podobnih tem