» »

[Hi-Fi] - Slike vaših sistemov

[Hi-Fi] - Slike vaših sistemov

glinik ::

Ker se nič ne premakne (razen redkih izjem), bom naredil novo temo. V njej bodo oz. naj bi bile slike vaših sistemov. Tukaj so moje slikice: CD playerja (še) nimam :(






Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

audiofill ::

AUDIO ANALOGUE

večja slika tukaj

večja slika tukaj

cd player Paganini

večja slika tukaj

večja slika tukaj

večja slika tukaj

predojačevalnik Bellini

večja slika tukaj

končna stopnja Donizetti

večja slika tukaj

večja slika tukaj

zvočniki Aurum Cantus Leisure 2SE /modificirana skandinavska verzija

večja slika tukaj

večja slika tukaj

večja slika tukaj

večja slika tukaj

večja slika tukaj

antivibracijske nogice Solid-tech disc of silence

večja slika tukaj

večja slika tukaj

hifi table plus /lastna izdelava, 55 kg, v vsaki izmed štirih poličk je 4 kg peska

večja slika tukaj

napajalni kabli /lastna izdelava

večja slika tukaj

večja slika tukaj

napetostni filter /lastna izdelava

večja slika tukaj

glasbena kolekcija tukaj

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: perci ()

Myth ::

Zdaj pa mi še lepo prosim povej ceno tvojega kompleta, ki si ga tako lepo pofotkal.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

OwcA ::

@audiofill: bi malo več povedal o stvareh, ki si jih sam naredil (bodisi tu, bodisi odpri novo temo)?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Trancedeejay ::

HI
Kolega perci mi je pomagal in prenesel se nekaj slik mojega sistema na Slo-Tech-ov streznik
Naj predstavim svoj sistem, ni ravno High End, ampak se ga da poslusat.


To je hibridni integrirani ojacevalnik Unison Research Unico SE


NAD 414RDS - od tega NAD-ovega tunerja je boljsi samo se tuner Silverline serije - na displayu Radio Belvi


Onkyo DV-SP 501, DVD predvajalnik ki bere tudi defektno zapecene DVD-je(npr. na Data), ki jih vecina drugih ne - soliden, le mehanika je glasna.


Soba nafilana(na sliki zvocnike poganja NAD C320BEE in ne novejsi Unico SE)


Pod tunerjem viden NAD C521BEE CD player - trenutno imam mizo Audio Masa s samo 2-ma polickama in ne gre drugace kot da imam polozen tuner na CD player


Pogled s tepiha:)
Pod CD playerjem so doma narejene antivibracijske podlozke


Jamo E6SUB v cesnjvem finisu - ima zamenjano notranje ozicenje z dvojnim ozicenjem Monster Cable


No, tukaj se podlozke bolje vidijo


Na sliki zvocniki System Audio SA 1250,Chario Premium 1000 in System Audio 905,pod TV-jem je se zapakiran center System Audio SA 210AV


Grado SR-80 slusalke, odlicne slusalke, dobil sem jih zelo ugodno iz USA


Uh, tukaj sem pa imel nametano


Takole sem pa imel ko sem se stanoval v bloku - slika je stara nekaj let, takole se pa freak rata, kjer se po sobi tezko hodis, ampak vse za HI-FI:)


Ena slikca mojih SA 1250, katere sem sam uvozil in so edini primerek v SLO(kot tudi tvoji Aljosa:)


System Audio 905 brez maske


In se z Masko(sploh ne vem zakaj sem dal 2 slikci:)


Se drugi aktivni subwoofer Jamo X5SUB.


Se zadnji del ojacevalnika - ima konektorje za bi-wiring, vidi se tudi doma narejen napajalni kabel, v bliznji prihodnosti sledi se filter in pa sploh ozemljitev v el. instalaciji:)
Interkonekta sta Nordost Super Flatline in Audiomagic Air

Toliko zaenkrat od mene
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Zgodovina sprememb…

audiofill ::

Zdaj pa mi še lepo prosim povej ceno tvojega kompleta, ki si ga tako lepo pofotkal.


AUDIO ANALOGUE (cene pri uradnem zastopniku 2003/2004, sedaj te serije več ne delajo):
cd player Paganini: 270.000 SIT
predojačevalnik Bellini: 190.000 SIT
končna stopnja Donizetti: 190.000 SIT

AURUM CANTUS (skandinavska verzija - modificirana verzija klasične evropske verzije dobavljive pri nas. Verjetno edini v Sloveniji)
Leisure 2SE : 240.000 SIT

SOLID-TECH Disc of silence (dobil v dar od švedskega audiofila, drugače stane komplet treh nogic 190 USD)

INTERKONEKCIJSKA KABLA
Van den Hul the first ultimate: 35.000 SIT
QUED qunex silver spiral: 28.000 SIT

ZVOČNIŠKI KABEL
Ixos 6002 super gamma: 3000 SIT/meter + stroški konektorjev

@audiofill: bi malo več povedal o stvareh, ki si jih sam naredil (bodisi tu, bodisi odpri novo temo)?


Hifi miza je izpeljanka iz projekta FLEXY TABLE PLUS. V originalu je miza dvojne širine, jaz sem jo za svoje potrebe zoožil na enojno. Ostalo je razen nogic enako. Tam so uporabljene končne matice, v moji masivne špice na podstavkih. Spletna stran originalnega projekta audiofila Tony Gee-ja se nahaja tukaj.

Napajalni kabli so izdelani iz opletenega kabla 3x2.5mm (mehki vodniki). Pri tem se žile za fazo, nulo in ozemljitev na vsaki strani, torej na šuko vtikaču in na evro konektorju priklopijo normalno kot pri vsakem drugem kablu, pomembno pa je, da se oplet kabla priklopi na ozemljitev samo na eni strani in to pri šuko vtikaču. Na strani pri evro konektorju se oplet ne priklaplja na ozemljitev. Razlago zakaj točno tako in več o sami izdelavi najdete tukaj. Drugače pa je ta TNT stran super stvar za začetnike, pa tudi za izkušenejše audiofile. Na njej se najde dosti poceni tweakov za povečanje soničnega dometa hifi sistema.

Napetostni filter je modificirana izpeljanka enostavnega filtra iz njihove strani tukaj. Modificiran načrt hrvaškega audiofila se nahaja tukaj, kjer smo o njem tudi debatirali, v mojem filtru sta za cd player in predojačevalnik še ekstra dodana dva podfiltra. Na dani povezavi je opisano in s slikami podkrepljeno vse, na strani št.3 pa lahko vidite tudi masivne špice na podstavkih (hifi mize), o katerih govorim zgoraj.

lep pozdrav vsem!

Zgodovina sprememb…

Trancedeejay ::

Bi bilo fino ce bi se kdo poslikal svojo tehniko doma.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

tec ::

Jest lahk dam sliko mojih modificiranih gramofonov in mixete :-)

dj: Na eni sliki vidim v ozadju neke gramofone. Kaj mas to?

Trancedeejay ::

Technicse in Technicsovo mesalno(official championship mixer) SH-DJ 1200
Have a nice Day

Matt
Music is the key

tec ::

Hehe...jest sem isto fural, pred parimi leti. Mixeta je fajn, ker ma ful lahke faderje pa taka fancy je. Sam zame je mela premal kanalov. Zdej mam pa en jajc od citronica...ampak sem jo moral fejst predelat, tko da kr fajn zgleda zdej :-)

KTr1sk ::

Imate pa res najbolj zakon hi-fi opremo ni kaj, sam bom vseeno pokazal moj sistem čeprav se ne more primerjat z vašim, ampak sem zelo zadovoljen z njim :P





Zelo sem jezen ker sem si naredil dva velika risa na komponenti, pa ne vem kako bi odpravil. (če ima kdo kakšn predlog naj pove)
lp
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

koto ::

stran na www.mobisux.com

[porpavil povezavo, zbrisal dvojnik -OwcA]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

glinik ::

Tale tvoj CD player bi rade volje sprobal pri meni :D :D . Me res zanima kako bi zaigral.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

koto ::

a misliš Sony cdp5es?

glinik ::

Menda :D
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

koto ::

naslednji teden (konc tedna) mi pod privat pošlji pa se zmenva za en test.
aja a si iz ljubljane?

pure00 ::

čeprav je tema že nekaj let neaktivna, bom tudi jaz pokazal svoj sistem, ki sem ga sestavil že nekaj časa nazaj(pri 15 letih-šparalo se je kar nekaj časa :D).

Kar se tiče ojačevalca si lastim Receiver Receiver Onkyo TX-SR605:

 Ojačevalec

Ojačevalec



Pred tem sem imel en receiver od Pioneer-ja. Nekaj podobnega temu:



Že dolgo časa si lastim tudi cd player Harman Kardon hd 970. Zelo dober cd player, včasih ima probleme z branjem zapečenih cd-jev.



Kar se tiče subwooferja, si trenutno lastim jbl es 250 p. Pred tem sem imel subwoofer od System Fidelity SF-125 SW:



Tako zgledajo komponente na "omarici":



Tukaj se vidi sprednji sistem od Heco(imajo že ene par let):



Bolj od blizu:



Lastim pa si tudi zvočnike Mirage omni 60(Še kar stari):







Tukaj pa še slika kablov, ki jih uporabljam za povezavo komponent in zvočnikov:
...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pure00 ()

KTr1sk ::

Heh sem zgoraj videl, da sem pisal v to temo, sem že pozabil, ker je bilo leta 2005, no še danes imam enak sistem, razen preselil sem sem v drugo sobo :)




kable od zvočnikov so pa v steni, sem to vse skril, ko sem rihtal sobo
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

pure00 ::

Kakšne imaš zvočnike?firma?
...

KTr1sk ::

Zadnja zvočnika sta Fisher, subwoofer je Jamo (E3SUB), sprednja zvočnika sta pa kr no-mame 2x100rms,če bi imel še boljši ojačevalec (imam reciever-ojačevalec Yamaha rx-v350)bi tudi imel boljše zvočnike, ampak kljub temu mi je bolj všeč tako kakor kakšni majhni računalniški zvočniki 5.1, četudi so lahko glasni, ampak veliki zvočniki vsaj izgledajo cool hehe.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Scorpia ::

Tomaž: Sprednji, pa centralni zvočnik sta firme soundx, nekaj let nazaj se je v compshopu prodajal za 18 tisoč tolarjev. Kar lep naval je bil takrat na te zvočnike :) Igrajo kar solidno, samo visokotonci so precej slabi (mebrana iz plastike). Z menjavo le teh, pridobiš veliko v kvaliteti. Je pa tudi pri teh zvočnikih zelo slabo zalotana kretnica in ne opravlja funkcijo kot je treba, ti priporočam da pogledaš kakšno je stanje le te.
////

KTr1sk ::

@Scorpia: dobro se spomneš, soundx je pisalo na mrežicah, kar pa jih nimam več, no kakorkoli to ni nobena znamka, ampak čudežno še danes igrajo dobro, ko bom imel čas in voljo bom pa pogledal kako je zalotano, hvala za info :=), no zenkrat nisem opazil, da bi se kaj poslabšalo, je pa res da ne poslušam neki naglas, edino enkrat sem doma naredil za rd fešto in je bilo do 6h zjutraj muska :)
http://sl.netlog.com/KTr1sk#/KTr1sk/pho...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

pure00 ::

Vprašanje je zdej, če se sploh splača menjat visokotonce. Jaz bi raje kupil boljši center, ter sprednje zvočnike čez nekaj časa. Ali pa celo cel sistem. Meni je recimo trenutni set up v redu, zato ne bom menjaval komponent še kar nekaj časa.
...

pure00 ::

pure00 je izjavil:

Vprašanje je zdej, če se sploh splača menjat visokotonce. Jaz bi raje kupil boljši center, ter sprednje zvočnike čez nekaj časa. Ali pa celo cel sistem. Meni je recimo trenutni setup v redu, zato ne bom menjaval komponent še kar nekaj časa.



*setup
...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pure00 ()

Janac ::

da malo obudim temo;)

Moj sistem je sestavljen iz:

Zvocnikov: System Fidelity SF-4030 in SF-3050,
Stereo receiver, ki ga uporabljam kot CD player in Tuner: DVDR-150
Stereo integrirani ojacevalnik: SA-270
Subwoofer: Pioneer S-21W

Kljub temu, da je to nek vstopni Hi-Fi sistem se ga da poslusat. Ta teden bom se zamenjal stojala, dodal banan konektorje in zamenjal kable. Bom dodal slike potem...

slike:


SF-4030 na DIY stojalih


cel setup


S-21 in SF-3050


SA-270 in DVDR-150


cel setup

L.P Jan!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

einstein :P ::

Še moje "skladišče":

http://www.flickr.com/photos/84429771@N...

Vse skupaj zbasno na polici, bolj skladiščna verzija.

http://www.flickr.com/photos/84429771@N...

Dobri stari EI niš 20W homemade

http://www.flickr.com/photos/84429771@N...

200W amp, Lenco letnik 79 mislim, da, DVD player in stereo cassete deck od fisherja

http://www.flickr.com/photos/84429771@N...

250W RMS, 500W MAX Sinustec

In še nekaj kablovja:

http://www.flickr.com/photos/84429771@N...

http://www.flickr.com/photos/84429771@N...

http://www.flickr.com/photos/84429771@N...

Malo neurejeno vse skupaj ampak samo, da se sliši :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Janac ::

This photo is private.

Oops! You don't have permission to view this photo.

Here's a link back to your home page.

einstein :P ::

ups, težava rešena :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

nova stojala ki sem jih kupil za 20EUR, tezke so cca. 10KG oz. odvisno kako s peskom so napolnjene.

L.P


freesty ::

Ka si pa dal spodaj? Pa na crno jih pospricaj:)

Janac ::

zaka crno? Jaz pa mislim da so bolj take sive pa se ujamejo se z tisto obrobo...

ja spodaj sem dal tiste matice, se nic ne obdrsa, pa itak jih mam skos namer. Pa spodnji plosci sta razliznih dimenzij haha lol.

freesty ::

Meni je ta siva grda.
Da ti ne bo 10kg na taki mali povrsini nardilo jamic v laminatu.

Janac ::

10kg + zvocnik je okoli 17Kg :))
no, zaenkrat ni jamic pa tudi ko sem jih malo drsal se niso nic poznali odtisi...

Za nekaj casa bodo ok, potem pa nekaj bolj konkretnejsega:D

jamiroq ::



ojacevalca (bottlehead crack in s-5 k16ls) ter switch (modra skatla na spodnji polici) so diy. gramofon je thorens td150, gramofonski predojacevalec je nad pp2i, dac je el-cheapo fiio d3. zvocniki so monitor audio bx5.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Janac ::

Nova pridobitev. DIY stojala, Iveral 18mm, spodaj pa 4 deske po 18mm skupaj. Masa okoli 15kg, sprejmejo pa tudi mivko. Furnir je Ameriški beli hrast.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uspele slike (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Sedem umetnosti
33141468 (16591) Longinus
»

Napajalnik za TEC element

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
453772 (3030) Pyr0Beast
»

Slo-Tech NEST 06 slike

Oddelek: Slo-Tech
357952 (4201) Good Guy
»

Sandra CPU Arithmetic Benchmark Lestvica

Oddelek: Navijanje
201273 (1023) TriDvaEna
»

Online poročila o pcjih (WebTemp)

Oddelek: Programska oprema
91353 (1214) kuglvinkl

Več podobnih tem