» »

Temperatura

Temperatura

Soon ::

Pozdrav

Imam bartona 2500 z zalmanovo pahlačo
Že pri zagonu računalnika mi pokaže temperaturo cpu 56-57 st. ( everest, speedfan ) Kasneje pa see giblje od 62-65 st. Računalnik ni navit in snete imam obe stranici.
Je kaj narobe ?
Lp
Miran

pikachu004 ::

si namazal procesor s pasto al si dal samo blok gor?

Hux ::

Vzemi seenkrat doli dobro pluni na hladilnnik pa nazaj pa mora bit bolse :D
joke seveda :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Soon ::

Sem namazal
Bom ponovil postopek
Miran

Nejc Pintar ::

ni panike, normalna temp za tak procesor
Lahko je biti prvi, če si edini!

Sami ::

ni panike, normalna temp za tak procesor

Spet en pametnjakovič. Moj bartonček 2500@3200+ pri 1,75V se ob hlajenju zalmanove pahljače greje na max 49 stopinj. Pri default frekvenci pa se greje na max. 42 stopinj.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

pikachu004 ::

Puschkin jaz mam isti procesor z box coolerjom pa imam nizje temperature od njega, tako da bi z zalmanovo pahljaco mogle bit se nizje

laguna ::

Tudi jaz imam bartona 2500+ box ter ploščo gigabayte. Glede temperature me zanima, ali je mogoče, da bi se procesor ogrel v borih cca 5 sekunadah od temperature 21 C (temperatura ohišja - računalnik ugasnjen najmanj 10 ur) na temperaturo 52 C. Torej to je čas od prižiga računalnika do vstopa v bios (tipka del). Ob full load (kodiranje v divx - obremenitev procesorja od 85 do 100 %) se poveča temperatura ob kodiranju dve uri na cca 72 C (temperatura ohišja 27 -29 C). Po nekaterih podatkih - ne vem če so točni - bi naj gigabaytove plošče kazale za cca 12 - 15 C višjo temperaturo. Ali je to res, ali se res v cca 5 sekundah res segreje procesor na cca 52 C. Prosil bi lastnike, ki imajo barton 2500+ box, če bi preverili, kako so kah njihove temperature po cca 5 sekunadah (temperatura ohišja ter procesorja), tako da bom lahko dobil nek primerljiv podatek o govoricah, da prikazuje bios za procesor cca 12 - 15 C več. Za odgovore se lepo zahvaljujem.

LP
lagunaaaa

|KoRn| ::

Iz lastnih izkušenj lahko povem, da so temperatur, ki jih kažejo za procesor, Gigabyte plate od 10 pa tja do tudi 20°C višje, kot pa pri matičnih drugih prozvajalcev (recimo ABIT, ASUS in EPOX).
Freak on a leash!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: |KoRn| ()

Spajky ::

@ laguna: ja plata ti kaže (iz Cpu diode!) enih vsaj 10°C preveč za tvoj proc, če je vse Ok montirano. Poštelaj si v MBM programu za Win temp.ofsett, pa je. Enih 40°C po vklopu in prihodu v Bios, bi blo kar normalno, več pa ne. Ja, že v prvis sekundi skoči za več kot 5°, nato pa v nekaj naslednjih še za 10°C; dokler prideš v bios je že vsaj 15°C višja od sobne, seveda, če je merjeno iz interne Cpu diode in kaže prav. Če te to tako zelo moti, probaj updejtat Bios, lahko, da so bug popravli in ti bo pol prav kazalo .... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

urke710 ::

Uporabljam MBM5 in pri ful load se mi proc segreje na okoli 50 stopinj, ce pa delam smo nezahtevne stvari se pa temp giblje okoli 40 stopinj.

Imam pa en zanimv problem.
Vsake toliko casa se, ob zagonu racunalika, te temperature znizajo tocno za 10 stopinj, tko da je ob ful load 40 in normal 30, pol ce pa restartiram, je pa spet vse uredu. Isto pokaze v nvidia utilty in BIOS-u. Tko da zdej tut nisem sigurn katere temperature so prave?
Aja, temp v sobi je vedno enak: 20-21 stopinj.

Proc ja pa Mobilc in tece na 1,6V v primerjavi z SAMI-jem ki ga zene pri 1,75 in se mu enako greje kot meni. Predvidevam, da Sami nimas mobilca?
d.i.g.

Nejc Pintar ::

Spet en pametnjakovič. Moj bartonček 2500@3200+ pri 1,75V se ob hlajenju zalmanove pahljače greje na max 49 stopinj. Pri default frekvenci pa se greje na max. 42 stopinj.

Poglej deklarirano temp. za procesor, na deklarirani more 100% delat 5 let, itq pa takrt že menaš.
Lahko je biti prvi, če si edini!

luckeyluk ::

jest semimel bartona 2500@3200 z deufalt voltazo in z navadnim alu z cu jedrom hladilnikom mi ni presla 52stopinj mel sem pa asusko pa ohisje nic prevetreno tako da tebo 100%narobe kaze plata


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje procesorja 2500+ bartona

Oddelek: Navijanje
422255 (1470) overheat
»

Barton 2600 temperatura

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171588 (1270) Brilko
»

Cooler za Extreme Overclock za bartona 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
594092 (3247) Sami
»

Vprašanje za lastnike barton-a 2500+ in hladilnika Zalman CNP6000 Cu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101272 (1110) delfinus
»

Barton @ 68°C

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141409 (965) Jaka83

Več podobnih tem