» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
40 / 64
»»

Machete ::

Ne, najebejo pa dobavitelji in proizvajalci, ker je amazon prevelik in jih lahko izsiljuje do zadnje kaplje znoja na modih.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Phantomeye ::

blackbfm je izjavil:

Ma te 2 mesecne dostave so en nateg. Sploh ce je vrednejsa stvar in poslana brez trackinga. Leta 2020.

V tem casu bi ze z lune moglo prit. V glavnem za kreditno mas 120 dni rok za reklamacijo transakcije, just in case:))


a je kdo že čakal dva meseca?

blackbfm ::

Amazon je topšit! Imel tefal ponev, ki ji je po enem letu odpadel del dna. Neka kovinska plošča z luknjicami. Naredil sem nekaj slik potem jo je pa žena vrgla v smeti. Pišem na amazon in me naprej vprašajo če bi želel poslati staro nazaj za zamenjavo. Ko jim pa povem da jo je žena vrgla v smeti mi zrihtajo zamenjavo v dveh minutah. Niti slik stare ponve ni hotel videti!! Nova ponev prišla iz Nemčije v dveh dneh.


Seveda amazon ne pocne to iz altruisticnih razlogov ampak zato ker je tvoj lifetime value v eurih vecji od tiste posode.

Ne, najebejo pa dobavitelji in proizvajalci, ker je amazon prevelik in jih lahko izsiljuje do zadnje kaplje znoja na modih.


Bolje kot v sloveniji, kjer trgovine/dobavitelji stranko znajo jebat in nategvat do konca ko je z izdelkom kaj narobe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

rs1975 ::

blackbfm je izjavil:

Meni se tut zdi cudno, pise in stock, dispatch by amazon, a ko gres naprej ni znan shipping time, niti ne doda davka. Potem sklepam da ne gre iz EU.


Menda je takole: Fulfilled by Amazon" je vedno brez dajatev. Pošiljatelj je Amazon iz njihovega skladisca.

blackbfm ::

To mas napacne info.

predi ::

St235 ::

Pazit moraš na odebeljen del

About Fulfilled by Amazon (co.uk)

Torej fulfiled by amazon je vedno brez dodatnih dajatev POD pogojem, da gre za amazon znotraj EU. Če kupuješ na .com to ne velja.

Če ostanemo pri konkretnih slušalkah je odgovor da, to bo poslano iz EU ozrioma ne bo dodatnih dajatev. Drugače tudi pri opisu jasno piše, da je DDV vključen v ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MrStein ::

blackbfm je izjavil:

V glavnem za kreditno mas 120 dni rok za reklamacijo transakcije, just in case:))

A ima katera banka to rešeno preko modernih komunikacij?
Pri tistih ki jih poznam gre preko papirja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bastadu ::

Revolut

misek ::

14 dni nazaj sem naročil malenkost na amazon.de in danes dobil spodnje sporočilo. Kaj bi lahko bil vzrok? Avgusta sem dobil podobno zadevo od istega prodajalca. Sem morda spregledal listek od lokalnega potarja in ker zadeve nisem sprejel so jo vrnili?
You ordered the item below, but the package was returned to us by the carrier. We've issued your refund.

blackbfm ::

Če ostanemo pri konkretnih slušalkah je odgovor da, to bo poslano iz EU ozrioma ne bo dodatnih dajatev. Drugače tudi pri opisu jasno piše, da je DDV vključen v ceno.


Ce gres do zakljucka nakupa za ta izdelek pise vat 0.00.. Ponavadi gre tako da se odbije nemški davek in računa slovenskega, tu pa cena do trenutka nakupa ostane ista in vat na nuli ?? Samo postnino se doda

OldSkul ::

misek je izjavil:

14 dni nazaj sem naročil malenkost na amazon.de in danes dobil spodnje sporočilo. Kaj bi lahko bil vzrok? Avgusta sem dobil podobno zadevo od istega prodajalca. Sem morda spregledal listek od lokalnega potarja in ker zadeve nisem sprejel so jo vrnili?
You ordered the item below, but the package was returned to us by the carrier. We've issued your refund.


Jaz sem kakšna 2-3 tedna nazaj prav tako dobil enako obvestilo, denar so mi takoj vrnili. Malo nenavadno?

bauci ::

Enako jaz ta teden samo na angleškem amazonu. Pošiljka je prišla v Nemčijo in se potem vrnila v GB.

OK.d ::

In kakšen razlog so navedli?
LPOK.d

taddeo ::

Pozdravljeni!

Naročil Apple watch 5 iz Amazon.de zaradi regijske oznake, da je za nemški trg oz. itak deluje vsepovsod oznaka manufacturer reference: MWWE2FD/A.Včeraj je izdelek odposlan iz Italije Piacenza?!Ali v tem primeru dobim izdelek, ki namenjen za Italijanski trg in gre za drugačno regijsko oznaka, kot sem navedel zgoraj.Predvidevam, da se pri prodaji držijo ASIN number "kodo" izdelka..ampak zakaj Italija, če sem naročil iz Nemčije.

je pa tako "Dispatched from and sold by Amazon"

sold by Amazon Eu s.a.r.l

bauci ::

Za nedostavo niso navedli nobenega konkretnega razloga. Samo njihov generični odgovor. Je pa zanimivo, da sem takoj dobil e-pošto v kateri so me prosil, da naj ocenim nedostavljen izdelek. Dal sem oceno 1 in opisal kaj se je zgodilo. Objavo so zavrnili, ker sem z oceno kršil njihova pravila - ne vem katera, ker sem napisal samo dejstva brez hudih besed.

tikitoki ::

Mogoce, ler spadas med cepce, ki ocenjujejo izdelek, ko bi morali amazon?

Drigi pa pol beremo nesmiselne ocene

Ganon ::

taddeo je izjavil:

Pozdravljeni!

Naročil Apple watch 5 iz Amazon.de zaradi regijske oznake, da je za nemški trg oz. itak deluje vsepovsod oznaka manufacturer reference: MWWE2FD/A.Včeraj je izdelek odposlan iz Italije Piacenza?!Ali v tem primeru dobim izdelek, ki namenjen za Italijanski trg in gre za drugačno regijsko oznaka, kot sem navedel zgoraj.Predvidevam, da se pri prodaji držijo ASIN number "kodo" izdelka..ampak zakaj Italija, če sem naročil iz Nemčije.

je pa tako "Dispatched from and sold by Amazon"

sold by Amazon Eu s.a.r.l


Zakaj Italija? Izdelek prodaja Amazon Sarl. To je evropski Amazon, lociran v Luksemburgu. Lahko je poslano iz kjerkoli v Evropi.

taddeo ::

Nekaj mi pravi, da Ita amazon ima verjetno njihove "regijske" verzije..ali pa npr. Francoski svoje itd..zakaj bi italijani skladiščili regijsko za nemški trg..ali pa je tako hmm nevem

mailer ::

Ne obremenjuj se od kje izdelek pošljejo. Tudi meni se je zgodilo, da je bil izdelek kupljen na de pa so mi ga poslali iz .es oz .it. Če je zaloga pošla iz enega ti ga pošljejo iz drugega.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

delfinus ::

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

misek ::

Sem vprašal poštarja kako dolgo me čaka paket na pošti in pravi 2 tedna. Tako da kot kaže moj paket iz amazona sploh ni prišel do lokalnega poštarja ampak se je vrnil k amazonu nekje vmes.
Bi res rad vedel razlog da ne bom spet nekaj naročil in čakal ter po določenem času ugotovil, da tega paketa sploh ne bo :(

Kawl6 ::

Amazon mi je že 2x poslal isti izdelek preko kurirske službe DHL in obakrat se je ustavilo v Feucht-u DE.Čakam na ponovni refund.Pizdontarski DHLovci pač nočejo dostavljati k nam.

scipascapa ::

Kawl6: tole?

5:21 AM
Delivered
Feucht, DE

roCkY ::

Z DHL in nedostavo sem imel primer pred cca 2 letoma. Zadeva je počepnila nekje v DE, čez kak teden pa pride denar nazaj na račun.
Zadnje mesece je bilo vse OK. Kakih 10-12 paketov je šlo prek DHL.

Kar se Amazona samega tiče. Pa je po mojih izkušnjah za SLO še najboljša opcija, če je zadeva iz IT skladišča v primeru hutre dostave. UPS ponavadi pripelje naslednje dopoldne, če je le sprocesirano na dan naročila. Kot opažam iz IT prihaja veliko elektronike.
Itak pa je polan artikel po naročeni specifikaciji. Recimo PC/prenosnik s prednaloženimi nemškimi polkni.

scipascapa je izjavil:

Kawl6: tole?

5:21 AM
Delivered
Feucht, DE

Za DHL za navadne pošilke itak dostavlja Pošta SLO. Sem tole že nekajkrat videl. Na SLO poštinem trekerju pa je zadeva lepo peljala naprej do lokalne pošte in seveda vročitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roCkY ()

taddeo ::

mailer je izjavil:

Ne obremenjuj se od kje izdelek pošljejo. Tudi meni se je zgodilo, da je bil izdelek kupljen na de pa so mi ga poslali iz .es oz .it. Če je zaloga pošla iz enega ti ga pošljejo iz drugega.


Se strinjam brezveze se obremenjevat...rečima na desktop verziji (na mobile app je drugace in tega nimam) pod summary voice 1 je račun, kjer je tudi povzetek naročila in pa ASIN number, kjer je namensko ta izdelek, z reg. oznako ki se ga kupil..predvidevam, da je to to ka želim in da je to odposlano čeprav iz ita..

lp

Kawl6 ::

scipascapa je izjavil:

Kawl6: tole?

5:21 AM
Delivered
Feucht, DE


Popolnoma enako,edino ura je bila pri meni 2:01/28.november
Pred tem je bila pošiljka v Regensburgu
In to so naredili že drugič, pocarji!

misek ::

Aha, sedaj vidim, da se je tudi pri meni ustavilo v Feucht, DE.

Komu se lahko pritožim? :)

Phantomeye ::

Evo spet sem dobil nov datum - za v četrtek. to je super ! :D

LeQuack ::

To je ratala zgleda tema o trackingu poštnih pošiljk ne pa o Amazonu.
Quack !

Kurzweil ::

LeQuack je izjavil:

To je ratala zgleda tema o trackingu poštnih pošiljk ne pa o Amazonu.


Ja trackingu pošiljk od Amazona... in context enough!

In ja, tudi jaz nisem od Amazona dobil dostavljenega paketa na datum...

blackbfm ::

Kje spremljate tracking na amazonu al pri prevozniku? Ker tam so boljse info

OK.d ::

Ali se vam že kaj premikajo nakupi od black friday-a?
LPOK.d

predi ::

Jaz sem prek Amazon.co.uk oddal dve BF naročili, eno prejšnjo nedeljo, eno v ponedeljek. Ni bilo še nič niti odposlano. Prvo je sicer samo FBA, drugo pa SBA in celo Amazonov brand izdelka. Nekje nivo lanskega Mimovrste meltdowna.

Furbo ::

Amazon zdaj (po mojem osebnem mnenju) nalašč zadržuje pakete, če ne doplačaš hitrejše pošiljanje. Včasih so še isti dan zabrisali v tovornjak in so se zadeve začele takoj premikati, zdaj po neki čudni logiki rabijo par dni, da se spelje in nato počasi vleče po EU.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

blackbfm ::

Pomoje majo preveč dela da bi nalasc zadrževal. Bolj verjetno da vec ljudi vzema hitro in potem tvoja cenejsa dostava pac pade po prioriteti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Badwolff ::

scipascapa je izjavil:

Kawl6: tole?

5:21 AM
Delivered
Feucht, DE


Men tud, denar sem dobil pol ure po pritožbi

rs1975 ::

St235 je izjavil:

Pazit moraš na odebeljen del

About Fulfilled by Amazon (co.uk)

Torej fulfiled by amazon je vedno brez dodatnih dajatev POD pogojem, da gre za amazon znotraj EU. Če kupuješ na .com to ne velja.

Če ostanemo pri konkretnih slušalkah je odgovor da, to bo poslano iz EU ozrioma ne bo dodatnih dajatev. Drugače tudi pri opisu jasno piše, da je DDV vključen v ceno.


Sem med vikendom poslal vprašanje prodajalcu glede lokacije skladišča in je odgovoril, da je Nemčija. Nisem pa dobil še nobene info, da je paket poslan. Je to normalno, morda posledica BF?

Skyman ::

scipascapa je izjavil:

Kawl6: tole?

5:21 AM
Delivered
Feucht, DE


Zgleda da je bilo dost paketov z istim statusom.. potem pise "delivered" wtf preko chata sem vprasal in rekli so mi da je bil paket "zmeckan" bp vrnili do centa natancen znesek

predi ::

predi je izjavil:

Jaz sem prek Amazon.co.uk oddal dve BF naročili, eno prejšnjo nedeljo, eno v ponedeljek. Ni bilo še nič niti odposlano. Prvo je sicer samo FBA, drugo pa SBA in celo Amazonov brand izdelka. Nekje nivo lanskega Mimovrste meltdowna.
Vzamem nazaj. Obe naročili so združili v en paket, ki naj bi prispel v obljubljenem času (prvi datum dostave je bil 2.-3., drugi 3.-4.). Pravkar dobil, da je bilo odposlano iz Italije in da pride jutri (3.). Morda je v datum dostave vštet transport med skladišči, ker potem da vtis, da se zadeve ne premikajo, čeprav se.

Gregex ::

Na španskem amazonu 25.11. naročil izdelek in ga še niso odposlali, tista grafika na njihovi strani je že od 26. naprej tik pred poslano, naj bi prišlo pa od 3. do 4. 12. v kar močno dvomim, razen če bo direktno heli pristal pred mojo bajto. Na banki denar od 25. 11. še vedno v avtorizaciji. Me ima, da bi kar skenclal naročilo. A potem avtorizacija avtomatsko izgine? To že res predolgo traja, ponavadi so hitrejši.

scipascapa ::

no meni so danes kao uredili replacement.
gregex kaj si naročil?

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Veseli december je. Imajo verjetno 10 krat več prometa kot sicer.
Pač traja malo dlje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Furbo ::

Gregex je izjavil:

Na španskem amazonu 25.11. naročil izdelek in ga še niso odposlali, tista grafika na njihovi strani je že od 26. naprej tik pred poslano, naj bi prišlo pa od 3. do 4. 12. v kar močno dvomim, razen če bo direktno heli pristal pred mojo bajto. Na banki denar od 25. 11. še vedno v avtorizaciji. Me ima, da bi kar skenclal naročilo. A potem avtorizacija avtomatsko izgine? To že res predolgo traja, ponavadi so hitrejši.

Dostikrat vržejo na svoj kamion, zategnejo do Avstrije in od tam je potem v par dneh pri nas. Medtem seveda izgleda, kot da se nič ne dogaja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

misek ::

Sem povprašal na Amazon kakšen je razlog za vrnitev paketa in pravijo, da je bil poškodovan. Lokacija "Feucht DE" pa je najbližji Amazonon center.
Bom poskusil naročiti še enkrat :)

Ijus ::

evo. naročil prek amazon.de sandisk ultra 3d 1tb ssd. 127€ s poštnino vred. poročam.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

TadejPer ::

Danes naj mi bi DHL dostavil paket iz češkega skladišča od Amazona, in sicer preko expedited shippinga. Dobil sem sporočilo, da bodo danes dostavili, a ni prišel nobeden. Kontaktiram DHL Brnik in mi odgovorijo, da so kurirji odšli danes kasneje z Brnika, češ da je imelo letalo zamudo, bodo jutri dostavili. Ima še kdo danes podobno izkušnjo?

Gregex ::

Jp, jaz čakam na ups dostavo, ki naj bi bila danes. Na amazonu piše dostava do 20h, na ups trackingu pa do konca dneva. Zjutraj me je kurir klical, če bom doma in naj bi dostavil ob 13-14h, a ga ni bilo. Ali kdo ve, do katere ure ups dostavlja?

Badwolff ::

Kaj pa to pomeni

Parcel arrived at a carrier facility Carpi, IT

Customs Clearance delay

Your package is delayed in the customs clearance process.
Your package is clearing customs. Please check again later for more delivery info from UPS.

Due to operating conditions, your package may be delayed.

rs1975 ::

@TadejPer, Gregex - kdaj sta to naročila? Sam sem naročil za BF, roba naj bi šla iz skladišča v Nemčiji , pa je že nekaj dni status: Preparing for Dispatch
««
40 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25723040 (1506) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8122970 (2544) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376402 (2686) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434153 (17273) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510229 (9315) Robert

Več podobnih tem