» »

phpbb problem pri instalaciji

phpbb problem pri instalaciji

TICKO ::

Na novo sem postavil strežnik prav tako apache, php in mysql.
Namestil sem phpMyAdmin, in z njim ustavril bazo za forum(ki je prazna).
Ko pa hočem dat gor phpBB2, ga uploudam, grem tja ko je inštalacija, in potem izpolnem vsa polja, označim Mysql 4.x, server host, ime baze, up. baze, geslo itd itd.
Ko kliknem naprej, mi vrže spet prvo inštalacijsko stran, z praznimi polji.. Spet izpolnem in kliknem in spet in spet. Poskusu sem tud starejše forume phpbb, pa vsepovsod isto naredi.

Po tem takem sem posumil v bazo, ampak potem sem šel postavljat mambo CMS, in ga postavil brez težav. Prav tako sem z PhpMyAdminom ustvaril novo bazo za mambo, in vse enako vpisal kot pri forumu, in zadeva deluje. Torej baza dela..

Kaj bi tukaj bilo narobe?:\
www.tickobox.com
www.scooter-on.net

McAjvar ::

nekaj ugibanj...
kateri razlicico apacha uporabljas? sam sem imel z apachem2 (nazadnje z 2.0.52) probleme v nekaj zelo cudnih situacijah v phpju pri delu s post spremenljivkami. sicer preglej loge apacha in php-ja (za razvoj aplikacij je lahko kar koristno nastavit na precej podrobne dnevniske zapise). in pa poglej, v kateri php datoteki se problem pojavlja in dan magari na zacetek nekaj taksnega:
echo '<pre>';
foreach ($_POST as $pKey => $pVal)
{
  echo "\$_POST['$pKey'] = '$pVal'\n";
}
echo '</pre>';

namesto foreach lahko uporabis tudi var_dump () funkcijo, recimo. samo meni osebno se tole bolj dopade za kake enostavne variable.
tako bos videl, ce php skript sploh dobi spremenljivke, ali se jim kaj "zgodi" in "izginejo". mimogrede, morda se lahko poskusis igrat tudi z nastavitvijo register_globals v php.ini datoteki in saltas med on in off.
morda si bos z napisanim lahko kaj pomagal.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davčne blagajne (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Programiranje
1344319978 (59981) Macketina
»

[php] encoding niza

Oddelek: Izdelava spletišč
173661 (1576) BivšiUser2
»

PHP datoteka, povezava na bazo

Oddelek: Izdelava spletišč
121194 (911) racunalnicar
»

problem z phpjem

Oddelek: Izdelava spletišč
304057 (3470) snow
»

HTML forma in datum

Oddelek: Izdelava spletišč
131713 (1449) Muzo

Več podobnih tem