» »

Katera klima

Katera klima

««
108 / 119
»»

OD23 ::

Pozdravljeni.
Doma kupujemo klimo, ker je to prvic me zanima na kaj je potrebno biti pozoren ob nakupu.
Hvala
Lp

Anney ::

Najbolj pomembna je sama postavitev v prostor in montaža, vse drugo pa je odvisno od evrekov. Micke kar hvalijo, so pa tudi druge dobre.
https://www.topten.eu/private/products/...
https://www.zps.si/dom-in-vrt-topmenu-3...
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Dromar ::

Če komu kaj pomaga, kupil sem klimo VOX electronics IVA1-09IR za 594€ v akciji z montažo na mimovrste.

Dela ok, je tiha, kake posebne razlike proti dražjim, ki jih imajo starši, ne vidim.
Se ne spoznam kaj posebej, ampak meni je pač vredu.

Anney ::

Neke tople vode ni za odkrivat pri klimah.
Tudi prenosna dela ok, je malo glasnejša, piha, enim je pač ok.

Na kratko, kje so razlike. Poraba, izkoristek (SEER/SCOP), glasnost (notranja/zunanja), vgrajeni materiali, tu pa tam kak bonbonček (wifi recimo).
Ostale nebloze kot so razni ionozatorji in samočiščenje pa ne vem kaj ve še napišejo, ni omembe vredno. Če je klima servisirana ok, ima plina dovolj, in dejansko dela (če kompresor predolgo stoji ni najbolje, lahko zariba), bo delala, lahko pa pri cenejših kompresor/ventilator prej zatajita(kvaliteta materialov) ni pa mus, nobena ni imuna na okvare.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Vanadium ::

darck je izjavil:

Vanadium je izjavil:

rini je izjavil:

Baje je bila izjemno dobra klima v največji limuzini VW Phaeton.


Zato ker je Piech imel spisek nekih zahtev glede avta za katere so inženirji rekli da se ne da izvest. Ima pa Phateon če se ne motim dve klimi (dva kompresorja) eno za sprednjo vrsto eno za zadnjo...


Ma to ima še moj kombi trafic tak sistem dvojnih klim to ni nič novega vendar ima samo eden kompresor.


Samo da tvoj kombi ne more tole izpolniti:

According to Top Gear, Piëch, a former engineer, gave the car's engineers a host of metrics to meet, one of which was that the car be able to sustain 186 mph all day, in 122-degree weather, with an interior temperature of 72 degrees.


Dejansko so baje z vsakim izdelanim phateonom naredili izgubo ampak naj bi se šlo za kontriranje BMW 7 in MB S klasa da je vw sposoben narediti enako dober ali celo boljši avto...

darck ::

Vanadium je izjavil:

darck je izjavil:

Vanadium je izjavil:

rini je izjavil:

Baje je bila izjemno dobra klima v največji limuzini VW Phaeton.


Zato ker je Piech imel spisek nekih zahtev glede avta za katere so inženirji rekli da se ne da izvest. Ima pa Phateon če se ne motim dve klimi (dva kompresorja) eno za sprednjo vrsto eno za zadnjo...


Ma to ima še moj kombi trafic tak sistem dvojnih klim to ni nič novega vendar ima samo eden kompresor.


Samo da tvoj kombi ne more tole izpolniti:

According to Top Gear, Piëch, a former engineer, gave the car's engineers a host of metrics to meet, one of which was that the car be able to sustain 186 mph all day, in 122-degree weather, with an interior temperature of 72 degrees.


Dejansko so baje z vsakim izdelanim phateonom naredili izgubo ampak naj bi se šlo za kontriranje BMW 7 in MB S klasa da je vw sposoben narediti enako dober ali celo boljši avto...

Meni je važno da klima ohlaja avto vse kar je več ni potrebe isto kot zlaganje ogledalov na avtomobilu in še veliko drugih brez veznih stvari katerih se trenutno ne spomnim. Bi pa v avtu poleg tempomata lahko naredli vsaj 3 gumbe na volanu katere si bi lahko samodejno jih nastavil in bi bili ves čas v pogonu recimo ko se pribljižuješ naselju pritisneš gumb in se pelješ 50 Km/h in podobno izven naselja na 90 Km/h.

mgermo ::

GREE Fairy 35 klimatska naprava GWH12ACC-K6DNA1D ali Mitsubishi Electric HR35VFK ali kaj tretje primerljivega?
Micika cca 160€ dražja. Nima I feela, ogrevanega dna zunanje enote, displaya na notranji enoti pa še kaj. Ima pa ime in tišje delovanje.
Če guglam Fairy dobim indijske, pakistanske reviewe ki jo hvalijo, če guglam po GWH12ACC pridem na srbski forum, kjer to klimo poznajo pod imenom Mouse in je cca 90% ljudi z njo nezadovoljnih - ne regulira/modulira kompresor. Pri gretju nastaviš na 23, greje do 26, se ugasne in začne gret pri 20 in podobno. Ta klimo ne bi niti poznal, če jo nekdo tu ne bi priporočal.
Potem pa izberi če lahko.

Vuli ::

Pri Gree Fairy sem opazil, da edino nima motorčka za usmerjanje zraka levo/desno, ampak moraš ročno tiste lopatice premikat.
imam GWH12ACC-K6DNA1D in GWH07ACC-K6DNA1A na GWHD(24)NK6Lo, za gretje ti ne znam nič povedat, ker dela šele prvo poletno sezono.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Ganon ::

mgermo je izjavil:

Micika cca 160€ dražja. Nima I feela, ogrevanega dna zunanje enote, displaya na notranji enoti pa še kaj.


Saj to. Dražja je in oskubljena. Za muse še nisem slišal, je pa po slikah sodeč že na pogled drugačna. Kakšne klime prihajajo na srbski trg, je vprašanje.

Jaz sem bil pred enako dilemo, Mitsubishi, ali Gree. Kupil sem slednjo.

Vuli je izjavil:

Pri Gree Fairy sem opazil, da edino nima motorčka za usmerjanje zraka levo/desno, ampak moraš ročno tiste lopatice premikat.


Lopatice avtomatsko premika levo/desno in gor/dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

darck ::

Vem da se veliko omenja,da se tok pelje na notranjo enoto in potem iz nje ven na zunajno enoto samo kako to,da potem pri moji Mitshubishi je tok napeljan v zunajno enoto in potem iz nje v notranjo tudi pri LG klimi je tako kakor se mi zdi. Sedaj mislim klimo sam namontirati na steno edino za priklopit skupaj in vse ostalo bom nabavil majstra k se s tem ukvarja ali serviserja. Kakor vidim po priključkih in žicah je,da ima notranja enota 4 priključke in sicer ozemljitev,1(N),2(L),3(C) zunajna pa tudi iste priključke. Recimo pri LG klimi so priključki drugače narejeni samo kakor vidim pri obeh LG in Mitsubishi klimi na zunajni enoti so skopaj povezani z žico priklopi L in 1L pa N in 2N ozemljitev je pa itak povezana na samo ohišje enote. A imam prav ko mislim,da se žice povežejo tako kot na spodnji sliki? Potem je ista napeljava kot pri Mitsubishi klimi kjer so mi od zunaj iz balkona elektriko potegnili na zunajn enoto in potem njo povezali z notranjo. Zakaj se pa ves čas omenja,da se notranja veže z napajanjem ko sam vidim da pri meni niso.

 Vivax in LG zunajni enoti

Vivax in LG zunajni enoti



 Vivax

Vivax



 Mitsubishi

Mitsubishi



 Vivax in LG zunajni enoti

Vivax in LG zunajni enoti



Pa kaj je s tem IMGUR,da slike prav ne prikaže ali prilima sem gor. https://prnt.sc/yZQBRlKXd2C_

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

blazekg ::

Pozdravljeni,

Zanima me, če ima kdo mogoče klimo brez zunanje enote in kako se obnese?

Lp

Magic1 ::

Pri nas bo težko dobit ameriško skupno enoto za na okno. Naše prenosne so pa zanič. Glasne, potratne in zelo švoh.
Magic

hbgqzR ::

C&H = Gree?

Anney ::

blazekg je izjavil:

Pozdravljeni,

Zanima me, če ima kdo mogoče klimo brez zunanje enote in kako se obnese?

Lp


Za eno sobo, max dve manjši s kakšnim ventilatorjem vmes med vrati je ok, če misliš prenosno, tukaj je problem samo odvod toplote, cev moreš nekam ven napeljati. Lahko rešiš z roleti, če jih imaš, ostali prostor zapolniš, da kolikor toliko tesni. Ni pa najbolj energetsko učinkovita rešitev, cca 1-1,5EUR na dan, če brni 10-12 ur. Pa glasne so.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Furbo ::

Pa kar bo nekje ven pihala, bo drugje vlekla noter, najverjetneje od zunaj, kjer je vroče.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

sbawe64 ::

blazekg je izjavil:

Pozdravljeni,

Zanima me, če ima kdo mogoče klimo brez zunanje enote in kako se obnese?

Lp

Misliš prenosno ali okensko ?

Random prenosna
https://www.mimovrste.com/prenosne-klim...

Okenska
https://people.com/home/amazon-basics-w...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Ecoo ::

Varjante:
- Prenosno klimo se montira v pohištvo/ohišje sz zvočno izolacijo
- Menjava/predelava okna, ki je lahko enak problem kot prepoved zunanje enote

Tole je nekaj novega:

msms ::

Jaz imam tudi VOX IVA8-12JRBW in dela dobro, za ta denar je super pa še 5let garancije ima.
Wi-fi tudi dela iz prve brez tažav. Za ta denar svetujejo tudi Cooper&Hunter.

https://www.enaa.com/klimatske-naprave/...

Kayzon ::

Dromar je izjavil:

Če komu kaj pomaga, kupil sem klimo VOX electronics IVA1-09IR za 594€ v akciji z montažo na mimovrste.

Dela ok, je tiha, kake posebne razlike proti dražjim, ki jih imajo starši, ne vidim.
Se ne spoznam kaj posebej, ampak meni je pač vredu.


Zanimivo da je ze sla pa je sele 20 dni minilo odkar si kupil.

A je tole primerljivo tvoji? Se tudi ne spoznam pa rabimo pod nujno klimo doma ce ne bom umrl od hudega.


https://www.mimovrste.com/stenske-klima...

uniman ::

Od pomladi imam gree fairy 3.5kW (vzel z montazo). Opazam pa da mi slabo hladi. Danes imam prizgano skoraj cel dan in je ohladilo za cca 2C. Piha sicer hladno ampak ne vem ce je to to. Trenutno imam nastavljeno na 16C in je izpih cca 19C (merjeno s kuhinjskim termometrom direkt pod loputo). A je to normalno in je klima presvoh?

Ker vas je tukaj veliko vzelo isti model me zanima ali imate podobno temperaturo izpiha?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: uniman ()

6151 ::

Slaba montaža - ali ti niso vakuumirali ali pa ti kje plin spušča. Reklamacija. Temperatura izpiha bi morala biti cca 10 stopinj
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

bsslo ::

Ima kdo klimo Mitsubishi HR35VFK-E1 (3,5 kW)? Kakšne so vaše izkušnje?

s1m0n ::

bsslo je izjavil:

Ima kdo klimo Mitsubishi HR35VFK-E1 (3,5 kW)? Kakšne so vaše izkušnje?


Nimamo HR35 imamo pa 2x HR25VFK. Večinoma sta v obratovanju 20h/dan poraba obeh skupaj z zunanjo enoto, 5-6kWh/dan pri nastavljenih 24-25°C. Zankrat nimamo pripomb, ne pihajo preveč moteče (na hitrostih 1,2 so še dovolj tihe, da so neslišne, na 3 in 4 pa se že slišijo, posebej na hitrosti 4). Edin minus bi dal tem daljincem ker so bolj tak (premajhen zaslon, gumbi...) seveda me moti tudi, da se stanje klime, ki jo izvršiš preko wifi modula ne prenaša na sam upravljalnik (daljinec)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

darck ::

A je to orodje za pertljanje v redu trenutno https://www.provirtus.si/izdelki/delavn...

 1

1



ali to iz Nemškega Amazona https://www.amazon.de/-/en/Haskyy-Flari...


 2

2

mgermo ::

Sem vzel Fairy35 o kateri sem spraševal tu. Hladi več kot dovolj zgornji štuk in pritličje - montirana na stopnišču. Enote so dokaj tihe, ampak vibracije zunanje enote so se prenašale na steno in od tam na notranji prostor. Na nosilcu je kao gumica, ki to preprečuje, ampak je preveč tenka in jo stisne tako da ni od nje nobene koristi. Nabavil gumi blažilce 25x25mm (bi še večje ampak je klima montirana čisto pod streho in jo bolj nisem mogel dvignit) iz trde gume in rezultat je 3 db nižja glasnost v sobi in nobenih vibracij.

ZveeZ ::

mgermo je izjavil:

Sem vzel Fairy35 o kateri sem spraševal tu. Hladi več kot dovolj zgornji štuk in pritličje - montirana na stopnišču. Enote so dokaj tihe, ampak vibracije zunanje enote so se prenašale na steno in od tam na notranji prostor. Na nosilcu je kao gumica, ki to preprečuje, ampak je preveč tenka in jo stisne tako da ni od nje nobene koristi. Nabavil gumi blažilce 25x25mm (bi še večje ampak je klima montirana čisto pod streho in jo bolj nisem mogel dvignit) iz trde gume in rezultat je 3 db nižja glasnost v sobi in nobenih vibracij.

Kolikor vem se nosilci in gumice nabavijo posebej, nima Gree nic s tem. Monter je take izbral.

darck ::

Evo zmontirano imam klimo VIVAX in zaenkrat dela dobro edino zunajna enota verjetno kot mislim je kompresor nekaj brenčeč ni tiha kakor Mitshubishi in je podobno brenčanje kakor pri Mitshubishi kadar pozimi prižgem za gretje. Me pa drugače nič ne moti to brenčanje saj noter se nič ne sliši od zunaj pa ni moteče nobenemu.

uniman ::

No evo meni so prisli po 3 mesecih montaze polnit plin (klima ni hladila) Skratka recem lahko le eno besedo za te monterje: Salabajzerji. Opazil sem ze takrat, da nista niti izmerila temperature po montazi in jaz sem jima slepo zaupal da je vse OK.

Skratka bodite pozorni po montazi da dobro hladi. Jaz nisem bil (spamladi). Klima vejretno ze od starta ni bila napolnjena z dovolj plina, tako da bodite pozorni in po montazi preverite da res dobro hladi. Jaz zal nisem in sem se zdaj ukvarjal z reklamiranjem.

Tile monterji samo cakajo da vrzejo klimo in grejo naprej, boli jih k....

darck ::

Jaz sem letos kupil še orodje za pertljanje in rezanje cevi tako,da sam vse zmontiram edino kolega pokličem,da mi zvakumira in to je to. Nočem se zajebavati in preplačevati monterje sploh k sem pri prvi klimi videl kako so delali in naredili tako,da sam naredim dosti boljše.

darck ::

Zanimivo,da ta nizkocenovna Vivax klima ima nastavljanje temperature ob uporabi razvlažovanja saj starejša Mitshubishi tega nima in tudi LG klima nima te opcije. Sedaj pa lahko na klimi prižgem opcijo DRY in nastavim temperaturo in klima se sama prižiga in ugaša,ko doseže temperaturo ali morda vlažnost.

Ganon ::

Tudi pri Greejevi lahko nastavljaš temperaturo.

darck ::

Ganon je izjavil:

Tudi pri Greejevi lahko nastavljaš temperaturo.


Potem super

murrieta ::

Opozoril bi samo, da je slo-tech poln nakladacev, ki so dejansko preprodajalci nekega izdelka in potem nabijajo po svoje, za svoj zep.

Ne pravim, da je z Greejem tako, ampak jaz bi si na vasem mestu dobil drugo mnenje stran od slo-techa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

6151 ::

darck je izjavil:

Zanimivo,da ta nizkocenovna Vivax klima ima nastavljanje temperature ob uporabi razvlažovanja saj starejša Mitshubishi tega nima in tudi LG klima nima te opcije. Sedaj pa lahko na klimi prižgem opcijo DRY in nastavim temperaturo in klima se sama prižiga in ugaša,ko doseže temperaturo ali morda vlažnost.


Panasonic in C&H tudi. Nastaviš minimalno temperaturo do katere bo razvlaževalo.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

darck ::

Super dober da vem katere klime imajo to možnost ker drugače nikjer ne piše za to opcijo.

Ganon ::

Čudno, da Mitsubishijeva tega nima oz. zanima me, kakšen razlog stoji za tem.

Furbo ::

Ne štekam, saj klima vedno razvlažuje, pač daš običajno hlajenje, nastaviš temp in je to to.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

darck ::

Ja samo meni pri razvlaževanju se klima tudi ugasne se ventilator sploh nič ne vrti kot pri hlajenju edino na klimi ves čas prikazuje temperaturo v prostoru. Me pa zanima na katerem načinu je pa potem večja poraba elektrike in ali potem sploh pride do izraza inverter kompresor pri razvlaževanju,ko se ustavlja klima. Mogoče pa je res najboljše nastaviti temperaturo za hlajenje in sigurno potem inverterski kompresor deluje kot je predviden.

toyotarav4 ::

Zdravo, da še jaz pristavim moja skromna vprašanja, na katera bi si želel konkretnih odgovorov. Imam namen kupiti klimo predvsem za prehodno ogrevanje moči 3,5kW. Razmišljam ali bi vzel stensko ali talno klimo. Stanovanje je veliko cca 60m2, stropi na višini 2,9m. Kaj vi predlagate ali stensko ali talno, nekaj srednjega razreda okoli 1000 EUR......

rini ::

Za ogrevanje definitivno talno klimo (ki je dražja, a se splača). Ali Daikin Nexura ali Hitachi Akebono. Če imaš sobo v kateri boš ogreval 30m2, potem vzami raje 2.5 kW, ker z močnejšo klimo itak ne boš dosegel ostalih prostorov. Največji problem je, ker ljudje tlačijo v prostore premočne klime, ki se potem ves čas zaganjajo in posledično niso tako učinkovite.

toyotarav4 ::

"rini" hvala na odgovoru. Samo nekaj me bega. Klimo Daikin Nexuro ne najdem na netu, klima Hitachi Akebona pa je stenska kolikor vidim na slikah.
Kaj pa talna Gree Console.....še je mogoče kalšna talna....

rini ::

DAIKIN FVXM25A-RXM25R TALNA, A+++

HITACHI KLIMATSKA NAPRAVA AKEBONO TALNA RAC MONO RAC-25FXE/RAF-25RXE 2,5 KW

Gree console je pa po izgledu star model talne klime Daikin (temu primerna cena). Sem bral novejši tuj članek, da največji tržni delež med stenskimi klimami ima Gree, ki je prvotno kopirala najprej Hitachi, nato Daikin. No, jaz se ne bi špilal pri talni in bi se Gree Console izognil, prav tako bi se izognil talne od micke, panasonica ali fujitsu. Pa ne prodajam klim.

Pri stenski ne moreš z nobeno firmo falit, sploh če je nov model.

Šele zdaj vidim, da si omejen s stedstvi okoli 1000 eur, kar pomeni, da je Gree Console še najbolj ustrezna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rini ()

Furbo ::

Ti bi se torej izognil vsem dobrim firmam in smo na koncu spet pri Gree :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

rini ::

Pri stenski ne moreš z nobeno firmo falit, to sem napisal! Talna je pa druga pesem.

schrack ::

Pozdravljeni,

v hiši 115m2 imam klimo Mitsubishi Heavy 3,5kw s katero hladim dnevni prostor, kuhinjo in del hodnika. Namen imam vzeti še eno 3,5kw, katera bi pihala v sobe in še drugi del hodnika. Te dni sem gledal Mitsubishi MSZ-AP35VGK za 1070€, danes je že 100€ dražja. Kam gredo cene... serija LN 3,5kw pa že 1700€.
Z njo bi letos dogreval stanovanje v prehodnem obdobju. Katero bi vi izbrali?

Robert ::

Bom uporabil kar to temo. Imam starejšo klima napravo Coolwex (ena zunanja in dve notranji enoti) in opažam, da ko zmanjka toka in ta kasneje pride ponovno, se sama od sebe zažene ena notranja enota, druga pa ne. Problem lahko nastane, ko so dopusti ter v hiši dalj časa ni nobenega in lahko klima ob navedenem dela tudi takrat, ko ni nobenega doma. Ena od rešitev je sicer izklop varovalke za klimo a verjetno obstoji tudi kakšna druga rešitev ?

mailer ::

Informiram se glede klime, ki bi jo potreboval predvsem za ogrevanje. Osnovne zahteve se A+++ za hlajenje in ogrevanje, možnost povezave wifi, cena do 1500€. Na gh dobil v filtru Daikin, Toshiba in Mitsubishi.
Kaj pomenijo oznake:
4.57 (EER)
8.65 (SEER)
5.00 (COP)
5.10 (SCOP)
Na kaj je potrebno še pazit pri nakupu, montaži,...? Hvala za odgovore.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

NejcSSD ::

Gre za izkoristek koliko toplotne energije dobiš iz 1kwh štroma

EER je za hlajenje
COP pa za gretje

S je sezonsko

Več k je bolš je

Moja Micka AP35VG ma 8 neki hlajenje in 5 gretje.

Prvi zadetek na googlu POMEN EER KLIMA

https://www.daikin.si/sl_sl/pogosta-vpr...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

Slayer69 ::

Tudi jaz se odločam za nakup klime in bi prosil za kakšno mnenje/nasvet.

Uporabljal bi jo za gretje v prehodnih obdobjih, ter pač hlajenje poleti. Hiša trenutno še ni izolirana (bo pa naslednje leto) in kljub temu ni bilo pretirane vročine poleti (pozimi pa pač kurimo na pelete, vendar glede na letošnjo "krizo" sem pač mislil, da bi še s klimo malo pomagal dokler zunanje temperature niso prenizke).
Ogreval/hladil bi primarno dnevni prostor (cca 19m2), zraven pa je tudi še jedilnica in kuhinja podobne kvadrature (vmes je stena z odprtino brez vrat).

- kakšno moč bi priporočali? bo 2,5kW dovolj ali bi rabil 3,5kW?
- odločam se nekako med Mitsubishi AP in LN modeloma / če bi bilo 2,5 dovolj bi verjetno vzel kar LN, če bi rabil 3,5 pa bi verjetno raje AP saj pri tej moči LN že kar konkretno poskoči cena
- ali je vredno doplačati za model, ki omogoča gretje pri nižjih temperaturah(osnova je nekje -15 potem so pa modeli tudi do -20 oz -25)? drugače na splošno bi mi bilo -15 dovolj, saj redko pade temp tako nizko (oz če bo pač lahko grejem s centralno), ampak nekaj sem slišal da te "navadne", ki imajo deklarairano -15 že pod 0 slabše delajo (oz sploh ne delajo?), ker pač kondenz zmrzne (tiste za nižje temp pa imajo grelce na zunanji enoti, ki to preprečuje)

Ali ima kdo katerega od teh modelov in iz prve roke pove kako se obnesejo? Kakšna je glasnost ipd
Že v naprej hvala za kakršne koli info =)

toplakd ::

Poglej še FT model.
LN in FT bi po specifikacijah naj imele večjo grelno moč kot micke nižjega ranga.

Sam imam 1xLN35 v delovni garaži 3x FT25 v stanovanju in 1x FT25 v pisarni.
Takrat ko sem montiral v garažo, FT še žal ni bil v prodaji, drugače bi tudi v garažo stisnil FT25.

Z LN35 sem ogreval delovno garažo celo zimo 24/7 na 20 stopinj. Dobrih 90m2, 3,3m višine.

Preveri tudi višino pri mestu montaže, ker LN je kar visoka in lopute se odpirajo navzdol, v kolikor bi želel montirat nad vrata.
««
108 / 119
»»