» »

Katera klima

Katera klima

««
109 / 119
»»

Slayer69 ::

Smem vprašati zakaj FT?
Sem sicer bolj na hitro pogledal tako, da mogoče ne vem vse kaj je razlika... Ampak kolikor vidim ima LN boljšo učinkovitost ob niti ne tako bistveno višji ceni... Ali sem kaj spregledal?

Hm iz napisanega bi potem sklepal, da bi meni zadostovala 2,5kW moči glede na to, da imam v bistvu samo 20(oz 40)m2 + centralno, ko bodo temperature nizke. Ok je pa res, da bi v bivalnih prostorih želel nekje 22/23 in ne samo 20 stopinj ;)

Drugače višina mi ne predstavlja težave, ker ne bo nad vratmi (vseeno pa hvala za opozorilo)

Mogoče še to: če se komu da "po kmečko" razložiti bistvene razlike med temi modeli (AP, LN, FT.. no in mogoče še ostali HR, EF, DW...).
Saj tehnične specifikacije sem gledal, ampak tako na hitro vidiš samo pač različne izkoristke (za katere si težko predstavljam, koliko je realno efekta ... ok vem da več je bolje, ampak vseeno) + kaki bonbnočki (recimo 3D senzor pri LN modelu.. ampak spet ne vem koliko je to sploh uporabno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slayer69 ()

deleted ::

Ali ima kdo kakšen namig, usmeritev, mnenje ... za MULTISPLIT klimatsko napravo?
Iščem za 3 notranje enote, 3 štuki, 3x24 kvadratov (male sobe torej), hlajenje+ogrevanje (mile zime).

omni-vor ::

toplakd je izjavil:


Z LN35 sem ogreval delovno garažo celo zimo 24/7 na 20 stopinj. Dobrih 90m2, 3,3m višine.


Morda kaj veš koliko ti je porabila mesečno za ogrevanje?

toplakd ::

Najmočnejša sta bila December 600kw in Januar 630kw, po podatkih iz Melcoud.

klekej ::

Zdravo. Za trgovinski kontejner 28m2 bom kot edini vir ogrevanja in hlajenja uporabljal klimo. Razmišljal sem o 3,5kw moči, bo dovolj? Nekako najbolj zaupam Mitsubishiju, 2 leti star Daikin je spustil plin, 15 let stara Micka pa je neuničljiva.

Horas ::

poglej za lg, so tudi ene izmed boljših.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

vidko54 ::

Z LN35 sem tudi jaz ogreval stanovanje in to na prijetnih 23 stopinj kar je čisto dovolj, mogoče kdaj še preveč. Skratka zadovoljen z nakupom.

darck ::

Moja klima LG Standard 3.5Kw je v primerjavi z letošnjo namontirano Vivax klimo slabša to je vsaj pri meni tako. Itak je klima morala biti že pokvarjena ko sem jo dobil ker tako hladna notranja enota ne more biti in isto velja za zunajo enoto in bratranc ima isto kot jaz in isto je tudi pri njem. Zunajna enota je glasna in notranja isto tako,da tukaj nekaj ne štima,da dve iste klime sta glasni pa tudi samo prestavljanje hitrosti ventilatorje je tako,da ko pritisneš za pojačanje ventilatorja se klima spomni čez čas in začne potem pihati močneje.

klekej ::

Malo sem povprašal naokoli in pravijo, da naj gledam tako z zunanjim grelcem, ker da če bo -15 cel teden bom stal v mrazu. Kaj pa tole npr.?

https://www.aliansa.si/gorenje-klimatsk...

Magic1 ::

Kaj pa če bo -30°C? Ene štiri leta nazaj, ko je bil skoraj cel januar od -15 do -5°C, je moja Mitshubishi FH brez grelca brez problema grela. Sploh pa ta grelec ne dela nič pametnega. kot sem videl le kad ogreva, da se led ne nabere v mali banji pod rebri. Brez grelca se zgodi le to, da voda začne tečt čez rob kadi zaradi zmrznjene vode in se ti naredi ledeni kapnik ob klimi. Samo enkrat sem to doživel v Lj.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

wcpapir ::

Če bo 1 teden -15 vržeš čajno svečko na pladenj ali pa grelni kabel.

klekej ::

Dobro, potem gledam še take brez grelca. Sicer sem dobil super ponudbo za to Gorenjevo za 540€, tako da jo bom dal vseeno v ožji izbor. Dobim za podoben denar kaj od Mitsubishija?

Ganon ::

Fairy od Greeja greje do -30°C, ima grelec in druge uporabne funkcije, ki si jih deležen pri precej dražjih klimah. Vredno razmisleka.

klekej ::

Je že kdo slišal za Cooper&Hunter? Tole dobim za 300+ddv, sicer je "le" 2,5kw, kar pa naj bi bilo za to kvadraturo dovolj, ima wifi modul, ter 5 let garancije. Če bo sila z mrazom bom že dal tisti grelni kabel v zunanjo enoto.

https://www.aliansa.si/cooper-hunter-kl...

Ali pa tole za 460+ddv: https://www.aliansa.si/fujitsu-klimatsk...

wcpapir ::

C&H ima tast v stanovanju 2,5KW stanovanje je 58m2, greje se že drugo sezono bp.

V bistvu ne poznam nobenega, ki ga klima nebi ohladila ali ogrela, praktično vsaka je dobra če le ne gre za kake ekstreme

darkolord ::

Cooper&Hunter je omenjeno že (več)stokrat v tej temi. Gre direkt za Gree klime in so odlične za svojo ceno.

Furbo ::

Če jaz prav razumem, je vsa fora teh -30C klim samo nek dodaten grelček, ne pa dejansko kakšna večja učinkovitost ali kaj takega?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

wcpapir ::

Tako je. Tega ne potrebuješ. Če bo stisnilo na -30 za mesec dva boš v lokalni trgovini s elektrotehniko kupil meter grelnega kabla in ga vrgel na pladenj od klime, da bo lažje defrostala in ne bo svečnikov okoli.

Furbo ::

Ok super. Jaz sem se pa ob vsaki napovedi mraza sekiral, da nisem vzel 'bolj učinkovite' klime. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

omni-vor ::

Pa sej ta grelec dna zunanje enote si lahko sami zmontirate. Kupiš grelec na termostat in ga napelješ po dnu klime. Ali pa ga enostavno vklopiš, če se res začne nabirat led.

omni-vor ::

Pa še to... ne vem kaj nekateri sanjate, da je bilo pred nekaj leti cel januar od -5 do -15... ne vem a ta ki to pravi živi nekje na Babnem polju ali pa na Kredarici, ampak tole spodaj so temperature zadnjih nekaj let za celotni januar in februar.
To so povprečne temperature po dnevih za Kranj.

Vir podatkov je ARSO - zgodovinski podatki.

Skratka nobenih drastičnih temperatur pod -5 ni, vsaj ne takih, ki bi trajale po cel teden ali več.

 Temperature Kranj

Temperature Kranj

klekej ::

darkolord je izjavil:

Cooper&Hunter je omenjeno že (več)stokrat v tej temi. Gre direkt za Gree klime in so odlične za svojo ceno.


A Ariston je tudi Gree-jev produkt? Imam ponudbo za tole za 340+ddv in mi je zanimivejša od Cooperja, ker je močnejša (3,5kw), sicer pa verjetno isti šmorn.

https://www.ika.si/izdelek/klimatska-na...

darkolord ::

Ne, Ariston je Midea

klekej ::

Aha, potem skoraj raje vzamem C&H za 40€ manj, imam vseeno več zaupanja v Gree kot Mideo, čeprav je "samo" 2,5kw. Koliko več toka in časa bo rabila, da pride pozimi npr. do 21° v primerjavi s 3,5kw klimo pri 28m2 kontejnerju, kateri ima slabšo izolacijo kot hiša/stanovanje?

Zstiller ::

Pozdravljeni, katere talne klime se priporoča, da imajo zunanjo enoto ogrevano, grejejo do -20, -25 stopinj in so p/p glede cene in kvalitete. Potrebuje se 4 enote moč med 2.5 in 3.5kW.

klekej ::

Odločam se med tema dvema, razlika v ceni 10%, ena 2,5kw in 5 let garancije, druga 3,5kw in 2 leti. Nekako pa kljub manjši moči bolj zaupam C&H, ker je Greejev produkt.

https://www.aliansa.si/cooper-hunter-kl...

https://www.ika.si/izdelek/klimatska-na...

Horas ::

skensli veritas pa poglej še kaj drugega, lg so zelo dobre.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

klekej ::

Zakaj? Sem vzel Veritas 3,5kw za 320+ddv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

Opkow ::

Sam imam C&H Veritas 3,5 KW od maja 2019. Dela kot je treba in nimam pripomb. Jo imam v glavnem za hlajenje. Grejem obcasno v predhodnem obdobju.

darck ::

Jaz sem z Vox klimo ki je stala 320 EUR veliko bolj zadovoljen kakor z enkrat dražjo LG klimo katera sploh ne dela kot bi morala in glasna je zunaj in znotraj,ventilator je enostavno preglasen veliko bolj kakor Vox.

LG klime ne morem pohvaliti isto reče bratranc ki ima isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

barakus ::

Ali kdo ima Cooper&Hunter wifi klimo in razume kako deluje timer prek aplikacije GREE+ in timer na daljincu?

Moja opažanja so, da zelo nelogično in nepraktično.

Kar si želim je, da bi lahko timer ON/OFF za klimo nastavljal prek mobilnega telefona (imam aplikacijo GREE+) med dnevom pa da bi lahko upravljal klimo z njenim daljincem in da to ne bi vplivalo na nastavljena timerja.

V praksi pa je tako:
- Če nastavim ON in OFF timer prek GREE+, ko prvič uporabim daljinca za katerokoli akcijo, ta dva timerja v GREE+ postaneta disabled (siva) in ju moram spet vklopiti
- Če nastavim ON in OFF timer prek daljinca, ta timer ni viden v GREE+ aplikaciji

Edit:
Opazil sem, da mi GREE+ v nastavitvah nudi nadgradnjo FW klime iz 3.70 na 3.72. Ali je kdo kje zasledil changelog za ta firmware?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

Vanadium ::

Zakaj pa nimaš ewpe smart aplikacije za c&h? Drugače jaz tudi še tega timera nisem naštudiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

mailer ::

V iskanju klim je v enem od filtrov tudi možnost izbire inverter tehnologije. To samo poviša ceno ali je to zdaj že obvezna izbira?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

barakus ::

Vanadium je izjavil:

Zakaj pa nimaš ewpe smart aplikacije za c&h? Drugače jaz tudi še tega timera nisem naštudiral.



Ja saj gre za isti app, samo drugo ime. Imam oba in isti problem. To je retardirano, da nastavljen timer v appu se resetira vsakic, ko uporabim daljinca za karkoli... totalno neuporabno.

mn ::

barakus je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Zakaj pa nimaš ewpe smart aplikacije za c&h? Drugače jaz tudi še tega timera nisem naštudiral.



Ja saj gre za isti app, samo drugo ime. Imam oba in isti problem. To je retardirano, da nastavljen timer v appu se resetira vsakic, ko uporabim daljinca za karkoli... totalno neuporabno.


Razlog je po moje v tem, ker daljinec vedno pošlje vse nastavitve, ki jih ima pri sebi, klima pa daljincu ne pošilja sprememb preko wifi. To je zato, da imaš lahko display na daljincu brez povratne povezave (od klime do daljinca).

barakus ::

Če pa nastavim timer prek daljinca, ta timer sploh ni viden v mobilni aplikaciji, to je tud lame.

Vanadium ::

barakus je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Zakaj pa nimaš ewpe smart aplikacije za c&h? Drugače jaz tudi še tega timera nisem naštudiral.



Ja saj gre za isti app, samo drugo ime. Imam oba in isti problem. To je retardirano, da nastavljen timer v appu se resetira vsakic, ko uporabim daljinca za karkoli... totalno neuporabno.


Men je že to, da imam pri moji recimo da je "top line" kar C&H ponuja in nima funkcije, ko ugasneš klimo, da ventilator še laufa 5-10 min da posuši zadevo klimo. To mi je res malo bedna fora in bi se moralo dat softwarske vklopit, ker za neke trge pa imajo to na voljo.

barakus ::

Ali nimaš opcije vklopit X-FAN funkcijo?

darck ::

Jaz sem v nedeljo probal za hec probati gretje na Vox klimi katera me je stala smao 320 EUR in ne morem verjeti,da je zelo hitro začela toplo pihati velikooooo hitreje kakor Mitsubishi in nič glasnejša ni pri gretju kakor pri hlajenju.Pri Mitsubishi pa je za gretje zunajna enota kar dosti bolj hrupna tako,da tale Vox je prav dobra zadeva boljš kakor Mitsubishi vsaj pri meni je tako.

barakus ::

Kateri vox?

darck ::

Sem zamešal proizvajalca in ni Vox ampak Vivax klima ma itak je drugače vse to isto pa,če izdelujejo Hrvatje ali Srbi. VIVAX ACP-12CH35REII R32

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

adisitko69 ::

Katero klimo?

Mitsubishi ali Samsung

Točneje
(MUZ-LN35VGHZ/MSZ-LN35V oziroma srk35zsw2 vs Samsung windfree Avant)



Pri Samsungu me skrbi, da se zgornje plasti in 2 manjša prostora kjer ni enote neenakomerno ohladijo .

Zato se bolj nagibam k Mitsubihi klimi.

Kakšen nasvet.

Hvala.

klekej ::

Vanadium je izjavil:

Zakaj pa nimaš ewpe smart aplikacije za c&h? Drugače jaz tudi še tega timera nisem naštudiral.


Se še komu Ewpe smart ves čas sesuva? Jaz še klime ne morem dodat, ker mi ves čas app stop ven meče. Bluetooth mora biti obvezno prižgan?

klekej ::

Sem vse ponastavil in mi app ne najde wifi-ja kljub polnemu signalu. Wtf?

Furbo ::

Dostikrat moraš nastaviti wifi samo na prazgodovinskih 2.4Ghz, jaz imam za 'pametne' naprave kar ločeno omrežje, ker so tudi security risk.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

link_up ::

pac jim daj gw 2.3.4.5
In and Out

darck ::

Čisto tako na hitro zakaj na klimi,če recimo nastavim na gretje klima začne nenormalno zdvigovati vlago čeprav vroče piha. Vlaga se zelo kmalu zdvigne do 80% in nato tudi kmalu preko 90% to ni nekaj normalnega a ne,klima je pa Mitshubishi. Zakaj se ustvarja vlaga v sobi a morda je toliko vlage v notranji enoti ali kaj,da se ustvarja vlaga?

Alien123 ::

A daikin nihce ne uporablja?

Izak ::

darck je izjavil:

Čisto tako na hitro zakaj na klimi,če recimo nastavim na gretje klima začne nenormalno zdvigovati vlago čeprav vroče piha. Vlaga se zelo kmalu zdvigne do 80% in nato tudi kmalu preko 90% to ni nekaj normalnega a ne,klima je pa Mitshubishi. Zakaj se ustvarja vlaga v sobi a morda je toliko vlage v notranji enoti ali kaj,da se ustvarja vlaga?


Tudi pri meni kdaj isto, ampak pri hlajenju. Potem samo menjam na razvlaževanje (ali pa ogrevanje, važno da menjaš program) in takoj nazaj na hlajenje in se začne vlaga izboljševati. Čudno obnašanje, gre za novejšo Mitsubishi enoto.

Furbo ::

darck je izjavil:

Čisto tako na hitro zakaj na klimi,če recimo nastavim na gretje klima začne nenormalno zdvigovati vlago čeprav vroče piha. Vlaga se zelo kmalu zdvigne do 80% in nato tudi kmalu preko 90% to ni nekaj normalnega a ne,klima je pa Mitshubishi. Zakaj se ustvarja vlaga v sobi a morda je toliko vlage v notranji enoti ali kaj,da se ustvarja vlaga?

Klima ne ustvarja vlage, to je prvo.
Lahko imaš pa vlažen prostor in ga klima pač suši, ko se temperatura dvigne.
Pa tudi sicer topel zrak sprejme več vlage, kot pa hladen. Verjetno si opazil, da pozimi ni zelo soparno. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
««
109 / 119
»»