» »

Katera klima

Katera klima

««
100 / 119
»»

darkolord ::

Horas je izjavil:

Okapi je izjavil:

Mora biti zunanja stena nujno. Razen če ti je vseeno, da greješ hodnik.


pa je tako vroč zrak?

aja ta hodnik so stopnice v stavbi.
Je ja. Toliko kot en prostor hladiš, drugi prostor greješ. PLUS greješ ga še z vso energijo, ki jo klima porabi za delovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Horas ::

BorutK-73 je izjavil:

Nujno zunanja stena. Pa dvocevne prenosne klime so zelo redke. Bolje najcenejšo split klimo, če bo samo za hlajenje.


jaz govorim o notranji enoti brez zunanje enote, ne prenosne.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

postar99 ::

6151 je izjavil:

https://www.emundia.si/panasonic-klimat... vzemi


Gledam tole klimo in mi ni jasno, kako so skriti stroški. Z montažo je to 790 €, vendar je pod dodatne stroške zapisano tudi:
- najem in uporaba avtodvigala ali postavitev gradbenega odra za montažo zunanje enote nad višino 5m od tal -> 183,00 €
- Črpalka za odvod kondenza iz notranje enote, z vgradnjo in priklopom -> 183,00 €
- priklop in montaža WIFI vmesnika ob notranji enoti -> 42,70 €

Vsaj za zadnji 2 postavki bi si mislil, da sta že v ceni. To vse skupaj nanese že slabih 1200 €.

Ali gledam prav?

Drugo pa me zanima nakup klimatske naprave pri T - 2. Slučajno sem opazil, da imam 4000 točk. Ali se tam izplača kupovati?

https://klub.t-2.net/katalog-ugodnosti....

darkolord ::

Wifi je treba dokupiti.
Črpalka za odvod kondenza se uporabi tam, kjer med notranjo in zunanjo enoto ne moreš zagotoviti padca za odtok kondenza in ne moreš kondenza odvajati pri notranji enoti. To je vedno za doplačilo.

mat xxl ::

profii je izjavil:

Mat, single split ali mulstisplit?

Sam imam ene 2 meseca MSZ-EF, 2x3,5kw v mulstisplit. Žal pa še nisem zares uporabljal, razen par urc za dogrevanje, tako da težko komentiram. Tiha je, greje in hladi, android app je iz leta 1998.


Izključno Split, ker bo vsaka na enem koncu stanovanja in vsaka po svojih kanalih.....

postar99 ::

postar99 je izjavil:

Zdravo,

kupujem klimo za manjšo podstrešno sobo velikosti nekje 4 x 4 m. Hiša ni na direktnem soncu, temveč v senci. Klimo bi uporabljal tudi pozimi za gretje, saj imam tam termo akumulacijsko peč, ki zna biti kar draga, sobe a dejansko ne rabim ogrevati kadar me ni tam.
Zanima me moč klime, da ne trošim denarja za brezveze. Soba je sicer odlično izolirana. Recimo, če poleti zvečer temperatura zunaj pade na 25 C in je taka temperatura tudi po celi (prezračeni) hiši, je v tej sobi okoli 30 C. To je obenem tudi spalnica in se seveda v poletnem času ne da iti spat kar ob 22 h. Posledično sem poleti kakšen mesec vseskozi nenaspan in zvečer dejansko ne morem ničesar postoriti, temveč le čakam, da se malo ohladi.
WiFi-ja ne potrebujem. Za ostale detajle se nisem niti še zanimal. Rad bi to uredil čim prej. Po možnosti naj bo vključena tudi montaža.
Kupujem seveda za 10+ let in 100 ali 200 EUR več ni tak problem.

Na kaj bi moral biti pri nakupu še pozoren?

Hvala za komentarje.

Še to....ker bo laufala ponoči, ne sme biti preglasna.


Imam namen kupiti in montirati klimo ta teden. Ali so trenutno kakšne super akcije, kjer se mi splača vzeti? Prav tako ne bi rad čakal na montažo celi večnost.

Edina ovira je višina, ki mora biti manjša od 33cm. Se pravi 30 bo ok.

profii ::

postar99 je izjavil:

postar99 je izjavil:

Zdravo,

kupujem klimo za manjšo podstrešno sobo velikosti nekje 4 x 4 m. Hiša ni na direktnem soncu, temveč v senci. Klimo bi uporabljal tudi pozimi za gretje, saj imam tam termo akumulacijsko peč, ki zna biti kar draga, sobe a dejansko ne rabim ogrevati kadar me ni tam.
Zanima me moč klime, da ne trošim denarja za brezveze. Soba je sicer odlično izolirana. Recimo, če poleti zvečer temperatura zunaj pade na 25 C in je taka temperatura tudi po celi (prezračeni) hiši, je v tej sobi okoli 30 C. To je obenem tudi spalnica in se seveda v poletnem času ne da iti spat kar ob 22 h. Posledično sem poleti kakšen mesec vseskozi nenaspan in zvečer dejansko ne morem ničesar postoriti, temveč le čakam, da se malo ohladi.
WiFi-ja ne potrebujem. Za ostale detajle se nisem niti še zanimal. Rad bi to uredil čim prej. Po možnosti naj bo vključena tudi montaža.
Kupujem seveda za 10+ let in 100 ali 200 EUR več ni tak problem.

Na kaj bi moral biti pri nakupu še pozoren?

Hvala za komentarje.

Še to....ker bo laufala ponoči, ne sme biti preglasna.


Imam namen kupiti in montirati klimo ta teden. Ali so trenutno kakšne super akcije, kjer se mi splača vzeti? Prav tako ne bi rad čakal na montažo celi večnost.

Edina ovira je višina, ki mora biti manjša od 33cm. Se pravi 30 bo ok.

30cm višina notranje enote?
Poglej kako se odpira za servisiranje, to zna biti bolj problem. Tudi če najdeš pravo enoto, imej v mislih to. Kar v trgovine, kjer imajo par modelov razstavljenih in jih odpri. Na netu teh podatkov ne boš našel.

easyrider3 ::

Klima mora od stropa biti minimalno vsaj 10 centimetrov nižje saj zrak vleže iz vrha in pri samem čiščenju klime je dosti lažje ko imaš nekaj prostora nad klimo.

koyotee ::

Ima kdo zps test klim 2021?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

finkec ::

Ve kdo kaj so funkcije health/air smrekica in hiša na c&h klimi?

6151 ::

smrekca je ionizator, ostalo je pa neuporabno
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

BigWhale ::

Ima mogoce kdo kaj izkusenj z Daikin enotami? Meni so jih priporocili ampak nimam pojma kako so primeljive z ostalimi. Potrebujem pa zunanjo enoto in tri notranje, gretje/hlajenje. Ce ima zadeva kaksno moznost povezave z HomeAssistantom je pa to samo se bonus.

Likalnik ::

Ali je že na voljo oziroma ali obstaja klima katera ima samo notranjo enoto....in da deluje brez zunanje..?

Kvinta ::

Jaz mam 2 Daikin klimi nikoli več te firme po 2 letih obe klimi nista več grele oziroma moram nastavit na +30 stopinj ,da toplo piha kar je seveda dovolj ni pa to to hladita pa še vedno super servis se ne splača .... sosed ma Panasonic mu v 6 letih ni crknilo nič.
A.C.A.B

KraitPay ::

Likalnik je izjavil:

Ali je že na voljo oziroma ali obstaja klima katera ima samo notranjo enoto....in da deluje brez zunanje..?


Obstajajo, pa ne mislim samostoječe ampak dejansko klima, pri kateri podobno kot pri samostoječi na zidu narediš dve odprtini in ima kondenzator in uparjalnik v notranji enoti. Po specifikacijah je bila kar podhranjena, cena pa večja od tudi skoraj TOP split modelov.

Kako je z odprtinami za ven in noter ne vem, ker sta odprtini kar skupaj. Na žalost se modela in podjetja ki to trži ne spomnim več.

Likalnik ::

Tako je tudi jaz mislim dejansko klimo in ne samostoječo...očitno bo potrebno še nekoliko počakati, da bi tudi na tem področju pridobili kakšno dobro rešitev....

Furbo ::

Likalnik je izjavil:

Tako je tudi jaz mislim dejansko klimo in ne samostoječo...očitno bo potrebno še nekoliko počakati, da bi tudi na tem področju pridobili kakšno dobro rešitev....

Dokler velja trenutna fizika, je ne bo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Likalnik ::

Furbo je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Tako je tudi jaz mislim dejansko klimo in ne samostoječo...očitno bo potrebno še nekoliko počakati, da bi tudi na tem področju pridobili kakšno dobro rešitev....

Dokler velja trenutna fizika, je ne bo.


trenutna fizika očitno to že dopušča...obstaja že...kako kvalitetna je in kako opravi svoje delo je pa druga pesem.

https://www.emundia.si/klimatske-naprav...

Furbo ::

Luknje moraš še vseeno delati v steno.. potem je pa vseeno če obesiš še zunanjo enoto in imaš nekaj spodobnega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MH0 ::

Furbo je izjavil:

Luknje moraš še vseeno delati v steno.. potem je pa vseeno če obesiš še zunanjo enoto in imaš nekaj spodobnega.

Predvsem tihega.

Likalnik ::

luknje moram narediti..tako je, vendar jih samo zaprem z rešetko...na ta način mi vzame minimalno prostora na zunanji strani, + sam izgled zunanje enote mi kvari izgled hiše (moje osebno mnenje) + hrup..itd.

se pa strinjam, da za ta denar dobim že top klimo z zunanjo enoto (tako kot ste že omenili par postov višje).

bom še mal pregledal trg in se potem odločil...

hvala

MaticKregar ::

Kako kaj vzdržujete klime? Jaz jo imam 2 leti, pa samo filtre čistim oz spiham.

Okapi ::

Likalnik je izjavil:

Tako je tudi jaz mislim dejansko klimo in ne samostoječo...očitno bo potrebno še nekoliko počakati, da bi tudi na tem področju pridobili kakšno dobro rešitev....

Obstajajo okenske klime, kjer sta notranja in zunanja enota v eni škatli. Hladijo enako dobro kot klasične klime, samo malo bolj glasne so, ker pač bolj slišiš zunanjo enoto.




Na žalost za naša klasična okna niso najbolj primerne, ampak če ne moreš imeti klasične klime, je preureditev okna in montaža okenske klime vseeno sprejemljiva rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

toplakd ::

Moje 2 Mitsubishi še vedno delata tip top. Montirane Marca 2008, hlajenje čez leto 24/7 in ogrevanje v prehodnih obdobjih.
Drug mesec jih sicer demontiramo in zamenjamo z novimi ker malo renoviramo po stanovanju, pa da še te obenem klime menjamo.
Stare gredo pa v druge roke za nadalnjo uporabo. Me prav zanima kako dolgo bodo delovale na novi lokaciji.
Okvar v teh 13 letih delovanja ni bilo nobenih.
2 kom MSZ-FD25 sta hladila in v prehodnih obdobjih tudi ogrevala eno etažo 120m2.

esel ::

Vsako leto, pred uporabo poleti, očistim filtre in našpricam dezinfekcijsko peno na hladilna rebra. Sem se pa letos, po 5 letih redne uporabe, ker je klima ob delovanju, kljub letnemu vzdrževanju, imela čuden vonj, lotil malo bolj temeljitega čiščenja. Klimo sem popolnoma razdrl in očistil ventilator v notranji enoti in se pri tem čudil, nad količino umazanije, ki se nabere na ventilatorju. Voda med pranjem je bila popolnoma črna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: esel ()

BorutK-73 ::

Jaz sem imel isti namen, ampak ventilatorja nisem dobil ven. Že vijak na osi(set screw) sem komaj odvil, iz osi motorja pa boben ne gre. Tako da sem očistil kar sem lahko, še malo posesal z krtačnim nastavkom.

LuIK ::

Zdravo.
Ima kdo kakšne izkušnje s kvaliteto montaže pri Harwey Norman (kupil bi itak enak model kot že imam na drugi lokaciji)? Oziroma katero firmo/mojstra priporočate za zgornji del Gorenjske (okolica Radovljice). Ne bi namreč kje iz Grosuplja itd nekomu potne stroške plačeval.

Furbo ::

Prevoz se (ne) računa 30km od poslovalnice HN do tebe, tebi je vseeno, tudi če je monter iz lune.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bawabir ::

Zdravo, kupujem klimo za 20m2 veliko garsonjero in me zanima katera rešitev bi bila primerna.

Trenutno se odločam med tema dvema:

https://www.emundia.si/cooper-hunter-kl...

https://www.emundia.si/klimatske-naprav...

Ne vem kakšna je točno razlika med tema dvema, se splača dati 100€ več za Arctic, ali ni tako velike razlike?

Bo to overkill za pičlih 20m2 in rajši vzamem kakšno cenejšo?

profii ::

2,5kw glej. Meni je garsonjerco lepo hladila, 3,5kw je overkill.

buttcrack ::

Afaik arctic samo bolje greje...

Res pa je da na višjih obratih glasneje dela.

BorutK-73 ::

za 20m2 je 3.5kwh overkill.

Vanadium ::

Za 55m2 bi bila c&h supreme dovolj?

https://www.mimovrste.com/stenske-klima...

Pegart ::

A naj gledam tudi na firmo klim?

Recimo ko filtriram za naše potrebe (do 50 m2, samo hlajenje, 3,5 kW):
https://www.emundia.si/klimatske-naprav...

Tudi Teslo se dobi pod 400 EUR: https://www.trgovinejager.com/klima-ven...

Ali so omembe vredne razlike med Vox, Toyotomi, Diloc, Cooper&Hunter, Tesla etc.?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pegart ()

Vanadium ::

Nekje sem prebral da GREE dela za C&H, med tem ko je GREE eden največjih proizvajalcev klim tako da pomoje z njimi ne moreš falit...

Silici ::

Malo offtopic: Poraba klime se poveča sorazmerno z porabo obremenitve PC, ne dolgo nazaj je Linus predstavljal brezžično povezavo za monitorje, to more bit razvito čimprej, da se postavi PC ven iz klimatiziranega prostora.

KraitPay ::

Kje so pa spet te bučke prodajal? Termični zakoni veljajo tudi tukaj, na zemlji. Torej klima ne bo porabila isto količino energije, da ohladi prostor.

Prosim daj link, da si pogledam te posnetke, ker me res zanima.

Silici ::

Prenosna klima + stropni ventilator ;).

FrancaT ::

Mam problem da ne morem ohladit zgornjih prostorov. Spodaj je odprt prostor kjer je klima. Ma kdo podoben problem? Bi se dalo kaj resit z ventilatorjem?

Furbo ::

Osnove fizike, hladen zrak gre dol, ne pa gor.
Prestavi klimo gor ali kupi še eno za zgoraj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

uniman ::

Zdravo,
Kupujem klimo za mansardo, cca 90m2. Iščem nekaj optimalnega,ne najceneje, pa ne tudi najdražje, pa ne vem ali se splača odšteti 1k+ za razne mitshubishi variante, ali je bolje kakšna druga "alternativa".
Poleg tega me zanima ali bo ena klima dovolj, da shladi celotno nadstropje (izolacija je sicer precej dobra).

Glede na to da se letos še ni razvila resnejša debata me zanima, kaj se priporoča v 2021. Mogoče kakšen nov model oziroma kakšne imate izkušnje tisti, ki ste kupovali lani, zdaj po enem letu.


Lp

mat xxl ::

Mene pa dodatno zanima Mitsubishi klima MSZ-LN LUXURY MSZ-LN35VGHZ, skratka, kako je z izkoristki, je bolje samo 2,5kw vzeti, pa naj se malo morda kdaj matra z hlajenjem, ali je bolje 3,5 kw, pada dela na minimum, pa kako je vse skupaj pri gretju.... mislim izkoristki, je še kak drug tip ali firma bolj priporočljiva ?

KraitPay ::

Zakaj bi se matrala z hlajenjem?

Priporoča vsak svojo. Za zanesljivost boš pa plačal. Slabih split klim načeloma ni, samo površna in neustrezna montaža/vzdrževanje.

facepalm ::

Lahko kdo priporoca kakega "kvalitetnega" monterja na obali, ki mu ni izpod casti tudi vakuumirat sistem?;)

Vanadium ::

facepalm je izjavil:

Lahko kdo priporoca kakega "kvalitetnega" monterja na obali, ki mu ni izpod casti tudi vakuumirat sistem?;)


Malo offtopic ampak kaj je res taki problem vakumiranje sistema ali zakaj se monterji izogibajo (če odštejemo to da so naspidirani montirat 10 -20 klim na dan)? Kakšne so lahko posledice tega, da ni zvakumirano?

MH0 ::

10 do 20 na dan? Od kod ti to?

facepalm ::

Vanadium je izjavil:

facepalm je izjavil:

Lahko kdo priporoca kakega "kvalitetnega" monterja na obali, ki mu ni izpod casti tudi vakuumirat sistem?;)


Malo offtopic ampak kaj je res taki problem vakumiranje sistema ali zakaj se monterji izogibajo (če odštejemo to da so naspidirani montirat 10 -20 klim na dan)? Kakšne so lahko posledice tega, da ni zvakumirano?

Nimam pojma. Po eni strani privarcujejo cca 20min pri montazi, po drugi strani pa imajo nevakuumirane klime krajso zivljenjsko dobo in bos potreboval njihove storitve prej, kot ce bi ti vakuumirali sistem.
Jaz resno razmisljam, da si bom najel orodje in montiral sam.

;-) ::

Pegart je izjavil:

A naj gledam tudi na firmo klim?

Recimo ko filtriram za naše potrebe (do 50 m2, samo hlajenje, 3,5 kW):
https://www.emundia.si/klimatske-naprav...

Tudi Teslo se dobi pod 400 EUR: https://www.trgovinejager.com/klima-ven...

Ali so omembe vredne razlike med Vox, Toyotomi, Diloc, Cooper&Hunter, Tesla etc.?


Imamo dve Tesli iz Jagra v hiši, zadovoljni, takšni 3.5KW, potrebovali bi dejansko samo eno. Poleti ko hladimo je zgornja dovolj, prehodna obdobja ko grejemo je spodnja dovolj.

mat xxl ::

Vanadium je izjavil:

facepalm je izjavil:

Lahko kdo priporoca kakega "kvalitetnega" monterja na obali, ki mu ni izpod casti tudi vakuumirat sistem?;)


Kakšne so lahko posledice tega, da ni zvakumirano?


Dela klimam vdeliko manj časa, bistvo, pa je, delovanje iz A+++ pade na B ali C in s tem poraba energije za enak učinek.

sbawe64 ::

Dry vs običajen cool mode (za hlajenje v teh dneh)?
Plus in minusi ?
Opažam, da je pri dry načinu hitrosti ventilatorja ne da nastavljati, temperaturo se da.

Zunaj je 30C in 40% rzv.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()
««
100 / 119
»»