» »

Katera klima

Katera klima

««
96 / 120
»»

trancer01 ::

Mislim, da se ne izplača.

Aar2rk ::

Nam so ištalirali klimo pred kratkim in je prodajalec sam rekel, da se garancija s sevisom ne splača.

Steinkauz ::

Glede te garancije je pogojevanje s temi servisi nateg.
A je ZPS kej gledal okol tega?

Prvih 5 let pomoje nimaš nič za menjat, sam letno spucaš/dezinfekcija.
Če ti pa kompresor crkne, kaj ker ti ni 4 leta prej letno mal pošprical po klimi pa garancija ne velja? Nateg v glavnem.

dussan ::

Rad bi hladil celo hišo, ki je sicer dobro toplotno izolirana, a poleti bi včasih prišla prav klima, predvsem za hlajenje spalnic. Vsi spalni prostori so v zgornjem nadstropju, na sredi je hodnik. Ali bi bilo smiselno na hodnik namestiti stropno klimo? Strop je iz knaufa, zgoraj je še podstrešje, tako, da bi bilo lahko vse nameščeno na strop. Verjetno pa je tudi tu potreben odvod vode?

Zunanjo enoto za stensko klimo bi težko montiral, ker je večina sten pobitih, ali je možno zunanjo enoto stenske klime namestiti višje, kot je notranja enota - na podstrešje?

Če bi klimo namestil v spodnje nadstropje, verjetno ne bi ohladila zgornjega dela hiše? Spodnji del hiše je povezan z zgornjim s stopniščem brez vrat, tako, da v prehodnem obdobje lepo ogrevamo celo hišo s kaminom v dnevni sobi, kamor bi tudi lahko namestil klimo.

MadMax ::

Zunanja je lahko višje, koliko piše v papirjih dotične klime. Imam 2 stenski z zunanjima na podstrešju že dolga leta, ni pa to kar splošno priporočilo-zelo odvisno od zračnosti podstrešja, da ne presežeš temperaturne meje (pa še izkoristek je slabši), poleti so podstrešja že itak vroča...
Stropna ima en problem več: črpalko kondenza, ki rabi res redno vzdrževanje (čiščenje), pa še neslišna ni.
Zunanja enota je pa tudi pri stropni takšna kot pri stenski, nekam jo moraš dat.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Horas ::

MaxMax zunanja ne more biti višje, kabel za odvoz kondenza mora rahlo padati.

dussan najbolše je da nabaviš običajno split klimo. raje pokliči kakšnega monterja klim da ti svetuje.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Okapi ::

Horas je izjavil:

MaxMax zunanja ne more biti višje, kabel za odvoz kondenza mora rahlo padati.
;) A kje piše, da mora biti odvod kondenza iz notranje do zunanje enote? Lahko ga spelješ kamorkoli.

Tilen88 ::

Lahko je tudi višje :p sam potem rabiš pumpico za kondenz montirat (seveda če ni druge da gre kondenz v zunanjo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

energetik ::

dussan je izjavil:

Rad bi hladil celo hišo, ki je sicer dobro toplotno izolirana, a poleti bi včasih prišla prav klima, predvsem za hlajenje spalnic. Vsi spalni prostori so v zgornjem nadstropju, na sredi je hodnik. Ali bi bilo smiselno na hodnik namestiti stropno klimo? Strop je iz knaufa, zgoraj je še podstrešje, tako, da bi bilo lahko vse nameščeno na strop. Verjetno pa je tudi tu potreben odvod vode?

Zunanjo enoto za stensko klimo bi težko montiral, ker je večina sten pobitih, ali je možno zunanjo enoto stenske klime namestiti višje, kot je notranja enota - na podstrešje?

Če bi klimo namestil v spodnje nadstropje, verjetno ne bi ohladila zgornjega dela hiše? Spodnji del hiše je povezan z zgornjim s stopniščem brez vrat, tako, da v prehodnem obdobje lepo ogrevamo celo hišo s kaminom v dnevni sobi, kamor bi tudi lahko namestil klimo.
V zgornjem hodniku bo idealna lokacija. Zunanje kišta je lahko višje oz. preberi specifikacije za klimo, ki jo boš montiral. Vendar če bo to podstrešje, mora biti ornk prezračevano, vsaj 2 veliki odprti okni na vsaki strani podstrešja. Sicer bo temp. na podstrešju preveč narasla in se bo klima ustavila.
+ to, da kondenz moraš v vsakem primeru peljati v naklonu od notranje enote ven ali v odtok oziroma uporabiti pumpico.

darkolord ::

Kondenz ni nujno, da gre iz notranje enote do zunanje (ali obratno). Lahko je ločen odvod kondenza za obe enoti ...

dussan ::

Potem moje podstrešje ni primerno, ker je že sedaj zelo vroče, na oko 40+. Je povsem zaprto s črno kritino.
Kaj pa klima spodaj? Bi se kaj poznalo v nadstropju?

energetik ::

V nadstropju se ne bo poznalo praktično nič. Pač najdi drugo pozicijo za zunanjo kišto. Magari če je NA strehi. Ampak se ti zakomplicira montaža in servis. Pa izpostavljena je toči.

;-) ::

Včeraj pozabil obe tesli na 16 in turbo in sel na siht:



Ob vstopu šok. Mi je pa zanimivo da tako visoka vlaga v spodnjem stuku. Koliko je bila prej sicer ne vem.

NejcSSD ::

Zakaj bi sploh dajal na take stopinje in turbo. Jaz imam lepo eco mode 26C 24/7
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

aborko ::

Verjetno nima skoz vklopljene in če klima zazna večjo razliko med dejansko in nastavljeno temperaturo poveča moč (inverter), zato je nastavil na 16, da je hitreje ohladilo.

Meni je 26 preveč, čeprav z manjšo vlago, tako da imam kar na 24 nastavljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

mtosev ::

Mogoče kdo kaj bi lahko bilo narobe s panasonicovo klimo, ki je dead. Danes probal prek daljinca jo prižgati pa se ne vklopi. Nič lučk, nič odziva.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Furbo ::

Izklopi jo iz štroma, vklopi nazaj, preveri baterije v daljincu, probaj vklopiti na klimi sami..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mtosev ::

Baterije so seveda ok. Drugače niti ne vem, če ima sploh kakšen gumb za vklop in tudi je ne morem doseči. Bi napisal model samo nimam ideje kateri model sploh je.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

facepalm ::

;-) je izjavil:

Včeraj pozabil obe tesli na 16 in turbo in sel na siht:



Ob vstopu šok. Mi je pa zanimivo da tako visoka vlaga v spodnjem stuku. Koliko je bila prej sicer ne vem.


% vlage je visji zaradi dveh stvari.
1. hladnejsi zrak "sprejme" manj vlage in je pri nizji temperaturi, z enako kolicino vode v zraku, relativna vlaznost visja.
2. klima je ohladila na nastavljeno temp in je nato verjetno le se mesala zrak v prostoru s kompresorjem na minimum oz na off in zato ni vec razvlazevala.

Jaz sem pretiraval z mocjo klime glede na kvadraturo in mi prostor tako hitro ohladi, da ga ne utegne razvlazit dokler se kompresor ne da na minimum.
Zato programa hlajenje ne morem sploh uporabljati in imam nastavljeno na razvlazevanje, tako dela ventilator z minimalno mocjo.
Se vedno ohladi hitro (malo pocasneje) ampak tako utegne odvesti malenkost vec vlage.

Imam pa 7kw zunanjo enoto in 3 notranje (2x 3.5kw, 1x 2.5kw) v 50m2 stanovanju :)
Pozimi za gretje bo super, za hlajenje pa je overkill.

energetik ::

No ja 67% vlage pri 17,7° je suho. To je rosišče 11°, kot nekje na začetku pomladi zunaj... :)

Sicer pa je vlaga v stanovanju močno odvisna tudi od stanja zidov, če na hitro ohladiš in osušiš zrak, je v zidovju skritih še za kakšen velikostni razred več vode, ki nato izpareva iz zidov in spet viša vlago. Očitno je imel v pritličju nekaj bolj vlažne zidove še od prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

MaticKregar ::

Zdravo. Sam bi rabil klimo za dva nadstropja, velikost cca 50 m2 v vsakem nadstropju. Kaj lahko pričakujem od take klime v linku?

https://www.merkur.si/multi-split-siste...

Na podstrehi mi je nujno potrebna klima, spodaj bi jo imel, zanima me kako tole deluje. Drugače bi raje boljšo vzel samo za zgoraj...

facepalm ::

To sta dve 2.5kw klimi z zunanjo 5kw.
Sicer je odvisno od postavitve in izolacije, vendar dvomim, da bo ena notranja enota na nadstropje dovolj (sploh za podstreho).
Za to ceno sem jaz dobil trojcek od greeja s 7kw zunanjo enoto. Vendar sem narocil iz Italije in dostavljajo zgolj po Italiji.

MaticKregar ::

Aja, se pravi je presvoh. Mene predvsem zanima, tole špila drugače, 2 notranji in 1 zunanja. Bi dal do nekje 1800 eur, ja kaj takega potem?

darkolord ::

Npr. od Gree so super, si lahko narediš kombinacijo po želji (cene so 2018):

Ori ::

Zdravo
ima kdo klimo fujitsu kg serijo, in kaj je razlika med FUJITSU ASYG-12KGTB in FUJITSU ASYG-12KGTA samo zadnja črka je druga.
kakao se obnese, se za podoben denar dobi kej boljšega? Hladilo bi se okrog 70m2 od tega je 30m2 dnevne in kuhinje, kjer bi bila tudi montirana.

easyrider3 ::

jaz pri 25 stopinjah imam preveliko vlago okrog 80% se vrti zato imam vedno temperaturo okrog 22-23 stopinj in vlažnost se mi takrat drži okrog 60%-65% odvisno koliko oseb je notri. Moram pa nabavit že enkrat tudi razvlažilnik za sobo kjer klima z nobenimi nastavitvami ne more vlago dol zbiti izpod 65% pa lahko temperaturo spustim do 19 stopinj in manj a soba pa je velika manj kot 10 kvadratov in notri klima 3.5 kilowattov moči. Kot prvo v teh vročih dneh je najbolj pomembna vlaga ko ti je enkrt blizu 80% je že težko za preživljati pa čeprav je temperatura 24 stopinj. Jaz imam pozimi ali poleti podobno temperaturo 22-23 stopinj in je čisto uredu nobenih zdravstvenih problemov kot večina jamra da je prevelika razlika hudič.

facepalm ::

MaticKregar je izjavil:

Aja, se pravi je presvoh. Mene predvsem zanima, tole špila drugače, 2 notranji in 1 zunanja. Bi dal do nekje 1800 eur, ja kaj takega potem?

Ne pozabit na cene instalacij.

MadMax ::

... pa da dolžina instalacij ni neomejena, pa da z dolžino pada izkoristek, pa ko crkne multisplit zunanja crkne vse.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Vuli ::

a hočeš rečt, da je večja verjetnot,da crkne prej zunanja entota pri multi split, kot pri enojnem sistemu?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Okapi ::

Ne, hoče povedati, da če imaš dve enojni, in se ena pokvari, ti bo druga še vedno hladila. Pri dvojni pa nič več ne bo delalo.

darkolord ::

Ampak če imaš dve (ali tri), je pa večja verjetnost, da bo ena od njih crknila, kot če imaš samo eno :)

barakus ::

Zanimivo da prideta 2x3.5kW klimi (2 zunanji, 2 notranji enoti) manj kot 1x5kW klima (ena zunanja enota in dve notranji enoti)

MadMax ::

Niti ni zanimivo.
Multisplit je dejansko izhod v sili v primerih, ko ne moreš zunanjih enot prosto nastreljat po fasadi. To je edini + multisplita v stanovanjskih hišah.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

facepalm ::

MadMax je izjavil:

Niti ni zanimivo.
Multisplit je dejansko izhod v sili v primerih, ko ne moreš zunanjih enot prosto nastreljat po fasadi. To je edini + multisplita v stanovanjskih hišah.


Seveda je zanimivo.
Za ceno enega 5kw dual splita dobis dva 3.5kw mono splita Z MONTAZO.

Pri nas so cene klim pretirane. Ce potrebujes multi split se ze bolj splaca zapeljati do Trsta v Obi (tudi ce si iz MS) in kupis BEKO 7kw trojcek za 900€.

trancer01 ::

easyrider3 je izjavil:

jaz pri 25 stopinjah imam preveliko vlago okrog 80% se vrti zato imam vedno temperaturo okrog 22-23 stopinj in vlažnost se mi takrat drži okrog 60%-65% odvisno koliko oseb je notri. Moram pa nabavit že enkrat tudi razvlažilnik za sobo kjer klima z nobenimi nastavitvami ne more vlago dol zbiti izpod 65% pa lahko temperaturo spustim do 19 stopinj in manj a soba pa je velika manj kot 10 kvadratov in notri klima 3.5 kilowattov moči. Kot prvo v teh vročih dneh je najbolj pomembna vlaga ko ti je enkrt blizu 80% je že težko za preživljati pa čeprav je temperatura 24 stopinj. Jaz imam pozimi ali poleti podobno temperaturo 22-23 stopinj in je čisto uredu nobenih zdravstvenih problemov kot večina jamra da je prevelika razlika hudič.


Kdo te je pa nahecal, da si dal v 10 m2 veliko sobo 3,5 kW klimo? Za takšno sobo je še kilovat bistveno preveč, tudi če nima nič izolacije in ima sama velika nesenčena okna. Ponavadi za hlajenje celotne srednje velike izolirane bajte zadošča ena sama strateško nameščena klima jakosti do 2 kW. Za ogrevanje pa rabiš vsaj dve notranji enoti, a tudi niti pod razno ne 3,5 kW za majhno spalnico!

Furbo ::

Jaz imam prostor 50m2, strop visok 3m, pa ga 3,5kw mitsubishi hladi z levo roko, tko da ista moč za 10m2.. edino, če imaš hišo iz slame sredi sahare.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

easyrider3 ::

trancer01 je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

jaz pri 25 stopinjah imam preveliko vlago okrog 80% se vrti zato imam vedno temperaturo okrog 22-23 stopinj in vlažnost se mi takrat drži okrog 60%-65% odvisno koliko oseb je notri. Moram pa nabavit že enkrat tudi razvlažilnik za sobo kjer klima z nobenimi nastavitvami ne more vlago dol zbiti izpod 65% pa lahko temperaturo spustim do 19 stopinj in manj a soba pa je velika manj kot 10 kvadratov in notri klima 3.5 kilowattov moči. Kot prvo v teh vročih dneh je najbolj pomembna vlaga ko ti je enkrt blizu 80% je že težko za preživljati pa čeprav je temperatura 24 stopinj. Jaz imam pozimi ali poleti podobno temperaturo 22-23 stopinj in je čisto uredu nobenih zdravstvenih problemov kot večina jamra da je prevelika razlika hudič.


Kdo te je pa nahecal, da si dal v 10 m2 veliko sobo 3,5 kW klimo? Za takšno sobo je še kilovat bistveno preveč, tudi če nima nič izolacije in ima sama velika nesenčena okna. Ponavadi za hlajenje celotne srednje velike izolirane bajte zadošča ena sama strateško nameščena klima jakosti do 2 kW. Za ogrevanje pa rabiš vsaj dve notranji enoti, a tudi niti pod razno ne 3,5 kW za majhno spalnico!


Nobeden me ni nahecal sam sem se tako odločil ker manjša je samo še 2.5 kilowatna katero eno že imam v sobi kjer spim in kjer se čez dan zadržujemo. Zdaj pa tisto kar večini ni jasno da v hiši ne moreš imeti vrata od sob odprta,če hočeš imeti zasebnost to govorim za sobe ko se gre spat. A mislite da bom imel vsa vrata od sob odprta in da mi potem kdo uletava ali se mimo sobe sprehaja ko spim,zakaj so že vrata v prostorih a ja zaradi lepšega ali da se jih zapira ker drugače jih sploh ni potrebno imeti.
V sobi kjer spim dobrih 20 kvadratov in kjer se čez dan otroci tudi največ zadržujejo imam že 7-let klimo Mitsubishi 2.5 kilowatno katera mi deluje od jutra ko se zbudim okrog 8 ure in potem celi dan do 23-24 ure čez noč imam ugašnjeno. Lahko rečem da je klima nič prevelika saj če recimo nastavim na 24 stopinj kot imate nekateri je nič od nič tudi 23 stopinj ni uredu. Jaz moram imeti na klimi nastavljeno minimalno na 22 stopinj če ni zunaj orenk vroče sedaj ko je pa tako vroče in sonce direkt pritiska na to sobo imam pa na 21 stopinj tako da v sobi imam trenutno 54% vlage in dobrih 22 stopinj temperature. V sobi pri meni ni nikoli ne pozimi ne poleti preko 24 stopinj vedno se giblje 22-23 stopinj razen zjutraj ali čez noč ko imam vse zaprto in tudi klima ne deluje takrat pa zjutraj recimo danes je bilo 25.9 stopinj in 72% vlage.

Sigurno bi zame bilo najboljša varijanta kanalsko ohlajevanje prostorov vendar je predrago dokler pa je foter še v isti etaži kakor jaz do takrat pa,če je treba bo vsaka soba imela svojo klimo .

Vsak se lahko in naj odloča ali počne kakor mu paše jaz samo vem,da z eno klimo ne mislim ohlajevati več prostorov sploh če ti še kaki bebci druga vrata odpirajo na vse strani in kake komarje muhe spuščajo v prostore. Pri meni strogo brez komarjev,muh..... komarniki na oknah in vratih obvezno

facepalm ::

Furbo je izjavil:

Jaz imam prostor 50m2, strop visok 3m, pa ga 3,5kw mitsubishi hladi z levo roko, tko da ista moč za 10m2.. edino, če imaš hišo iz slame sredi sahare.


Dejansko ce ne zelis imeti odprtih vrat vseh sob, moras namestiti klimo v vsako sobo.
Budget klime (vsaj multi split) ne dobis pod 2.5kw na enoto, katera je se vedno overkill.

Tako imam tudi jaz sedaj 3.5kw enoti v 16 in 21m2 prostorih in eno 2.5kw v 9m2 (stropovi 3m). Za poletje je overkill in uporabljam samo opcijo razvlazevanja (vent na min). Pozimi pa ne pricakujem nevsecnosti.

Furbo ::

Ja saj jaz govorim o enem prostoru, ena soba ima toliko m2 in eno klimo.
Ideja hladiti več sob z eno klimo mi je itak mimo. Potem najbolje, da ima folk še samo en velik radiator za celo hišo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Vuli ::

Okapi je izjavil:

Ne, hoče povedati, da če imaš dve enojni, in se ena pokvari, ti bo druga še vedno hladila. Pri dvojni pa nič več ne bo delalo.

ja logika ,eee?!

vseeeno, mene bolj mika vzet multisplit, kot pa 2, mogoče celo 3 enojne.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

MadMax ::

facepalm je izjavil:

MadMax je izjavil:

Niti ni zanimivo.
Multisplit je dejansko izhod v sili v primerih, ko ne moreš zunanjih enot prosto nastreljat po fasadi. To je edini + multisplita v stanovanjskih hišah.


Seveda je zanimivo.
Za ceno enega 5kw dual splita dobis dva 3.5kw mono splita Z MONTAZO.

Pri nas so cene klim pretirane. Ce potrebujes multi split se ze bolj splaca zapeljati do Trsta v Obi (tudi ce si iz MS) in kupis BEKO 7kw trojcek za 900€.

Ni zanimivo, ker je pričakovano.
Že samo montažo poglej, ena notranja je sicer ponavadi blizu zunanje kot pri monosplitu, druga pa 10m dlje, s par preboji čez zid, ... Nanese.
Tista "če potrebuješ multisplit" pa tudi, ker analogno navedenemu trojčku v Trstu gotovo dobiš 3x2.5kW enojčke za manj kot 900€.
Glede cen pa: se ti zdi samo pri klimah tako? Meni se zdi marsikje, pa naj gre za naše pijače, pralne stroje, ali pa tablete. Vse imaš čez mejo ceneje. Se mi ne da preverjat, ampak zelo verjetno je novomeški clio v Nemčiji cenejši kot pri nas.

Vuli je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ne, hoče povedati, da če imaš dve enojni, in se ena pokvari, ti bo druga še vedno hladila. Pri dvojni pa nič več ne bo delalo.

ja logika ,eee?!

vseeeno, mene bolj mika vzet multisplit, kot pa 2, mogoče celo 3 enojne.

Odločitev je seveda tvoja, verjetno si odrasel, se boš že znal odločit.
Imajo pa več minusov kot plusov, pa obračaj kakor želiš.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Furbo ::

Vuli je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ne, hoče povedati, da če imaš dve enojni, in se ena pokvari, ti bo druga še vedno hladila. Pri dvojni pa nič več ne bo delalo.

ja logika ,eee?!

vseeeno, mene bolj mika vzet multisplit, kot pa 2, mogoče celo 3 enojne.

Ne gledati samo ceno enote, kakega monterja še pobaraj o montaži. Meni je moj omenil, da so precej bolj zajebane za zmonirati, pa tudi cevi in vsega gre zagotovo več = strošek
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

facepalm ::

Furbo je izjavil:

Vuli je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ne, hoče povedati, da če imaš dve enojni, in se ena pokvari, ti bo druga še vedno hladila. Pri dvojni pa nič več ne bo delalo.

ja logika ,eee?!

vseeeno, mene bolj mika vzet multisplit, kot pa 2, mogoče celo 3 enojne.

Ne gledati samo ceno enote, kakega monterja še pobaraj o montaži. Meni je moj omenil, da so precej bolj zajebane za zmonirati, pa tudi cevi in vsega gre zagotovo več = strošek


Ce imas prostor za zunanje enote le na eni steni, gre cevi enako. Priklop je identicen. Razlika je ta, da je zunanja enota par 10kg tezja in ta, da za multisplit montiras konzole 1x, pri monosplit pa za vsako enoto.

MadMax ::

Jp, 30kg enojčka majstr na rami po lojtrah nese na nosilce, 70+kg multisplitko ne. Enako blokovska montaža pod okno v 7. štuku.
Konzole so 10eur, par lukenj več zvrtat pa tudi ni kunšt.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

facepalm ::

MadMax je izjavil:

Jp, 30kg enojčka majstr na rami po lojtrah nese na nosilce, 70+kg multisplitko ne. Enako blokovska montaža pod okno v 7. štuku.
Konzole so 10eur, par lukenj več zvrtat pa tudi ni kunšt.


Zato se izbira prilagodi potrebi in stanju na terenu. Ni splosnega pravila, da je multi ali mono split boljsi.
Pri meni npr ni bilo problema z dvema 60kg+ zunanjima enotama, bi pa bila cela stena polna klim, ce bi dal vse monosplite. Dolzina cevi bi bila enaka, montaza pa bolj komplicirana.

MadMax ::

Nikjer ne trdim da je samo ena resnica prava.
Se pa žal velikokrat spregleda minuse.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

facepalm ::

Sej v kolikor je mozno bo vsak vzel mono split ze zaradi nizje cene.

miraldi ::

Za 2 sobno stanovanje, 65m2 bi vzel klimo za ogrevanje in hlajenje stanovanja.

Ker o klimatskih napravah nevem ničesar se obračam na vas za predloge in linke, ter ali bo to dovolj za ogrevanje pozimi(bom za rezervo kupil še oljni radiator).

Lp
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

6151 ::

Skiciraj kakšno postavitev sob imaš in kje so možne lokacije za možno montažo
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

miraldi ::

Za 2 sobno stanovanje, 65m2 bi vzel klimo za ogrevanje in hlajenje stanovanja.

Ker o klimatskih napravah nevem ničesar se obračam na vas za predloge in linke, ter ali bo to dovolj za ogrevanje pozimi(bom za rezervo kupil še oljni radiator).


Stanovanje je v hiši, pritličje.

i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb
««
96 / 120
»»