» »

Katera klima

Katera klima

««
94 / 119
»»

Furbo ::

Kamorkoli jo boš dal, ostale prostore ne bo hladila.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

esel ::

Iz prve roke...močno odsvetujem montažo klime nad sedežno.

buttcrack ::

Ajde, to da bi ohladil ostale prostore je itak bolj tako tako...
Bi me pa zelo motilo, da mi piha pod sedežno. Pri kosilu/večerji se pač ugasne za ta čas.

Si pa dejansko ne predstavljam kako točno gre tok zraka, verjetno ne direkt navpično navzdol...
Se da nastavit, da gre nekako bolj vzporedno s stropom?
Ne bi rad preveč kompliciral modelu, ko bo prišel pomerit zadeve, zato tukaj "najedam". In seveda hvala za vsa mnenja!

TehDucky ::

Pri moji Gree Lomo preko aplikacije na telefonu lahko super nastavim, kje naj potuje loputa. Torej ima 5 različnih točk, in gre od vodoravno s stropom pa do 45° stopinj (mogoče več) proti tlom, enako za levo-desno 5 točk. Če kliknem samo enega na obeh možnostih, potem je fiksna pozicija, drugače se pelje med njimi.
Na daljincu, ki je zraven pa ne vem če je taka fina nastavitev, le fiksna ali pa da se premika med končnimi točkami. Če je več kot 3m oddaljena klima od jedilne mize, se lahko samo nastavi na nižjo nastavitev pa verjetno ne boste več opazili, da je prižgana.

BorutK-73 ::

Jaz sem lopatice okoli obrnil da mi piha direkt v tla in ne proti sedežni. Seveda s to modifikacijo ne dela funkcija premikanja lopatic. Premikam lahko lopatice za levo in desno katere pa itak nikoli ne premikam.

Za hlajenje drugih prostorov je zelo pomembna lokacija notranje enote. Če bo čisto na začetku stanovanja, potem seveda ne bo ohladila najbolj oddaljenih sob, kak ventilator malo pomaga.
Moja je nad notranjimi vrati med dvema sobama in hladi celo nadstropje v hiši, še pritličje je pasivno hlajeno ker mrzli zrak "pada" po stopnišču.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Ali pa si kupi klimo, ki ves čas gleda kje si in ne piha vate.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

darkolord ::

Dve klimi bi bilo ceneje kot ena takšna, ki gleda, kje si, in tudi bolj učinkovito.

Z eno klimo lahko shladiš celo stanovanje, vendar bo pod klimo - kjerkoli že je - neizogibno precej bolj hladno kot na drugem koncu.

buttcrack ::

buttcrack je izjavil:

je za manjša stanovanja (65m2) še vedno best buy C&H Veritas CH-S12FTXQ - 600€ z montažo?

recimo, da smo o ostalem povedali dovolj, kako pa je s tem?

je za +-100/200 kaj boljšega v price/performanceu?

;-) ::

Tisti ki hladite cela nadstropja in vec prostorov.

Klimo imejte nasaltano cel dan in ne par ur, tako bo v vseh prostorih nekje ista temperatura, klima pa bo delovala minimalno. Nekako ne vrjamem da imas lahko 4 prostore ohlajene spalnice pa ne, ker se hladen zrak razlije le čas mu moraš dat.

Gregor P ::

Meni so strokovnjaki pri vgradnji svetovali naj bo klima prižgana (na neko zmerno temperaturo) ves čas za optimalno delovanje oz. hlajenje. Težava pa je, ker pri meni doma tega nočejo in jo zato redno izklapljajo vmes :D (in se zato potem vsakič znova "namatra" da doseže želeno temperaturo v praktično celotnem nadstropju).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

NejcSSD ::

Poduči jih malo doma, ker delajo več škode kot koristi (ves čas izklapljat, pa tudi da doseže temperaturo več porabi kot potem za vzdrževanje)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

;-) ::

In še udobje je tako kot ugotavljajo v zgornjih prispevkih, v enih prostorih hladneje kot v drugih.

Ko nam poleti v zgornjem stuku klima dela 24/7, je v spodnjem sploh ne prizgemo in hleden zrak je v vseh sobah, postane prakticno neslisna in skoraj nic ne piha. Prvih par urc pa je res katastrofa, kar zmrazi te ko gres mimo enote ker ves da te bo napihala.

MH0 ::

;-) je izjavil:

... Nekako ne vrjamem da imas lahko 4 prostore ohlajene spalnice pa ne, ker se hladen zrak razlije le čas mu moraš dat.

Do zime? :-)

;-) ::

Tekom dneva

Okapi ::

darkolord je izjavil:

Z eno klimo lahko shladiš celo stanovanje, vendar bo pod klimo - kjerkoli že je - neizogibno precej bolj hladno kot na drugem koncu.

Zato jo je najbolje dati na hodnik. Za boljšo razporeditev hladnega zraka pa še en ali dva ventilatorčka na ključna mesta, in je problem hlajenja rešen.

Pozimi pa ta ventilator uporabiš, da se pod stropom ne nabira po nepotrebenem topel zrak.

darkolord ::

Ja, mi smo jo dali tudi na hodnik. Se pa potem nekateri pritožujejo, ker je tako, kot da se med prostori sprehajaš čez hladilnico. Letos smo dodali še eno.

Zgodovina sprememb…

FrancaT ::

Katero klimo priporocate za gretje? Gledal sem tale model od C&H Arctic serijo

http://cooperandhunter.com/en/product/c...

Grelo bi se na vikendu, prostor velik okoli 40m2.



Kje bi bilo boljše montirat klimo? Ce jo v kotu potem bi se nekaj toplote oz. hladu slo po stopnicah v zgornje prostore? Prav tako na wc kjer je najhladneje.

Okapi ::

Samo za gretje na vikendu je AFAIK boljši infrardeč grelec (panel).
]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

profii ::

Okapi je izjavil:

Samo za gretje na vikendu je AFAIK boljši infrardeč grelec.



zakaj? izkoristek ima 1. Klima pa 3.

Nekateri priporočajo: Gree AMBER NORDIC

FrancaT ::

Hladilo bi se tudi seveda :D Napisal sem tak ker vse niso namenjene gretju.

Okapi ::

Vse klime tudi grejejo. In tudi drugače je kombinacija klime in IR grelca boljša od samo klime. IR grelec je zelo ekonomična stvar, če imaš velik slabo izoliran prostor, ti si pa večinoma samo na enem ali dveh mestih (za mizo, na fotelju, recimo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

MadMen ::

Pa smo spet tam, ko nekdo razlaga zakaj je IR panel ekonomična stvar.

FrancaT ::

Ir tak odpade ker mi ne ugaja nacin toplote ki jo oddaja. Vsaka klima greje samo ene majo pri -15 nikakvi izkoristek. Jaz pa iscem klimo dokaj varcno katera bo v uporabi pozimi in poleti.

darkolord ::

Tista C&H je super.

FrancaT ::

Gree amber nordic je dobra samo je pa cena x2 napram C&H arctic.

sgdjkdlsugi4 ::

Nabavil sem klimo CH-S12FTXQ-NG, skupaj z montazo. Zanima me kaj pomeni v praksi :

1) gumb TEMP - naj bi prikazoval notranjo in zunanjo temp glede na indikator? Ker tu kaze vedno isto, oz. mogoce ne razumem logike, mogoce ta model ne zna prikazat zunanje temp?

2) gumb s smrekico in hisko (nad gumbom TEMP na daljincu) - kaj bi naj te funkcije pomenile v praksi?

Vse ostalo je nekak smiselno, edino to se mi zdi, da je opisano v navodilih, ampak ne kak je use-case. Hvala.

buttcrack ::

darkolord je izjavil:

Tista C&H je super.

Tnx

darkolord ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

1) gumb TEMP - naj bi prikazoval notranjo in zunanjo temp glede na indikator? Ker tu kaze vedno isto, oz. mogoce ne razumem logike, mogoce ta model ne zna prikazat zunanje temp?
Preklaplja med nastavljeno, notranjo in zunanjo temperaturo. Nekateri modeli res ne prikazujejo zunanje.

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

2) gumb s smrekico in hisko (nad gumbom TEMP na daljincu) - kaj bi naj te funkcije pomenile v praksi?
Smrekica je ionizator, hiška je mislim da menjava zraka v prostoru (z zunanjim), ampak seveda pri tem modelu tega ni.

sgdjkdlsugi4 ::

darkolord je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

1) gumb TEMP - naj bi prikazoval notranjo in zunanjo temp glede na indikator? Ker tu kaze vedno isto, oz. mogoce ne razumem logike, mogoce ta model ne zna prikazat zunanje temp?
Preklaplja med nastavljeno, notranjo in zunanjo temperaturo. Nekateri modeli res ne prikazujejo zunanje.

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

2) gumb s smrekico in hisko (nad gumbom TEMP na daljincu) - kaj bi naj te funkcije pomenile v praksi?
Smrekica je ionizator, hiška je mislim da menjava zraka v prostoru (z zunanjim), ampak seveda pri tem modelu tega ni.


Aha, torej verjetno je prikazana temperatura samo "nastavljena". Ker razlicne temperature mi se nikoli ni pokazal ko sem preklaplal med njimi.

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Okapi je izjavil:

Vse klime tudi grejejo. In tudi drugače je kombinacija klime in IR grelca boljša od samo klime. IR grelec je zelo ekonomična stvar, če imaš velik slabo izoliran prostor, ti si pa večinoma samo na enem ali dveh mestih (za mizo, na fotelju, recimo).


Ir grelec, je res super v glavo ti nabija, glava te boli, v noge, kjer bi pa rad imel toplo, te pa zebe ko psa, posebej če jih imaš, pod mizo, pa zadeva je "menda" blazno ekonomična ;) .....

Okapi ::

Je rekel nekdo, ki ga še nikoli ni videl od blizu.;((

Tilen88 ::

Ir panel ekonomičen... dobra :))

Kvinta ::

Kak pa se ve da ma klima Inosiator ?
A.C.A.B

freesty ::

Imam tisto znamenito c&h klimo, ki se je lani dosti oglasevala tu na forumu. V glavnem ne uspe mi povezat wifija nikakor. Ima kdo kaksen nasvet?

Nalozil sem aplikacijo ewpe smart. Resetiral wifi, v aplikaciji mi najde wifi od naprave. Nato izberem wifi od routerja in geslo in kliknem next. Nato se povezuje in na koncu ni nic s tega.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Okapi ::

Konkretno za ta primer ne vem, kaj je krivo, ampak včasih je problem v protokolu gesla na usmerjevalniku (WEP, WPA, WPA2), ki ga naprava, ki bi jo hotel povezati, ne podpira.

darkolord ::

freesty je izjavil:

Imam tisto znamenito c&h klimo, ki se je lani dosti oglasevala tu na forumu. V glavnem ne uspe mi povezat wifija nikakor. Ima kdo kaksen nasvet?

Nalozil sem aplikacijo ewpe smart. Resetiral wifi, v aplikaciji mi najde wifi od naprave. Nato izberem wifi od routerja in geslo in kliknem next. Nato se povezuje in na koncu ni nic s tega.
Če imaš možnost, poskusi še iz drugega telefona.

Sicer pa ima veliko teh naprav težave, če imaš ime wifija ali geslo z "nestandardnimi" znaki (kar vključuje npr. presledek).

Furbo ::

freesty je izjavil:

Imam tisto znamenito c&h klimo, ki se je lani dosti oglasevala tu na forumu. V glavnem ne uspe mi povezat wifija nikakor. Ima kdo kaksen nasvet?

Jaz sem moral za klimo in podobne hišne zadeve ustvariti dodatno mrežo, ki deluje samo na 2.4 frekvenci, 2.4+5 kombo jih zmede.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

darkolord ::

V takem primeru je dovolj, da ali na telefonu ali access pointu začasno izklopiš 5 GHz omrežje. Ko enkrat dobi taprave podatke, potem ga 5 GHz omrežje z istim SSID nič ne moti.

al1976 ::

freesty je izjavil:

Imam tisto znamenito c&h klimo, ki se je lani dosti oglasevala tu na forumu. V glavnem ne uspe mi povezat wifija nikakor. Ima kdo kaksen nasvet?

Nalozil sem aplikacijo ewpe smart. Resetiral wifi, v aplikaciji mi najde wifi od naprave. Nato izberem wifi od routerja in geslo in kliknem next. Nato se povezuje in na koncu ni nic s tega.



Zivjo,

To je tudi mene dolgo begalo. Sem tudi ze tule pisal…

Pri ugasnjeni klimi drzi 5s wifi gumb na dalinjcu. Po tem bo slo dodajanje klime preko aplikacije na tvoje wifi omrezje.

LP

A

Horas ::

zdravo, katero klimo in kje z montažo? je kaj do 300eur dobro?

rabim za mansardno stanovanje duplex, montirana bi bila na vrhu stopnic da bi hladila dve spalnici in še spodnji del stanovanja.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

max00slo ::

Kam bi vi montirali klimo, v primeru te postavitve v starejši hiši?
 Slika

Slika



Link do polne slike: LINK
Si non confectus, non reficiat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: max00slo ()

Okapi ::

Vsekakor nekam na hodnik. Bodisi nad vhod, ali nasproti njega, pri kuhinji. Morda tdi pri kopalnici, kar bo morda olajšalo odtok kondenza.

Furbo ::

max00slo je izjavil:

Kam bi vi montirali klimo, v primeru te postavitve v starejši hiši?
Link do polne slike: LINK

V vsako sobo, kjer je potrebna.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Z eno klimo na hodniku lahko povsem brez problemov hladiš 80 m2 veliko stanovanje.

profii ::

A ni tako da se hladi tam, kjer je izvor toplote? Velika okna, južna/zahodna stran npr.?

Okapi ::

Pri meni je takole, in povsem brez problema ena klima hladi celo stanovanje.

Steinkauz ::


Jst jo mam tkole, kjer je rdeč pravokotnik in piha proti spalnici na drugem koncu stanovanja čez hodnik.
3.5kw za 60m2 pa tudi shladi vse lepo, sam ne morš pričakovat v pol ure da bo vse hladno.
Men laufa od 3eh popoldne do 6ih zjutri vsak dan. Poraba gre gor v poletnih mesecih za 10-30eur na mesec.

Badwolff ::

Tudi men ena klima lepo shladi celo stanovanje ,cca 100 m2. Ni scer v vseh sobah mrzlo, ampak je opazna razlika, če otroc slučajno pustijo vrata odprta.

max00slo ::

Steinkauz je izjavil:


Jst jo mam tkole, kjer je rdeč pravokotnik in piha proti spalnici na drugem koncu stanovanja čez hodnik.
3.5kw za 60m2 pa tudi shladi vse lepo, sam ne morš pričakovat v pol ure da bo vse hladno.
Men laufa od 3eh popoldne do 6ih zjutri vsak dan. Poraba gre gor v poletnih mesecih za 10-30eur na mesec.

Kater model klime?
Si non confectus, non reficiat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: max00slo ()

Steinkauz ::

MSZ-MUZ-AP35VG
««
94 / 119
»»