» »

Katera klima

Katera klima

««
93 / 119
»»

facepalm ::

starfotr je izjavil:

Ja, odvisno koliko so obremenjene in koliko jih imaš. Vedno je bolje imeti nekako simetrično obremenitev, kot pa eno varovalko na polno, ostale pa ne tako zelo.

Pri 2,5 kW imaš 11 A toka na eni fazi, medtem, ko pri 3 fazah samo 3,6 A na fazo.

Pač moje mnenje. Multisplit so tudi dražje, je treba naredit preračun.


Po mojem je glavni faktor, koliko ima nekdo "placa" na fasadi za zunanje enote.
Tudi sam bi dal najcenejsi 6x monosplit, saj bo vsaka klima grela/hladila prostore med 15m2 in 25m2, vendar bi zadnja stran hise izgledala obupno.
Tako sem v ITA nasel Gree trojcke za 1200€. Pri nas je samo zunanja enota (s starim R410 plinom) 1k€.

energetik ::

facepalm je izjavil:

starfotr je izjavil:

Bolje je kupiti 2 samostojni klimi, kot eno multisplit. Multisplit so večinoma tudi enofazne, namesto 3 fazne. Samostojne klime lahko daš vsako na svojo fazo.

Zakaj bi multisplit potrebovale 3 faze pri odjemu cca 2.5kw/h za trial split?

Jaz imam namen nabavit 2x trial split. En trojcek na fazo 1, drugi na fazo 2.
Odjemna moc zunanje enote je 2kw/h pri hlajenju in 2.2kw/h pri gretju. Skratka toliko kot pralni stroj, kateri je ravno tako priklopljen na eno fazo

Madonca, ali imaš hladilnico doma? Klima s hladilno močjo 2,5kW ima odjema ta nekje do 900W štroma. Ne mešat hladilne in električne moči.
Aja, pa kW/h ni nobena enota.

facepalm ::

A si spregledal da gre za trojcek?
Sem kar prav napisal, da gre za odjem. Hladilna/grelna moc pa je 7.1/8.5kW. Se pa opravicujem za napako pri enoti kW h, katero sem napacno zapisal kw/h.
Mislil sem na "kilowatt hour", da ne bo pomote.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

energetik ::

Amapak vprašanje je bilo za 2 manjši enoti, ne 8,5kW zver. Ki bosta vsaka pokurili do max 900W..

Sicer pa tudi kWh za odjem ni pravilno. Odjem je toliko in toliko kW, odvisno od razmer in obremenitve. Če je to 0,9kW in dela non-stop, skuri v 24h torej 21,6kWh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

negrdiraček ::

OK, hvala za odgovore. Dve 2,5 kW klimi potem.

matejm1994 ::

Pozdravljeni,
A ima kdo izkušnje z

Cooper&Hunter Arctic CH-S12FTXLA WiFi: https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd...
Cooper&Hunter Veritas CH-S12FTXQ WiFi: https://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd...

Ali je druga (Arctic) vredna 100€ več. Pa baje se pri nobeni ne da z dalinjcem levo-desno upravljat pihanja?
Prav tako sem gledal Gree Fary 35, meni se zdi podobna zadeva.

lonewolf_ ::

Če se misliš ogrevat, je tista za 100€ več boljša, ker ima boljši izkoristek. Za hlajenje sta enaki. Le bombončkov ma tadražja več (ki jih 99% ljudi ne (zna) uporablja).

To da boš premaknil celotni izpih v eno smer - pozabi. mogoče 20% izpiha spraviš v tisto stran katero nastaviš, pa še to ponavadi, ko nastaviš potem pustiš in ne diraš. Če imaš nastavljanje z motorčkom je samo ena stvar več, da crkne :) sem sam nekaj časa prek študenta rihtal in montiral klime, tak da ne mlatim prazne slame, ne bom pa rekel, da mam 100% prav.

Če bo montaža dobra, v smislu, da spoji dobro tesnijo, ti bo klima držala najmanj 10+ let. Za elektroniko pa da kaj kdaj crkne moraš vzet pa v zakup. Mesečno čiščenje pralnih filtrov ti toplo priporočam in vsaj enkrat letno dezinfekcijo (lahko nardiš sam, v roku ene ure z malo Cl čistila in pare).
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

vezo ::

Pozdravljeni,
imam vprašanje kaj menite o tej klimi https://www.mimovrste.com/stenske-klima...

Velikost stanovanja je nekje 90m2 (mansarda). 1/3 stanovanja je dnevna soba, kjer bi klimo tudi namestil. Želja je, da predvsem ohladi ta prostor (je na sončni strani in poleti temparatura zelo zraste). Namestil bi jo v smeri vrat na hodnik, da bi po potrebi razpihala mrzel zrak tudi v druge prostore.

Mislite, da bi ta klima zmogla to, glede na trenutno ugodno ceno?

Hvala za odgovore, Lp

lonewolf_ ::

Zmogla bo bp, kako bo pa ob tem glasna, pa ni problema, če te to ne moti. Tisti prostor v katerem je notranja enota, bo zmeraj par stopinj hladnejši. Ponavadi ljudje rešujejo z malimi ventolatorji ob tleh med vrati, da potiska hladen zrak ven iz prostora, kjer je klima.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

stefan85 ::

Pozdravljeni vsi,

Mene tud zanima ta klima CH Arctic 12. A ma kdo kaksne iskusnje z njo, predvsem z ogrevanjem zimi? Zanesljovost, poraba elektrike, moc ogrevanja...?
Namrec rad bi ogreval stanovanje cca 60m2, in bi skoraj da kupil Gree Fairy 35, potem pa mi je na fb butnulo reklamo za enaa in CH arctic, pa sem zdej v dvoumih. Gree naj bi zgublal moc pri nizjih temperaturah (verjetno posledicno in porabu vec elektrike), nevem pa kako je z CH?
Kaksna je razlika v kvaliteti obeh klim? Glede na to da bo ogrevala pozimi, raje bi placal 10e vec za ogrevanje kot da mi crkuje klima.

6151 ::

Jaz sem z njo celo zimo grel sicer samo eno mansardno sobo 25m2, ki pa je bila zelo slabo izolirana. Moč ogrevanja je bila skoraj previsoka. Je bolj primerna za večje zadeve kot ena soba, 60m2 bi mislim da bil kar sweet spot. Edino kar me je motilo da nima silent načina kot panasonicova ki jo imamo na drugi lokaciji, vendar se je še vedno dalo normalno spati zraven. Porabe elektrike sem imel cca 300Kwh v najhladnejšem mescu

z3ro ::

Eno vprašanje: kakšen očiten vzrok zakaj se klima vsake toliko ugasne sama? In ne, da gre v stand-by, prav ugasne se in na njej rdeč power znak. Gre za Sinclair klimo, stara kakšno leto, sedaj jo uporabljam za dogrevanje. Poleti pri hlajenju se to ni dogajalo.

mat xxl ::

Preveri TIMER !!!

z3ro ::

mat xxl je izjavil:

Preveri TIMER !!!

Mislim, da je bilo prav to krivo. Nisem sploh pomislil. Malo čudne nastavitve ima ta daljinec ali pa sem jaz slep :D Hvala.

PunXXX ::

Zanimam se za nakup klimatske naprave. Primarna raba klime bo hlajenje (zgornjega nadstropja hiše) v poletnem času. Poleti je relativno dosti sončnega sevanja. Je pa izolacija hiše kar dobra.
Velikost prostora: 73 m^2

Trenutni kandidati (cena vključuje montažo):
GREE FAIRY GWH18ACD-K6DNA1D 5,1 KW + WIFI - 1.130,02 €
Cooper&Hunter Veritas CH-S18FTXQ WiFi - 928,56 €
Cooper&Hunter Arctic CH-S18FTXLA WiFi - 1.073,10 €

Kaj priporočate če upoštevamo čim višji price-performance ratio(lahko tudi kakšen drug model/znamko)?

6151 ::

3,5kW bo več kot dovolj

Steinkauz ::

Jst mam 60m3 pa je 3.5kw vrh glave. Monter mi je reku, da bi 2.5kw sicer shladila, samo bi bla skoz na max.
Res je pa, da sm jst dal 1000eur z montažo (+100eur za podometno) za 3.5kw micko.

Za firme, ki jih ti gledaš pa dobiš skor dve 3.5kw za ceno teh, ki jih ti gledaš.

Magic1 ::

Tip je omenil, da ima veliko sončnega sevanja! Kaj to pomeni? Velike steklene površine brez senčenja? Če imaš izolacijo in zasenčene steklene površine (zunaj), potem lahko vsaka klima ohladi 70m2. Če pa ti sonce na polno nabija preko 2m^2+ steklene površine, je pa lahko hitro problem. Kvadraten meter je hitro 500W+ toplote.
Magic

PunXXX ::

Magic1 je izjavil:

Tip je omenil, da ima veliko sončnega sevanja! Kaj to pomeni? Velike steklene površine brez senčenja? Če imaš izolacijo in zasenčene steklene površine (zunaj), potem lahko vsaka klima ohladi 70m2. Če pa ti sonce na polno nabija preko 2m^2+ steklene površine, je pa lahko hitro problem. Kvadraten meter je hitro 500W+ toplote.


Steklene površine so brez senčenja. Je vsaj 5m^2 steklene površine.

floyd1 ::

z3ro je izjavil:

Eno vprašanje: kakšen očiten vzrok zakaj se klima vsake toliko ugasne sama? In ne, da gre v stand-by, prav ugasne se in na njej rdeč power znak. Gre za Sinclair klimo, stara kakšno leto, sedaj jo uporabljam za dogrevanje. Poleti pri hlajenju se to ni dogajalo.

Premajhna moč klime (glede na trenutne temperature), visoka zunanja vlaga, zmrzovanje (srež) na zunanji enoti (kar še zmanjša moč) in posledično potreba po odtaljevanju.
Nam se je povsem enako dogajalo pri dveh (cenejših) klimah v službi. Notri je bilo še mrzlo, klimi pa sta se izklapljali non-stop. Pri hlajenju ni bilo problemov.

floyd1 ::

PunXXX je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Tip je omenil, da ima veliko sončnega sevanja! Kaj to pomeni? Velike steklene površine brez senčenja? Če imaš izolacijo in zasenčene steklene površine (zunaj), potem lahko vsaka klima ohladi 70m2. Če pa ti sonce na polno nabija preko 2m^2+ steklene površine, je pa lahko hitro problem. Kvadraten meter je hitro 500W+ toplote.


Steklene površine so brez senčenja. Je vsaj 5m^2 steklene površine.

Če je le možno, najprej poskrbi za senčila. V enem kotu "kurit peč", v drugem pa hkrati hladit s klimo je jeba.

Lux4 ::

Tudi mene zanima kaj si mislite o Gree Fairy?

Kaj si pa mislite o Gree Amber Nordic?
Je po vaše vredna 400€ več?

Na sosednjem forumu se piše, da je Gree kakovostno nekje na ravni Mitsubishi, Daikin... Mislite, da je to res?

Lep pozdrav,
Luka

Tilen88 ::

Definitivno ne.

radmannsdorf ::

Ima kdo izkušnje z montažo "slovenske klime" v Avstriji? Recimo, ali slovenski monterji pridejo 15km čez mejo in zmontirajo? Recimo monterji z Mariborskega konca? Predvidevam da je montaža v Avstriji mnogo dražja? Ali pač ne?

dvojka ::

Jaz sem dal pred 3 meseci 2x SRK35ZS-W od MHIAE. Z klimama sem zadovoljen, veliko manj pa sem zadovoljen z obravnavanjem strank s strani uvoznika. Ko sem klimi kupoval, je njihov predstavnik prinesel brošuro, kjer je model SRK35ZS-W označen z A+++ ter gretjem do -20 stopinj. Ko so bile klime zmontirane in plačane sem pregledal podatke na uradni strani proizvajalca in ugotovil, da jih proizvajalec klasificira kot A++ ter gretjem do -15 stopinj. Do danes sem dvakrat obvestil slovenskega dobavitelja preko spletne pošte in nisem prejel nobenega odgovora. Ali sta po vašem mnenju ta dva podatka zavajajoča? Moti me predvsem konkurenčna prednost pred ostalimi zaradi zavajanja z gretjem do -20 stopinj saj se lahko mnogi zaradi tega odločijo za MHIAE klimo in ne konkurenčno.

darkolord ::

Če ti je zadevo prodal uvoznik, bi po mojem lahko zahteval vsaj delno vračilo kupnine na račun stvarne napake:

Izdelek ima stvarno napako, če nima:

lastnosti in odlik, ki so bile izrecno ali molče dogovorjene oziroma predpisane;

facepalm ::

Se komu sanja, ce je (cigav je) ta Beko klima rebrand kaksne firme?:
https://www.beko.com/it-it/prodotti/cli...

Se mi zdi skoraj senkana za 900€ trojcek.
Mnenja?

starfotr ::

facepalm ::

Mi ne pomaga dosti:)
Bom takole vprasal:
Kaj bi vi vzeli, to za 900€ ali podobno mocno Gree za 1150€?
Nagibam se k Gree zaradi razpolozljive dokumentacije.

starfotr ::

Jaz bi gree. Ne moreš zgrešit.

Tilen88 ::

Mene kar mal stiske k vidim kake "klime" se kupujejo :D

facepalm ::

Tilen88 je izjavil:

Mene kar mal stiske k vidim kake "klime" se kupujejo :D

Kaj pa je narobe z npr Gree?
Zakaj te ne stisne pri npr 2x drazjim Mitsubishijem z enako mocjo in izkoristkom?
Se nihce od zagovornikov premium znamk, mi ni znal obrazlozit zakaj je premium toliko boljsi. Trenutno imam na strani 5k€ namenjenih za klime (2x trojcek). Ce bi vzel npr Mitsubishi, bi me prislo malo cez z montazo. Se vedno ok. AMPAK..
V cemu bom na boljsem napram 1700€ cenejsemu Greeju?
Gre pa se za gretje in hlajenje 2x 45m2 s 7kw zunanjo enoto (overkill) na obmocju, kjer dozivimo -5°C kakih 10dni na 5 let. Vecinoma je pozimi med 0°C in 15°C.

;-) ::

Tilen88 je izjavil:

Mene kar mal stiske k vidim kake "klime" se kupujejo :D

Ne razumem kaj te stisne, naše tesle iz jagra obe za 1070 z montazo vred zmoreta kaj hoces. Tudi pri -8/9 kolk je blo letos najvec.

S serviserjem sem se vceraj pogovarjal je rekel da se ni imel reklamacije ali pripombe.

Vsaka etaza 70m2 bp.

mevden ::

Pozdravljeni,

za apartma na morju...cca 40 kvadratov bi uzel novo klimo. Razmišljam med mitsubishi hr35 ali ap25. ap serija je cca 80 eur dražja, in po razponu moči ne zaostaja veliko za hr35.

prednosti ap25 pred hr35:
- bolj varčna
- lepši design
- možnost postavitve lopatic levo desno preko daljinca
- malo tišja
- višji cenovni razred?

uporabljal bi jo poleti in pozimi. pozimi le kakšen vikend ali dva na mesec, torej vklop na daljavo da kolikor toliko ogreje prostor pred prihodom. v stanovanju ne pade temperatura pod 10c in ni nobenega drugega toplotnega vira-razen el.radiator.

ap25 z montažo in wifi modulom imam ponudbo 960eur. hr35 cca malo pod 900€.

katero bi vi vzeli?

Furbo ::

Jaz sem tudi ravnokar počil Mitsibushijevo najboljšo klimo na steno, malo naberi ponudbe, jaz sem kontaktiral 3 klimarje iz Kamnika in Ream iz Trzina, razlike v ceni v rangu nekaj 100-300€.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Matica93 ::

A se splaca uzet Tesla klimo za cca 350-400eur?

mevden ::

Seveda. Veliko boljša kot zanesljive in preverjene micke, toshibe za tisočaka.

8Bit ::

Kako se generalno obnesejo Panasonic klime?
So vredne svojega denarja ali se splača raje poseči po Toshibah in Mitsibushijih?

6151 ::

Mi mamo že 7 let panasonicovo za hlajenje, te zanima kaj posebnega? Je bila pa cca 850€ z montažo takrat. Deluje super

panja003 ::

Panasonic lahko samo priporočam.
Model RE9JKX nam že 9 let prijetno hladi mansardo.
Model CS-E12DKEW pa nam prav tako hladi in greje pritličje že 13 let.
Nikoli nobene okvare. Filtre čistim sam, prav tako dezinficiram enkrat letno.

aborko ::

Tudi pri nas in pri sosedih (nabavili istočasno) že 11 leto mlati zrak Panasonic uw12gke, gretje in hlajenje, čeprav je bila res poceni ~200€, pa je verjetno do sedaj popacala že za 10x svoje vrednosti štroma. Tako da če bi še 1x kupoval bi gledal, da je kar se da učinkovita (predvsem pri gretju). Ampak ja, zgleda so kar kvalitetne te klime, verjetno je podobno tudi pri ostalih bolj priznanih znamkah.

mancini ::

Skoraj je vseeno kaj kupis, ce nisi prevec zahteven.
Drugace ce pa gledas, potem pa prednjaci Daikin po kvaliteti

8Bit ::

Hvala za opisane izkušnje.

Zanima me bolj na splošno kakšne so izkušnje, ker sem še v fazi odločanja in nisem zasledil tukaj (vsaj ne na zadnjih parih straneh), da bi se govorilo kaj veliko o Panasonicu.

6151 ::

Tudi z C&H sem zadovoljen, če potrebuješ kaj cenejšega. 2 celotni zimi grel garsonjero z njo :)

;-) ::

8Bit je izjavil:

Hvala za opisane izkušnje.

Zanima me bolj na splošno kakšne so izkušnje, ker sem še v fazi odločanja in nisem zasledil tukaj (vsaj ne na zadnjih parih straneh), da bi se govorilo kaj veliko o Panasonicu.


Po mojih izkusnjah je vsaka dobra.

V prejsnjem stanovanju smo imeli BEKO, hladila, ogrevala nas je tri leta prakticno je delala pozimi, poleti, pa se vmes. Eno zimo vem da je bilo do minus 15, dosti je defrostala in spuscala cudne zvoke, pihala ni tako vroce kot pri visjih temperaturah, a je vzdrzala, plinske centralne nismo potrebovali zagnat. 70m2

Na vikendu imamo dve etazi po 40m2 pozimi zgornjo greje bp, dol pac topel zrak negre, poleti pa hladi obe etazi, klima noname kupljena v bauhausu za 300€ neka hrvaska firma prodaja. Drugo leto dela bp pozimi in poleti.

Doma imam dve etazi v vsaki svojo Teslo iz Jagra 3,5kw poleti je ena dovolj-v zgornji etazi in se hladen zrak lepo razliva v spodnji stuk, malo pripomorejo tudi elektronske lopute levo desno, ne samo gor in dol. V prehodnih obdobjih pa po jutrih v spodnjem stuku prizigam spodnjo kar na 32 stopinj je nastavljena in turbo kliknem vedno, da se tamali preoblece in to ker je zmrzljiv. 10-15 min naredi svoje. Obe sta stali 1070 z montazo vred.

Mati ima Sinclair 5kw iz Harvey Norman-zmontirajo v petih dneh. Montirana v zgornjem stuku-hisa iz 80" v velikem hodniku, dobro hladi celotno bajto. Letos so ze greli zgornji stuk skoraj celo sezono. Stala je 900€.

Pomoje ce parravilno uporabljas je vsaka ok se z nobeno nismo imeli tezav ali servisa sploh. Poleti imamo nasaltane na 22 stopinj nonstop, nismo taki da bi prizigali za eno uro, ker si samo ustvarjaš šoke v hiši, nižaš kvaliteto življenja, na položnici pa se klima ne pozna več kot 5-10€.

Letos bomo pa videli če bomo rabli sploh, lani smo še bili brez fasade, zdaj pa je fasada, žaluzije in pred pano. Oknom nadstresek terase ki bo sencil ogromno soncnih zarkov ki so prej prihajali noter in greli tla v osrednjem prostoru.

Če bi še enkrat imel šanso kupit tisto ki sem jo za vikend za 300€ v bauhausu, bi jo še eno za v klet, čeprav imamo talno po vsej bajti, klet le rabi cel dan da se zagreje, tako pa bi lahko zbombal v 10min topel zrak v sobo za druzenje (35m2)...ampak potem bi imel ze tretjo (cetrto s toplotno vred) enoto na bajti...

Preveč komplicirate, vprasajte se raje ce je ze kdo sploh srecal koga, da mu klima ni zmogla kaj ohladit :)

Ajnstajn` ::

Rabim klimo in bi nekako rad nabavil takšno split klimo, ker lahko kompresor obesiš na okno oziroma okensko polico.. Po youtubu sem našel kar nekaj teh klim ampak v teh katalogih pri nas pa take klime nikjer ne najdem.
Je to že kdo zasledil pri nas?
Koliko stane kakšna takšna cenena varianta?
Takšna klima verjetno deluje precej bolje kot pa navadna prenosna klima.
//

Okapi ::

Guglaj okenska klimatska naprava.

https://www.ceneje.si/Izdelek/9635730/h...

Ajnstajn` ::

Tale link ne dela. Povezava je do bolhe.
nekako pri nas takšnih klim ni. Ponudniki ala jager, merkur, harvey norman, bauhaus tega nimajo? prav do trgovin nisem šel, v reklamah pa nikjer nisem zasledil.
//

buttcrack ::

je za manjša stanovanja (65m2) še vedno best buy C&H Veritas CH-S12FTXQ - 600€ z montažo?

pa še za en nasvet bi prosil (nikoli lastnik ali hud uporabnik klime)... Kam se mi jo bolj splača montirat, vs podnji kot ali zgornji? Če jo dam zgoraj, gre pretok praktično skozi celotno stanovanje, se pa bojim, da bi mi pihalo, če bi ležal na kavču.
Če pa spodaj, bo 100% pihalo, ko sedimo za mizo (ajde, se pač ugasne takrat)...


BTW, slika ni v merilu :)

Zgodovina sprememb…

TehDucky ::

Jaz jo imam bolj na tak način kot ti na zgornjem preko kavča, samo da meni piha preko jedilne mize na hodnik. Z najnižjo nastavitvijo pa pravo usmeritvijo je lahko vklopljena tudi, ko smo za mizo.
Klima najbolj hladi tisti prostor v kateri je in meni ne rata ohladit spalnice na koncu hodnika, se pa celoten zrak malo izsuši in je zato malo bolj prijetno.
Imam 80m2 in Lomo Gree 3.5kw.
««
93 / 119
»»