» »

Katera klima

Katera klima

««
83 / 119
»»

starfotr ::

Predlagam, da montažo klime odložite na jesen ali pomlad. Vsako let ista zgodba, vsi montirat, ko je vroče.

Sedaj dajte raje popravit/nabrusit smuči :)

tkma ::

znanec išče klimo za hlajenje in ogrevanje pa je našel tole

https://www.emundia.si/klimatska-naprav...

Ogreval oziroma hladil pa bo garsonjero 25 kvadratov a je mogoče premočna ali od viška ne boli glava.
A lahko kako mnenje o tej klimi,
Hvala
Peter

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tkma ()

darkolord ::

Tale je tudi prima. Da je močnejša, ne škodi nič.

scipascapa ::

epecar: poveš v čem si to narisal?

iščem nekaj za sobo 15-16m2.....klimo že imamo v dnevni sobi, samo ne ohladi dovolj oz. skoraj nič....kupiti močnejšo obstoječo ali dodatno za mojo sobo?

Zgodovina sprememb…

tkma ::

darkolord je izjavil:

Tale je tudi prima. Da je močnejša, ne škodi nič.


ja še bolj prijazna cena samo tale klima

https://www.emundia.si/klimatska-naprav...
ima ogrevanje do -25, kar bi bilo pa za Kranj dovolj za celoletno ogrevanje . se motim?
lp
Peter

radmannsdorf ::

Dovolj. Jaz sem letošnjo zimo ogreval z mojo CH-S12FTXE, ki ima ogrevanje do -15°C in je dejansko lepo grela pri -15°C.
V Radovljici.

Zgodovina sprememb…

tkma ::

Peter

Šmorn ::

Po enem mesecu uporabe klime brez zunanje enote Unico Inverter lahko rečem, da mi ni žal nakupa. Zadeva dobro hladi in je tišja od vseh prenosnih klim, ki sem jih slišal do zdaj. Sicer je daleč od tega, da bi bila isto tiha kot split klime, ampak kot že rečeno nisem imel druge opcije. Imam močnejšo izvedbo z inverterjem. Je pa velik finančni zalogaj.

barocco ::

Danes nabavu prenosno klimo v KGM 7000-70 sem pač vzel to kar trenutno premorem..

Živim v podstrešnem stanovanju (40 let stara streha)center mesta in me zanima ali naj naštimam na Humidity ali cooling??

Vem da to ni neka prava klima ampak za začetek kako naj izkoristim najbolje..
Trenutno imam naštelano "16Celzius"(vem max. 6C kot je zunaj pravijo) ampak na LED displayu gre nazaj na 26C,je to normalno pri teh stvareh ali kako to gre.??!!
Nočem se preveč z nastavitvami igrati da ne uničim kaj :/ spelo sem šobo skozi okno na kip kjer gre vn vroč zrak.
aja v sobi 25kv. metrov se lepo pozna temperatura ali klima rabi par dni da lepo shladi tudi drugo sobo..
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

hotlips ::

@barocco
Če tvoja klima deluje podobno kot razni termostati, najverjetneje prikazuje trenutno temperaturo v sobi, ko "skoči" iz nastavljene temperature na 26C.
Glede igranja z nastavitvami mislim da je odveč skrb, da se bo klima zaradi tega pokvarila (domnevam, da ne boš spreminjal nastavitve vsakih 5 sekund).
Funkcija Humidity je (ponavadi) namenjena maksimalnemu izločanju vlage iz zraka in hkratnemu sušenju klimatske naprave. V samem postopku se zrak tudi ohlaja, vendar to ni najbolj optimalen način uporabe. Preveč izsušen zrak ni dober za bivanje in tudi hlajenje na tak način ni optimalno.

LP

Ganon ::

Je tole najbolj idealna pozicija za klimatsko napravo (rdeč pravokotnik)?

BorutK-73 ::

barocco je izjavil:

Danes nabavu prenosno klimo v KGM 7000-70 sem pač vzel to kar trenutno premorem..

Živim v podstrešnem stanovanju (40 let stara streha)center mesta in me zanima ali naj naštimam na Humidity ali cooling??

Vem da to ni neka prava klima ampak za začetek kako naj izkoristim najbolje..
Trenutno imam naštelano "16Celzius"(vem max. 6C kot je zunaj pravijo) ampak na LED displayu gre nazaj na 26C,je to normalno pri teh stvareh ali kako to gre.??!!
Nočem se preveč z nastavitvami igrati da ne uničim kaj :/ spelo sem šobo skozi okno na kip kjer gre vn vroč zrak.
aja v sobi 25kv. metrov se lepo pozna temperatura ali klima rabi par dni da lepo shladi tudi drugo sobo..

Raje čimbolj zatesni izpušno cev. Prenosna klima dela podtlakt v sobi in ti bo vlekla vroč zrak iz drugih sob ali od zunaj v sobo. Nastavi na cooling in 24C.

Zgodovina sprememb…

barocco ::

tkole imam boljš ne gre..Naj dam le na 24C bo bolje bolj prijetno imam le 2 sobi.
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

nsa_ag3nt ::

Tole je kar lepo odprto okno...

Za koliko pade vlaga/temperatura po npr 2 urah delovanja ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Šmorn ::

Vzemi karton in selotejp ter zadelaj odprtine.

barocco ::

Bom jutri stestiral .Dal na 20c pol skoci nazaj na 26c..ampak v sobi je prijetno hladno.Nimam termometra doma.
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

freesty ::

Vzel sem C&H klimo, ki jo dosti ljudi tukaj priporoca.

Mogoce imam tezavo. Mislim, da sploh ne hladi ampak samo piha. Na obcutek je hladneje od notranje temperature, vendar ni to to, kar sem videl pri drugih. Ce nastavim na 16°C predvidevam, da bi moralo obcutno mrzlo pihati, vendar je komaj kaj hladneje. Kaksne so kaj vase izkusnje?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

energetik ::

Zakaj ne izmeriš temperature?

Okapi ::

Pomeri, kakšna je temperatura zraka, ki piha ven. Pri delujoči klimi je okoli 10 stopinj.

energetik ::

Ni nujno. Izhodna temperatura je odvisna od vstopne temperature IN vlažnosti zraka.

BladE_ ::

freesty je izjavil:

Ce nastavim na 16°C predvidevam, da bi moralo obcutno mrzlo pihati


Definitivno bi občutil, preveč mrzlo! Okvara?
Akcija - Reakcija

energetik ::

energetik je izjavil:

Ni nujno. Izhodna temperatura je odvisna od vstopne temperature IN vlažnosti zraka.
In še pretoka zraka skozi klimo.
Povprečna 2,5kW klima ima pri polni moči okoli 600m3/s pretoka.
Pri popolnoma suhem zraku bo vstopni zrak ohladila za ~13K. Torej če imaš v sobi 26°C, bo ven pihalo 13°C. Če imaš v sobi 22°C, bo ven pihalo 9°C. Itd.

Ker pa je zrak vlažen, je padec še manj. Recimo pri trenutni sopari je npr. v sobi 26°C in 60% vlage. Del moči se porabi za kondenziranje vlage, ven bo pihal kar 17°C namesto 13°C zrak. Vsaj na začetku, dokler se soba ne razvlaži.

Tako da se ne da kar pavšalno gledat izpuh. Če hočeš videti ali klima pravilno deluje, jo moraš naviti do konca, nato pa meriti vstopno temp in vlago pri filtru in izstopno temp.

darkolord ::

freesty je izjavil:

Vzel sem C&H klimo, ki jo dosti ljudi tukaj priporoca.

Mogoce imam tezavo. Mislim, da sploh ne hladi ampak samo piha. Na obcutek je hladneje od notranje temperature, vendar ni to to, kar sem videl pri drugih. Ce nastavim na 16°C predvidevam, da bi moralo obcutno mrzlo pihati, vendar je komaj kaj hladneje. Kaksne so kaj vase izkusnje?
freesty, definitivno bi moral občutiti veliko razliko.

Mogoče se sliši butasto, ampak preveri, da imaš na snežinki in ne na sončku (sta podobna simbola).

;-) ::

Toliko vprašanj in odgovorov.

Imam dve klimi, eno bolj znano firmo drugo čisto low budget nek maxxton za 360€ z montažo vred. Delujeta v podobnih pogojih na podobni kvadraturi. Low budget klima se obnese čisto isto dobro kot tista za 3 kratnik te cene. Vse te številke itd. ki se vam zdijo pomembne so na klimah do 1300 samo nalepke, ko greš malo okoli pa vidiš da je ista naprava v eni drugi tretji trgovini samo drugačne nalepke in firme ma gori.

freesty ::

darkolord je izjavil:

freesty je izjavil:

Vzel sem C&H klimo, ki jo dosti ljudi tukaj priporoca.

Mogoce imam tezavo. Mislim, da sploh ne hladi ampak samo piha. Na obcutek je hladneje od notranje temperature, vendar ni to to, kar sem videl pri drugih. Ce nastavim na 16°C predvidevam, da bi moralo obcutno mrzlo pihati, vendar je komaj kaj hladneje. Kaksne so kaj vase izkusnje?
freesty, definitivno bi moral občutiti veliko razliko.

Mogoče se sliši butasto, ampak preveri, da imaš na snežinki in ne na sončku (sta podobna simbola).


Imam na snezinko, klima ima tudi wifi, kjer pise Cool. Tako, da tezko pride do pomote :)

Razmisljam, da bi poklical ja. Pac predvidevam, da bi moralo na 16 stopinj pihati skoraj nevzdrzno mrzlo. Zdaj pa mi deluje nekako tako, kot tisti ventilatorji kamor nalijes mrzlo vodo in pac hladno piha.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

energetik ::

Še vedno nisi izmeril s termometrom?

freesty ::

Problem je, da nimam nicesar s cimer bi lahko izmeril =\
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

billy ::

Da nekaj povprašam glede prenosne klime. Saj vem, da so crap, ker je problem z odvodom lufta/vlage, ampak. Kaj pa če se jo uporabi v hiši, kjer je prezračevanje?

Okapi ::

Prenosna klima ima tri probleme. Dva sta povezana z izpuhom toplega zraka. Prvi je odvisen od tega, kako zatesnjeno lahko ven spelješ cev za topel zrak (da topel zrak od zunaj ne vdira noter, pri priprtem oknu, recimo). Če lahko narediš luknjo samo za odvodno cev, je ta problem v glavnem rešen. Ali če lahko za odvod uporabiš cev od prezračevanja.

Ampak na žalost je potem tu takoj drugi problem, povezan s podtlakom, ki nastane v prostoru, ker topel zrak piha ven. To pomeni, da zaradi njega zrak od zunaj vseeno vdira noter, skozi vse možne špranje, pospešeno tudi skozi odprtine za prezračevanje. Ta problem rešijo oziroma vsaj omilijo prenosne klime z dvema cevema (ena za izpuh, in druga za dovod zraka od zunaj).

Tretji problem pa je, da imaš ropotajoči del klime (kompresor, ventilator) pri prenosnem modelu noter (in ne v zunanji enoti).

billy ::

Ah...prvi problem bi se lahko rešil če bi speljal odtok skozi namenski odtok za napo pri prezračevanju, ampak to potem pomeni da bi bil ropot v kuhinji, v dnevnem prostoru.

No gre se tu o tem, da mamo v gradnji hišo in ne vem, če bomo rabili klimo ali ne, ne bi rad za brezveze vgrajeval, če ne bomo rabili, poleg tega pa ne vem, koliko notranjih enot se bi rabilo, če bi se jih...zato bi rad prvo poletje "opazoval", vseeno pa, če se izkaže, da bo vročina, imel neko začasno rešitev.

Saj če bi recimo uredil izpuh prenosne, kot napisano, pa je pač vklopljena čez dan, ko ni nikogar doma, da zniža temp, bi lahko bilo vzdržno?

Okapi ::

Gradiš hišo in je problem 500 evrov za eno "pravo" klimo? Prenosne klime so za najemniška stanovanja, vikende in počitniške prikolice, ne za novogradnje. Kogarkoli boš vprašal, ti bo rekel, da pozabi nanjo.

Invictus ::

Če v hiši rabiš klimo, si nekaj zajebal pri izbiri:

- izolacije
- oken
- senčil

in posledično njihovi uporabi ;).

Enako bi veljalo za stanovanja v novogradnjah, ampak ne bi načel teme o slovenskih gradbenikih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

darkolord ::

billy, ne poznam prav nikogar, ki bi mu bilo žal, da ima klimo, oz. se mu zdi, da jo ima za brezveze. V najslabšem primeru si narediš predpripravo - vnaprej napelješ elektriko ter cevi in je potem montaža (če se za to odločiš) čisto enostavna in ti ni treba več ničesar razbijati. Pa zunanjo enoto lahko skriješ, kamor ti srce poželi.

Invictus, ne nakladaj.

energetik ::

billy je izjavil:

Ah...prvi problem bi se lahko rešil če bi speljal odtok skozi namenski odtok za napo pri prezračevanju, ampak to potem pomeni da bi bil ropot v kuhinji, v dnevnem prostoru.

No gre se tu o tem, da mamo v gradnji hišo in ne vem, če bomo rabili klimo ali ne, ne bi rad za brezveze vgrajeval, če ne bomo rabili, poleg tega pa ne vem, koliko notranjih enot se bi rabilo, če bi se jih...zato bi rad prvo poletje "opazoval", vseeno pa, če se izkaže, da bo vročina, imel neko začasno rešitev.

Saj če bi recimo uredil izpuh prenosne, kot napisano, pa je pač vklopljena čez dan, ko ni nikogar doma, da zniža temp, bi lahko bilo vzdržno?
Ne razmišljaj in že pred fasado montiraj cca. 2 klimi oz. vsaj nosilce, cevi in notranjo konzolo. Pri gradnji bajte šparat za tistih 1500€ za 2 klimi? Oz. še bolje - naredi si kanalsko klimo. Prezračevanje boš verjetno imel, nekaj ga predimenzioniraj, uredi notranji bypass in vgradi kanalsko. V novogradnjo smo vseljeni cca. 2 leti in se že tepem po glavi, zakaj nisem vgradil vsaj cevi za prezračevanje, ki bi jih magari uporabil samo za razvlaževanje. Sicer imamo talno hlajenje, ampak zdaj poslušam 3 ropotajoče razvlažilce...

energetik ::

Invictus je izjavil:

Če v hiši rabiš klimo, si nekaj zajebal pri izbiri:

- izolacije
- oken
- senčil

in posledično njihovi uporabi ;).

Enako bi veljalo za stanovanja v novogradnjah, ampak ne bi načel teme o slovenskih gradbenikih...
Ne. Z naštetim se znebiš le toplotnih dobitkov od zunaj. Kar je vsekakor dobrodošlo. Če hodiš domov samo spat in zračiš vsako noč, potem to deluje.

Če pa v bajti živiš, kuhaš, pereš, likaš, se tuširaš, uporabljaš TV, sesalc itd, pa ti izolacija/senčila pomagajo točno nič. Znotraj ustvarjena toplota ven NE more do noči. Zato se notranjost greje, pa če je na stenah 1 meter izolacije. In samo od količine akumulacije notranjih elementov hiše (zidovi, estrihi, plate, pohištvo) je odvisno, za koliko se ti bo dvignila temperatura preko dneva. Torej če v bajti aktivno živiš, rabiš klimo. Ali vsaj razvlaževanje.
Mi imamo 30cm opečne stene, betonske plate tudi nad mansardo, okoli pa 15-20cm izolacije, senčila itd. Ker je del družine 24/7 doma, potrebujemo aktivno hlajenje in razvlaževanje. Pa je super masivna dobro izolirana bajta. Ko pa pridemo z morja v zaprto bajto, je notri temperatura kot pribita 24°C kljub vročinskemu valu zunaj.

;-) ::

Vsak je lahko pameten da najprej sencila in vse ostalo, ampak klima je se vedno pred vsem najboljsa in najcenejsa in najbolj ucinkovitq izbira. Prej kot jo zacnes uporabljat lazje ti je.

pia2001slo ::

Prosim za pomoč...

katero od teh dveh bi izbrali ? Gre za nakup preko TS na obroke

Panasonic CS/CU-FZ35 ali Samsung Wind Free E AR12NXWXCWKNEU

primarno namenjena hlajenju flata slabih 60m2 (ni potrebno celotnega) in pa podpora ogrevanju ali pa primarno (izolacija bloka dobra)

hvala

billy ::

energetik je izjavil:

Invictus je izjavil:

Če v hiši rabiš klimo, si nekaj zajebal pri izbiri:

- izolacije
- oken
- senčil

in posledično njihovi uporabi ;).

Enako bi veljalo za stanovanja v novogradnjah, ampak ne bi načel teme o slovenskih gradbenikih...
Ne. Z naštetim se znebiš le toplotnih dobitkov od zunaj. Kar je vsekakor dobrodošlo. Če hodiš domov samo spat in zračiš vsako noč, potem to deluje.

Če pa v bajti živiš, kuhaš, pereš, likaš, se tuširaš, uporabljaš TV, sesalc itd, pa ti izolacija/senčila pomagajo točno nič. Znotraj ustvarjena toplota ven NE more do noči. Zato se notranjost greje, pa če je na stenah 1 meter izolacije. In samo od količine akumulacije notranjih elementov hiše (zidovi, estrihi, plate, pohištvo) je odvisno, za koliko se ti bo dvignila temperatura preko dneva. Torej če v bajti aktivno živiš, rabiš klimo. Ali vsaj razvlaževanje.
Mi imamo 30cm opečne stene, betonske plate tudi nad mansardo, okoli pa 15-20cm izolacije, senčila itd. Ker je del družine 24/7 doma, potrebujemo aktivno hlajenje in razvlaževanje. Pa je super masivna dobro izolirana bajta. Ko pa pridemo z morja v zaprto bajto, je notri temperatura kot pribita 24°C kljub vročinskemu valu zunaj.


Torej je nemogoče vnaprej vedet, kako bo. Pri nas ne bomo doma 24/7. Bom pa vseeno napeljal notranjo inštalacijo in kasete, čeprav spet ne vem kakšna bo potreba po hlajenju, da bi lahko primerno umestil notranje enote. Lahko sicer ugibam, da bosta potrebni dve, ena v dnevni/kuhinji, druga pe v gornjem hodniku.

radmannsdorf ::

freesty je izjavil:

darkolord je izjavil:

freesty je izjavil:

Vzel sem C&H klimo, ki jo dosti ljudi tukaj priporoca.

Mogoce imam tezavo. Mislim, da sploh ne hladi ampak samo piha. Na obcutek je hladneje od notranje temperature, vendar ni to to, kar sem videl pri drugih. Ce nastavim na 16°C predvidevam, da bi moralo obcutno mrzlo pihati, vendar je komaj kaj hladneje. Kaksne so kaj vase izkusnje?
freesty, definitivno bi moral občutiti veliko razliko.

Mogoče se sliši butasto, ampak preveri, da imaš na snežinki in ne na sončku (sta podobna simbola).


Imam na snezinko, klima ima tudi wifi, kjer pise Cool. Tako, da tezko pride do pomote :)

Razmisljam, da bi poklical ja. Pac predvidevam, da bi moralo na 16 stopinj pihati skoraj nevzdrzno mrzlo. Zdaj pa mi deluje nekako tako, kot tisti ventilatorji kamor nalijes mrzlo vodo in pac hladno piha.

pokliči. za 16°C piha noro mrzlo. a niso preverili če dela ob montaži? kdo pa ti je montiral?

energetik ::

billy je izjavil:

Torej je nemogoče vnaprej vedet, kako bo. Pri nas ne bomo doma 24/7. Bom pa vseeno napeljal notranjo inštalacijo in kasete, čeprav spet ne vem kakšna bo potreba po hlajenju, da bi lahko primerno umestil notranje enote. Lahko sicer ugibam, da bosta potrebni dve, ena v dnevni/kuhinji, druga pe v gornjem hodniku.
Odvisno, kakšno udobje hočeš. Če boste potrpeli v tistih dneh, ko pa boste doma ali boste imeli npr. obiske, kuhanje marmelade itd, potem boš morda zdržal brez. Če imaš pa montažno in ne masivne gradnje, potem pa sploh ne razmišljaj.
Ja, če daš običajne split naprave, bi morala v P+M bajti zadostovati ena kišta v skupnem prostoru jedilnica/kuhinja/dnevna in druga kišta na mansardnem hodniku. Vsaj tako potrebo vidim pri nas.

freesty ::

radmannsdorf je izjavil:

freesty je izjavil:

darkolord je izjavil:

freesty je izjavil:

Vzel sem C&H klimo, ki jo dosti ljudi tukaj priporoca.

Mogoce imam tezavo. Mislim, da sploh ne hladi ampak samo piha. Na obcutek je hladneje od notranje temperature, vendar ni to to, kar sem videl pri drugih. Ce nastavim na 16°C predvidevam, da bi moralo obcutno mrzlo pihati, vendar je komaj kaj hladneje. Kaksne so kaj vase izkusnje?
freesty, definitivno bi moral občutiti veliko razliko.

Mogoče se sliši butasto, ampak preveri, da imaš na snežinki in ne na sončku (sta podobna simbola).


Imam na snezinko, klima ima tudi wifi, kjer pise Cool. Tako, da tezko pride do pomote :)

Razmisljam, da bi poklical ja. Pac predvidevam, da bi moralo na 16 stopinj pihati skoraj nevzdrzno mrzlo. Zdaj pa mi deluje nekako tako, kot tisti ventilatorji kamor nalijes mrzlo vodo in pac hladno piha.

pokliči. za 16°C piha noro mrzlo. a niso preverili če dela ob montaži? kdo pa ti je montiral?


Po montazi je zalaufal, pihala je.. Ni blo ravno mrzlo.. Sem mislil, da rabi nekaj casa... Trenutno hladim hodnik in sobo, v katero so vrata postavljena pravokotno na klimo. Soba je cca 6 kvadratov, hodnik prav tako. Na hodniku pod klimo imam ventilator, da mi piha v sobo. Klima je na 16 stopinjah pa mi je se vedno toplo v sobi. Se mi ne zdi ravno zadovoljivo za 12 kvadratov hlajenja.

Montirali pa so Klimaj.

Extra fact: Ko sta montirala, sta se ustela pri dolzini in sta mogla te bakrene cevi stukat. Mogoce je tu problem(?). Pojma nimam.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

Okapi ::

Za začetek si en termometer kupi.;)

NejcSSD ::

To je sigurno nekaj narobe. Matr če dam zdajle v tej vročini na 23 pa me zebe... Imam na 25 pa je ravno na meji da ni premrzlo... Pa nisem pod klimo ampak za vogalom.
Za 16 bi pa bla že bunda skoraj :D
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Gregor P ::

To je res, to ne moreš stati poleg, ker je preprosto premrzlo, če dela ... brrrrr
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

billy ::

Da se še malce vrnem temi o predinštalacijah za klimo v novogradnji.

Je kakšna razlika/prednost, če so cevi v steni ali je celo mogoče bolje, da se jih namontira kar v spuščen strop? Ker itak bom zaradi prezračevanja imel "kanale" v vogalih sob, in razmišljam če pač enostavno dam zraven še cevi za klimo, bakrene torej, odvod kondenzna bo šel po najmanjšem odporu ven :)

radmannsdorf ::

freesty je izjavil:


Po montazi je zalaufal, pihala je.. Ni blo ravno mrzlo.. Sem mislil, da rabi nekaj casa... Trenutno hladim hodnik in sobo, v katero so vrata postavljena pravokotno na klimo. Soba je cca 6 kvadratov, hodnik prav tako. Na hodniku pod klimo imam ventilator, da mi piha v sobo. Klima je na 16 stopinjah pa mi je se vedno toplo v sobi. Se mi ne zdi ravno zadovoljivo za 12 kvadratov hlajenja.
Montirali pa so Klimaj.
Extra fact: Ko sta montirala, sta se ustela pri dolzini in sta mogla te bakrene cevi stukat. Mogoce je tu problem(?). Pojma nimam.

Pokliči in naj zrihtajo, tudi meni so oni montirali C&H in je takoj na 16 pihala fullll hladno. Nekaj ni ok.
Sicer pa danes skoči v najbližji Merkur in kupi termometer, fotkaj in jim ga pošlji. In zahtevaj čimprejšno popravilo/menjavo cevi.

Zgodovina sprememb…

freesty ::

Sem diagnosticiral brez termometra. Enostavno sem nastavil samo na ventilator brez hlajenja in je pihala ven ista temperatura kot s hlajenjem. Sem se posluzil googla in prebral razlicne razloge zakaj ne hladi. Na zunanji enoti sem opazil zamrznjeno bakreno cev, kar pomeni, da ta "coolant" tam uhaja in zato zmrzuje. Klical sem na servis. Moram napisat mail in mi javijo, ko pridejo zrihtat. To je to :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

darkolord ::

billy je izjavil:

Je kakšna razlika/prednost, če so cevi v steni ali je celo mogoče bolje, da se jih namontira kar v spuščen strop? Ker itak bom zaradi prezračevanja imel "kanale" v vogalih sob, in razmišljam če pač enostavno dam zraven še cevi za klimo, bakrene torej, odvod kondenzna bo šel po najmanjšem odporu ven :)
Čisto vseeno je - kar ti je lažje.

Vanadium ::

freesty je izjavil:

Sem diagnosticiral brez termometra. Enostavno sem nastavil samo na ventilator brez hlajenja in je pihala ven ista temperatura kot s hlajenjem. Sem se posluzil googla in prebral razlicne razloge zakaj ne hladi. Na zunanji enoti sem opazil zamrznjeno bakreno cev, kar pomeni, da ta "coolant" tam uhaja in zato zmrzuje. Klical sem na servis. Moram napisat mail in mi javijo, ko pridejo zrihtat. To je to :)


Jaz bi zahteval da še cevi menjajo ker so one štukane. Plačal si da naredijo v nulo montažo in jo naj tudi nardijo.

billy ::

Obstaja kakšna ugodna multi split varianta klime? ker glede na ceno le-teh se bolj splača kupit 2 x navadno split.
««
83 / 119
»»