» »

Katera klima

Katera klima

««
24 / 119
»»

Pyr0Beast ::

Toplota preko luknje v zidu/oknu - skozi cev
Vlaga se nabira v piskru na dnu, katerega je treba praznit (nerodno)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Spock83 ::

Hm potem je bolje da vzemem unega Panasonica, ke je tudi v Šparu.

energetik ::

Kateri panasonic je to, split sistem? Če je le možnost, nabavi split klimo. Moraš pa računati montažo zraven. Pri prenosni lahko luknjo za izpuh narediš sam, ker ni nobena visoka znanost.

Spock83 ::

Uf ne vem. Drugače hvala za info. Bom pogleda za split sistem (ne vem kaj je to). Odločil sem se, da bom šel v Mercator tehniko pogledat. Dobiš na obroke + montaža + pike :) A je kakpna druga boljša varijanta?

bond007 ::

Kupi split klimo v merkurju: http://www.merkur.si/ogrevanje-in-hlaje... . Z montažo vred prideš skozi za 330€, pa imaš A razred, če rabiš za večinoma hlajenje je to to...

Za tisti inverter Panasonic v Šparu boš dal pa 500€, pa še vsaj 200-250€ za montažo, torej skupaj vsaj 700€, ima pa enak COP in ERP kot tista iz Merkurja. Kaj pa imajo v Merkatorju od klim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Spock83 ::

Ne vem še. Bom šel po 17h v Črnuče pogledat.

Edit: Hvala za info.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

Pyr0Beast ::

Malce se pozanimaj, ne škodi. Samo jaz bi se prenosnih klim (razen tistih, ki imajo ločen sistem hlajenja s vodo) ogibal.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jernejj9 ::

Zdravo,

jaz imam za prodat še nekaj klim INVERTER VAILLANT, model 11-025NW, 3,2kw grelne moči.
Klime nove, original embalaža, z računom.
Cena nove 687 eur, jaz jo dam zaenkrat še po 450 eur/kos, če vzameš 2 po 400eur.

Vse o klimi si lahko preberete na spodnjem linku.

http://www.vaillant.si/stepone2/data/do...

Za več info me prosim pokličite, da ne pišem na dolgo.

Kontakt: Jernej 051 301 829

mikichico ::

Vprašanje je, če lahko cev prenosne klime spelješ čez zid/okno. Iz izkušnje ti povem, da če je cev daljša kot 1m in je zavita klima slabše hladi. Če imaš možnost, montiraj. Razlika je očitna! Jaz imam v pisarni Gree prenosno, ki sem jo kupil za 280€ na www.klimatiziran.si, doma pa sm montiral Hitachi 3,5kW. Razlika je res očitna, ampak kaj ko je v pisarni ne morem montirat, ker je v najemu. Če pa si na tesnem z denarjem, se klima z montažo dobi že za cca 500€ Gree, sam sem tudi razmišljal o tej varianti in sodelave pravi da ma Gree-ja že 8let in ni problema, ampak sem si rekel da na dolgi rok 300€ razlike ni tak denar, ker je pa hitachi res skoraj da neslišna klima :)

energetik ::

mikichico je izjavil:

Vprašanje je, če lahko cev prenosne klime spelješ čez zid/okno. Iz izkušnje ti povem, da če je cev daljša kot 1m in je zavita klima slabše hladi.
Obstaja tudi velika izbira penaste izolacije. Če okoli cevi namotaš ene 2cm pene, je lahko dolga tudi 5 metrov, pa bo še vedno OK hladila. Če bo seveda premer podaljšane cevi vsaj enak, če ne večji od original cevi.

Pyr0Beast ::

Tisto cev se da podaljševati s drenažno cevjo oz nekaj podobnega premera.

Klima pa slabše hladi zaradi upora v cevi in znižanega pretoka. Če odstraniš en pleh (mrežo) na izpuhu dela malce bolje, samo še vedno to ni to.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mstrax ::

Imam Panasonic RE12JKX, in med zunanjo in notranjo enoto je cca. 10-11m.
In mi je oni monter zagotovil, da je ziher dovolj plina v zunanji enoti in v notranji.

Pa me tukaj zanima, kaki so znaki, da je sistemu premalo plina? a se opazi kako razen tega da ne hladi tak kot bi moralo?

Pyr0Beast ::

10m je že kar hudo.

V enoti je ponavadi plina za 4m, kar je več, je treba dofilati. (Sicer pa preberi, bi moralo pisati v priročniku)

Če je premalo plina so tlaki prenizki, kompresor se pregreva, izkoristek je patetičen.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

mstrax ::

Piše da je za 7.5m plina noter, + neka rezerva. Pa še baje je v notranji nekaj.

A se to nikakor ne opazi z kakih zmrzovanjem rež, ali da se sneg nabira na priklopu zunaj?

Pyr0Beast ::

2.5m ga je premalo potem.

Ne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Spock83 ::

Na koncu je padel Mitsubishi MSZ-GE25VA. Stanovanje je itak pod 35m2 veliko.

jaz33 ::

NAJCENEJŠA KLIMA KI JO NAREDITE SAMI....JE ZELO VARNA IN ZDRAVA...MOKRE KRPE DATE NA SEBE,ALI PA MOKRO MAJČKO OBLEČETE IN PRIŽGETE VENTILATOR...OBRNITE GA PROTI SEBI IN VAM JE ŽE HLADNO..DELUJE,OBČUTEK JE HLADEN KOT DA BI IMELI KLIMO,SE SPLAČA POSKUSIT....

Spock83 ::

No to pa res ne mislim delat mojemu psu.

Pyr0Beast ::

Sam moraš stat, ker če se uležeš naredi 'škljoc'

Mokrih stvari na sebi met pa ni dobro.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jaz33 ::

pol pa se kuhajte......

Pyr0Beast ::

Ne, smo toliko pri pameti da mamo klimo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mohha53 ::

Pozdravljeni!

Sprašujem po mnenju, izkušnjah glede klime RENEwable, RGS inverter, Daikin kompresor.

Enostavno preobsežen je ta thread, da bi vse bral, "išči" pa, tja, ne najde...

Hvala!
"Never touch a running system!"

energetik ::

jaz33 je izjavil:

NAJCENEJŠA KLIMA KI JO NAREDITE SAMI....JE ZELO VARNA IN ZDRAVA...MOKRE KRPE DATE NA SEBE,ALI PA MOKRO MAJČKO OBLEČETE IN PRIŽGETE VENTILATOR...OBRNITE GA PROTI SEBI IN VAM JE ŽE HLADNO..DELUJE,OBČUTEK JE HLADEN KOT DA BI IMELI KLIMO,SE SPLAČA POSKUSIT....
Če nimaš možnosti klime, stvar seveda deluje, tudi sam prakticiram v najhujši vročini, ampak zdravo pa ravno ni, če si takole podhladiš hrbet, vrat...

Pyr0Beast ::

Bolje vodo popiti in se sleči do gat.

Telo zna samo poskrbeti zase, če le ni vlaga v ozračju previsoka.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

postinio ::

mstrax :: 6. jul 2011, 14:30:53
Piše da je za 7.5m plina noter, + neka rezerva. Pa še baje je v notranji nekaj.

A se to nikakor ne opazi z kakih zmrzovanjem rež, ali da se sneg nabira na priklopu zunaj?

Na drobni cevi se nabira srež(zunaj), prav tako zmrzujejo rebra v notranji enoti.
V kolikor iz klime piha okoli 11 stopinj, le-ta deluje bp.8-)

):

tt2 ::

Še mene nekaj zanima. Kaj je to za ene klime:
http://www.bigbang.si/gospodinjski-apar...

A to je isto kot tisti navaden ventilator, samo, da je bolj estetsko narejeno, ali ima kaka rebra, ki so ohlajena, in potem piha mrzel zrak.

Pyr0Beast ::

Navaden ventilator.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tt2 ::

Torej se ne da dobiti nič pod 100EUR, kar bi vsaj malo ohlajalo prostor?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tt2 ()

destiny ::

Seveda se da. Ledene kocke in ventilator, ki piha na njih :D

tt2 ::

hehe

Pyr0Beast ::

Najcenejše je notranji + zunanji termometer, po katerem odpiraš in zapiraš okna ter ventilator ki ti pospešuje pretok zraka
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

RejZoR ::

Heh, folk špara na teh klimah. Res da je strošek ampak moraš na to gledat dolgoročno. Pri nas smo kupili dve Zibro klimi na hitre spojke. V osnovi mal dražje ampak te vgradnja ne stane nič če se je lotiš sam, poleg tega pa lahko zadevo kadarkoli odklopiš sam in odneseš drugam. Kar je fino če se vmes preseliš ampak bi sabo vzel klimo. In zdele se že ene 5 let lepo hladimo. Za pozimi pa sem in tja uporabim funkcijo gretja.
Skratka super zadeva vredna vsakega evra pa čeprav jih je bilo kar nekaj. Z ventilatorji mi je bilo ponavadi še vedno vroče pa ušesa sem imel kot dumbo, ker me je zadeva samo prepihala, hladila pa ni kaj dosti (sploh)...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pyr0Beast ::

So pa te klime nekaj dražje od običnih ?

Meni so te hitre spojke všeč :)
+ Gibljive cevi so boljše, ker ne prenašajo vibracij toliko kakor jih to navadne bakrene cevi
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

RejZoR ::

Neki dražje so ja, samo če pogledaš da je montaža klime ~200-250 EUR, če pri tej plačaš ne vem, 150 EUR premiuma zaradi teh patentiranih spojk in jo zmontiraš čist sam, si nakoncu še vedno naredil profit.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Predvsem pri klimi brez montaže plačaš 20% DDV, z montažo pa 8,5% in prineseš noter večino stroška za montažo.

O.

Pyr0Beast ::

10% DDV@200€= 1800€ vredna klima

Zelo dvomim da prideš v +
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

RejZoR ::

Zibro klime na te hitre spojke so od 500-630 EUR (vir Zibro Shop.si).
Kar je v njihovem primeru končna cena.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Sentret ::

Koliko metrov so pa cevi dolge zraven teh Zibro klim?

RejZoR ::

Nimam pojma koliko točno, ampak imamo notranjo enoto montirano pod stropom, zunanja enota pa stoji na balkonu. Če se všteje še preboj čez steno je to pomoje z lahkoto 2,5m, če ne celo več.

EDIT:
Nekdo je v tej temi objavil, da naj bi moj model imel 3,5m dolge cevi. Kot kaže imam model Zibro SC1226, to mislim, da so bile ene prvih klim s hitro spojko Parker Spanner.

http://www.zibro-shop.si/katalogi/quick...

Po slikci sodeč je iste oblike kot ta, ki jo imam jezst.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

innerspace ::

Hello, zanima me mnennje glede klime Panasonic CS/CU-YE12MKX, ki jo imajo v 'akciji' v Sparu(za imetnike kartice) po ceni 454€.
Gre za kako staro zalogo ali je stvar vredna nakupa?

Hvala, LP
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Pyr0Beast ::

Enim Panasonicom so afaik crkovali kompresorji
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

techMojster ::

Jaz osebno sem z Mitsubishi klimami zadovoljen; za več info pa mi lahko pišeš na private...

barakus ::

Lahko kdo priporoča klimo z dobrim izkoristkom pri ogrevanju? Iščem tako z dobrim razmerjem cena/zmogljivost oz. izkoristek.

Spock83 ::

Jaz imam tudi Micko in sem zelo zadovoljen. Zdaj dobivam ponudbe za redni pregled klime. Zdaj me zanima a je nujno imeti pregled vsako leto, če klima ni bila še toliko nucana? (konec vroče sezone prejšnjega leta).

flood ::

no panasonic je začel zafrkavat (star niti 5 let) po svetovanju z serviserjem naj bi bili prvi znaki crkavanja kompresorja, glede na to, da klima ni stara in je bila okoli 700€, sem kr razočaran

tko, da se bo vrjetno v kratkem iskala nova klima. zanima me kaj priporočate v rangu do 800€ (to je res max) gretje in hlajenje za prostor cca. 40m2

lp
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Pyr0Beast ::

Spock83 je izjavil:

Jaz imam tudi Micko in sem zelo zadovoljen. Zdaj dobivam ponudbe za redni pregled klime. Zdaj me zanima a je nujno imeti pregled vsako leto, če klima ni bila še toliko nucana? (konec vroče sezone prejšnjega leta).


Kaj bodo pregledali ?

Spucaš rebra zunanja in notranja ter filtre in to je to.

>no panasonic je začel zafrkavat (star niti 5 let) po svetovanju z serviserjem naj bi bili prvi znaki crkavanja kompresorja, glede na to, da klima ni stara in je bila okoli 700€, sem kr razočaran

Verjetno crkuje kondenzator pri kompresorju in ne kompresor sam (težek in pogostoma neuspešen štart)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

flood ::

ja kakšen krat težko štarta pa zečne timer lučka kr sama utripat brez, da bi karkoli štimal timer
kakšen krat pa dela nekaj cajta pol pa zopet, kr sam od sebe timer začne delat oz. lučka utripa
rešitev pa je ali malo čarat z daljincem in resetirat stvar ali pa odklopit štrom

kaj pa ta kondenzator je normalen al je to nek poseben in nujno oroginal? se da samo ta kondenzator menjat ali celo vezje bo treba?

drugače a ima kdo izkušnje s plasma duo filtrom pri micibišiju? a ta stvar deluje kot reklamirajo in učinkovito čisti
zrak? je opazna razlika med katehinskim filtrom,ki ga imajo nižji modeli micke?

lp, hvala
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Pyr0Beast ::

Kaj maš to klimo ki ti spreminja obrate ali navadno, on-off

Kondi, če imaš on-off klimo se nahaja pod pokrovom, nekje v bližini kompresorja. Vročina in mraz ga zdelata. Pri mrazu pa potem odpove ko zgubi še tisto malo kapacitete kakor bi jo imel. Kondi dobiš nekje po ebayu ali pa pri uvozniku klim. Kake 30€ max, mora pa biti ustrezen.
Če ti zadeva dela in se kompresor ne ustavlja sam od sebe, noče se edinole zagnati je kompresor AFAIK ok. Najbolje bi bilo pomeriti tok/moč ki jo klima potrebuje.

~Offtopic

Vsi plazma in podobni filtri so lari-fari. Zračit moraš.

~Offtopic2
Moja cheap-shit klima še vedno dela. Do sedaj pokurjeno 4MWh+. 500kWh ta mesec.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bond007 ::

Moja cheap-shit klima še vedno dela. Do sedaj pokurjeno 4MWh+. 500kWh ta mesec.

Tudi moja že drugo sezono, dal 200€, montiral sam, sedaj pri -10 laufa večino časa (no par ur ponoči ne), brez problema vzdržuje 21 stopinj. Sedaj laufa še bistveno bolje (zunanja enota ni ledena kocka, ni toliko odmrzovanj) kot pri temperaturah okoli 0. Pokuri tisti € ali 2 na dan in to je to... Vzdrževanje? Kako vzdrževanje? :)

Pyr0Beast ::

Sem isto opazil. Tam okoli +2 - -2 je najhuje. (Klima trapasto izklaplja vent da ne preobremenjuje kompresorja in pol vse skupaj zmrzne)

Sicer 1kW kompresor lavfa samo pri 700W, ampak ok. Dela


Kero si nabavil ? B-klasa ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
««
24 / 119
»»