» »

Katera klima

Katera klima

««
130 / 130
»
»»

NuMaN ::

V nekem drugem vesolju.

Sam si želim tudi ukinitev reklam na pločnikih, panojev.

Dovolil bi samo table za firme ...

PINki ::

Kako boš pa sankcioniral pranje perila ponoči? Lahko se to da v pravilnik, kaznovati pa ne moreš osebka, ki to ne spoštuje.

Glede klim pa je fajn, da se na sestanku doreče kam se montira. Pri nas se zbira rezervni sklad za novo fasado. Ko pa vidim te klime in odtoke kako so speljani, bomo imeli fasado spet črno čez eno leto. Nekje pač ni vertikalnega žleba in tudi, če bi ga dodatno postavili ob prenovi fasade je vprašanje koliko stanovalcev bi popravilo odtoke, da so speljani v žleb. Ker to pač stane.

starfotr ::

V Švici, na Danskem in drugod so pravila dosti strožja kot pri nas. In da, tudi vode ne smeš potegnit od WCja. Kaj šele prat perila. Da ne omenjam, da imajo skupne pralnice in moraš v naprej določit, kdaj pereš.

Sicer je res, da bolj severno ne potrebujejo klimatizacije v taki meri kot pri nas.

Jaz se tolažim s tem, da imamo dobro penetracijo kabelske in optike, zato vsaj ni satelitskih in zunanjih TV anten po vseh mogočih objektih in balkonih.

easyrider3 ::

Mene pa zanima kako to,da klima katera ima zapisano večji SEER 10,5 ima večjo porabo elektrike kakor tista katera ima SEER 8,6. Kaj je zdaj pomembno gledati za čim manjšo porabo ali je to na koncu majhna razlika. Kdo proizvajalcem klim pripiše SEER ali je to isto kot pri proizvajalcem pnevmatik,ko si menda kar sami dajo označbo kako so dobre v mokrem ali snegu.

Zanima me pa tudi ali je kakšna drastična razlika med 2,0 Kw in 2,5 kw klimo glede same porabe elektrike,ker tukaj na tem LINKu spodaj je prikazana majhna razlika https://www.topten.eu/private/products/...

 1

1



starfotr je izjavil:

V Švici, na Danskem in drugod so pravila dosti strožja kot pri nas. In da, tudi vode ne smeš potegnit od WCja. Kaj šele prat perila. Da ne omenjam, da imajo skupne pralnice in moraš v naprej določit, kdaj pereš.

Sicer je res, da bolj severno ne potrebujejo klimatizacije v taki meri kot pri nas.

Jaz se tolažim s tem, da imamo dobro penetracijo kabelske in optike, zato vsaj ni satelitskih in zunanjih TV anten po vseh mogočih objektih in balkonih.



Nimam kabelske in optike ampak samo po bakrenem kablu ADSL in imam pa tudi anteno na strehi tako,da ni vse rožnato kakor drugod in večinoma si dajem dostopno točko iz telefona,da lahko na tretjem TV kaj gledam.

Zgodovina sprememb…

easyrider3 ::

Kaj pa pravite na takšen izračun koliko močno klimo potrebuješ??????

 1

1



 2

2




https://simplyair.com.au/what-size-spli...
https://simplyair.com.au/most-energy-ef...

starfotr ::

Izračun je smiselno narediti glede na posamezen objekt. Kar vključuje lego, sestavo objekta in izolacijo, razporeditev prostorov itd.

Pri nas v stanovanjih in hišah 99 % pokrijejo 2,5 in 3,5 kW enote. Redko večje moči.

Potem je pa samo še odvisno katere prostore bi hladil, koliko časa in na koliko stopinj.

easyrider3 ::

Jaz bom morda v kratkem nabavil kako 2,0 Kw ker baje je dovolj močna za prostor veliki slabih 25 kvadratov ali je tudi 2,5 Kw smiselno nabaviti,če je dobra cena. Sem pa opazil,da 2,0 Kw klime ne dosegajo tako visoki SEER kakor 2,5 Kw kaj je potem bolje izbrati?

Zdaj imam od leta 2012 Mitshubishi 2,5 Kw klimo katero bom menjal saj nekaj ne štima z njo pa tudi prestavil bom pozicijo klime.

Zgodovina sprememb…

Vitt ::

Glede SEER verjetno odvisno od proizvajalca in modela. Jaz imam kitajsko klimo, vstopni model, 3.5kW in ta ima malce višji SEER kot 2.5kW, verjetno ker je zunanja enota malo večja in s tem večji kondenzator, kompresor mislim da je isti. Hladi pa itak pri višjih zunanjih temperaturah preveč (dobro polovico stanovanja 60m2, ki je na južni strani bloka). Sklepam, da bi tudi 2.5kW hladila preveč za tole (minimum tiste je samo malo nižji), razlika v ceni je bila sicer majhna, a še to bi dobil nazaj mogoče v 20-tih letih na račun višjeg SEER, če bi klima tako dogo delala kar seveda ne bo ....

novak-t ::

kakšna pametna ideja za klimo z stropno enoto? dobil lani en predračun za mitsubishi 3.5kW z stropno enoto za 2.5k eur 8-O
««
130 / 130
»
»»