» »

Katera klima

Katera klima

««
124 / 129
»»

energetik ::

Kdor je danes ponoči ugasnil klimo in odprl okna, je imel zjutraj savno v bajti. 24° pri 80% vlagi je meni nagravžno soparno.
Tako da v teh dneh jaz delam kot sredi zime, ko je zunaj -5. Klima ves čas na 23°, prezračim večkrat dnevno za 5min vsa okna na stežaj, sicer so zaprta noč in dan. Ves čas svež zrak ter udobnih 23° pri 50% vlage.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

predi ::

Res je nevzdržno, tako da bom tudi sam kapituliral in dal vgradit klimo, s čimer že zelo dolgo odlašam. Bo pač naslednje leto bolje.

Stanovanje, 63 m2. Tloris je, kakršen je, zunanja enota mora na balkon (rdeči okvir). Notranjo bi dal na hodnik (pinki), da piha proti kuhinji in jedilnici (modro). Največ časa se sicer prebije v zelenem in vijoličastem prostoru, da pa tam piha neposredno po meni ne bi bilo najbolj ok. Z njo bi primarno hladil in razvlaževal. Na sliki so zunanje stene označene s približno smerjo neba, bela pravokotnika sta lokaciji, kamor bi dal zunanjo in notranjo enoto. Nikjer na zunanjih stenah ni dovolj prostora.



Zadržek, ki ga imam, je, da bi bila notranja enota zelo blizu kuhalne plošče. Tam je sicer tudi napa, ki pa zelo slabo pobira oljno paro. To verjetno na notranjo enoto ne bi vplivalo ravno blagodejno.

Nimam nobene predpriprave, tudi elektrike na hodniku ni v uporabni obliki. V električni omarici takoj na vhodu v hodnik sicer imam eno 16A varovalko, ki ni v uporabi, vendar mi od tam verjetno monter ne bo hotel potegniti kabla, niti trenutno ne vem ali je to sploh v njihovi domeni. Pa še sama omarica je dejansko na poti, ker je čisto pod stropom, kjer bi zdaj morale cevi za klimo (pri postavitvi na sliki). Ne vem kakšni so pogoji za kolena takšnih cevi.

V glavnem. A bi z Gree Airy 12 (GWH12AVCXD, 3,5kW) takole zgrešil? Nekje 950€ z montažo.

energetik ::

Ne vem, ali je Airy isto kot Fairy, nekje je tako zapisano, nekje drugače. Fairy imam jaz in sem zaenkrat zadovoljen.

Glede oljne pare boš pač moral pogosto čistiti notranjo enoto, če tega ne boš počel sam, bo lahko kar drago.
Cevi so lahko speljane prektično kjer hočeš, boš moral pa cev za kondenz speljati nekam poševno dol od notranje enote. Do balkona sigurno ne. Ali v pomivalno korito ali kam drugam.
vires in numeris

easyrider3 ::

Ma zjutraj ob pol petih je poln vlage saj v kuhinji imam 60% vlago in vse zaprto a potem,ko odprem vrata se za 15 minut vlaga že zdvigne na 63% tako sranje je to z prezračevanjem. Bolje imeti vse zaprto in klimo vključeno

sbawe64 ::

aborko je izjavil:

Naslednjih 10 dni bodo dnevne temperature 30+ (do 36), vlaga takrat ~65%, kar pomeni zastonj turška savna čez dan.Temperature ponoči ne bodo nižje od 22 in vlaga +80%.

V zacetku maja sem bil v Bangkoku in tam se ponoci temp. ni spustila pod 31, cez dan 40+. Tako da mamo tle še luksus, samo vemo ne.

Komarniki so obvezni ja in ko se res ne bo shladilo na 20 ponoci, bomo obe klimi zalaufali na razvlazevanje. Poraba bo kaksen eur na dan in ni omembe vredna glede na udobje ki ga dajo klime.

Tajska vsaj nima zime...
Povsod ob ekvatorju je isto, vročina, vlaga ter ploha ob 12-tih.
Tam je najbolje potovati v zimskih mesecih.

predi
Blizu nape ne postavljaj notranje enote.

Nikjer na zunanjih stenah ni dovolj prostora.

Zunanja enota je ponavadi na konzolah, ki se privijačijo na steno.
Glej tudi, da bo razdalja v ceveh med enotama saj 3m.
Ter da bodo vakumirali sistem.
3-4 ure naj bi trajala enostavna montaža s prebojem stene.

Na kakšen cenovni nivo klime ciljaš ? Do 1000 z montažo ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

predi ::

sbawe64 je izjavil:


predi
Blizu nape ne postavljaj notranje enote.

Nikjer na zunanjih stenah ni dovolj prostora.

Zunanja enota je ponavadi na konzolah, ki se privijačijo na steno.
Glej tudi, da bo razdalja v ceveh med enotama saj 3m.
Ter da bodo vakumirali sistem.
3-4 ure naj bi trajala enostavna montaža s prebojem stene.

Na kakšen cenovni nivo klime ciljaš ? Do 1000 z montažo ?
Zunanja enota je lahko samo na balkonu zaradi potrebnih soglasij. 75% soglasje od 100+ etažnih lastnikov za montažo drugje lahko kar odmislim. Mislil sem sicer, da za notranjo enoto ni prostora nikjer na zunanjih stenah (okna, karnise, pohištvo, ipd.). Če upoštevam zdaj, da mora bit padec za kondenz (to sem nekako spregledal), da mora biti stran od kuhališča, plus vsaj 3 m cevi, se mi zdi, da bi bilo najbolje, da jo dam nad vrata iz kuhinje/jedilnice (modra) v dnevno (zelena), tako, da piha v jedilnico. Dva preboja torej, elektrika pa lahko gre kar v eno izmed vtičnic v dnevni (takoj za vrati). Cena niti ni pomembna, želim samo najbolj optimalno vgradnjo in dovolj moči, če že grem v to.

Zakaj pa mora biti 3 m cevi med enotama?

Okapi ::

Glede cevi za kondenz iz notranje enote - potrebi po naklonu se lahko izogneš s črpalko kondenzata, stanejo okoli 100-150 evrov. Če ti to olajša postavitev, oziroma omogoči montažo na optimalen položaj, se verjetno splača.

chucki ::

easyrider3 je izjavil:

Ma zjutraj ob pol petih je poln vlage saj v kuhinji imam 60% vlago in vse zaprto a potem,ko odprem vrata se za 15 minut vlaga že zdvigne na 63% tako sranje je to z prezračevanjem. Bolje imeti vse zaprto in klimo vključeno



Nimas kaj odpirati oken.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

easyrider3 ::

Od 9 ure zvečer je ugašnjena klima in vse zaprto in zjutraj pride samo do 24 stopinj in 60% vlage s tem,da je v prostoru kombinirani hladilnik z zmrzovalno škrinjo. Nekako tudi klime ni potrebe,da bi čez noč delala vendar brez veze pa je nekaj na stežaj odpirati okna pa vrata in prezračevati saj se takoj vlaga in temperatura zdvigne. Pri meni se tudi klima sama ugasne,ko doseže nastavljeno temperaturo pa je to najcenejša Vivax klima.

ToniT ::

Okapi je izjavil:

Glede cevi za kondenz iz notranje enote - potrebi po naklonu se lahko izogneš s črpalko kondenzata, stanejo okoli 100-150 evrov. Če ti to olajša postavitev, oziroma omogoči montažo na optimalen položaj, se verjetno splača.

Ravno včeraj sem se pogovarjal z monterjem in odsvetuje črpalko kondenza, če ni nujno potrebno, Pravi, da so same težave s tem.

sbawe64 ::

predi
https://slo-tech.com/forum/t154302/p826...
Ballkon vidim da je desno zgoraj (jugo zahod) ? Ter lokacija notranje enote na vzhodni strani, čez celo stanovanje bi vlekel povezovalne kable (vsaj komunikacija med enotama, napajanje je lahko drugje) med enotama ?
V tem primeru boš moral imeti na mestu notranje enote ali še en preboj za cev konsenza ali spodaj posodo (v primeru hlajenja).

Kje imaš napo ter okna ni razvidno.

Jaz bi dal notranjo enoto na južno stran.

Min. razdalja je zaradi prenašanja vibracij/hrupa ter učinkovitosti.

Črpalka kondenza ponavadi crkne, ko najmanj pričakuješ.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

predi ::

sbawe64 je izjavil:

predi
https://slo-tech.com/forum/t154302/p826...
Ballkon vidim da je desno zgoraj (jugo zahod) ? Ter lokacija notranje enote na vzhodni strani, čez celo stanovanje bi vlekel povezovalne kable (vsaj komunikacija med enotama, napajanje je lahko drugje) med enotama ?
V tem primeru boš moral imeti na mestu notranje enote ali še en preboj za cev konsenza ali spodaj posodo (v primeru hlajenja).

Kje imaš napo ter okna ni razvidno.

Jaz bi dal notranjo enoto na južno stran.

Min. razdalja je zaradi prenašanja vibracij/hrupa ter učinkovitosti.

Črpalka kondenza ponavadi crkne, ko najmanj pričakuješ.
Napa (z notranjim kroženjem) je takoj, ko stopiš iz hodnika (pinki pravokotnik) v kuhinjo/jedilnico (moder L) - na sliki so kuhinjski elementi obarvani črno s sivo obrobo, manj kot dva metra je med napo in mestom, kjer sem mislil dati notranjo. Edini preboj v zunanjost stanovanja je možen na balkon (rdeč pravokotnik). Okna so na zunanjih stenah (sever/zahod).

Na južni strani (zeleni pravokotnik zgoraj) bi bilo najlažje montirat, ampak v tistem prostoru smo čez dan največ. Bi pihalo direkt po nas. 3 m razdalje je v tem primeru tudi bolj ne, kot ja. Pa nekako dvomim, da bi imela efekt na drugem koncu stanovanja.

*sigh* Ja, zdaj vidim, zakaj sem odlašal s tem.

sbawe64 ::

Postavitev v zeleni kvadrat:
Drugače daš recimo tisto Gree na min. hitrost, temperaturo 25C in bo pihanje minimalno.

Samsung winfree model si poglej.

Je pa res, da v tem primeru hladen zrak ne bo ravno veliko prišel do sobe spodaj levo vijoličasta (sever), saj ti rumen kvadrat konkretno zavira pretok s svojo lokacijo.

Napa je torej tisto črno nad rumenim kvadratom, ko se začne moder kvadrat ?

Največ časa se sicer prebije v zelenem in vijoličastem prostoru

Prostora sta vsak na svojem koncu, na največji mogoči oddaljenosti.

Kaj je bel krog v zelenem kvadratu ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

energetik ::

predi je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

predi
https://slo-tech.com/forum/t154302/p826...
Ballkon vidim da je desno zgoraj (jugo zahod) ? Ter lokacija notranje enote na vzhodni strani, čez celo stanovanje bi vlekel povezovalne kable (vsaj komunikacija med enotama, napajanje je lahko drugje) med enotama ?
V tem primeru boš moral imeti na mestu notranje enote ali še en preboj za cev konsenza ali spodaj posodo (v primeru hlajenja).

Kje imaš napo ter okna ni razvidno.

Jaz bi dal notranjo enoto na južno stran.

Min. razdalja je zaradi prenašanja vibracij/hrupa ter učinkovitosti.

Črpalka kondenza ponavadi crkne, ko najmanj pričakuješ.
Napa (z notranjim kroženjem) je takoj, ko stopiš iz hodnika (pinki pravokotnik) v kuhinjo/jedilnico (moder L) - na sliki so kuhinjski elementi obarvani črno s sivo obrobo, manj kot dva metra je med napo in mestom, kjer sem mislil dati notranjo. Edini preboj v zunanjost stanovanja je možen na balkon (rdeč pravokotnik). Okna so na zunanjih stenah (sever/zahod).

Na južni strani (zeleni pravokotnik zgoraj) bi bilo najlažje montirat, ampak v tistem prostoru smo čez dan največ. Bi pihalo direkt po nas. 3 m razdalje je v tem primeru tudi bolj ne, kot ja. Pa nekako dvomim, da bi imela efekt na drugem koncu stanovanja.

*sigh* Ja, zdaj vidim, zakaj sem odlašal s tem.
Lej nekaj bo potrebno, ali kompromisi (pihanje, določeni prostori neohlajeni) ali pa štemarija. Z nekaj štemarije si lahko vgradiš tudi multisplit, pa hkrati kondenzat napelješ direktno v odtoke preko sifonov, vse podometno. Bo pa svinjarija in drago.
vires in numeris

sbawe64 ::

Ali narediš kanale in kanalsko klimo.
2020 is new 1984
Corona World order

predi ::

sbawe64 je izjavil:

Napa je torej tisto črno nad rumenim kvadratom, ko se začne moder kvadrat ?
Da. Na začetku.

sbawe64 je izjavil:

Kaj je bel krog v zelenem kvadratu ?
Tisto je naprava, ki je izpljunila osnovno sliko (robotski sesalnik). Ni se mi dalo risat pa sem vzel to za osnovo.

energetik ::

sbawe64 je izjavil:

Ali narediš kanale in kanalsko klimo.

Je pa to potem nadometno, za kanale ne bo noben štemal.. Po drugi strani je pa to lahko DIY; majster zmontira notranjo enoto neposredno ob balkonu, vključno z odvodom kondenza, zračne kanale od tam naprej pa narediš v lastni režiji...
vires in numeris

barakus ::

Ali kdo ve kje bi kupil nadomestne filtre za klimo - tista majhna dva, en je trobarven, drugi pa zelen?

sbawe64 ::

Uvoznik jih ima.
A niso pralni ?
2020 is new 1984
Corona World order

predi ::

Mislim, da sem našel optimum za svoj layout stanovanja. Multi-split (dvojček). S tem sem upošteval večino vaših predlogov (hvala!) pa tudi par drugih. Včasih je najbolje vprašati soseda..

Najti moram še dejanski produkt (odprt za konkretne predloge). Kako se pri taki postavitvi prerazporedi moč? Predvidevam, da mora biti zunanja enota močnejša? Notranje obe ostanejo 3,5 kW ali bi bil to overkill za 63 m2? Cena bo seveda narasla, verjetno čez 2000€, ampak to ni tak problem, dodatno porabo energije bom pa tudi preživel. Boljše kot savna.

Ganon ::

predi je izjavil:

Notranje obe ostanejo 3,5 kW ali bi bil to overkill za 63 m


Desetkrat preveč.

predi ::

Ne vem kaj to pomeni. 2x 2 kW?

Master_Yoda ::




Se opravicujem, ampak se nisem moral upreti.
Dovie'andi se tovya sagain.

Ganon ::

predi je izjavil:

Ne vem kaj to pomeni. 2x 2 kW?


Še manj, ampak se ne dobi. Če že, potem 2,5kW.

energetik ::

predi je izjavil:

Mislim, da sem našel optimum za svoj layout stanovanja. Multi-split (dvojček). S tem sem upošteval večino vaših predlogov (hvala!) pa tudi par drugih. Včasih je najbolje vprašati soseda..

Najti moram še dejanski produkt (odprt za konkretne predloge). Kako se pri taki postavitvi prerazporedi moč? Predvidevam, da mora biti zunanja enota močnejša? Notranje obe ostanejo 3,5 kW ali bi bil to overkill za 63 m2? Cena bo seveda narasla, verjetno čez 2000EUR, ampak to ni tak problem, dodatno porabo energije bom pa tudi preživel. Boljše kot savna.
Večina se začne tam s 2,3kW hladilne moči po notranji enoti. Za zunanjo ne skrbi, bo že ustrezna zraven. Seveda vzami najmanjše kar lahko, če bosta 2 notranji. Moč se razporedi glede na nastavljeni temperaturi in nastavitev ventilatorja na posamezni enoti.
Za porabo štroma se ne sekiraj, npr. jaz imam povprečno porabo nekje 5kWh dnevno za celo bajto na 23°C. To je nekje 70centov na dan za tako udobje, popolnoma zanemarljivo. Je pa res, da nisem reprezentativen vzorec, ker ima bajta okoli in okoli 15-20cm izolacije pa zunanje senčenje vseh oken.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

ZveeZ ::

A nima micka tudi multisplit z 1.5kw notranjimi enotami?

Edit:

2x1.5kw:
https://climaconvenienza.it/products/cl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

Lonsarg ::

Ne gledat samo moc, treba je gledat se minimalno moc. Moja 3.5kW ima minimalno mov 1.1kW in je premocna in dejansko shladi se nizje kot nastavis temperaturo (pac vsaj z minimumom vedno hladi) in nimam druge izbire kot da sam veckrat ugasam. Edino zdele ko je vrocinski val si lahko privoscim skoz prizgano, pa se to mi kljub nastavljenim 25 stopinj shladi na 24 stopinj ce je cel dan prizgana.

Itak pa nikolo vec ne mislim obicne klime kupit ker prevec piha, naslednjic definitivno eno kanalsko 3.5kW klimo in speljani kanali v vsako sobo posebaj da enakomernk hladi, ne pa da je dnevna ledenica ostale sobe pa komaj kaj hladne. No resitev bi morda bila tudi da je zadeva v hodniki in da se tam podhladi pa da so sobe ravno prav. Sicer ce das v hodnik kanalsko rabis zelo kratke kanale da speljev v vse sobe tak da morda grem to varjanto :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

energetik ::

Lonsarg je izjavil:

Ne gledat samo moc, treba je gledat se minimalno moc. Moja 3.5kW ima minimalno mov 1.1kW in je premocna in dejansko shladi se nizje kot nastavis temperaturo (pac vsaj z minimumom vedno hladi) in nimam druge izbire kot da sam veckrat ugasam. Edino zdele ko je vrocinski val si lahko privoscim skoz prizgano, pa se to mi kljub nastavljenim 25 stopinj shladi na 24 stopinj ce je cel dan prizgana.

Itak pa nikolo vec ne mislim obicne klime kupit ker prevec piha, naslednjic definitivno eno kanalsko 3.5kW klimo in speljani kanali v vsako sobo posebaj da enakomernk hladi, ne pa da je dnevna ledenica ostale sobe pa komaj kaj hladne. No resitev bi morda bila tudi da je zadeva v hodniki in da se tam podhladi pa da so sobe ravno prav. Sicer ce das v hodnik kanalsko rabis zelo kratke kanale da speljev v vse sobe tak da morda grem to varjanto :)
Opažam enako pri Gree Fairy. Ampak če bi imela termostat tak kot se spodobi, tudi to ne bi bil problem, bi pač taktirala. Tako pa ima histerezo termostata nemogoče veliko (2K !!), in hladi na min dokler ne doseže kar 2K nižje temp. kot je nastavljena! Kaj si mislijo proizvajalci klim, mi je uganka. Npr. moja TČ ima histerezo termostata 0,3K...
Jaz si delno pomagam tako, da uporabim funkcijo Ifeel (daljinec meri temperaturo in jo sporoča klimi), tako da potem nekako bolje drži nastavljeno temp.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

easyrider3 ::

Meni pa najcenejša klima Vivax katera je stala dobrih 200 EUR se sama izklaplja,ko doseže nastavljeno temperaturo in sploh ni problema da bi bilo prehladno. Imam Mitsubishi in LG klimo še v stanovanju pa lahko rečem da sem z to Vivax najbolj zadovoljen.

LG klima je pa največji podn od klime in to v večjih primerih,glasna k hudič,zelo slabo odzivna na funkcije

Zgodovina sprememb…

OutOfTheBox ::

Pri meni Vivax tudi presenetljivo točno drži nastavljeno temperaturo v kombinaciji z iFeel funkcijo. Imam jo priklopljeno na "vat meter" in zgleda da je minimalna moč klime pri kateri kompresor še deluje okol 60W (cca 10W je poraba ventilatorja), medtem ko je maksimalna poraba na turbo (in prostor segret), okol 1200W.

KraitPay ::

energetik je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Ne gledat samo moc, treba je gledat se minimalno moc. Moja 3.5kW ima minimalno mov 1.1kW in je premocna in dejansko shladi se nizje kot nastavis temperaturo (pac vsaj z minimumom vedno hladi) in nimam druge izbire kot da sam veckrat ugasam. Edino zdele ko je vrocinski val si lahko privoscim skoz prizgano, pa se to mi kljub nastavljenim 25 stopinj shladi na 24 stopinj ce je cel dan prizgana.

Itak pa nikolo vec ne mislim obicne klime kupit ker prevec piha, naslednjic definitivno eno kanalsko 3.5kW klimo in speljani kanali v vsako sobo posebaj da enakomernk hladi, ne pa da je dnevna ledenica ostale sobe pa komaj kaj hladne. No resitev bi morda bila tudi da je zadeva v hodniki in da se tam podhladi pa da so sobe ravno prav. Sicer ce das v hodnik kanalsko rabis zelo kratke kanale da speljev v vse sobe tak da morda grem to varjanto :)
Opažam enako pri Gree Fairy. Ampak če bi imela termostat tak kot se spodobi, tudi to ne bi bil problem, bi pač taktirala. Tako pa ima histerezo termostata nemogoče veliko (2K !!), in hladi na min dokler ne doseže kar 2K nižje temp. kot je nastavljena! Kaj si mislijo proizvajalci klim, mi je uganka. Npr. moja TČ ima histerezo termostata 0,3K...
Jaz si delno pomagam tako, da uporabim funkcijo Ifeel (daljinec meri temperaturo in jo sporoča klimi), tako da potem nekako bolje drži nastavljeno temp.


Odvisno je od tega kje se izvaja merjenje temperature. Moja micka ima senzor v sami klimi, medtem ko imajo nekatere enote v dalincih. Sam če nastavim na 25°C mi ohladi prostor na 23°C; to pa zato ker imam visoke strope in je temperatura pod stropom 1-2 večja.
Sam imam naštimano na razvlaževanje in 26°C tako da imam v prostoru cca. 25°C in med 50%-60% vlage. ker je zadeva na hodniku, s sobami na vsaki strani, se temperatura še kar dobro razporedi. V najbolj oddaljeni sobi je 27°C pa tudi med 50% in 60%.

Sicer mi je skrajno nenavadno, da na dalincu, če dam na DRY mode, ne morem nastavljati temperature. Ampak preko HomeAssistant pa če dam na DRY, vseeno lahko nastavljam temperaturo, pa tudi preko MELclouda lahko nastavljam temperaturo. Tako da imam skoz v DRY mode in 26°C in mi temperaturo in vlago nekako ustrezno regulira.

Sem pa lani testiral "umetno" regulacijo. Ni najbolj zdravo, da imaš šok iz 35°C na 22°C, pa sem si naredil avtomatizacijo, da se mi poveča nastavljena temperatura v prostoru, za toliko, da razlika ni več kot 5°C ( nad 30°C). V praksi to pomeni da če je zunaj 32°C, je klima nastavljena na (32°C - 5°) 27°C. Meni je bilo OK, ni pa bil to nek presežek v sami "kvaliteti" zraka. Je pa občutek tistega šoka bil res zelo minimalen, sploh ker sem še urejal mansardo in sem bil moker; pa sem potem hodil ven in notri in nisem hotel zboleti.

energetik ::

Eh, teh 7K razlike zunaj notri je bolj mit kot resnica. Šok je meni le, ko stopim ven v tropsko podnebje. Ko pridem notri, čutim le olajšanje.

Jaz imam v bajti stalno 23°C. Saj tudi če bi klimo povsem izklopil, se ne bi ogrelo do več kot 24° v 1 dnevu. V avtu pa gonim na 22°C, vedno. Prehlajen to poletje še nisem bil.
vires in numeris

KraitPay ::

Jah sam opažam, da niti ni toliko temperatura pomembna, bolj je faktor vlaga. Ko je velika količine vlage in se ne moreš "hladiti", potem je neznosno. Če lahko nekako odvajaš to vlago, je vse lažje.
Zdaj tistih 5 stopinj ali kolikor pač je, je načeloma res mogoče vseeno. Sem imel čas, pa sem se malo igral.

energetik ::

Ja, zato je bolj gledat RealFeel indeks, ali pa wet-bulb temperaturo, zajameta tudi vlago.
vires in numeris

chucki ::

Zato pa imam jaz klimo + razvlazevalec..... mal vec porabi, ampak imam lepo 47% vlage pri 23 do 24c
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

predi ::

ZveeZ je izjavil:

A nima micka tudi multisplit z 1.5kw notranjimi enotami?

Edit:

2x1.5kw:
https://climaconvenienza.it/products/cl...
Mater, kakšne razlike v cenah napram našim. Sem naklikal nekje z AY različico (namesto AP, kot na zgornjem linku) in želijo imet 1700€ brez montaže. Zunanja enota je ista, edino neko dodatno filtracijo zraka Plasma Quad PLUS omenjajo.. Kaj za vraga?

sbawe64 ::

chucki
Klima je hkrati razvlaževalec, tako da ga lahko ugasneš.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Ganon ::

sbawe64 je izjavil:

chucki
Klima je hkrati razvlaževalec, tako da ga lahko ugasneš.


Hehe, ne, niti slučajno ni tako enostavno. Je bilo že večkrat razloženo.

energetik ::

sbawe64 je izjavil:

chucki
Klima je hkrati razvlaževalec, tako da ga lahko ugasneš.
Seveda je, ampak si lahko že v tej temi prebereš kaj je težava, sploh v bajtah, kjer so potrebe po hlajenju zelo male... Tudi jaz laufam kombinacijo klima+razvlaževalec. Tako ne hvala, ne bomo ugašali.
vires in numeris

ZveeZ ::

predi je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

A nima micka tudi multisplit z 1.5kw notranjimi enotami?

Edit:

2x1.5kw:
https://climaconvenienza.it/products/cl...
Mater, kakšne razlike v cenah napram našim. Sem naklikal nekje z AY različico (namesto AP, kot na zgornjem linku) in želijo imet 1700€ brez montaže. Zunanja enota je ista, edino neko dodatno filtracijo zraka Plasma Quad PLUS omenjajo.. Kaj za vraga?

No AY (2*2.5kw) je tudi tam 1.5k€:
https://climaconvenienza.it/products/cl...

easyrider3 ::

Jaz imam sedaj vlažnost po stanovanju 49% - 51% in klima deluje na način hlajenja in nobenega razvlažilca čeprav sem ga kupil že pred leti nekega Gorenje za nekaj manj kakor 300 Eur vendar ga sploh ne uporabljam saj sem ga imel v zimskem času prižganega ves dan a je en drek vlago ven potegnu.



 ..

..



 temperatura

temperatura



http://leskovec.zevs.si/vreme/current.h...

Zgodovina sprememb…

aljaž95 ::

Ima kdo izkusnje s to wind free? Ali je to samo marketing?

https://www.mimovrste.com/klimatske-nap...

Lonsarg ::

@easyrider, v bistvu je tako da pri nasi klimi rabis hladit zgolj kak mesec na leto in takrat ti to hlajenje mimogrede hkrati razvlazi in vse super.

Ampak potem je pa tu se prehodno obdobje kjer bi bilo bolje da nic ne hladis. Pustis na 25 stopinj in zgolj razvlazujes in imas optimum (25 stopinj in 50% vlage je top zadeva, kar je manj stopinj je manj optimalno). Je pa to dodatna komplikacija zarad razvlazilca in se ponavadi folku ne da, ampak dejansko bi optimum bil tak.

sbawe64 ::

energetik je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

chucki
Klima je hkrati razvlaževalec, tako da ga lahko ugasneš.
Seveda je, ampak si lahko že v tej temi prebereš kaj je težava, sploh v bajtah, kjer so potrebe po hlajenju zelo male... Tudi jaz laufam kombinacijo klima+razvlaževalec. Tako ne hvala, ne bomo ugašali.

Dry mode način ne zadošča ?
2020 is new 1984
Corona World order

Ganon ::

sbawe64 je izjavil:

energetik je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

chucki
Klima je hkrati razvlaževalec, tako da ga lahko ugasneš.
Seveda je, ampak si lahko že v tej temi prebereš kaj je težava, sploh v bajtah, kjer so potrebe po hlajenju zelo male... Tudi jaz laufam kombinacijo klima+razvlaževalec. Tako ne hvala, ne bomo ugašali.

Dry mode način ne zadošča ?


Ne.

easyrider3 ::

Dry opcija pri klimi je SUPER samo moja Mitshubishi je nekam postala nezanesljiva in rabi pravega serviserja ne neke šalabajzarje kot sem jih že imel. Hočem serviserja kateri bo pregledal ali je dovolj plina in vakumiral saj tega niso naredili pred 10-leti pri montaži. Klima včasih samo vlažno pihlja čeprav nastavim lahko celo na 16 stopinj temperature kaj bi bilo narobe ne vem lahko samo predvidevam,da kaj z plinom saj micka ne bi smela se kar pokvariti. Kateri serviserji klim so dobri korektni kateri naredijo kakor je potrebno?????

energetik ::

sbawe64 je izjavil:

energetik je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

chucki
Klima je hkrati razvlaževalec, tako da ga lahko ugasneš.
Seveda je, ampak si lahko že v tej temi prebereš kaj je težava, sploh v bajtah, kjer so potrebe po hlajenju zelo male... Tudi jaz laufam kombinacijo klima+razvlaževalec. Tako ne hvala, ne bomo ugašali.

Dry mode način ne zadošča ?
Seveda zadošča za razvlaževanje, če si potem zadovoljen s hladilnico v bajti. Da jo jaz pustim na max razvlaževanje 2 dni, bi imel v bajti 20° pa 40% vlage... Zato se zakurbla v pritličju ravlažilnik, ki pomaga razvlaževat, hkrati pa ogreva, klima pa ima potem le še malo dela.
vires in numeris

sbawe64 ::

Temperature v dry načinu ne moreš nastaviti na npr. 24C ? Kljub temu potem "pobegne" na 20C ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

V-i-p ::

Ja gonim samo DRY način in imam danes notri cel dan 23° in 50% vlago. Fenomenalen svež občutek, brez tistega ostrega hlada. Je pa klima skoz nastavljena na DRY mode 27°C.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

aborko ::

Dobro mate eni bajte poštimane. Da vam je 1kW hladilne moči preveliko (pa gredo nekatere klime še na manj), imate res majhne toplotne pribitke v hiši. Tudi če nič toplote od zunaj ne pride (pa to seveda ni res), je 1 človek nekje +100W, kje so še tvji, hladilniki, skrinje, pečice, štedilniki. Mi imamo povprečno na dan brez klim porabimo nekje 12 kWh in praktično vse gre v toploto + dodatno še kuhamo na plin.
««
124 / 129
»»