» »

Katera klima

Katera klima

««
123 / 130
»»

Ebu Bekr ::

Mitsubishi najbolsa majo svoj kompresor kolega ima na morju na hrvaskem pa zelo zadovoljen

Jarno ::

Daikin so malce dražje, so pa precej tihe + lep garancijski plan.
#65W!

novak-t ::

https://www.aliansa.si/cooper-hunter-kl...
Kakšno mnenje za tole? Bi bilo v redu za pohladit 40m2? OZ. se splača sploh kaj dražjega vzet? Tole dobim za 700eur z montažo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: novak-t ()

Gremio ::

novak-t je izjavil:

https://www.aliansa.si/cooper-hunter-kl...
Kakšno mnenje za tole? Bi bilo v redu za pohladit 40m2? OZ. se splača sploh kaj dražjega vzet? Tole dobim za 700eur z montažo



Dotično klimo imamo pri nas.Kupljeno par let nazaj.Do zdaj nobenih problemov.

sbawe64 ::

lonewolf_ je izjavil:

Ravno teden nazaj so kolegu zmontirali Airy model klime, ki ima "Sleep" funkcijo, kjer se spremeni hitrost izpiha na minimalno. To pomeni, da je skoraj neslišno, okoli 20dB. Zelo je zadovoljen. Lahko povprašam znanca, ki montira, če je imel kaj Perfera modelov že letos v montaži.

Samočistilno je, če mene vprašaš, marketing. Ne bo šlo brez pene proti plesnim/bakterijam, pare, čistil proti algam... Seveda je spet odvisno od modela, koliko bo klima v pogonu, če je montaža OK in ne zastaja kondenz, če ni montirana nad prašnim okoljem, kot je recimo vhod, če imaš dosti hišnih ljubljenčkov itd. Naša je bila po 10ih letih zabasana z prahom in plesnijo, ampak 25let nazaj so vsi samo montirali, nihče pa ni želel, niti znal počistit :)

Tole je samočistilno


Da se jo očistiti dokaj spodobno brez razdiranja bobna ventilatorja v notranji enoti: sredstvo za razkuževanje, krpa, voda, čopiči, tanki prsti in nekaj časa, potem ko odstranite usmernik zraka.

Priporočam tudi, da uporabljate 'x-fan' funkcijo (v načinu hlajenja dela 10 minut samo ventilator, ko pritisnete gumb turn off, šele nato se klima ugasne).

https://ecoair.org/pages/what-is-the-x-...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

easyrider3 ::

Ah saj ni neka umetnost razdreti notranji klimo in odstraniti tudi ventilator in vse očistiti . Sedaj sem še iz AliExpress nabavil prav za čiščenje klime neko zaščito z odtokom vse umazanije v vedro tako,da sedaj je bi vse lažje pri čiščenju klime. Imam pa sedaj že več kakor 10.let klimo in moram dobiti pravega pravega serviserja,da mi pregleda ali je plina dovolj in vakumira saj klima ne deluje več normalno. Sem že imel serviserja pa mu povedal da včasih klima sploh ne piha hladno pa je prav takrat,ko je prišel šel očistiti in potem meril temperaturo izpuha in takrat je dobro kazalo in je rekel,da je vse v redu. Plina v klimi potem sploh ni šel nič pregledovati čeprav bi moral,če mu jaz rečem a ne. Mogoče je še toliko vse slabše ker pri montaži klime niso njo vakumirali pa čeprav sem njih opozoril in potem od monterja dobim odgovor " ni potrebe vakumirati saj je to samo preko stene montaža in samo ne previješ matice na ventilu do konca,da plin ven porine zrak in je dobro. Evo taki so ti monterji klim,LENUHI,ker se njim ne,da vakumirati.

Ashrack ::

Kaksne so kaj izkusnje z Sinclair klimami, recimo tale njihov top model:
https://www.sinclair-solutions.com/en/p...
....

JimmyO ::

Se pri nas kje dobi prenosna klima ki ima dve cevi (za zajem zraka + izpuh) ? Iščem in ne najdem ničesar. Zaradi situacije z najemom, klime nemoremo montirati zato je edina opcija prenosna. Stanovanje je veliko cca. 80-80 kvadratov, ima kdo kakšno priporočilo ?

Lonsarg ::

Imajo eno cev za izpuh (napeljes do okna), za vpih je pa resetka: https://www.mimovrste.com/prenosne-klime

energetik ::

JimmyO je izjavil:

Se pri nas kje dobi prenosna klima ki ima dve cevi (za zajem zraka + izpuh) ? Iščem in ne najdem ničesar. Zaradi situacije z najemom, klime nemoremo montirati zato je edina opcija prenosna. Stanovanje je veliko cca. 80-80 kvadratov, ima kdo kakšno priporočilo ?
Tudi če boš kje dobil, bo verjetno toliko dražja, da se ne bo splačalo. Lepo si izdelaj izpuh skozi okno (jaz sem takrat dal narezat belo vezano ploščo in notri luknja za izpuh), nekje na severni strani oz. najhladnejšem prostoru pa odpri 1 okno na kip. Lahko pa si nekje na spodnji strani vezane plošče izrežeš še eno luknjo in mrežico proti insektom čez, da bo tam notri vleklo. Namesto vezane plošče daš lahko izrezat tudi pleksi steklo, če hočeš videti čez. Te rešitve preverjeno delujejo, so pa glasne in več porabijo za isti učinek kot split klima. Sem bil pa takrat na istem kot ti, najemniško in spomeniška zaščita, nobene možnosti za montažo split klime. Prenosna mi je pomagala preživeti.

Naredil sem nekako na podoben način, le da je bila bela plata čez celo odprtino enega krila okna:

vires in numeris

Zgodovina sprememb…

JimmyO ::

Hvala za odgovor. Torej bo potrebno improvizirat. Se da kupit kakšen plastičen pokrov ki pride čez rešetke za vnos zraka iz katerega se nato lahko spelje cev ven ? Se je že kdo s tem srečal ali se naredi nekaj improvizorično iz kartona/pleksija ?

Je nujno potrebno gledat na zmogljivost preko BTU-ja ? v tem primeru moram iskat klimo ki ima vsaj 16.000-18.000 ?

Lonsarg ::

Pozabi da bo klima v enem prostoru kaj opazno ohladila ostale prostore. Če jo boš res na polno lavfal 24ur morda malenkost.

Ne razumem pa kaj hočeš naredit, te prenosne pihajo iz rešetk mrzel zrak in dajejo v izpušno cev topel zrak, ti bi pa rad oboje, tudi mrzlega, speljal ven al zakaj bi rad iz teh rešetk naredil cev? (sicer pa ni noben problem to narediti, se malo improvizira z tankimi iverkami in/ali plastičnimi pokrovi in takim lepilnim trakom in se da iz rešetk narediti cev)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

JimmyO ::

Ne, rešetke za zajem zraka bi nekako preko cevi speljal ven, da bi zunanji zrak uporabljal za hlajenje in ne notranjega

energetik ::

Lonsarg je izjavil:

Pozabi da bo klima v enem prostoru kaj opazno ohladila ostale prostore. Če jo boš res na polno lavfal 24ur morda malenkost.
Nimaš prav, kot rečeno sem 2,4kW prenosno uporabljal v starem 70m2 stanovanju. Pred tem sem imel notri v vročinskih valovih 27-28°C pri neznosni vlagi.
Potem preko 25°C ni več prišlo, ob bistveno nižji vlagi. Ogromna razlika od nevzdržnega do približno normalnega. Seveda je laufala 24/7, pa tloris je bil tak, da je lahko tok zraka zaokrožil po celem stanovanju.

JimmyO je izjavil:

Ne, rešetke za zajem zraka bi nekako preko cevi speljal ven, da bi zunanji zrak uporabljal za hlajenje in ne notranjega
Kaj?
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Bellzmet ::

Klima ohlaja tudi druge prostore. Mrzel zrak se razleze.

Tisto drugo (glede zajema zunanjega zraka pa)...kaj?

JimmyO ::

energetik je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Pozabi da bo klima v enem prostoru kaj opazno ohladila ostale prostore. Če jo boš res na polno lavfal 24ur morda malenkost.
Nimaš prav, kot rečeno sem 2,4kW prenosno uporabljal v starem 70m2 stanovanju. Pred tem sem imel notri v vročinskih valovih 27-28°C pri neznosni vlagi.
Potem preko 25°C ni več prišlo, ob bistveno nižji vlagi. Ogromna razlika od nevzdržnega do približno normalnega. Seveda je laufala 24/7, pa tloris je bil tak, da je lahko tok zraka zaokrožil po celem stanovanju.

JimmyO je izjavil:

Ne, rešetke za zajem zraka bi nekako preko cevi speljal ven, da bi zunanji zrak uporabljal za hlajenje in ne notranjega
Kaj?


Mogoče je nerazumljivo napisano, zunanji zrak bi uporabljal za hlajenje klimatske naprave oziroma tuljave kondenzatorja znotraj klime. Ker če zrak vleče iz stanovanja se dela podtlak (vleče vroč zrak iz vseh lukenj) in uporablja že ohlajen zrak iz stanovanja za hlajenje tuljav (spet dodatne izgube). Zato sem na začetku spraševal za prenosne klime ki imajo že primarno dve cevi (vem da obstajajo samo ne najdem jih na našem trgu).

Okapi ::

Guglaj dual hose air condition, najdi imena modelov in poglej, če kje v EU prodajajo.

Ali pa razmisli, če lahko uporabiš okensko klimo. Eno okensko krilo boš moral sneti in malo improvizirati.

https://www.sinclair-solutions.com/sl/p...

Lonsarg ::

JimmyO je izjavil:

energetik je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Pozabi da bo klima v enem prostoru kaj opazno ohladila ostale prostore. Če jo boš res na polno lavfal 24ur morda malenkost.
Nimaš prav, kot rečeno sem 2,4kW prenosno uporabljal v starem 70m2 stanovanju. Pred tem sem imel notri v vročinskih valovih 27-28°C pri neznosni vlagi.
Potem preko 25°C ni več prišlo, ob bistveno nižji vlagi. Ogromna razlika od nevzdržnega do približno normalnega. Seveda je laufala 24/7, pa tloris je bil tak, da je lahko tok zraka zaokrožil po celem stanovanju.

JimmyO je izjavil:

Ne, rešetke za zajem zraka bi nekako preko cevi speljal ven, da bi zunanji zrak uporabljal za hlajenje in ne notranjega
Kaj?


Mogoče je nerazumljivo napisano, zunanji zrak bi uporabljal za hlajenje klimatske naprave oziroma tuljave kondenzatorja znotraj klime. Ker če zrak vleče iz stanovanja se dela podtlak (vleče vroč zrak iz vseh lukenj) in uporablja že ohlajen zrak iz stanovanja za hlajenje tuljav (spet dodatne izgube). Zato sem na začetku spraševal za prenosne klime ki imajo že primarno dve cevi (vem da obstajajo samo ne najdem jih na našem trgu).
Torej bi bi predelal klimo v klimatsko/prezracevalno napravo ki hkrati poleg hlajenja se zrak menja. To je ze cel DIY projekt pol.

Sam brez rekurperacije je tak projekt doomedToFail, ker direkten zunanji zrak je vlazen in vroc in tega noces notri dajat ker bos s tem negiral ves efekt klime. Point klime je da hladi obstojeci zrak ki ze je v prostoru. Da obstojeci zrak zaokrozi skozi klimo in se pohladi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Okapi ::

Malo si poguglaj, zakaj so prenosne klimatske naprave, ki imajo dve cevi, boljše od tistih z eno cevjo.

mko120 ::

Sem par let nazaj na prenosni klimi dal še eno cev za zunanji zrak, ni bilo veliko dela. V Bauhausu sem kupil plastično posodo 20x30 cm in robom 5 cm, ki sem jo čez rešetke na klimi pritrdil z duct tapom. Na posodi sem naredil luknjo v velikosti cevi in jo speljal ven. Zunaj sem cev speljal v kartonasto škatlo na katero sem dal na vrh filter od nape. Je hladilo precej bolje kot z eno cevjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mko120 ()

JimmyO ::

mko120 je izjavil:

Sem par let nazaj na prenosni klimi dal še eno cev za zunanji zrak, ni bilo veliko dela. V Bauhausu sem kupil plastično posodo 20x30 cm in robom 5 cm, ki sem jo čez rešetke na klimi pritrdil z duct tapom. Na posodi sem naredil luknjo v velikosti cevi in jo speljal ven. Zunaj sem cev speljal v kartonasto škatlo na katero sem dal na vrh filter od nape. Je hladilo precej bolje kot z eno cevjo.


No točno to sem imel v mislih. Edino nevem če je smiselno še zunaj filter montirat, ker je itak že v klimi ?

Lonsarg ::

Ok zanimivo, ja ocitno si nism cist na jasnem s temle prenosnim klimam. Zna biti res posledica tega da kar zajames v prostoru v bistu posredno pride itak zunanji zrak notri (ker iz nekje mora prit) in je v tem primeru ocitno res bolje kar direkt zunanjega zajemat za vecjo efektivnost.

Ja nic te pa predelaj resetko na cev magar pa sporoci ce rata :)

mko120 ::

JimmyO je izjavil:

mko120 je izjavil:

Sem par let nazaj na prenosni klimi dal še eno cev za zunanji zrak, ni bilo veliko dela. V Bauhausu sem kupil plastično posodo 20x30 cm in robom 5 cm, ki sem jo čez rešetke na klimi pritrdil z duct tapom. Na posodi sem naredil luknjo v velikosti cevi in jo speljal ven. Zunaj sem cev speljal v kartonasto škatlo na katero sem dal na vrh filter od nape. Je hladilo precej bolje kot z eno cevjo.


No točno to sem imel v mislih. Edino nevem če je smiselno še zunaj filter montirat, ker je itak že v klimi ?


Moja klima klima je imela filter samo za zajem zraka, ki ga je hladila, za hlajenje kondenzatorja ni bilo filtra, mislim da ima večina klim tako, enako kot zunanja enota na split klimi, ki nima filtra. Filter ni nujen, se je pa nabralo precej umazanije, tako da bi dal vsaj kakšno mrežo na cev drugače lahko noter potegne kakšno listje in je treba potem vse razdirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mko120 ()

energetik ::

Lonsarg je izjavil:

Ok zanimivo, ja ocitno si nism cist na jasnem s temle prenosnim klimam. Zna biti res posledica tega da kar zajames v prostoru v bistu posredno pride itak zunanji zrak notri (ker iz nekje mora prit) in je v tem primeru ocitno res bolje kar direkt zunanjega zajemat za vecjo efektivnost.

Ja nic te pa predelaj resetko na cev magar pa sporoci ce rata :)

Finta je, da če zunanji zrak spelješ direktno na kondenzatorska rebra, ta ne vnaša dodatne vlage v prostore. Ker vlaga od zunaj zmanjšuje hladilno moč klime, saj se skondenzira. Po drugi strani se v primeru dvocevke kondenzator hladi z vročim zrakom od zunaj in to spet znižuje moč/učinkovitost klime. Torej ko je zunaj suh zrak, je malce bolj učinkovita enocevka, ko je zunaj soparno, je malce bolj učinkovita dvocevka. Že vse sprobano v 4 letih uporabe pri meni doma.

So pa vse to zasilne rešitve. Split klima zmaga totalno. Sploh v izolirani in senčeni bajti, kjer mi porabi borih 3kWh dnevno za celo bajto na 23°C v vročinskem valu.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

Niso imeli prejšni teden v Hoferju ali Lidlu neko split prenosno klimo?

starfotr ::

Dajte že nehat s temi smetmi po imenu prenosna klima. To so prenosne smeti in nič drugega. Če bi EU morala kaj prepovedat so to prenosne klime. Mnogo bolje, kot slamice.

energetik ::

BorutK-73 je izjavil:

Niso imeli prejšni teden v Hoferju ali Lidlu neko split prenosno klimo?

Danes sem jo videl v Bauhausu, prvič. 2 enoti, povezani s fleksibilnimi cevmi, nekje 1,5kW hladilne moči. Zanimivo.
vires in numeris

Okapi ::

starfotr je izjavil:

Dajte že nehat s temi smetmi po imenu prenosna klima. To so prenosne smeti in nič drugega. Če bi EU morala kaj prepovedat so to prenosne klime. Mnogo bolje, kot slamice.


Ti očitno nisi dovolj pameten, da bi zapopadel, da boljše rešitve včasih niso mogoče. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

V-i-p ::

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

energetik ::

starfotr je izjavil:

Dajte že nehat s temi smetmi po imenu prenosna klima. To so prenosne smeti in nič drugega. Če bi EU morala kaj prepovedat so to prenosne klime. Mnogo bolje, kot slamice.

Vztrajno zanikaš, da ponekod druga rešitev ni možna?

V-i-p je izjavil:

Tale je (bila): https://www.hofer.si/sl/p.medion-klimat...

Ja, točno tako sem videl v baubau.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Okapi je izjavil:

starfotr je izjavil:

Dajte že nehat s temi smetmi po imenu prenosna klima. To so prenosne smeti in nič drugega. Če bi EU morala kaj prepovedat so to prenosne klime. Mnogo bolje, kot slamice.


Ti očitno nisi dovolj pameten, da bi zapopadel, da boljše rešitve včasih niso mogoče. ;((


Še vsak, ki je kdaj videl, uporabljal ali kupil prenosno klimo jo je kritiziral in se je znebil po hitrem postopku.

Rešitve vedno so, samo ljudje ne vidijo 3 cm pred svojim nosom.

energetik ::

starfotr je izjavil:

Še vsak, ki je kdaj videl, uporabljal ali kupil prenosno klimo jo je kritiziral in se je znebil po hitrem postopku.

Rešitve vedno so, samo ljudje ne vidijo 3 cm pred svojim nosom.
Razen mene, ki sem jo s pridom uporabljal 4 leta, dokler se nisem odselil. Ti ne razumeš, kaj pomeni staromeščanska stavba pod spomeniškim varstvom? Ni bilo kotička ali variante za stlačit zunanjo enoto, pa če se ti na glavo postaviš. Zunaj vse zaščiteno, hodniki zaščiteni, spodaj, zgoraj, levo, desno sosedje.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

No, vidiš. Tudi ti si se postrgal ven in se enkrat za vselej izognil prenosne klime.

ynos6600 ::

Zdravo. Na vikendu bi montiral klimo v prvem nadstropju sveže izolirane hiše. Zgoraj imamo dnevni prostor in tri spalnice. Skupaj je cca 70m2 + kopalnica + hodnik in stopnišče. Klima bi se 90% uporabljala za hlajenje, ker smo gor samo pomlad, jesen in poletje, redko bomo gor ko bo pod 0. Spodaj imamo peč za gretje. Klima bi se uporabljala največ 1 mesec na leto, tako da poraba štroma ni problem.

Gledal sem tole Gree klimo z montažo za 750 EUR
GREE KLIMATSKA NAPRAVA PULAR ECO GWH12AGBXB-K6DNA1A/I-K6DNA1A/O 3,2 KW + WIFI

https://www.emundia.si/gree-klimatska-n...

In pa Tole Gree klimo z montažo za 1000 EUR
Gree AIRY GWH12AVCXD-K6DNA1A 3,5kW wifi klimatska naprava

https://esvet.com/izdelek/gree-airy...tm_campaign=ceneje_products&utm_content=pp_16

Bo cenejša Gree za te osnovne potrebe dovolj? Ali kdo kaj drugega priporoča v tem cenovnem rangu?

sbawe64 ::

Za 1 mesec uporabe (poleti) bo cenejši Gree v redu.
Ne kompliciraj.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

alkowing ::

Prosil bi za par mnenj, kako bi bila najboljše ohladiti zgornje prostore. Nekako se mi najbolj gre za prostora označena z x, dnevni in spalni.
Klimo na hodnik, v vsako sobo, kaj druga? 2,5kw, 3,5kw? Prostora sta cca. 16 in 20 kvadratov. Soba na severno stran ima tudi balkonska vrata in okno, obrnjeno na sever. Soba na jugu z oknom obrnjeno proti jugu.
https://postimg.cc/Z9GbCxjT

Hvala že v naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alkowing ()

Okapi ::

3,5 kW na hodnik, pa odprta vrata.

dussan ::

alkowing je izjavil:

Prosil bi za par mnenj, kako bi bila najboljše ohladiti zgornje prostore. Nekako se mi najbolj gre za prostora označena z x, dnevni in spalni.
Klimo na hodnik, v vsako sobo, kaj druga? 2,5kw, 3,5kw? Prostora sta cca. 16 in 20 kvadratov. Soba na severno stran ima tudi balkonska vrata in okno, obrnjeno na sever. Soba na jugu z oknom obrnjeno proti jugu.
https://postimg.cc/Z9GbCxjT

Hvala že v naprej.


Jaz imam stropno klimo na sredini hodnika, je pa res, da so vsa vrata v "dosegu" pihanja - imam po dvoje vrat na vsaki strani hodnika. Klima piha v vse štiri strani. Podnevi so vrata odprta in klima lepo hladi vse prostore.

BorutK-73 ::

alkowing je izjavil:

Prosil bi za par mnenj, kako bi bila najboljše ohladiti zgornje prostore. Nekako se mi najbolj gre za prostora označena z x, dnevni in spalni.
Klimo na hodnik, v vsako sobo, kaj druga? 2,5kw, 3,5kw? Prostora sta cca. 16 in 20 kvadratov. Soba na severno stran ima tudi balkonska vrata in okno, obrnjeno na sever. Soba na jugu z oknom obrnjeno proti jugu.
https://postimg.cc/Z9GbCxjT

Hvala že v naprej.

3,5 KWh na hodnik in odprta vrata. Za primer, z 2,5KWh klimo hladim 2 sobe in hodnik in je hiša obrnjena na jug plus balkon v katerega žge sonce cel dan

aborko ::

kW je moč! kWh je količina energije ki ji porabiš!

Ste sicer letos že dosti laufali klimo? Ne vem ali sem se navadil vročine v aziji ali pa pri nas prave pasje vročine letos še ni bilo. Celo noč zračim in je zjutraj 22-23 stopinj, do večera se segreje na nekje 25, max 26. Ob vlagi tam 60-65%. ZDej če bi dosti kuhal, pekel pico sredi dneva bi morala laufati, ampak zaenkrat ni potrebe.

Vanadium ::

Pri meni je laufala do sedaj 2-3 tedne na razvlaževanje, vročina še ni bila panika.

energetik ::

aborko je izjavil:

Ste sicer letos že dosti laufali klimo? Ne vem ali sem se navadil vročine v aziji ali pa pri nas prave pasje vročine letos še ni bilo. Celo noč zračim in je zjutraj 22-23 stopinj, do večera se segreje na nekje 25, max 26. Ob vlagi tam 60-65%. ZDej če bi dosti kuhal, pekel pico sredi dneva bi morala laufati, ampak zaenkrat ni potrebe.
Res še ni bilo dalj trajajoče vročine, le 2x sem imel tudi čez noč zaprta okna in laufal klimo, pa še to le zaradi vlage.
Sicer pri nas tudi brez klime nikoli ne pride čez 24°, če ponoči zračimo. Ampak potem je sopara, zato večinoma laufam v dry mode, pa še na tiho, da se ventilator le minimalno vrti. Sicer je v bajti premraz, gre pod 23°... Če bi jo laufal na max 24/7, bi lahko v parih dneh imel v bajti 16°C. >:D
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

aborko je izjavil:

kW je moč! kWh je količina energije ki ji porabiš!

Ste sicer letos že dosti laufali klimo? Ne vem ali sem se navadil vročine v aziji ali pa pri nas prave pasje vročine letos še ni bilo. Celo noč zračim in je zjutraj 22-23 stopinj, do večera se segreje na nekje 25, max 26. Ob vlagi tam 60-65%. ZDej če bi dosti kuhal, pekel pico sredi dneva bi morala laufati, ampak zaenkrat ni potrebe.


Prava vročina bi naj bila ta teden in naslednji. Dosaedaj je bilo še vzdržno, vsaj ponoči.

V-i-p ::

Jam imam na moji (3,5kW) nastavljeno na 26°C v DRY načinu, drugače me zebe ko psa. Sem pa v mansardi, tako, da bi crknil zdajle brez nje :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

easyrider3 ::

Jaz imam po stanovanju hodnik,kuhinja,jedilnica okrog 23-24 in v sobi pa še nižje okrog 22 stopinj in nikjer čisto nič ne zmrzujem sem ves čas brez majice.

sbawe64 ::

Naslednjih 10 dni bodo dnevne temperature 30+ (do 36), vlaga takrat ~65%, kar pomeni zastonj turška savna čez dan.Temperature ponoči ne bodo nižje od 22 in vlaga +80%.

Trenutno zunaj 25 in 80% vlage brez vetra, nočno zračenje s komarniki je sedaj blažen žegen, brez njih komarji party.

Veselo nočno zračenje!

A to ste vsi locirani na Babnem polju, Rogli in gorenjski gorski vasici v dolini, da ste letos 2 krat po pol ure klimo prižgali ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

energetik ::

Ne bo nobenega nočnega zračenja, klimo sem dal na dry, 22° in quiet mode, okna so zaprta. Danes in prihodnje dni bomo spali ko dojenčki >:D
vires in numeris

aborko ::

Naslednjih 10 dni bodo dnevne temperature 30+ (do 36), vlaga takrat ~65%, kar pomeni zastonj turška savna čez dan.Temperature ponoči ne bodo nižje od 22 in vlaga +80%.

V zacetku maja sem bil v Bangkoku in tam se ponoci temp. ni spustila pod 31, cez dan 40+. Tako da mamo tle še luksus, samo vemo ne.

Komarniki so obvezni ja in ko se res ne bo shladilo na 20 ponoci, bomo obe klimi zalaufali na razvlazevanje. Poraba bo kaksen eur na dan in ni omembe vredna glede na udobje ki ga dajo klime.

easyrider3 ::

Ma zaenkrat ni panike čez noč spati v zaprti sobi brez klime saj temperatura zjutraj doseže nič več kakor dobrih 24 stopinj. Jaz nikoli čez noč nič ne luftam z odprtimi okni ali vratami pa čeprav imam komarnike gor nameščene saj hočemo imeti tišino in temo za spanje.

chucki ::

Klima cez dan na 23c ter quiet mode, da cisto malo piha, ter razvlazevalec na 50% vlage. Tako da imam notri bozansko klimo. Ponoci pa ugasnem klimo in je trenutno 23.5c v hisi.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti
««
123 / 130
»»