» »

Katera klima

Katera klima

««
117 / 120
»»

starfotr ::

Recimo BMW in MB sta dva izmed premium znamk, pa ne naredijo toliko vozil, da bi bili med top 10 proizvajalci.

Vi kar kupite kitajske klime. Upam, da boste zadovoljni z njimi :-)

Jaz je ne bi nikoli kupil, ne glede na to ali je gree, c&h ali pa nekaj tretjega.

ZveeZ ::

vejica ker?

starfotr ::

Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni.

Ganon ::

starfotr je izjavil:

Recimo BMW in MB sta dva izmed premium znamk, pa ne naredijo toliko vozil, da bi bili med top 10 proizvajalci.

Vi kar kupite kitajske klime. Upam, da boste zadovoljni z njimi :-)

Jaz je ne bi nikoli kupil, ne glede na to ali je gree, c&h ali pa nekaj tretjega.


Ne, da bomo. Smo. Prejšnjo sem imel Mitsubishijevo. Zdaj imam Greejevo. Razlika je edino ta, da ima Greejeva funkcije, ki jih dobiš pri precej dražji Mitsubishijevi. Glede delovanja nisem imel do sedaj težav z nobeno, pa deluje po več mesecev neprekinjeno. Še enkrat, tvoji predsodki so skrajno neumni.

starfotr ::

Kupi gree, kdo ti brani?

sfaljk ::

Sam imam mitsubishijevo. Ker to se pač kupi. Al pa daikin.

Me je pa sodelavec enkrat vprašal kakšne znamke klim imajo po hrvaških apartmajih ob morju in koliko let jim delajo. In res. Teh premium je le za vzorec.

starfotr ::

Za tistih 8 tednov na leto, ko oddajajo apartmaje je notri najceneje možno. Saj tudi nič ne izolirajo hiš, ker je brez veze.

darck ::

Pri meni najcenejša klima VIVAX deluje nekako najbolje od ostalih dveh LG in Mitshubishi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

bernikm ::

OK, v izboru sta potem

LG Standard 2 S12ET z montažo 896€
https://www.shoppster.si/p/2414848

COOPER&HUNTER Veritas CH-S12FTXQ-NG z montažo 730€
https://www.shoppster.si/p/2167108

Komentarji ?

PaUBs ::

bernikm je izjavil:

Komentarji ?

Vzameš tisto z več garancije, mi imamo sicer 2x 5kW letno-zimsko c&h, ne uporabljamo pa prav veliko, če ni mladih obiskov, letos sicer ne. Kupiš z montažo in je.

bernikm ::

Obe imate 5 let garancije, glede na spec sta si podobni, prednost LG je da ima še 10 let garancije na kompresor

darck ::

Jaz sem s svojo LG klimo kar razočaran saj kot prvo je zelo glasna in to notranja enota kakor zunajna potem kar pritisneš na daljincu sploh glede hitrosti ventilatorja traja nekaj sekund,da se spomni in začne delovati. Jaz sigurno nikoli več LG in 100% raje vzamem Cooper&Hunter in ja tudi pri meni je 10 let garancija na kompresor. Tudi Mitshubishi klimo ne bi nikoli več kupil in bi raje vzel Daikin,Toshiba ali celo Panasonic katero ima kolega doma delavnici in potem dve v stanovanju in delajo kot singerce. Tudi,da bi moral izbirati med klimama Gree ali Copper&Hunter bi spet raje vzel Cooper& Hunter vsaj meni se tako bolj dopade.

 .

.

PaUBs ::

bernikm je izjavil:

Obe imate 5 let garancije, glede na spec sta si podobni, prednost LG je da ima še 10 let garancije na kompresor

potem si verjetno že odločen za bolj znano znamko. sicer čestitke vnaprej, če se bo isto klimo želelo gledati 10 let...

darkolord ::

starfotr je izjavil:

Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni.
Skratka, nobenega argumenta.

V-i-p ::

Jaz lahko po skoraj enem mesecu uporabe C&H (vzel z montažo točno to, ki jo je bernikm zgoraj prilepil od istega prodajalca) povem: razloga, ki sta me prepričala sta 1. garancija in 2. komentarji glede tihega delovanja. Ker drugače ni šlo so mi jo montirali dobesedno nad posteljo. Ob vključeni "sleep" funkciji in ventilaciji na "quiet" praktično ne vem, da jo imam prižgano. Lopute jaz dodatno čisto zaprem in takrat piha po steni navzdol. Iz meni neznanega razloga, ko to naredim, začne za odtenek še tišje delat. To mi je tako top, da bi želel imet to serijsko :) saj takrat pa res sploh ne veš, da dela. Aplikacija pokriva vse funkcije, ni ravno bleščeča, dela pa vse. Všeč mi je, da pri nastavitvi vklopa in izklopa na tajmer ni tistega piska, ki je drugače vsakič, ko kaj pritisneš na daljincu :). Klimo sem tako imel na tajmer in me ni niti enkrat zbudila zaradi pihanja, niti ni govora o kakšnih glavobolih ali bolečih mišicah oz. kaj že ljudje jamrajo, da je problem, če spijo zraven klime. Zjutraj testiral še gretje, dela bp. Skratka, nisem poznavalec, ampak tiho delovanje tako notranje kot zunanje enote sta bila pri meni ključna.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

bernikm ::

Hvala vsem. Glede na dokaj ugodno ceno bo potem kar C&H, nenazadnje piše

5 let garancije
Stenske split klimatske naprave Cooper&Hunter imajo 5 letno garancijo, ki ni pogojena z opravljanjem servisov.

Kolikor gledam imajo 2 modela
Klasični
https://www.shoppster.si/p/2167108

in nek Arctic ki je malo bolj 'fansi' pa deluje pri -25. Čeprav tu me bolj skrbi ker to so verjetno grelci ki žrejo dodatno 2-3kw, pa zna biti preveč obremenjena varovalka, glede na to da gre za staro hišo in instalacijo. Ima pa boljše karakteristike, pa tudi pretok zraka je večji.
https://www.shoppster.si/p/3379789

Razmišljam vseeno da bi vzelo to Arctic, pa da potem grelcev ne zvežejo, da ne bo slučajno varovalke ven vrglo ? Verjetno se to da ?

Hvala

ZveeZ ::

bernikm je izjavil:

Hvala vsem. Glede na dokaj ugodno ceno bo potem kar C&H, nenazadnje piše

5 let garancije
Stenske split klimatske naprave Cooper&Hunter imajo 5 letno garancijo, ki ni pogojena z opravljanjem servisov.

Kolikor gledam imajo 2 modela
Klasični
https://www.shoppster.si/p/2167108

in nek Arctic ki je malo bolj 'fansi' pa deluje pri -25. Čeprav tu me bolj skrbi ker to so verjetno grelci ki žrejo dodatno 2-3kw, pa zna biti preveč obremenjena varovalka, glede na to da gre za staro hišo in instalacijo. Ima pa boljše karakteristike, pa tudi pretok zraka je večji.
https://www.shoppster.si/p/3379789

Razmišljam vseeno da bi vzelo to Arctic, pa da potem grelcev ne zvežejo, da ne bo slučajno varovalke ven vrglo ? Verjetno se to da ?

Hvala

2-3kw (1.55kW max) ne porabi klima sama pod max obremenitvijo, kaj sele, da bi grelci toliko pozrli, saj ne grejejo 25m2 prostora ampak samo dno zunanje enote

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

bernikm ::

Hvala. Se pravi je potem tale Arctic boljša izbira https://www.shoppster.si/p/3379789

ZveeZ ::

Jp

bernikm ::

Sem pogledal za foro še Fujitsu, za katere vsi pravijo da so top, u bistvu je 300€ dražja od te C&H oz je trenutno akcija z montažo vred 1030€.
Fujitsu klimatska naprava z montažo ASYG-12KMCC / AOYG-12KMCC - 3,4kW

Kaj menite se splača dati 300€ več za Fujitsu ali ostanem pri tej C&H ?

Hvala

ZveeZ ::

To ves sam, ce ti je vredna 300€ vec.
Jaz bi med dvema vzel Fujitsu in a heart beat, ker itak 1k ni nek denar. Ne vem pa, ce opravici tako razliko v ceni:)

Opkow ::

Bernikm
Tudi sam sem kolebal. Najprej sem bil zatrdno odločen za Mitsubishi (cena z montažo nekaj čez 900 EUR leta 2019), ker so jo vsi hvalili kako je tiha in nasploh mercedez med klimami. V igri je bil tudi Daikin.
Gledal sem še Toshiba, LG, Panasonic, Fujitsu, ... Sem imel mešane občutke, glede na komentarje na netu. Svoje je prispevalo tudi velika izbira firm in modelov za vsako malenkost.
Potem se mi je vklopila racionalnost in sem se začel spraševat, kakšne so pa cenejše klime. Ker jo v glavnem rabim samo za 2-3 mesca hlajenja v poletnem času. Občasno vklopim ogrevanje v prehodnem obdobju.
V ožji izbor sta prišla Gree in C&H.
Sem ugotovil, da imajo vse kar imajo veliki in še več. Za C&H sem dobil dobro ponudbo 580 EUR. Občutno nižja cena. Precej zadovoljen z njo. Ima WiFi upravljanje in ga ne uporabljam, za kar sem takrat mislil, da potrebujem ta feature. Dela 24/7 celo poletje, razen takrat, ko me ni par dni.
Nastavljena je na 26-27 stopinj, avtomatsko ventilacijo, razvlaževanje in se z njo celo poletje ne ukvarjam. Isto kot se ne ukvarjam s hladilnikom in ogrevanjem, če vse ok dela. :)

bernikm ::

Opkow je izjavil:

Bernikm
Tudi sam sem kolebal. Najprej sem bil zatrdno odločen za Mitsubishi (cena z montažo nekaj čez 900 EUR leta 2019), ker so jo vsi hvalili kako je tiha in nasploh mercedez med klimami. V igri je bil tudi Daikin.
Gledal sem še Toshiba, LG, Panasonic, Fujitsu, ... Sem imel mešane občutke, glede na komentarje na netu. Svoje je prispevalo tudi velika izbira firm in modelov za vsako malenkost.
Potem se mi je vklopila racionalnost in sem se začel spraševat, kakšne so pa cenejše klime. Ker jo v glavnem rabim samo za 2-3 mesca hlajenja v poletnem času. Občasno vklopim ogrevanje v prehodnem obdobju.
V ožji izbor sta prišla Gree in C&H.
Sem ugotovil, da imajo vse kar imajo veliki in še več. Za C&H sem dobil dobro ponudbo 580 EUR. Občutno nižja cena. Precej zadovoljen z njo. Ima WiFi upravljanje in ga ne uporabljam, za kar sem takrat mislil, da potrebujem ta feature. Dela 24/7 celo poletje, razen takrat, ko me ni par dni.
Nastavljena je na 26-27 stopinj, avtomatsko ventilacijo, razvlaževanje in se z njo celo poletje ne ukvarjam. Isto kot se ne ukvarjam s hladilnikom in ogrevanjem, če vse ok dela. :)


Hvala za mnenje. Ja vsi pravijo vzemi Mitsubishi,Fujitsu, Daikin ... Če gledam to od C&H in Fujitsu je 750 vs 1030€ kar je cca 300€ razlike kar ni malo.
Obe pa imata 5 let garancije. Mogoče res, če bi jo laufal 24x7 potem kak tak boljši brand, pa še to ne vem če je danes še sinonim za kvaliteto.
Garantira pa tako noben da bo recimo Fujitsu delala 10 let brez problemov, na koncu potem Kitajc boljše dela ...
Bom potem šel kar v tole COOPER&HUNTER klimatska naprava z montažo Arctic Inverter CH-S12FTXLA2-NG za 750€ z montažo vred se mi zdi dober nakup.

Vanadium ::

Poglej še GREE kateri načeloma dela klime za C&H. Jaz imam doma C&H supreme, brat ima GREE fairy in dejansko pač tako kot je predhodnik napisal da se ne ukvarja z zadevami če delujejo, sam imam naštimano od začetka poletja na 25 stopinj edino ventilator imam po navadi na med medium in low, ugasnil sem jo samo za dopust in ko smo se vračali sem jo zjutraj na daljavo prižgal... tudi sam sem hotel micko nabavit za 1500+ pa sem si rekel zakaj že? Čez 5-10 let bi eno ali drugo stran vrgel pa novo nabavil...

sbawe64 ::

bernikm
Hvala za mnenje. Ja vsi pravijo vzemi Mitsubishi,Fujitsu, Daikin

To niso mišljeni vstopni modeli, temveč premium segment, od 1500e naprej.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

bernikm ::

Vanadium je izjavil:

Poglej še GREE kateri načeloma dela klime za C&H. Jaz imam doma C&H supreme, brat ima GREE fairy in dejansko pač tako kot je predhodnik napisal da se ne ukvarja z zadevami če delujejo, sam imam naštimano od začetka poletja na 25 stopinj edino ventilator imam po navadi na med medium in low, ugasnil sem jo samo za dopust in ko smo se vračali sem jo zjutraj na daljavo prižgal... tudi sam sem hotel micko nabavit za 1500+ pa sem si rekel zakaj že? Čez 5-10 let bi eno ali drugo stran vrgel pa novo nabavil...


Hvala. GREE FAIRY GWH12ACC je nekako primerljiva z COOPER&HUNTER Arctic CH-S12FTXLA2-NG, s tem da je C&H cca 150€ cenejša. Bom kar C&H vzel, dosti ne morem faliti :-)

bernikm ::

Samo kot zanimivost
Mi je sodelavec rekel da ima doma Vivax klimo 3.5KW je dal 4 leta nazaj 400€ z montažo vred. Pravi da dela ko urca, nobenih problemov, lepo ustavi ventilatorje ob doseženi temperaturi, brez kakšnega pokanja itd. Pa sam čisti filtre, poraba okoli 1KW pri hlajenju. Pa pravi da se mu zdi da je dobil takrat celo 5 let garancije.
Kot kaže 'poceni jajca' včasih tudi niso tako slaba :-)

sbawe64 ::

poraba okoli 1KW pri hlajenju


Stara on off gree je kazal merilnik porabe eno poletje cifro okoli 200W.

Koliko stopenj hitrosti ima ventilator na Vivax ?

Nekdaj takega, mislim da je bil Voltcraft 3000, takrat so jih posojali tudi na lokalnem Elesu
https://www.mimovrste.com/ampermetri/em...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

starfotr ::

A zdaj boste merili koliko dolge organe imate?

En ventilator ti pokuri skoraj da 200 W, ne pa cela on/off klima. Buče, buče.

muffliato ::

starfotr je izjavil:

A zdaj boste merili koliko dolge organe imate?

En ventilator ti pokuri skoraj da 200 W, ne pa cela on/off klima. Buče, buče.


Ne pametuj. Samo ventilator je 14W na namanjši moči (1) in na navečji 50W (5). Mitchubishi klima. Če pa tebi ventilator kuri 200W pa odpri okna, morda bo ceneje.

ZveeZ ::

muffliato je izjavil:

starfotr je izjavil:

A zdaj boste merili koliko dolge organe imate?

En ventilator ti pokuri skoraj da 200 W, ne pa cela on/off klima. Buče, buče.


Ne pametuj. Samo ventilator je 14W na namanjši moči (1) in na navečji 50W (5). Mitchubishi klima. Če pa tebi ventilator kuri 200W pa odpri okna, morda bo ceneje.

Njemu se klima kuri 3 kW.

OutOfTheBox ::

Imam Vivax klimo, montiral to sezono. Z drugimi klimami nimam izkušenj tako da ne morem primerjati ampak:

1. 70m2 (3 okoliške prostore) shladi brez težav in ohranja temperaturo
2. Tiha
3. Če mora klima prostor ohladiti iz začetne temperature 25 stopinj, bo porabljala max kar lahko (izmerjeno 1075W).
4. Če klima vzdržuje temperaturo že ohlajenega prostora (v pritličju), v povprečju porabi 4 kWh na dan, to je cca 160W povprečne porabe. Avgusta ko je bil vročinski val tistih 14 dni je neprestano laufala in vzdrževala temperaturo 23 stopinj, porabila je slabih 60 kWh, kar nanese 12EUR.

Glede dolgoročnega delovanja (npr 10 let) ne morem nič rečt, sem pa z njo zaenkrat zadovoljen. Kul mi je tudi vgrajen ionizator, zadevo večkrat laufam tudi samo na navadnem ventilatorju. Pravkar mi laufa ventilator (samo notranji), na full + ionizator, poraba je 18.8W.

Zgodovina sprememb…

dusty071 ::

Ima kdo kakšen nasvet za gretje/hlajenje sredinske etaže hiše to bi bilo cca 95m2, radi bi čim manj uporabljali centralno peč ker se nam neda več z drvami ukvarjat. Razmišljam dve klime, vsako na svojem koncu s svojo zunanjo enoto. A naj kr dva komada naročim tiste C&H klime ki je nekdo od shoppsterja linkal pa je to to? Malo me skrbi ali bodo tti monterji dobri ali ne. Ali bi poslal kakšna povpraševanja v to morje podjetij, ki se ukvarjajo s prodajo in montažo? Koliko vidim cenike bo to zlahka 2k€+ . Nasvet dobrodošel, hvala.

OutOfTheBox ::

Malo me skrbi ali bodo tti monterji dobri ali ne.


Skrbijo te nepomembne stvari. Mene bi skrbelo:

1. Kam bom klime postavil
2. Ali bo hladen / topel zrak dosegel vse relevatne prostore
3. Koliko energije bodo te klime dnevno porabljale in kakšen bo posledično račun za elektriko (če se gleda na denar) - imaš tudi izolacijo?

Pri drvah imaš verjetno peč vezano na radiatorje, te pa v vsakem prostoru? 2 klime sta praktično dva radiatorja, tiste prostore ki boš želel imet ohlajene / segrete, boš pa potem moral zračit.

Imaš kakšen tloris stanovanja in kam bi klimo dal? :)

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Dusty:
a) Stvar je izvedljiva, imam žlahtnika, ki tako ogreva bajto (je pa res, da je klime vgradil preden se je zgodil bum s TČ). Če bi se pokazalo, da je kakšen prostor še vedno prehladen, boš pa pred naslednjo zimo tja dal še eno klimo.

Se pa zavedaj, kaj to pomeni: za gretje bo morala klima delati in pihati topel zrak v prostor. Mene to delovanje precej spominja na delovanje termoakuluacijske peči (je pa res, da je ta postavljena na tla, klima pa je v zraku).

Glede stroškov: bolj priporočam kakovostne Micke, ki bodo tudi bolj varčne.

b) Še boljša rešitev pa je dati narediti izračun gradbene fizike (tj. izračun toplotnih izgub objekta, pri čemer naj seveda upoštevajo samo srednje nadstropje in to, da spodaj in zgoraj ni ogrevanja - ne kupuj ogrevalnih teles z višjo močjo na zalogo, ker se to ne izplača!), nato pa kupiš povsem običajno, nizkotemperaturno TČ z ustrezno močjo za izračunane toplotne izgube.

Izkaže se, da tudi pri neizoliranih objektih, ki imajo radiatorje in ne talnega gretja, ne bo težav, tudi če TČ ni visokotemperaturna, ker TČ pač dela 24 ur na dan in brez težav ogreva objekt.

Na forumu alter.si je strokovnjak (ki je desetletje dolgo montiral klime) šel za neizolirano bajto kupiti visokotemperaturno TČ, in po enem letu na lastni izkušnji videl, da za to ni bilo potrebe, nizkotemperaturna bi bila povsem dovolj.

trancer01 ::

Za ogrevanje se vgradi talne klime!

darkolord ::

tony1 je izjavil:

Izkaže se, da tudi pri neizoliranih objektih, ki imajo radiatorje in ne talnega gretja, ne bo težav, tudi če TČ ni visokotemperaturna, ker TČ pač dela 24 ur na dan in brez težav ogreva objekt.
Ja pa kaj še. Imaš tudi obratne zgodbe - "strokovnjaki" so jim zagotavljali, da bo nizkotemperaturna TČ dovolj, sedaj jih pa zebe.

tony1 ::

Društvo teoretikov naj dela sestanek kje drugje. Monterji TČjev bodo seveda raje prodali visokotemp. TČ in še s 50% preveč moči, ker jim to bolj ustreza.

Predvsem pa je treba v vsakem primeru narediti izračun izgub objekta.

Dado78 ::

Pozdravljeni
Trenutno sem v nabavi nove klimatske naprave-stanovanje cca 70m?- hlajenje -ter dogrevanje prostora v zimi..Ker je cela poplava klim na netu pa nobenih pravih Feedback-ov mi mogoče lahko kdo svetuje glede naslednjih klimatskih naprav..

Mitsubishi AY 35
Panasonic Etherea Z35
cooper&Hunter Supreme continental
Fujitsu ASYG12 kgtf

Cene so z montažo okrog 1300€ razen za C&H 1000€..Ima pa slednja dejansko vse kar imajo ta dražje..

BorutK-73 ::

Vzameš tisto za največ garancije

bernikm ::

Dado78 je izjavil:

Pozdravljeni
Trenutno sem v nabavi nove klimatske naprave-stanovanje cca 70m?- hlajenje -ter dogrevanje prostora v zimi..Ker je cela poplava klim na netu pa nobenih pravih Feedback-ov mi mogoče lahko kdo svetuje glede naslednjih klimatskih naprav..

Mitsubishi AY 35
Panasonic Etherea Z35
cooper&Hunter Supreme continental
Fujitsu ASYG12 kgtf

Cene so z montažo okrog 1300€ razen za C&H 1000€..Ima pa slednja dejansko vse kar imajo ta dražje..


Tole sem jaz vzel za starše, se mi zdi da za ta denar dobiš največ. Ima 5 let garancije, s tem da vsakoletni servis ni pogojen.
https://www.shoppster.si/p/3379789

V-i-p ::

Eno vprašanje, s-t ima dosti stručkotov pa morebiti kdo ve. C&H klimo upravljam z aplikacijo Ewpe Smart. Ni bogve kaj, dela pa vse. Že od nakupa klime mi je šel na živce tisti pisk za vsako reč ko ksj pritisnem, še na mikrovalovki imam to izključeno, monter pa ni vedel povedat ali se pri klomi to piskanje lahko izključi. No, da ne dolgovezim. Danes ne vem kaj je bilo, edino to, da sem imel telefon na tiho. Piskanja ni blo, ko sem prestavljal temperaturo, itd... potem ko sem klimo ugasnil in prižgal je pa spet piskala. A kdo ve kako to izkljućit ker najbrž se lahko? Thx.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

OutOfTheBox ::

Verjetno gumba na daljincu nimaš? Pri moji (ni C&H) imam na daljincu tipko LED, ki izklopi display ter zvoke, še vedno pa jo lahko upravljam.

Mogoče je pri tvoji podobno (lahko tudi v aplikaciji).

Zgodovina sprememb…

Vanadium ::

No mene tudi zanima če kdo ugotovi kako se izklopi piskanje, sem že razmišljal da pogledam kje je bipper pa ga odlotam :)) če izklopim LED še vedno piska

V-i-p ::

Vanadium, ampak je dal OutOfTheBox dobro iztočnico. Sigurno mora bit ena fora v LED gumbu ker tam sem pa šlatal nekaj :). Mogoče ga je treba držat 3sec recimo? Zdajle nisem doma, ampak bom jutri probal. Sem pa poslal en mail na C&H, če lahko pomagajo. Napišem, če odgovorijo.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Vanadium ::

Jaz sem probal držat pa se nič ne zgodi, enako je z funkcijo sušenja kondenzatorja po izklopu, ki ga moj model nima... Mislim zame so to neke osnove funkcije, ki bi jih morala že najbolj osnovna čung fuj klima imeti ne pa njihov kao top model (Supreme serija v mojem primeru)

nooby ::

Oj.

Mi zna kdo razložit kaj je fora "grelnega kabla" katerega se ob montaži lahko dodatno napelje?

Se dejansko splača(za ogrevanje) če je klima za -20'C katerih ni nikoli na našem koncu(ponavadi je okol 0'C).

Lp
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

starfotr ::

Kupi klimo, ki je tako dobro zasnovana, da ne bo potrebovala dodatnega grelnega kabla za odmrznitev zunanje enote.

tony1 ::

Bog ne daj, da bi podal kakšen konkreten predlog...

" Se dejansko splača(za ogrevanje) če je klima za -20'C katerih ni nikoli na našem koncu(ponavadi je okol 0'C)."

Ne, potem se to ne izplača.

starfotr ::

Sem že predhodno napisal, katere firme so dobre. Jebi ga, če so baje predrage.
««
117 / 120
»»