» »

Katera klima

Katera klima

««
118 / 120
»»

nooby ::

Kupu sm Mitsubishi ay35vgkp za 1250EUR (1450EUR z montažo)

Torej, starata a je dost dobr zasnovana d ne rabi grelnega kabla?

https://www.emundia.si/mitsubishi-klima...

Lp
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nooby ()

Ganon ::

Ne poslušaj staregafotra, to je prvo pravilo.

V-i-p ::

Evo, pa mi je uspelo posnet. Nalašč pri odprtem oknu in z muziko v ozadju. Tistega piska za vsak klik ni, ko prestavljam v aplikaciji in imam telefon na tiho. Ne dela pa niti timer vklopa in izklopa v app-u. Gree+ app in ne EWPEE Smart. Svašta :). Bom zdaj zresetiral klimo in dal uradni app za C&H
https://tinyurl.com/3622b5e6
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

BorutK-73 ::

Ne vem kaj toliko nastavljate klime? Prvič nastavil kam piha in temperaturo, potem pa samo hlajenje ali gretje.

bbobst ::

V-i-p je izjavil:

Evo, pa mi je uspelo posnet. Nalašč pri odprtem oknu in z muziko v ozadju. Tistega piska za vsak klik ni, ko prestavljam v aplikaciji in imam telefon na tiho. Ne dela pa niti timer vklopa in izklopa v app-u. Gree+ app in ne EWPEE Smart. Svašta :). Bom zdaj zresetiral klimo in dal uradni app za C&H
https://tinyurl.com/3622b5e6

Kateri pa je uradni app.
Sem mislil da je to EWPE, katerega odpre, ko poskeniraš kodo na listku za wifi.
AMD Ryzen 7 5800X + Be quiet! DARK ROCK PRO 4, MSI MPG X570 GAMING PLUS
Palit RTX3070 Gaming Pro OC 8 Gb , Team Group T-Force Zeus 32GB Kit (2x16GB)
Team Group T-CREATE NVMe SSD, Corsair CX650M, Be quiet! Silent Base 601

5ygmq ::

ewpe je res za ene klime - najprej daš a/c dat v host mode, dodati z ewpe (permišni), najprej izbrati prikazan povezljiv a/c v soseščini, connect, done potem pa spet na home wifi, connect, done. najbrž sem se kaj zlagal ampak je tako nekako, pin je menda 12345678, nobene druge kode ne rabiš, se mi zdi. težko res ni, ni pa čisto trivialno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5ygmq ()

V-i-p ::

@bbobst: jp, saj EWPE je uraden, jaz imam zdaj GREE+, ki je pa itak isti šmorn z drugim imenom ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

V-i-p ::

Pozdravljeni,

Kot eksluzivnega uvoznika za Cooper&Hunter so nas pozvali da vam odgovorimo na spodnje vprašanje katerega ste naslovili direktno na C&H.
To kar iščete ni možno ugasniti, predvidevam da zaradi tega da uporabnik ve da je bil ukaz sprožen.

Lep pozdrav / Best Regards,
Dines d.o.o.


Jah, jaz imam pa že dva dni lepo tišino, ko prestavljam nastavitve klime, zdaj pa ne vem :). Vem pa, da prvič, ko zmanjka elektrike ali resetiram klimo, bo piskanje nazaj. Zato sem jim pisal, ker sem bil fix, da to _je_ nastavitev.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

tony1 ::

nooby je izjavil:

Kupu sm Mitsubishi ay35vgkp za 1250EUR (1450EUR z montažo)

Torej, starata a je dost dobr zasnovana d ne rabi grelnega kabla?

https://www.emundia.si/mitsubishi-klima...

Lp


Če si ti tisti Primorec iz prejšnje strani ga ne rabi.

Vanadium ::

Mogoče ti je pa bipper crknil :))

mjaa ::

A se se komu dogaja da C&H klima periodico izgubi wifi nastavitve in je treba na novo povezat?

bbobst ::

V-i-p je izjavil:

Lopute jaz dodatno čisto zaprem in takrat piha po steni navzdol.

Kako je to mišljeno - čisto zapreš.
Da je obrnjeno max navzgor ?
AMD Ryzen 7 5800X + Be quiet! DARK ROCK PRO 4, MSI MPG X570 GAMING PLUS
Palit RTX3070 Gaming Pro OC 8 Gb , Team Group T-Force Zeus 32GB Kit (2x16GB)
Team Group T-CREATE NVMe SSD, Corsair CX650M, Be quiet! Silent Base 601

V-i-p ::

@bbobst: jp, točno tako. Vseeno piha, pa ni moteče, če zraven stojiš + takrat še dodatno zmanjša moč pihanja, saj se prav sliši in takrat je pa res neslišna. Pizdi me, kot je že nekdo zgoraj omemil, da take stvari niso serijske.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

klekej ::

Svoje C&H nikakor ne morem nastaviti v appu EWPE. Klime ne najde pa da se je.beš. Kako restartat klimo, restart wifija ne pomaga. Pa sem probal tudi omrežje na 2.4g.

Vuli ::

sej na 2.4 moraš bit, drugače nimaš šans.
tle imaš neke navodila.https://cooperandhunter.com/split/files...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

V-i-p ::

@klekej: Poskusi Gree+. Restart klime in potem v app-u izberi tam, ko te vpraša ali je daljinec s tipko wifi ali brez, pravo nastavitev zate in te itak app vodi, da jo najde.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

barakus ::

Pri meni je bil problem švoh signal ali nekompatibilen router. Ko sem dal drug router in bližje klimi je zadeva začela delat.

klekej ::

V-i-p je izjavil:

@klekej: Poskusi Gree+. Restart klime in potem v app-u izberi tam, ko te vpraša ali je daljinec s tipko wifi ali brez, pravo nastavitev zate in te itak app vodi, da jo najde.


Sem probal že vse, razen klimo restartat. Kdo ve kako se restarta, model CH-S12FTXQ2-NG? Wifi signal je močan.

ZveeZ ::

klekej je izjavil:

V-i-p je izjavil:

@klekej: Poskusi Gree+. Restart klime in potem v app-u izberi tam, ko te vpraša ali je daljinec s tipko wifi ali brez, pravo nastavitev zate in te itak app vodi, da jo najde.


Sem probal že vse, razen klimo restartat. Kdo ve kako se restarta, model CH-S12FTXQ2-NG? Wifi signal je močan.

Mogoce ima kako tipko pod pokrovom? Moja Gree jo ima pod pokrovom, kjer se nahaja komplet elektronika.

Vuli ::

2
Add Device Through Network
1 Power on the air conditioner, and confirm indicator is rapidly flashing. If not, press the
"ON/OFF" and "MODE" buttons for 5 seconds to enter Wi-Fi configuring mode.
2 Open Bluetooth of the smart phone.
3 Open the app and tap in the upper right to add a new device through the network.
4 Select the devices to be added and tap "Go to add".
5 Tap "+" and select Wi-Fi network (Note: network must be 2.4Ghz band) and enter the
password.
6 The device will commence the pairing process and connec
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

jWill55 ::

Ali kdo uporablja centralno rekurperacijo v kombinaciji s stenskimi klimami? V hiši imam namreč nerodno pozicionirano inštalacijo za notranjo enoto. Hiša ima pritličje, nadstropje in mansardo. Pritličje in mansarda sta OK, saj so inštalacije za notranje enote pripravljene na primernih mestih, v nadstropju pa imam pripravo nad stopniščem, kjer bo v praksi verjetno hladen zrak potoval dol v pritličje, namesto po samem nadstropju: https://imgur.com/a/coOlkAW

Ker ne bi rad prebijal stene, me zanima, če bo zadeva vseeno pila vodo, glede na to da imam centralno rekurperacijo v hiši in če vklopim bypass bi načelom hladen zrak moral krožiti po sistemu in vseeno ohladiti prostore?

Klime bi poleti bolj potreboval zaradi razvlaževanja, ne toliko zaradi samega hlajenja, saj imam tudi talno hlajenje, ki načeloma OK opravi svojo nalogo - bi pa bila sicer kakšna stopinja manj tudi fajn v pisarni, ki jo imam v nadstropju na jugu.

V-i-p ::

Jaz sem naredil po postopku, kot je Vuli napisal in je šlo iz prve, pa še isto klimo imam. Klekej, tako naredi, ja.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Bellzmet ::

@jWill55: rekuperacija ti poleti ne bo ohladila prostorov, kljub bypassu (marketinški nateg). Gor mrzel zrak ne bo šel. Mogoče bo razvlaževanje kaj pomagalo.

Edino za ziher je, da jo premakneš v mansardo (pa še to bo šlo veliko hladnega zraka dol po odprtem stopnišču) oz. počakaš en julij/avgust da vidiš kako bo.

sbawe64 ::

Če ima nanjo vezano kanalsko klimo, potem mu bo.

Samo morajo biti cevi/kanale dovolj velike (presek).

https://www.podsvojostreho.net/forum/sh...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

jWill55 ::

Nimam kanalske klime, kot rečeno imam samo centralno rekurperacijo, klime pa bodo navadne stenske. V mansardi bo ena enota, ena na stopnišču v nadstropju in ena v pritličju.

Bellzmet ::

Aja sem narobe prebral, za nadstropje sprašuješ. Ne vem, mogoče če boš tole klimo na fotki usmeril vodoravno in na max pihanje bo hladen zrak prišel tudi v nadstropje. Sicer bistveno, da imaš v mansardi. Ta bo celo bajto ohlajala.

Rašo ::

Kateri model od znamk Mitsubishi, Fujitsu, Toshiba moci 3,5kW, integriran WiFi, inverter priporocate? Klima bo za gretje in hlajenje cca 40m2 stanovanja. Pa mogoce kaksno priporocilo pri kom je nabaviti? Hvala.

Rašo ::

Svetujejo mi model: MSZ-AY35VGKP/MUZ-AY35VG

Bo ok?

tony1 ::

Hladilno moč lahko povsem mirno vzameš 2,5 kW.

DamijanD ::

Če se ne motim so AY najnovejši model

markwwd ::

SAMSUNG AR12TXCAAWKNEU

ali

MITSUBISHI MSZ-AY35VGKP/MUZ-AY35VG

Odločam se med temi dvemi, katero vzet?

mihamiklic66 ::

Oj.

Rabim pomoč.

Par mesecev stara klima, Mitsubishi AY35, mi vsake tolko ustavi ventilatorje na 0 in spušča čudne zvoke + nekaj poka


A je to normalno oziroma zakaj to počne.

Je to zrelo za garancijo?

Lp

ZveeZ ::

Odtaljevanje?

Ce se to dogaja zelo pogosto, verjetno sistem ni bil vakuumiran.
Ce parkrat dnevno, ob tem mrazu, ni nic narobe.

c3p0 ::

Klima za ogrevanje? Pelete bom kuril le v čisti zimi. Trenutno imam 12 let staro Micko z dvema notranjima enotama, ampak zdaj pozimi dosti "kašlja", že okoli nule. Poleti je sicer bp, za namen ohlajevanja je tudi bila takrat nabavljena.

So katere z električnimi grelci za odtaljevanje? Pa da ogreva še tam pri -10.

ZveeZ ::

c3p0 je izjavil:

Klima za ogrevanje? Pelete bom kuril le v čisti zimi. Trenutno imam 12 let staro Micko z dvema notranjima enotama, ampak zdaj pozimi dosti "kašlja", že okoli nule. Poleti je sicer bp, za namen ohlajevanja je tudi bila takrat nabavljena.

So katere z električnimi grelci za odtaljevanje? Pa da ogreva še tam pri -10.


Zkj pa ne?;)
Te dni, ko je zunaj 0, mi 2 trojcka pokurita cca 25kWh na dan, za ogrevanje cca 95m2 v dveh nadstropjih. Pri 10°c porabita skoraj pol manj.

c3p0 ::

ZveeZ je izjavil:


Zkj pa ne?;)
Te dni, ko je zunaj 0, mi 2 trojcka pokurita cca 25kWh na dan, za ogrevanje cca 95m2 v dveh nadstropjih. Pri 10°c porabita skoraj pol manj.


Tu vidim par takih klim:

https://www.klimanaprave.si/ogrevanje-s...

Glavno mi je, da se preveč ne ustavlja ob mrazu in da je COP kolikor toliko spodoben ob nizki temperaturi.
Verjetno bo treba gledat za 2-stage kompresor in ogrevanje zunanje enote.

ZveeZ ::

Jaz bi predlagal:
https://www.gree.si/klimatske-naprave/s...

Predvsem zaradi p/p.

Sem pa mogoce biased, ker si lastim Gree klime (najcenejsi cheap shit) in opazam da ne delujejo nic slabse od ostalih.
Ok, moja je glasna ampak je res najcenejsi model (7.5kw trojcek za 1.2k€) kateri ima samo 4 stopenjski ventilator.

c3p0 ::

Trenutne Micke so mi všeč, delajo bp že 12 let, tako da mogoče ostanem na tej firmi. Verjetno ne bom menjaval, dokler ne izdahne, potem pa morda spet isto firmo, ali kak Daikin. Za 15 let delovanja mi ni sile dat (recimo) 50% več, če to prinese še kak faktor udobja več ali kak feature.

LonelyBoy ::

Pozdravljeni!

V hiši je po 20 letih izdihnila Gorenjeva klima (2x notranja enota 2,1 kW + 1 zunanja enota). RIP :)

Hiša (cca 130 m2) je očitno dobro izolirana, zato je klima zadovoljivo in samo občasno opravljala svojo vlogo. Recimo, da je delala samo 10-14 dni v letu (v poletni špici). Gretje nikoli.

Še pred sezono bi želel zadevo zamenjati:
- s čim manj adaptacije in
- P/P (glede na minimalno uporabo) .

Razmišljam/nagibam se k sledeči opciji:
https://www.harveynorman.si/multiklimat...

Za kakšen nasvet, predlog, izkušnjo se priporočam...

Hvala vnaprej in vsem skupaj vse dobro v 2024!

digitalcek ::

Star mož sprašuje poznavalce: ali obstaja ponudba/proizvod, kjer je možno na eno zunanjo enoto priklopiti tri klime, recimo tri po 3 kw.
In v zvezi s tem: Kakšni tokovi stečejo ob zagonu vseh treh... Seveda se jih ne da vklopiti v isti sekundi, za kar ni niti potrebe, mogoče vklop v razmaku ene minute.

Gre namreč za starejšo hišo z "bog pomagaj" inštalacijo. Niti ne vem nazivne moči varovalke, kar pa bi verjetno lahko zvedel...

Prosim za uporaben odgovor. Hvala za nasvet.

ZveeZ ::

digitalcek je izjavil:

Star mož sprašuje poznavalce: ali obstaja ponudba/proizvod, kjer je možno na eno zunanjo enoto priklopiti tri klime, recimo tri po 3 kw.
In v zvezi s tem: Kakšni tokovi stečejo ob zagonu vseh treh... Seveda se jih ne da vklopiti v isti sekundi, za kar ni niti potrebe, mogoče vklop v razmaku ene minute.

Gre namreč za starejšo hišo z "bog pomagaj" inštalacijo. Niti ne vem nazivne moči varovalke, kar pa bi verjetno lahko zvedel...

Prosim za uporaben odgovor. Hvala za nasvet.

Najboljse je, da preveris prikljucno moc med specifikacijami zeljene klime.
Jaz imam tak "trojcek" sistem s 7kw zunanjo enoto. Po specifikacijah vlece max 2.2kw, za kar naj bi zadostovala ze 10A varovalka.
Moderne klime imajo tudi "soft start". Ne povlecejo takoj polno nazivno moc iz omrezja.

darkolord ::

digitalcek je izjavil:

Star mož sprašuje poznavalce: ali obstaja ponudba/proizvod, kjer je možno na eno zunanjo enoto priklopiti tri klime, recimo tri po 3 kw.
In v zvezi s tem: Kakšni tokovi stečejo ob zagonu vseh treh... Seveda se jih ne da vklopiti v isti sekundi, za kar ni niti potrebe, mogoče vklop v razmaku ene minute.

Gre namreč za starejšo hišo z "bog pomagaj" inštalacijo. Niti ne vem nazivne moči varovalke, kar pa bi verjetno lahko zvedel...

Prosim za uporaben odgovor. Hvala za nasvet.
Notranja enota ima samo ventilator.

Vsa "moč" je v zunanji enoti, tako da ne rabiš nobenega zamika pri štartu.

Na 8 kW zunanjo enoto (priključna moč 2,9 kW) lahko recimo priklopiš 3 notranje enote, skupna grelna moč bo potem 8 kW.

Zgodovina sprememb…

digitalcek ::

Fantje, hvala!

Se pardoniram še kaj vprašati, ker priznam, da me je tehnika zAdnjih 10, 15 let POPOLNOMA povozila.

ZveeZ ::

digitalcek je izjavil:

Fantje, hvala!

Se pardoniram še kaj vprašati, ker priznam, da me je tehnika zAdnjih 10, 15 let POPOLNOMA povozila.

Saj zato imamo forum. Da sprasujemo, svetujemo in debatiramo:)

LuIK ::

Zdravo,

ali mi lahko kdo priporoči kakšnega dobrega monterja za klime Mitsubishi ali pa Toshiba v okolici Bleda/Radovljice? Seveda da ima pozitivne izkušnje z njim, ne da kdo samo zgoogla.

Hvala in lp

heeroy ::

Zdravo
Imam problem.Monter ki ga poznam že leta in vem da je v redu ker mi je v prejšnjem stanovanju montiral eno micko za ogrevanje,dela samo s Hisense in Mitsubishi.V enosobno stanovanje (dobro izolirano) bi montiral klimo izključno samo za hlajenje in to res za tisto špico ko je najbolj vroče.Montaža bi bila enostavna,en preboj in okoli 4m lajtunge.Ponudil mi je:
https://www.klima-naprave.si/product/mi...
Ali pa
https://si.hisense.com/izdelki/obdelava...
Micka za slabih 1200 z montažo,zraven je všteto še avtodvigalo,Hisense pa za slabega 1000
Dilema je ta:
Micka je res totalno osnovna.Celo usmerjevalnik zraka je možno prilagajati samo vertikalno,horizontalno so nepomične.Nič kaj preveč pametna ni,nobenih senzorjev,nima wifi vmesnika,se mi zdi da niti avtomatskega delovanja nima ...
Hisense po drugi strani ima veliko več vsega....
Je vredno plačati več za Micko za manj muzike ali vzeti Hisense ki ima veliko več...
Obe imata garancijo 2 leti...
Hvala za odgovore...

Ganon ::

Za enosobno stanovanje ti je predlagal 3,4kW? Heh.

heeroy ::

Pa sej ni panika tud če je mal močnejša.Zanima me samo ali je ta Hisense vreden svojega denarja.Micka,ta model odpade,preveč denarja za mal muzike,še posebej ker bo ta klima res malo delala

Ganon ::

Ne, ne, dejansko nastopijo težave, če je predimenzionirana, o tem se je debatiralo že na forumu in lahko si prebereš tudi drugje. Na primer ne bo ti odvajala dovolj vlage iz prostora. 3,4kW je absolutno premočna klima.

Glede znamke. Jaz sem imel prej Mitsubishijevo. V novem stanovanju sem delal primerjave in prišel do zaključka, da mi Greejeva ponuja več, za manj denarja. Nisem razočaran. Vsako leto deluje več mesecev nepretrgoma.

BorutK-73 ::

Za hlajenje kupi najcenejšo. 3KW je imho overkill

JAz imam 2,5Kw pa je prehladno.
Nastavim na 24C pa pade tudi do 22C. Ok je če hladim celo nadstropje v hiši.

Zgodovina sprememb…

««
118 / 120
»»