» »

Katera klima

Katera klima

««
116 / 120
»»

tony1 ::

Kot je bilo (morda celo v tej temi, gotovo pa na forumu v zadnjih 10ih dnevih) že povedano: skupna zun. enota se najbolj splača samo v primeru, če imaš zunaj placa samo za eno kišto.

Pazi na zahtevano moč varovalk zun. enote, ki je lahko precej velika in vedno samo na eni fazi (trifaznih praktično ni), kar lahko zakoplicira štrom v bajti, saj ti čisto zasede eno fazo, in morebiti še podraži račun za elektriko, še posebej v luči napovedanih sprememb cene elektrike, kjer bo moč postala nekoliko dražja kot doslej...

Če je dražja kot dve posebni zun. enoti pa tudi ne kupuj ene same...

Gregor P ::

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

darck ::

Saj tiste okenske klime katere imajo v Ameriki se menda lahko vgrajujejo tudi drugače ne samo v okensko odprtino.

Mogoče jo lahko montiras tudi v steno z določeno predelavo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

Lonsarg ::

eMundia ima celo kategorijo klim brez zunanje enote (no 5 heh): https://www.emundia.si/klimatske-naprav...

Vidim iz slik da je predvidena montaža z dvema luknjema na zid (en vhodni drug izhodni zrak), se mi zdi to lepša varjanta kot tiste Ameriške ki v celoti ven gledajo, če se pač že kupuje vse v enem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

WaterBoy ::

Ja samo cene teh klim so astronomske napram navadnim klimam z dvema enotama.

1300 za klimo ali 400....

Drugače pa hvala za vse predloge

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WaterBoy ()

Okapi ::

Lonsarg je izjavil:

eMundia ima celo kategorijo klim brez zunanje enote (no 5 heh): https://www.emundia.si/klimatske-naprav...

Vidim iz slik da je predvidena montaža z dvema luknjema na zid (en vhodni drug izhodni zrak), se mi zdi to lepša varjanta kot tiste Ameriške ki v celoti ven gledajo, če se pač že kupuje vse v enem.

Samo moraš vrtati luknje v steno. Bistvo teh "ameriških" je, da na pol odpreš okno in ni treba nič vrtati. Samo pač pri nas nimamo takih oken.

In ker se pri nas takih klim proda (zelo) malo, so tudi drage. Je pa treba pri ceni tudi upoštevati, da v bistvu nimaš dodatnih stroškov z montažo, ker lahko vse sam narediš.

Lonsarg ::

Montaže so skor zastonj, del montaže že itak pokrije razlika v DDVju (z montažo je zgolj 9.5% DDV), pa še 100EUR dodaš in imaš zmontirano.

Okapi ::

Če ni taka, da je treba imeti dvigalo, recimo, ali 10+ m cevi...

Lonsarg ::

Pri meni se je brez doplačila sklonil v 2. nadstropju bloka lepo skozi okno in od tam monitiral brez lestve. Je pa odvisno ja ali je dostopno skozi okno ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

trancer01 ::

starfotr je izjavil:

Ni jih, ker so zaradi slabega izkoristka prepovedane v EU.

Imajo drastično boljši izkoristek kot prenosne klime, ki so v EU dovoljene!>:D
Nekateri ste tako pametni kot "zeleni" EU birokrati.:))

Okenske klime se v Evropi ne prodajajo, ker imamo drugačna okna kot v ZDA.


Portable Air Conditioners - Why you shouldn't like them

Zgodovina sprememb…

barakus ::

darkolord je izjavil:

FAN gumb drži 2 sekundi


Deluje, odlično, hvala!

Vanadium ::

barakus je izjavil:

darkolord je izjavil:

FAN gumb drži 2 sekundi


Deluje, odlično, hvala!


Kaj po izklopu ti še deluje ventilator? Koliko časa pa?

barakus ::

Ja, deluje še 2 minuti po izklopu.

sbawe64 ::

Na Gree ob vključenem x-fan deluje 10 minut.
2020 is new 1984
Corona World order

ZveeZ ::

sbawe64 je izjavil:

Na Gree ob vključenem x-fan deluje 10 minut.

Ne vedno.
Mi je tudi ze odklopla po parih minutah (dveh, po obcutku).

Jaz imam navado, da namesto izklopa, preklopim na ventilacijo (fan na minimum) in kasneje, ko se spomnem, jo tudi izklopim.
Vcasih je to par ur kasneje, vcasih pa tudi vec dni:)

sbawe64 ::

Lahko da na c&h deluje x-fan malo drugače.
2020 is new 1984
Corona World order

pe3c ::

sbawe64 je izjavil:

Na Gree ob vključenem x-fan deluje 10 minut.


Katero od Gree uporabljas? Ali primarno hlajenje ali tudi za gretje?

Vanadium ::

Moja C&H Supreme pravkar stestirano nima X-FAN (tole je sicer sramota glede na to, da je to njihov TOP model), če držim FAN tipko dlje časa se nič ne zgodi, vklop preko aplikacije tudi nima učinka.

Ganon ::

Realno bi to morala imeti vsaka klima, ne glede na ceno. Sramota, da nimajo.

darkolord ::

Vanadium: kateri daljinec imaš? Imaš v COOL načinu (v AUTO načinu X-FAN ne deluje)?

Zgodovina sprememb…

Vanadium ::

@darkolord:Točno takega, auto načina ne uporabljam ampak samo cool način. Bom malo še probal, ko se vrnem iz dopusta.



@gannon: Se popolnoma strinjam, to sploh nebi smela bit neka posebna funkcija, isto npr v avtu bi moral ventilator prezračevanja delovati še ene 5 min po tem ko si ugasnil vozilo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

DamijanD ::

A ni zanimivo koliko stvari bi se lahko izboljšalo z minimalnimi stroški?

starfotr ::

Tako te prisilijo, da kupiš mnogo dražji model. Nič novega ni to.

In graf funkcije naprave/cena ni linearen.

PINki ::

Koliko cca stane čiščenje klime na obali? Včeraj sem s pomočjo Youtuba komplet razstavil in spucal rebra in ventilator.

ZveeZ ::

PINki je izjavil:

Koliko cca stane čiščenje klime na obali? Včeraj sem s pomočjo Youtuba komplet razstavil in spucal rebra in ventilator.

Vprasanje je kdo to sploh dela.
Vecina zna samo ocistiti filtre in pospricat uparjalnik s peno.

Glede casovne potratnosti kompletnega ciscenja notranje enote, bi rekel, da je strosek vsaj 100EUR-150EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

PINki ::

Je nekaj takega. Pred inflacijo so mi racunali 125€. Res pa je, da sem imel zraven še nakup in montažo wifi adapterja. Edino ne spomnim se ali sem posebej dobil položnico za adapter ali je bila všteto v ceni. Mislim pa, da posebej, zaradi garancije. Se je pa zadržal neke 2h in to pucaril. Sem malo pogledal na YT in probal sam, saj verjetno ne rabiš faksa za spucat klimo... mi je že smrdelo po plesni...

ZveeZ ::

PINki je izjavil:

Je nekaj takega. Pred inflacijo so mi racunali 125€. Res pa je, da sem imel zraven še nakup in montažo wifi adapterja. Edino ne spomnim se ali sem posebej dobil položnico za adapter ali je bila všteto v ceni. Mislim pa, da posebej, zaradi garancije. Se je pa zadržal neke 2h in to pucaril. Sem malo pogledal na YT in probal sam, saj verjetno ne rabiš faksa za spucat klimo... mi je že smrdelo po plesni...


Dejansko, ce ti ze smrdi po plesni ter nimas neke eksoticne klime, se bolj splaca kupiti novo notranjo enoto in zamenjati.
Dela je obcutno manj (30min do 1h) in je manj umazano.
Nove notranje enote so v rangu 150-250€

miraldi ::

Zdravo.

Je že kdo kupoval klimo z montažo v HarveyNormanu?

Res pride monter v tednu dveh, al so to bučke.


Uporabljala se bo za hlajenje dnevne sobe(20m2) plus pozimi namesto električnega radjatorja.

Kak takega je ok:
https://www.harveynorman.si/klimatska-n...

Lp
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

barakus ::

Ali kdo ve čemu naj bi služila in kako delujeta tista dva majhna pravokotna filtra v klimi? Nekaj podobnega kot na spodnji sliki, pri gree klimi je en zelen in en siv. Zasledil sem da naj bi se menjavala na letni ravni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

darkolord ::

V angleščini:

It sounds like you're referring to additional filters that sometimes come with split air conditioners, aside from the standard dust filters. These smaller filters often have specialized purposes, offering added layers of air purification. Let's discuss their functions and how they work despite being smaller than the evaporator or condenser.

  1. Function: These small filters might be designed to target specific contaminants. Common types include:

    • Activated carbon filters: To remove odors, volatile organic compounds (VOCs), and other gaseous pollutants.

    • Photocatalytic filters: Often paired with UV light, these filters break down VOCs, bacteria, and certain viruses.

    • Anti-bacterial or anti-fungal filters: Treated with agents that can kill or stop the growth of microbes.

    • Electrostatic filters: Use static electricity to capture small particles.


  2. Operation: Even though these filters might be smaller than the primary dust filter or the evaporator, their size doesn't imply they're ineffective. Here's why:
    • Placement: These filters are often placed right after or in conjunction with the primary dust filter. As air is drawn through the primary filter, it also passes through these smaller filters.

    • Concentration: Given their smaller size, these filters are made with materials or coatings concentrated with active agents (like activated carbon or anti-microbial substances). This means they can be very effective despite their size.

    • Sequential Filtration: Air purification in AC units is often sequential. Larger particles get captured first by the larger dust filters, and then smaller or specific contaminants are addressed by these specialized filters.


  3. Maintenance: Like all filters, these smaller filters will also need periodic replacement or cleaning. The frequency will depend on the filter type and the air quality in your location. Always refer to the user manual or manufacturer's recommendations for maintenance instructions.


In summary, while the primary dust filters in your split AC handle the majority of particulate contaminants, these smaller specialized filters enhance the air purification process by targeting specific contaminants or pollutants, ensuring that the air you breathe is cleaner and healthier.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

barakus ::

Hvala. Ali vi te filtre menjujete in kje jih kupite?

nooby ::

Ojla.

Jeseni bi nabavil klimo za ogrevanje in seveda hlajenje

Kar naprej slišim reklamo za SAMSUNG WINFREE Klime.

A so res tako fajn in predvsem a so kvalitetne?

Nevem pa kaj je razlika med temi štirimi modeli razen v ceni ;)

Rabim pa za dnevno sobo 20m2 + kar bo se na okoli šlo 75m2.

https://www.aliansa.si/samsung-klimatsk...

https://www.aliansa.si/samsung-klimatsk...

https://www.aliansa.si/samsung-klimatsk...

https://www.aliansa.si/samsung-klimatsk...

Lp
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

Kodrnusa ::

Za to ceno samsunga dobis vrhunsko mitsubishi klimo.

nooby ::

Kodrnusa je izjavil:

Za to ceno samsunga dobis vrhunsko mitsubishi klimo.


Katero?

V čem pa je Mitsubishi boljši od samsunga, pri ceni 1.000eur?

Ta Windfree mi res prav pride, ima kolega.
Drugače prec zbolim, čene drugo se mi oči vnamejo :/
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nooby ()

deadbeef ::

Mitsubishi je še vedno top of the top med klimami.

Kodrnusa ::

nooby je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Za to ceno samsunga dobis vrhunsko mitsubishi klimo.


Katero?

V čem pa je Mitsubishi boljši od samsunga, pri ceni 1.000eur?

Ta Windfree mi res prav pride, ima kolega.
Drugače prec zbolim, čene drugo se mi oči vnamejo :/

Mitsubishi je se zmeraj rolce royce med klimami. Ce dobis za enak denar vzames mitsubishi. Mi mamo eno v bajti. Neslisna.

darkolord ::

Pri osnovnih modelih Mitsubishi plačaš predvsem znamko.

tony1 ::

Pa vzameš potem top model Mitsubishi? Če je predrag, greš nižje do cene, ki ti ustreza. Pri klimah se naj najprej gleda Micke, ker so preizkušeno solidna roba.

On-topic: Samsung klimi imajo starši, in so ena srednja žalost. Saj delata, nista pa pri tem tihe (še posebej zunanja enota ne) in kar solidno pihajo. Obenem je za starejšo generacijo še daljinec konfuzen.

starfotr ::

Micka, daikin, fujitsu, toshiba. Karkoli vzameš od teh japoncev je v redu roba.

Čeprav je meni profi klima namenjena za delovanje 24/7 toshiba izdihnila v enem letu.

miraldi ::

Kaj je pa fora da je dosti dražjih klim samo 2.4kwh in ne 3.5kwh?

A ni več moči boljše?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

OutOfTheBox ::

Kar sem gledal ko sem kupoval, sem dobil predstavo da je 3.5kw klima dražja od 2.5kw in 5 kw dražja od 3.5kw. Razen če ne gledaš 2.5kw v višjem cenovnem razredu in 3.5kw v nižjem, potem bi znalo bit da bi 2.5kw bila skoraj praviloma dražja, drugače pa dvomim da je to ravno pravilo.

Zgodovina sprememb…

pubi1 ::

Živijo, ima kdo izkušnje s to klimo? https://www.enaa.com/klimatske-naprave/...

Potrebujem jo za razvlaževanje v kamniti kleti cca 25m2 ter vzdrževanje temperature med 18 in 21 stopinj C. Bi mi morda priporočali kateri drugi model?

bernikm ::

Pozdravljeni,

Za starše iščem klimo za hlajenje cca 40m2 pa mogoče tudi pozimi za gretje, nekje 3.5kw bo dovolj pa da ni ravno 1000€, nekaj za normalno ceno kar je sedaj nek best price.
Gledal sem Gorenje Titan se mi zdi dobra, edino kar me moti je da ima samo 2 leti garancije.
Katero bi mi priporočali da je nek best buy za nek normalen denar, pa da ima vsaj 5 let garancije (LG gledam model Standard 2 S12ET ima 5 let in 10 let na kompresor) pa je cca 850€ z montažo vred...

Hvala že v naprej za pomoč

Opkow ::

@bernikm
Link od pubi1 nad tvojim postom je v redu. Jo imam četrto leto in sem zadovoljen z njo. Če je to cena z montažo, je dobra cena.
Ima 5 let garancije.

bernikm ::

Tale Cooper&Hunter je 840€ z montažo.
https://www.enaa.com/klimatske-naprave-...
LG je tudi podobna cena. Kakšna pa je kvaliteta teh Cooper&Hunter napram ostalim ? Kolikor berem so to Kitajci ...
Obe imata sicer 5 let garancije, s tem da ima LG 10 let na kompresor ...

darkolord ::

Cooper&Hunter proizvaja Gree, ki je največji proizvajalec klim na svetu.

So čisto kul. Za isto ceno ponavadi dobiš en rang višjo klimo kot pri Japoncih/Korejcih.

starfotr ::

Če želiš šparat vzameš kitajca. Če želiš dobro klimo vzameš japonca. To je to.

Če nekdo proizvaja velike količine, to še ne pomeni da je dobro.

ZveeZ ::

A niso vec nemci, top sheet?

darkolord ::

starfotr je izjavil:

Če želiš šparat vzameš kitajca. Če želiš dobro klimo vzameš japonca. To je to.

Če nekdo proizvaja velike količine, to še ne pomeni da je dobro.
Potem ne bo nobenega problema našteti, v čem je Mitsubishi za 850 eur boljši od Gree za 850 eur?

Ganon ::

starfotr je izjavil:

Če želiš šparat vzameš kitajca. Če želiš dobro klimo vzameš japonca. To je to.

Če nekdo proizvaja velike količine, to še ne pomeni da je dobro.


Tvoja logika je skrajno neumna.
««
116 / 120
»»