» »

Katera klima

Katera klima

««
110 / 120
»»

darck ::

Furbo je izjavil:

darck je izjavil:

Čisto tako na hitro zakaj na klimi,če recimo nastavim na gretje klima začne nenormalno zdvigovati vlago čeprav vroče piha. Vlaga se zelo kmalu zdvigne do 80% in nato tudi kmalu preko 90% to ni nekaj normalnega a ne,klima je pa Mitshubishi. Zakaj se ustvarja vlaga v sobi a morda je toliko vlage v notranji enoti ali kaj,da se ustvarja vlaga?

Klima ne ustvarja vlage, to je prvo.
Lahko imaš pa vlažen prostor in ga klima pač suši, ko se temperatura dvigne.
Pa tudi sicer topel zrak sprejme več vlage, kot pa hladen. Verjetno si opazil, da pozimi ni zelo soparno. :)


Kakor sam vidim in vem sigurno najhitreje vlago zmanjšaš,ko boš pozimi odprl okna in vrata ali pa da grem klimo prižgat in nastavim na razvlaževanje samo potem se prostor obenem ohlaja. V sobi imam 60% vlago in če klimo prižgem in nastavim na gretje mi bo nabilo vlago krepko čez 90% in sigurno iz klime notranje enote piha sama vroča sparina ven kar sigurno pomeni,da je orenk vlage v notranji enoti in mislim,da če bi klima delovala dalj časa na gretju bi se počasi nekako morala zmanjšati tisti soparen,težki vroči zrak iz klime.V sobi je po ogledalu in šipah takoj vse megleno in mogoče ni kaj z klimo v redu saj na letošnji VIVAX klimi sploh ni nobenega problema glede gretja ali hlajenja in je nekako boljša kakor ta Mitshubishi katera ima samo osnovne funkcije. Hvala bogu da Mitshubishi vsaj hladi in razvlažuje itak pa bo treba jo enkrat zamenjati saj bo 10 let že pri hiši pa na čase mogoče kdaj pride,da se ji tudi kar zjebe in sploh ne hladi ampak mlačno pihlja. Saj nikoli niti ne grejem s klimo nič ampak bi pa morda kdaj hotel kaj na brzino segreti vendar vidim,da je brez veze študirati na to varianto. Trenutno imam doma tri klime Mitshubishi,Lg in Vivax in od vseh teh je Vivax najboljša in najcenejša pa,če mi zdrži nekaj let pa bo dobro. Mater sedaj so že najcenejše klime narejene,da se same ugašajo, ko dosežejo določeno temperaturo a moja Mitshubishi pa bo ves čas pihljala in vem,da nikoli več ne mislim za klimo metati toliko denarja več. Imam tudi razvlažilec Gorenje D20M vendar ni to kar sem mislil in sodelavec ima pa Klarstein DryFy20 pa pravi,da mu nabere vode ogromno in vlaga pade proti 40% kar pri meni ni šans niti pod 50% je ne dobim pa lahko nastavim na 35% vlažnost edino segrevalo se bo v sobi.

PARTyZAN ::

Še enkrat, klima ne "ustvarja" ničesar, zgolj piha obstoječi zrak, kateremu spremeni temperaturo. Če imaš v stanovanju preveč vlage, to bolj do izraza pride s toplejšim zrakom zaradi relativne vlažnosti, kot te je že opomnil Furbo :).

darck ::

¸Ampak če klima ne deluje dobro ali pravilno potem ni vse tako kot opisujete ali bi moralo biti. Pride kdaj ko bi klima morala pihati hladno pa ne in porinem temrometer pred klimo in meri temperaturo več kot 16 stopinj in se zdviguje in vlažnost se povzpenja proti 90% kar kmalu kasneje pride do 99% in konec ne more več meriti. Ko klima pa normalno dela v načinu hlajenja pa termometer kaže kakšnih dobrih 10 stopinj in vlažnost sploh ni velika. Klima če ne deluje dobro je tud vse skupaj en drek.
Zdaj že dobre pol ure mi deluje razvlažilnik na načinu PAMETNO razvlaževanje in kot je zapisano((((((((V režimu pametnega razvlaževanja bo naprava avtomatsko nastavljala nivo relativne vlažnosti v območju 45%-55% v odvisnosti od sobne temperature))))))) Trenutno mi prikazuje na zaslonu razvlažilnika 57% vlago in v sobi je 21,5 stopinj pa recimo,da 23 stopinj je že zgornja meja in tega nočem-prevroče.

Alien123 ::

darck je izjavil:

¸Ampak če klima ne deluje dobro ali pravilno potem ni vse tako kot opisujete ali bi moralo biti. Pride kdaj ko bi klima morala pihati hladno pa ne in porinem temrometer pred klimo in meri temperaturo več kot 16 stopinj in se zdviguje in vlažnost se povzpenja proti 90% kar kmalu kasneje pride do 99% in konec ne more več meriti. Ko klima pa normalno dela v načinu hlajenja pa termometer kaže kakšnih dobrih 10 stopinj in vlažnost sploh ni velika. Klima če ne deluje dobro je tud vse skupaj en drek.
Zdaj že dobre pol ure mi deluje razvlažilnik na načinu PAMETNO razvlaževanje in kot je zapisano((((((((V režimu pametnega razvlaževanja bo naprava avtomatsko nastavljala nivo relativne vlažnosti v območju 45%-55% v odvisnosti od sobne temperature))))))) Trenutno mi prikazuje na zaslonu razvlažilnika 57% vlago in v sobi je 21,5 stopinj pa recimo,da 23 stopinj je že zgornja meja in tega nočem-prevroče.


Razlika je al maš klimo za 300€ al pa za 2k.

darck ::

Alien123 je izjavil:

darck je izjavil:

¸Ampak če klima ne deluje dobro ali pravilno potem ni vse tako kot opisujete ali bi moralo biti. Pride kdaj ko bi klima morala pihati hladno pa ne in porinem temrometer pred klimo in meri temperaturo več kot 16 stopinj in se zdviguje in vlažnost se povzpenja proti 90% kar kmalu kasneje pride do 99% in konec ne more več meriti. Ko klima pa normalno dela v načinu hlajenja pa termometer kaže kakšnih dobrih 10 stopinj in vlažnost sploh ni velika. Klima če ne deluje dobro je tud vse skupaj en drek.
Zdaj že dobre pol ure mi deluje razvlažilnik na načinu PAMETNO razvlaževanje in kot je zapisano((((((((V režimu pametnega razvlaževanja bo naprava avtomatsko nastavljala nivo relativne vlažnosti v območju 45%-55% v odvisnosti od sobne temperature))))))) Trenutno mi prikazuje na zaslonu razvlažilnika 57% vlago in v sobi je 21,5 stopinj pa recimo,da 23 stopinj je že zgornja meja in tega nočem-prevroče.


Razlika je al maš klimo za 300€ al pa za 2k.



Glavne funkcije klime so vsepovsod iste od najcenejših do najdražjih in razlike so potem samo v materialu,sestavi,zdržljivosti,hrupu.... in tista za 2.000 Eur bo poleti hladila isto kot tista za 300 Eur razen pri strošku porabe se bo kaj poznalo kaj drugega pa že ne.

bosmla ::

Zdravo bral temo mekaj strani nazaj, pa vseeno...

Kupujem klimo za apartma 552 vecinoma hlajenje, pa tudi gretje.
Nekako tam do 1300€ z montazi bi se dal.
Pomebno je:
- cim tisje delovanje notranje enote (ce se zunanja je dodatni +)
- kvalitetni filtri za zrak (kaj naj sploh gledam?)
- potem se kvalitetnejsa izdelava in cim manjsa pokvarljivost
- da je "samocistilna" oz., da jo je lahko cistit
Kaj priporocate?

Gledam:
- Gree Amber Nordic 3.5kW
- Mitsubishi AP 3.5kW
Pa seveda predlogi - mogoce kaj novejsega?

bosmla ::

nihce? mrtva tema? me lahko kdo usmeri kje naj vprasam?
Pa se: na netu ne najdem neke dobre strani s testi?

djfixme ::

Priporočam Daikin Stylish. Zelo dober scop in seer (izkoristek). Cena cca. 1600eur z montažo se mi zdi.

bosmla ::

bosmla je izjavil:


Kupujem klimo za apartma 552 vecinoma hlajenje, pa tudi gretje.
Nekako tam do 1300€ z montazo bi se dal.
Pomebno je:
- cim tisje delovanje notranje enote (ce se zunanja je dodatni +)
- kvalitetni filtri za zrak (kaj naj sploh gledam?)
- potem se kvalitetnejsa izdelava in cim manjsa pokvarljivost
- da je "samocistilna" oz., da jo je lahko cistit
Kaj priporocate?

Gledam:
- Gree Amber Nordic 3.5kW
- Mitsubishi AP 3.5kW
Pa seveda predlogi - mogoce kaj novejsega?


Daikin Stylish je 2k z montazo - jaz bi dal max 1300€ z montazo

Steinkauz ::

Jst mam Mitsubishi MSZ-MUZ-AP35VG zdej že 5 let.
Dal 1200eur z podometno montažo (drugače bi blo 1100).

Zadovoljen, notranja enota precej tiha, zunanja tudi ni uber glasna.
Poleti mi laufa od 3eh popoldne do 6ih zjutri. Skuri za 10eur na mesc elekrike.
Vmes sm jo enkrat sam odprl in očistil.
Edino kar mi je monter zajebal in nism takrat vedel je, da ni zvakumiral cevi (kolker sm se menu s folkom jih večina tega ne nardi, ker tako zmontirajo kakšno klimo več v dnevu).

Ne vem kakšne filtre pričakuješ? Glede na to, da je en kup kondenzacije in vlage okol je že bolš met posebi čistilec zraka, če rabiš to.

NejcSSD ::

Isto klimo in podobne izkušnje imam tudi sam, deluje BP, pri meni zunanja sploh ni glasna. Podobno jo laufam poleti popoldne in čez celo noč.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

bosmla ::

Hvala... tale Mitsubishi MSZ-AP35VG je kot VW golf sicer cisto ok ampak... no mi zgleda sicer ok.
Rad pa bi, da je vsaj ionizator vgrajen - v sobi bo en, ki ima tezave z dihali + alergicen na cvetni prah.
gledam se (nekje v rangu 1300 z vradnjo):
- Daikin Perfera FTXM35N
- Panasonic ETHEREA XZ35-XKE
Za Daikin vem, da so vcasih bili ok, kako pa pa kaj Panasonic?

...nic? Na ST nihce ne uporablja klime?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

Mrakw ::

Pozdravljeni,

zanima me kaksna je razlika med
GREE GWH12ACC-K6DNA1D
vs
GREE GWH12ACC-K6DNA1F

nakoncu je samo F crka...
ne najdem na netu nič. kdo kaj ve?

Hvala in lp

Ganon ::

Kje si jo pa našel? Ker na uradni strani je omenjena samo 1F. Ugibam, da se je nekdo zatipkal. Poglej tipkovnico, D in F sta skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Mrakw ::

Ganon je izjavil:

Kje si jo pa našel? Ker na uradni strani je omenjena samo 1F. Ugibam, da se je nekdo zatipkal. Poglej tipkovnico, D in F sta skupaj.


haha sam res! :) tnx

bosmla ::

bosmla je izjavil:

.......
Rad pa bi, da je vsaj ionizator vgrajen - v sobi bo en, ki ima tezave z dihali + alergicen na cvetni prah.
gledam nekje v rangu 1300 z vradnjo:
- Daikin Perfera FTXM35N
- Panasonic ETHEREA XZ35-XKE
Za Daikin vem, da so vcasih bili ok, kako pa pa kaj Panasonic?

...

Se vedno iscem klimo... Kdorkoli kaksne izkusnje?

ex kvizko ::

Naročil sem Amber nordic GWH12YD-S6DBA 2A na ponudbi je pa 1A. ali kdo ve kakšna je razlika? Pa ne spet 1 je blizu 2

ex kvizko ::

O sedaj slučajno našel da so me lepo nate.nili nobeden ne pove da GREE amber nordic porabi 100w za ogrevanje zunanje enote dela non stop.ihttps://kaspars.net/blog/gree-amber-nor...:))

darkolord ::

Tam piše, da dela samo, ko je zunanja temperatura pod 0 stopinj ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

sbawe64 ::

ex kvizko
Link na blog ne dela.

Koliko porabi konkurenca, tudi stalno ogreva zunanjo enoto ?

Teh 100W, koliko je to v eur, ogrevalna sezona recimo da traja 6 mesecev ?
2020 is new 1984
Corona World order

darkolord ::

Odvisno od lokacije. Na morju nič eur, ne vem če je to sezono bila temperatura sploh kdaj pod ničlo ...

ZveeZ ::

darkolord je izjavil:

Odvisno od lokacije. Na morju nič eur, ne vem če je to sezono bila temperatura sploh kdaj pod ničlo ...

Eno jutro je na okenski polici kazalo -1 :)

Mimogrede.. a obstaja kaksna klima, ki bi imela integriran kak dezinfekcijski sistem?
Npr UV lucko v najbolj zakotnem delu notranje enote? Ker sem lani moral kar konkretno spucat klimo, ker se je po 9 mesecih neuporabe (adaptacija) notri zaredila plesen. Verjetno se to dogaja tudi veliko uporabnikom, ki klimo uporabljajo zgolj za hlajenje in je takoj po sezoni ne servisirajo.

Mi je zanimivo, da nima kaj takega vecina klim, ker strosek proizvodnje bi se dvignil za kak desetak ali dva.

sbawe64 ::

Vsako leto ista vprašanja...
Plesen se dela, če klimo po hlajenju takoj ugasneš.
Nekateri modeli imajo funkcijo "x-fan" (Gree, Sinclair, c&h), (lahko ostane stalno vklopljena), ki ima za posledico, da po pritisku gumba "izklop" klima deluje še 10 minut v načinu ventilator (fan).
Mitsubishi te funkcije nima.


Podobna problematika je v vozilih, vendar mi ni znano, če ima katera znamka implementirano kaj podobnega.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Gregor P ::

sbawe64 je izjavil:

V
Mitsubishi te funkcije nima.
Mitsubishi lahko ima nekaj notri, in sicer filtracijo "Plasma Quad Plus sistem čiščenja zraka", ki naj bi nevtralizirala bakterije, viruse, alergene in prah, ne vem pa, kako dobro to dejansko deluje.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ganon ::

Gregor P je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

V
Mitsubishi te funkcije nima.
Mitsubishi lahko ima nekaj notri, in sicer filtracijo "Plasma Quad Plus sistem čiščenja zraka", ki naj bi nevtralizirala bakterije, viruse, alergene in prah, ne vem pa, kako dobro to dejansko deluje.


To nima zveze s tem, kar je on omenil. Če že izklopiš, jo pusti na ventilaciji, da se posuši. Če ostane vlažna, je to raj za bakterije in plesen.

Mimogrede, zakaj izklapljate inverterje? Nelogično.

ex kvizko ::

sbawe64 je izjavil:

ex kvizko
Link na blog ne dela.

Koliko porabi konkurenca, tudi stalno ogreva zunanjo enoto ?

Teh 100W, koliko je to v eur, ogrevalna sezona recimo da traja 6 mesecev ?


https://kaspars.net/blog/gree-amber-nor...

ex kvizko ::

darkolord je izjavil:

Tam piše, da dela samo, ko je zunanja temperatura pod 0 stopinj ...


ampak troši čeprav ne dela! ali je kakšna brihtna glavca ki se razume v elektroniko in koliko je verjeti temu tipu k je objavil. Ali ima kdo točno ta model? Kako so potem dobili GREE Amber 3,5 kw SCOP 5,1
https://kaspars.net/blog/gree-amber-nor...

Vanadium ::

Hm... me prav zanima če je podobna zadeva tudi pri moji C&H Supreme :|

darck ::

Gregor P je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

V
Mitsubishi te funkcije nima.
Mitsubishi lahko ima nekaj notri, in sicer filtracijo "Plasma Quad Plus sistem čiščenja zraka", ki naj bi nevtralizirala bakterije, viruse, alergene in prah, ne vem pa, kako dobro to dejansko deluje.



Moja Mitsubishi nima ne opcije za ventilator ne kaj drugega enostavno ima samo opcije za hlajenje,gretje in razvlaževanje nič drugega. Zato pa moram vsaj dvakrat ali trikrat čez leto klimo temeljito očistiti in razkužiti in drugače vmes tudi večkrat razkužim po uparjalniku. Bom pa letos kaj v kratkem pogledal Vox klimo katero sem montiral lani v jedilnico kako kaže kaj pri njej sploh ko je uporabljam tudi sedaj čez zimo kadar je potrebno za razvlaževanje ali hlajenje. Zaenkrat je vse kot mora biti veliko bolje kakor z Mitsubishi katera bo enkrat letela v smeti :)

darkolord ::

ex kvizko je izjavil:

darkolord je izjavil:

Tam piše, da dela samo, ko je zunanja temperatura pod 0 stopinj ...


ampak troši čeprav ne dela! ali je kakšna brihtna glavca ki se razume v elektroniko in koliko je verjeti temu tipu k je objavil. Ali ima kdo točno ta model? Kako so potem dobili GREE Amber 3,5 kw SCOP 5,1
https://kaspars.net/blog/gree-amber-nor...
Čisto možno, da greje skozi, ko je temperatura pod ničlo, tudi ko ni prižgana.

Ampak, koliko dni pa je dejansko temperatura pod ničla? 10%? To je potem ranga 1 eur elektrike na mesec ...

sbawe64 ::

Gorenc mode on:
Če je pozimi ne uporabljaš, jo izštekaj iz elektrike.
2020 is new 1984
Corona World order

Gregor P ::

Dobra, jaz jo sploh ne morem ... torej ne enostavno iz vtičnice ... upam, da sem jo prevezal na stikalo v električni omarici, ker se mi res ne da odklapljat kablov:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

bosmla ::

ZveeZ je izjavil:


Mimogrede.. a obstaja kaksna klima, ki bi imela integriran kak dezinfekcijski sistem?
Npr UV lucko v najbolj zakotnem delu notranje enote? Ker sem lani moral kar konkretno spucat klimo, ker se je po 9 mesecih neuporabe (adaptacija) notri zaredila plesen. Verjetno se to dogaja tudi veliko uporabnikom, ki klimo uporabljajo zgolj za hlajenje in je takoj po sezoni ne servisirajo.

Mi je zanimivo, da nima kaj takega vecina klim, ker strosek proizvodnje bi se dvignil za kak desetak ali dva.

Sam ravno iscem nekaj z nekaksno filtracijo zraka in sem prisel do:
- Daikin Perfera ali
- Panasonic ETHEREA
malo gore sem spraseval... pa nic, ocitno na ST hladijo samo server sobe :)

6151 ::

Vanadium je izjavil:

Hm... me prav zanima če je podobna zadeva tudi pri moji C&H Supreme :|


Pri C&H arctic je točno 0.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

ex kvizko ::

No pa sta prišla montirat Gree Amber nordic,8dni po plačilu. Kljub vsemu prebranemu o montaži in vakumiranju sta v uri pol kao vse naredila. Dokler sem skuhal kavo 3 min je že bilo zvakumirano in pospravljeno. Vprašal sem kako če postopek traja vsaj 15min, ne sekiraj se je vse ok. V teh. listu piše da mora biti odmaknjena od stene 50cm od priklopa in 30cm od zadnje strani. Nič od tega. Vklopim klimo ona nima 7 stopenjski ventilator kakor se na veliko reklamira a jih ima pet. Kličem prodajalca ja nisem nič kriv podatki so z neta kriv je uvoznik ATLAS. Kličem inženirja ja vemo prišlo je do napake. Na daljincu ima funk.zunanje temperature a tudi tega ni. Na vprašanje zakaj ne opozorijo stranke da kljub ugasnjeni klimi pri temperaturi +2c troši 100W jim to ni pomembno. Nekdo je napisal pa jo izštekaj .Kako če je v dozo priključena? Tudi podatki o air flow volumen,sound pressure level,sound power level,niso resnični ker model je eno a Product code pa je tisti iz katerga vidiš resnične podatke..Je pa uvoznik ne prodajalec ponudil da jo odmontirajo če želim. Sem vprašal kdaj mi vrnejo denar so rekli ja obrni se na prodajalca. Halo a so normalni ostanem brez klime in še brez dnarja. Na parts search si poiščite s pomočjo serijske številke product code.Garancija je dve leti po želji pa jo podaljšaš še za 5 zplačilom let.servisa 80-100€. hvala forumašem za nasvet ne bom plačal. Sicer je res tiha pohvalno je da daljinec sporoča enoti temperaturo,tajmerji ionizator SEER 8,5 SCOP5,1. Žal smo še zmeraj na balkanu

sbawe64 ::

Bil zraven pri montaži dve klim, ena na balkon, druga na 4m višine, vsakič druga ekipa in podjetje, obakrat je trajalo cca 4 ure, preboj stene, montaža zunanje in notranje enote (prostor okoli je bil prost), vakuumiranje, test delovanja.
In ni bilo zraven nobenega kofetkanja.

Tako da tile so definitivno šli preko veliko bližnjic.

Preko koga si vzel ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Magic1 ::

Sej dela tudi če nič ne vakumiraš. Samo efektivnost gre dol in mogoče kakšni bodoči problemi. Sam pri normalnem preboju in ceveh dolgih pod 2m ziher ne. Za slabšo efektivnost pa itak ne boš vedel, samo plačal elektru več:)).
Magic

mRhcPf ::

Pri nas sta dve C&H /kot Gree, samo bolj poceni za nas siromake/ 5kW klimi nekje dve uri za montažo, mojster ok, nekaj sem spraševal, če imajo normo 2 uri na klimo... Nimajo, malo so bili nejevoljni kot da priganjam, espresso kavo tudi postregli. Samo poleti, ko je res vročina in po potrebi, ventilatorji na maksimum so kar glasni. Napeljano v vtičnice z daljišmi kabli, nič v dozo, saj gre za 1kW porabe, za elektriko nas ne skrbi, ker sonce.

Boobiz ::

Glede na napisano zgoraj o porabi grelca, ko je zunaj sub 0°C in klima ne dela nič... kakšne so pa tu alternative? Kako so sta enoti sploh povezani? Je notranja enota vezana v dozo/vtičnico, iz notranje enote pa potem gre po kanalu še kabel do zunanje enote?

Ker če je temu tako, je ena rešitev na klimo naštimat kabel, ki ga fizično povlečeš iz vtičnice. Ni elegantno, je pa vsekakor bolje kot 2.4kWH dnevno za prazen k.
I'm drunk, what's your excuse?

jocoj ::

Varovalko za dozo, kjer je klima priključena, dol.

darck ::

Mene briga estetika in ostalo in dve klime imam vklopljene preko vtikača v vtičnico ta prvo katero so mi prišli montirati Klimaj so mi jo zvezali pa na dozo kar je po eni strani slabše saj je ne moreš odklopit od elektrike. Po moje bi morlo biti vedno neko stikalo med električno napeljavo in povezavo s klimo saj,če hočeš moraš imeti opcijo,da ni klima priklopljena na elektriko ali pa klimo vezano preko varovalke katero lahko kontroliraš ugasaš-prižigaš.

Vanadium ::

Jaz imam direkt iz omarice v klimo kabel potegnen in izključno vezano na svojo varovalko, tako da ni problem izklopit. Kakor koli drugače vezano bi mi bilo zelo čudno...

Bellzmet ::

A pa lahko v zunanji enoti klime kaj "zamrzne", če pozimi ni vključena v elektriko?

Magic1 ::

Nima kaj zmrznit.
Magic

Vanadium ::

Načeloma imajo več ali manj vse klime defrost način delovanja. Tako da bi toliko zamrznila da bi kaj zjebalo (npr ventilator) močno dvomim.

OutOfTheBox ::

Zgoraj je nekdo napisal da mu klima v standby načinu porablja 100w. Meni se to ne zdi normalno, moram pa vprašat, če je to pri večini klimah glede na to da se nekatere klime reklamirajo "poraba 1W v standby načinu"?

Boobiz ::

Imam eno vprašanje. Med zunanjo in notranjo enoto imam cirka 4m plinske napeljave v kateri se med delovanjem zunanje enote sliši "hissing" zvok. Ta zvok v napeljavi je vsaj enako glasen kot ventilator na najnižji stopnji v notranji enoti. Z napeljavo sicer vidno ne zgleda nič narobe (praktično gre skoraj v ravni liniji), tudi najglasnejša "točka" v napeljavi ni na spoju. Ventilator mi ni moteč, ta hissing pa je.

Je to lahko znak ostanka zraka v napeljavi ali kaj drugega oz. a je to normalna stvar? Klima sicer dobro greje, tako da za puščanje najbrž ne gre.
I'm drunk, what's your excuse?

marez ::

Zanima me katero klimo bi predlagali za stanovanje velikosti 90m2. Malo sem gledal in so zelo različne cene. Dobil bi Vox klimo 5.3kw za okoli 950€ z garancijo 5let. Če pa gledam tiste najboljše pa gre cena tudi do 3000€. Ali so ta dražje res toliko boljše, ali bi vi predlagali kako drugo do Max 1500€.

sbawe64 ::

Dve 2.5/3.5 kW meni šlo ?
2020 is new 1984
Corona World order

janezvalva_5 ::

jaz mam klimo 3.5kW pa pićše na zunanji max tok 5.3A.
moralo bi bit 15.9A? zakaj samo 5.3A?
««
110 / 120
»»