» »

Katera klima

Katera klima

««
59 / 120
»»

Schranzman ::

Vsak dodatni meter več se nekje računa cca 20EUR, ampak posebej za bakr cevi (7EUR/M za obe cevi), posebej za kable(1-2EUR/M), posebi za kondenz (1-2EUR/M), itd,... ampak to še vedno ne more preseči 500EUR.
Nekdo bi te rad pošteno nategnil, najdi dobrega monterja (poglej na forum podsvojostreho, tam imaš vsaj 3-4 dobre in poštene monterje!), ne pa kr enga vaškega, neki laik, ki ne ve popolnoma nič o klimah, mu bo monter računal, neko osnovno klimo (ki jo dobi poceni, računal pa drago) in plus računal še skoraj toliko za montažo. Preverjeno.
Monter po navadi ne pride sam, ima pomagača in tudi njemu mora kaj plačati.

Evo glih za primer lahko povem, sodelavec me ni poslušu in ga je nek vaški monter nategnil, ker mu je montiral neko osnovno Mitshubishi klimo in mu vse skupaj računal 1060EUR... za ta denar bi dobil FH verzijo.
Pa še klimo je vezal na šteker, torej tam kje so 1,5mm žice, a morajo biti 2,5mm......

Okapi, delno imaš prav, ampak če znaš sam poštemati, zvrtati luknje, ter pripraviti osnove, potem lahko prišparaš tudi več kot 200EUR.

Cene klim v SLO zelo nihajo, nekatere trgovine imajo tudi po več kot 30% višjo ceno kot drugje.
Asus M3A32-mvp deluxe,Phenom II x3-720be@3.4ghz,HD 4850,4gb HyperX/1066mhz

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

Vse si lepo napisal dokler nisi tega izjavil
"Pa še klimo je vezal na šteker, torej tam kje so 1,5mm žice, a morajo biti 2,5mm." od tukaj dalje pa sem podvomo v tebe, da veš kaj pišeš.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Se strinjam, moja fh35 ima 1.5mm2 kable na katerere priklopiš napajanje. Klime načeloma ne porabijo več kot 1.5kW.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Schranzman ::

Štrom se veže na zun. enoto in mora bit na 3x2,5mm žicah, notranja pa 4x1,5mm ki je povezana z zun. enoto, in sodelavcu je vezal iz najbližje doze kjer so 1,5mm žice, ki gredo do štekarja. Seveda klima ni vezana na štekar.

Klime res da ne porabijo več kot 1.5kw, ampak zagonski tok pa je lahko 3x večji, in na 1.5mm2 dovodnih kablih do zun.enote... kabli šmelcajo, dobro, če je to majhna razdalja načeloma nima bit kej, ampak na 10m vezave...
Asus M3A32-mvp deluxe,Phenom II x3-720be@3.4ghz,HD 4850,4gb HyperX/1066mhz

Zgodovina sprememb…

MrGTO ::

Vsi monterji klim, ki jih poznam, pravijo da je za kupit samo Mitsubishi Heavy Industry. In Mitsubishi Electric ni niti približno podobna Mitsubishi Heavy Industry, tako da morate dobro pogledati da ni Electric.

Samson ::

Ali ima kdo info kje so ugodne cene Daikina FTXS35K, po moznosti z montazo? Montaza vsebuje naslednje:
Demontaza prejsnje klime Toshiba, montaza nove na obstojeco instalacijo. Skratka olajsanja montaza :)

Toshiba je pa umrla zaradi elektronike. Popravilo predvidevam da predrago.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Magic1 ::

Schranzman je izjavil:

Štrom se veže na zun. enoto in mora bit na 3x2,5mm žicah, notranja pa 4x1,5mm ki je povezana z zun. enoto, in sodelavcu je vezal iz najbližje doze kjer so 1,5mm žice, ki gredo do štekarja. Seveda klima ni vezana na štekar.

Klime res da ne porabijo več kot 1.5kw, ampak zagonski tok pa je lahko 3x večji, in na 1.5mm2 dovodnih kablih do zun.enote... kabli šmelcajo, dobro, če je to majhna razdalja načeloma nima bit kej, ampak na 10m vezave...

Zakaj je imel kratkotrajni zagonski tok problematičen za žice? Večino razdelilcev na kablu ima 1.0mm2 kabel in so deklerirani za 3kW+. Zakaj bi bila sekundna poraba 3.5kW problematična za 1.5mm2 kabel? Ali se bo pregrel v sekundi?
Magic

Gregor P ::

MrGTO je izjavil:

Vsi monterji klim, ki jih poznam, pravijo da je za kupit samo Mitsubishi Heavy Industry. In Mitsubishi Electric ni niti približno podobna Mitsubishi Heavy Industry, tako da morate dobro pogledati da ni Electric.

... in kateri modeli pri nas so to? Ker je videti kot da vsi modeli Electric:8)

Tudi sam sem (že dolgo časa nazaj) bral, da naj bi bili Heavy Industry modeli izdelani na Japonskem Electric pa na Kitajskem ipd. in da naj bi zaradi tega bile razlike v kakovosti itd. Ali to danes še drži oz. je to sploh res?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jero_no1 ::

Schranzman je izjavil:

Vsak dodatni meter več se nekje računa cca 20EUR, ampak posebej za bakr cevi (7EUR/M za obe cevi), posebej za kable(1-2EUR/M), posebi za kondenz (1-2EUR/M), itd,... ampak to še vedno ne more preseči 500EUR.
Nekdo bi te rad pošteno nategnil, najdi dobrega monterja (poglej na forum podsvojostreho, tam imaš vsaj 3-4 dobre in poštene monterje!), ne pa kr enga vaškega, neki laik, ki ne ve popolnoma nič o klimah, mu bo monter računal, neko osnovno klimo (ki jo dobi poceni, računal pa drago) in plus računal še skoraj toliko za montažo. Preverjeno.
Monter po navadi ne pride sam, ima pomagača in tudi njemu mora kaj plačati.

Evo glih za primer lahko povem, sodelavec me ni poslušu in ga je nek vaški monter nategnil, ker mu je montiral neko osnovno Mitshubishi klimo in mu vse skupaj računal 1060EUR... za ta denar bi dobil FH verzijo.
Pa še klimo je vezal na šteker, torej tam kje so 1,5mm žice, a morajo biti 2,5mm......

Okapi, delno imaš prav, ampak če znaš sam poštemati, zvrtati luknje, ter pripraviti osnove, potem lahko prišparaš tudi več kot 200EUR.

Cene klim v SLO zelo nihajo, nekatere trgovine imajo tudi po več kot 30% višjo ceno kot drugje.


1m inštalcije bakrenih cevi je 28,5€ z DDV, odvodna cev za kondenz po 10€ na meter. Še ostale cene zaokrožene:
- preboj čez steno 40€
- montaža zunanje in notranje enote 210€
- montaža konzole za zunanjo enoto 55€
- dodajanje plina v sistem, zagon 65€
- dostava 65€

Monterji so ena večja firma, zato najbrž si lahko privoščijo višje cene, kot vaški mojstri (ki pa niso vedno slabi).


@okapi: seveda se komplet klima kupuje pri mojstru, ki jo bo montiral.

billy ::

Gregor P je izjavil:

MrGTO je izjavil:

Vsi monterji klim, ki jih poznam, pravijo da je za kupit samo Mitsubishi Heavy Industry. In Mitsubishi Electric ni niti približno podobna Mitsubishi Heavy Industry, tako da morate dobro pogledati da ni Electric.

... in kateri modeli pri nas so to? Ker je videti kot da vsi modeli Electric:8)

Tudi sam sem (že dolgo časa nazaj) bral, da naj bi bili Heavy Industry modeli izdelani na Japonskem Electric pa na Kitajskem ipd. in da naj bi zaradi tega bile razlike v kakovosti itd. Ali to danes še drži oz. je to sploh res?


Imaš tudi določene daikin modele made in japan, če je to merilo kvalitete izdelka.

Pac-Man ::

Normala je nekje 250 € za standardno montažo do 4m višine zunanje enote in 4m cevi. 20 € dodaten preboj, 20 € dodaten meter inštalacije. Kak meter gor dol pri dolžinah in evro pri cenah. Ostalo je nateg.

energetik ::

Magic1 je izjavil:

Schranzman je izjavil:

Štrom se veže na zun. enoto in mora bit na 3x2,5mm žicah, notranja pa 4x1,5mm ki je povezana z zun. enoto, in sodelavcu je vezal iz najbližje doze kjer so 1,5mm žice, ki gredo do štekarja. Seveda klima ni vezana na štekar.

Klime res da ne porabijo več kot 1.5kw, ampak zagonski tok pa je lahko 3x večji, in na 1.5mm2 dovodnih kablih do zun.enote... kabli šmelcajo, dobro, če je to majhna razdalja načeloma nima bit kej, ampak na 10m vezave...

Zakaj je imel kratkotrajni zagonski tok problematičen za žice? Večino razdelilcev na kablu ima 1.0mm2 kabel in so deklerirani za 3kW+. Zakaj bi bila sekundna poraba 3.5kW problematična za 1.5mm2 kabel? Ali se bo pregrel v sekundi?

Ob to sem se tudi jaz spotaknil, kakšen zagonski tok na inverterski napravi? 1,5mm2 požre obremenitev običajne klime za šalo. Split klima okoli 3kW požre pri max obremenitvi do 3-4A, to ni nič za 1,5 vodnik. Tudi če bi od nekje prišel tisti famozni zagonski tok, recimo 4-kratnik za tisto destinko sekunkde, to niti slučajno ne more pregreti ne vodnika ne spojev.

Schranzman ::

Lahko date tudi 0.75mm žice, po želji, sicer pa ali ste kdaj montirali klimo? Sicer pa b.v., ker ne bomo prišli nikamor.
Asus M3A32-mvp deluxe,Phenom II x3-720be@3.4ghz,HD 4850,4gb HyperX/1066mhz

Magic1 ::

Jao, se takoj obnašaš kot ena baba. Mi damo upravičene pomisleke, ti pa takoj začneš jokat o neki kvazi praksi, ki jo nekateri izvajajo. Povej razlog za tako početje, ali pa se ne delaj na suho pametnega. 1.5mm2 je načeloma za 3kW konstantne moči zadosti, 2 ali celo 3 kratnik tega pri špicah tudi nebi smel povzročati težav pri pravilni prtrditvi. Zdaj je pa na tebi, da razložiš zakaj bi bilo potrebno dat 2.5mm2 kabel. 0.75mm2 daj pa kar ti, nihče drug ni omenjal te velikosti.
Magic

cebelar123 ::

Pa še nekaj saj za varovanje vodnika imaš spredaj pravilno varovalko katera tako ali tako izklopi če je prevelika špica.
Razen če imaš varovalko več kot 20A potem pa porebuješ 2,5mm2 ali več. Ampak potem iamš nabrž tudi klimo več kot 5kW.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Zdaj sem se spomnil po cebelarjevem postu, načeloma moraš imeti spelano do bremena primerno debelino žice glede na to na kakšni varovalki je. Torej če klimo priklopi na nek štekar, kater ima 20A varovalko, potem je prav da daš 2.5mm2 kabel do klime. Zgolj za primer, če kompresor nakako crkne in konstantno vleče ravno 19A.
Magic

energetik ::

Magic1 je izjavil:

Jao, se takoj obnašaš kot ena baba. Mi damo upravičene pomisleke, ti pa takoj začneš jokat o neki kvazi praksi, ki jo nekateri izvajajo. Povej razlog za tako početje, ali pa se ne delaj na suho pametnega. 1.5mm2 je načeloma za 3kW konstantne moči zadosti, 2 ali celo 3 kratnik tega pri špicah tudi nebi smel povzročati težav pri pravilni prtrditvi. Zdaj je pa na tebi, da razložiš zakaj bi bilo potrebno dat 2.5mm2 kabel. 0.75mm2 daj pa kar ti, nihče drug ni omenjal te velikosti.
Pa ni 3kW, to je samo hladilna moč. Električna je pri taki do 900W max. Cca 4A. Pa tudi špice ni, ker inverter štarta od nule.
Ko štarta moja 8kW inverter ogrevalna TČ, se kompresor začne vrteti počasi iz nule, imam na isti fazi luč, pa niti malce ne zažmrka (kot bi ob pojavi zagonskega toka).

cebelar123 je izjavil:

Pa še nekaj saj za varovanje vodnika imaš spredaj pravilno varovalko katera tako ali tako izklopi če je prevelika špica.
Razen če imaš varovalko več kot 20A potem pa porebuješ 2,5mm2 ali več. Ampak potem iamš nabrž tudi klimo več kot 5kW.
2,5 se varuje s 16A, 1,5 s 10A varovalko. Ni nobenega problema za običajno klimo, če priklopiš s 1,5 vodnikom na 1,5 obstoječo napeljavo. Potenicialen problem bi lahko bil, če z 1,5 vodnikom priklopiš na 2,5 napeljavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Schranzman ::

magic1 ali si kdaj montiral klimo?
Asus M3A32-mvp deluxe,Phenom II x3-720be@3.4ghz,HD 4850,4gb HyperX/1066mhz

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Vidim da nimaš ne pameti ne znanja, da bi podal kakršnikoli argument.
http://planetaklimata.com.ua/instr/Mits...
Poglej si tukaj zahteve modela 25 in 35. Še 50 ne potrebuje 2.5mm2, temveč ima že 2mm2 zadosti.
Zakaj bi se dalo vseeno 2.5mm2 kabel smo pa predebatirali par postov višje. Mogoče boš celo razumel. Reče se ji pravilno izvedena elektro inštalacija in nima veze s klimo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

billy ::

Čeprav bi bilo za klimo verjetno dovolj že manj kot 1.5, bi vseeno potrebno paziti na "standarde", tako kot je namignil Magic1.

Če pride kdaj do kakega sranja, pa ni nujno da bi bila kriva klima, se lahko krivdo komot zvali na izvajalca, če ni zagotovil ustrezne inštalacije, predvsem kakšne zavarovalnice rade iščejo takšne finte.

BorutK-73 ::

Schranzman je izjavil:

magic1 ali si kdaj montiral klimo?

Si jo ti?
2,5KW klima vleče iz vtičnice max 900W.

ps
Inverterska pa še manj.
Moja 2.5kW ima max porabo 630W.

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

jero_no1 je izjavil:

Schranzman je izjavil:

Vsak dodatni meter več se nekje računa cca 20EUR, ampak posebej za bakr cevi (7EUR/M za obe cevi), posebej za kable(1-2EUR/M), posebi za kondenz (1-2EUR/M), itd,... ampak to še vedno ne more preseči 500EUR.
Nekdo bi te rad pošteno nategnil, najdi dobrega monterja (poglej na forum podsvojostreho, tam imaš vsaj 3-4 dobre in poštene monterje!), ne pa kr enga vaškega, neki laik, ki ne ve popolnoma nič o klimah, mu bo monter računal, neko osnovno klimo (ki jo dobi poceni, računal pa drago) in plus računal še skoraj toliko za montažo. Preverjeno.
Monter po navadi ne pride sam, ima pomagača in tudi njemu mora kaj plačati.

Evo glih za primer lahko povem, sodelavec me ni poslušu in ga je nek vaški monter nategnil, ker mu je montiral neko osnovno Mitshubishi klimo in mu vse skupaj računal 1060EUR... za ta denar bi dobil FH verzijo.
Pa še klimo je vezal na šteker, torej tam kje so 1,5mm žice, a morajo biti 2,5mm......

Okapi, delno imaš prav, ampak če znaš sam poštemati, zvrtati luknje, ter pripraviti osnove, potem lahko prišparaš tudi več kot 200EUR.

Cene klim v SLO zelo nihajo, nekatere trgovine imajo tudi po več kot 30% višjo ceno kot drugje.


1m inštalcije bakrenih cevi je 28,5€ z DDV, odvodna cev za kondenz po 10€ na meter. Še ostale cene zaokrožene:
- preboj čez steno 40€
- montaža zunanje in notranje enote 210€
- montaža konzole za zunanjo enoto 55€
- dodajanje plina v sistem, zagon 65€
- dostava 65€

Monterji so ena večja firma, zato najbrž si lahko privoščijo višje cene, kot vaški mojstri (ki pa niso vedno slabi).


@okapi: seveda se komplet klima kupuje pri mojstru, ki jo bo montiral.


28€/m bakrene cevi? kje to delajo, da grem delat za 25€/m.

dvojna bakrena cev stane 2 do 2,5€/m v 100m kolutih. poštemaš 4m, pa maš zaslužek za cel dan. greš delat v firmo kjer ni štemanja pa maš zaslužek za celo leto za nekaj dni dela.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

jero_no1 ::

korenje3 je izjavil:


28€/m bakrene cevi? kje to delajo, da grem delat za 25€/m.

dvojna bakrena cev stane 2 do 2,5€/m v 100m kolutih. poštemaš 4m, pa maš zaslužek za cel dan. greš delat v firmo kjer ni štemanja pa maš zaslužek za celo leto za nekaj dni dela.



Zdaj imam malo več ponudb in vidim veliko raznolikost tega posla :)
Eni navijejo ceno in upajo, da dobijo posel (verjetno imajo precej dela in se ne grebejo za stranke), drugi se reklamirajo na veliko, stranke jih pohvalijo, vendar potem dobiš odgovor, da se jim 100km daleč ne splača pridt montirat ene klime (ob normalni ceni montaže s kvalitetnimi materiali bi z veseljem doplačal 100€, ampak ne bom nobenga sili, da pride malo dlje), tretji je po oddaljenosti nekje vmes, cena najnižja (več kot 400€ manj od ponudbe, ki sem jo opisal zgoraj) in je pripravljen nardit karkoli ter kjerkoli po željah stranke.
Gre pa v vseh treh primerih za neke večje firme, ki se ukvarjajo s tem poslom, da ne bo kdo mislu da je tale najcenejši one man band, ki je enkrat delal pri nekem večjem podjetju.

Okapi ::

Večje firme imajo običajno več ljudi in nikoli ne veš čisto zagotovo, kateri mojster bo res montiral. Poleg tega ne veš niti, ali je tisti, ki bo montiral, res zaposlen v tej večji firmi, in ne mogoče en od množice podizvajalcev, ki jih angažirajo, ko je veliko dela.

Res je pa, da imajo različne "poslovne modele". Nekaterim je važno, da prodajo veliko klim, ker tako dobijo boljše pogoje od dobaviteljev. Nekaterim je pomembno, da imajo čimveč prometa, četudi je zaslužek pri posameznem poslu manjši. Nekateri imajo na zalogi veliko starejših modelov in jih poskušajo za vsako ceno spraviti v promet. Nekateri pa gledajo, da imajo čimvečji zaslužek od posameznega posla, tudi če imajo zaradi tega malo manj strank.

gregor ::

če bi se morali odločit za en model klime, ne najdražje, ne najslabše, torej srednji razred, kaj bi izbrali?
kateri model, znamko?

prostor cca 60 m2

LP

Okapi ::

Panasonic.

billy ::

Bolj od kvadrature je pomemben podatek, če se misli tudi uporabljat za ogrevanje, ali samo za hlajenje. Hlajenje skoraj vsaka opravi zadovoljivo, gretje pa je druga zgodba.

AC_DC ::

Ter cena.

vofra ::

gregor je izjavil:

če bi se morali odločit za en model klime, ne najdražje, ne najslabše, torej srednji razred, kaj bi izbrali?
kateri model, znamko?

prostor cca 60 m2

LP


Gree

krisspace ::

vofra je izjavil:

gregor je izjavil:

če bi se morali odločit za en model klime, ne najdražje, ne najslabše, torej srednji razred, kaj bi izbrali?
kateri model, znamko?

prostor cca 60 m2

LP


Gree


Orca - 5 let garancije

billy ::

Drugače pa, glede kregarije okoli kablov, ravnokar gledam ponudbo za montažo, in je not 5 x 1.5 kabel, čeprav pride "iz stene" 3 x 2.5 ;)

energetik ::

5x1,5 je verjetno za povezavo notranja-zunanja enota.

Schranzman ::

Kot sem že napisal glede klime in glede montaže, Gree je dobra izbira, ampak je par db glasnejša, recimo za 650-750€ z montažo vred dobiš Gree lomo 25/35, in je boljša od osnovnih modelov Micke, Daikin,toshiba..itd..

Da ne bo pomote, sem montiral že nekaj klim, zato vedno povem iz lastnih izkušenj, ne pa nekateri "teoretiki", ki po moje še faznpriferja ne znajo u rok držat.
Asus M3A32-mvp deluxe,Phenom II x3-720be@3.4ghz,HD 4850,4gb HyperX/1066mhz

jero_no1 ::

Jz gledam klimo bolj srednjega razreda - Mitsubishi EF serija, ker more bit tiha in lepo zgledat na steni :)

gregor ::

hvala za vaše odgovore

odgovori na vaša vprašanja

za hlajenje, glede ogrevanja pa morda samo za prehod iz jeseni v zimo, teden, dva ko še ni potrebno centralne zagnati
cena, kaj pavem, se za 600, 700, morda malo več dobi kaj pametnega (montaža vklj.)

gree, orca - kakšne klimo so to, so kvalitetne, na nivoju ME, toshiba, panasonic, samsung ipd?

prosim za link do teh klim, se jih dobi v slo?

hvala

LP

Nebomgabiksa ::

Gree je eden najboljših Kitajcev in 100% boljši od poceni Panasonica.
Za tvoje želje išči akcijo, pa je skoraj vseeno kaj gor piše.

Inverter klima ni ravno vesoljska znanost. EUR se začne dodajat, ko hočes plazmo,
pa elektrolistki filter, ionizacijo, WiFi in podobne marketinške trike.

No ja, pa dB (oziroma manjko le teh) tudi podraži zadevo :-P

seminal ::

A tista pena za čiščenje reber v notranji enoti se dobi vnavadnih trgovniah obi , bauhaus?

krisspace ::

gregor je izjavil:

hvala za vaše odgovore

odgovori na vaša vprašanja

za hlajenje, glede ogrevanja pa morda samo za prehod iz jeseni v zimo, teden, dva ko še ni potrebno centralne zagnati
cena, kaj pavem, se za 600, 700, morda malo več dobi kaj pametnega (montaža vklj.)

gree, orca - kakšne klimo so to, so kvalitetne, na nivoju ME, toshiba, panasonic, samsung ipd?

prosim za link do teh klim, se jih dobi v slo?

hvala

LP


Orca : http://si.orcaenergy.eu/
Mislim, da je notranjost GREE (kar sem jih odpiral. samo meni osebno lepša, dodatno en filter in 5 let garancije)

AC_DC ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

pia2001slo ::

imam Gree lomo 35 - malo glasnejša amppak zadovoljen - pozor - priklop elektrike je na zunanji enoti - se pravi jez sem na podstrešju naredil razvodno dozo,kamor sem pripeljal 5x2.5 iz zunanje enote,4x1.5 iz notranje enote in pa dovod iz omarice /svoja varovalka) 3x2.5...v dozi mi je potem štromar to zvezal

billy ::

Nekaj razmišljam okoli teh klim, kar mogoče komu pomaga.

Vemo, da gorenje uporablja kitajske klime in samo prek poči svoj logo. Ampak kaj je velika prednost gorenja, da so poceni in da tudi ne bo problema z rezervnimi deli.

Ker recimo neka no-name firma lahko gre v stečaj, potem pa ni druge, kot drago popravilo ali pa nova klima. Za gorenje pa bodo ziher deli še pa še let, tako kot recimo za gospodinjske aparate, ko se dobi vse, od navadne podložke naprej...

Seveda za tiste, ki iščejo nekaj poceni, kar se tiče top robe mislim da ni druge izbire kot mitsubishi, daikin ali pa toshiba.

Nebomgabiksa ::

Narobe razmišljaš :-)
Kaj misliš, da gorenje na blef kupi kontejner rezervnih delov? ROTFL.
Zadeve imajo mogoče malo bolj pošlihtane od klasičnih traderjev.

Jaz bi raje vzel Gree od Atlasa; no ja, lažem... lani sem vzel Fujitsu po vezah z montažo za šestotaka.

billy ::

Obligira jih zakon, da za 7 let držijo servisne dele...ali 5 let? medtem ko noname firma gre v stečaj, pa zakon nima potem tu kaj več...

Nebomgabiksa ::

Če greš malo raziskovat tole Orco... kot prvo je slovenski brand (dela samo si.orcaenergy.eu). Domeno je registriralo neko podjetje, ki se ukvarja z designom, ampak če malo pobrskaš je to isti princip kot Coolwex. Če greš na coolwex.com padeš na Orco. Coolwex je imelo (ima?) čez "skupina Horizont" - v narekovajih, ker je to ORIZONT D.O.O.

Meni je to prevelika megla...

aleksander85 ::

Pozdravljeni

sem pred nakupom klime.Velikost bivalnih prostorov(spodnje etaže)kjer bo ta klima je nekje 60m.

Nagledano imam to klimo https://www.mimovrste.com/stenske-klima...


NAmen jo imam kupit drugje (nižja cena).Zanima me vaše mnenje o tej klimi sama zanesljivost delovanja in pa mogoče ,če obstaja kaka boljša v tem cenovnem razredu.

NAjlepša hvala

miha1135899 ::

Pozdravljeni,

jaz pa razmisljam o dvojni klimi z enojno zunanjo enoto. Prvo notranjo enoto bi dal v pritlicje, dnevni prostor s kuhinjo nekam v sredino. Za drugo enoto pa nisem ravno odlocen kam ampak nekam v zgornje nadstropje.

Tlorisno gledano bi zgoraj hladil 2 prostora, nad pritlicjem, se pravi nad dnevnokuhinjskim prostorom, kjer bi bila prva enota, kako pa oba prostora z eno klimo shladit je pa drugo vprasanje. Ta dva zgornja prostora povezuje hodnik z odprtim stopniscem (nobenih vrat, torej po stopnicah gor prihaja toplota iz pritlicja in pa kontra, ce bi bla klima na hodniku bi dol lezel mraz). Prostora sta velika vsak nekje po 40m2 (spodnji skupni prostor torej nekje 80m2). A je to sploh mozno, da bi hladil ta dva prostora iz odprtega hodnika preko vrat? Imam pa stropne ventilatorje ce bi kaj pomagali.

Rabu bi kaksno idejo za zgornji stuk. Zanima me tudi ucinkovitost, ce bi eno 3,5kW klimo postavu nasproti vhoda v ta dva prostora v hodniku, ali bi, ce bi npr. ob 8 zvecer ta dva prostora odprl in nazgal klimo da piha malo cez leva malo cez desna vrata v 1 uri prostor shladilo iz 28-30 na 22-24 stopinj da bi blo za spat? Ne vem koliko klima hladno piha na maximumu in koliko se da rocno nazgat ventilator, kako mocen tlak je tlak tega porivanega hladnega zraka in pretok.

Je to sicer res neprakticno za uporabo, sem gledal tudi stropne enote ampak so predrage, posledicno je tudi montaza draga nerodna in svinjska. Je pa problem tudi neodlocnost tistga, ki je v drugi sobi, na vsak nacin klimo zavraca, ko pa bi si jo dal sebi v sobo bi pa se on se premislu in jo hotu (pol k bo ze vse fertik pa zunanja enota za 2 notranje deklarirana)

Sem pa neodlocen tud glede modelov in znamk, Mitsubishi, Daikin, kaj pa tele Gree, ki so tako popularne in se na polno oglasujejo?

Kaksen nasvet bi brav prisel,
hvala lp

Martin Krpan ::

aleksander85 je izjavil:

Pozdravljeni

sem pred nakupom klime.Velikost bivalnih prostorov(spodnje etaže)kjer bo ta klima je nekje 60m.

Nagledano imam to klimo https://www.mimovrste.com/stenske-klima...


NAmen jo imam kupit drugje (nižja cena).Zanima me vaše mnenje o tej klimi sama zanesljivost delovanja in pa mogoče ,če obstaja kaka boljša v tem cenovnem razredu.

NAjlepša hvala


Z Mitshubishi ali Daikin nimaš kej falit ker so mercedes med klimami.8-)
Tudi po ceni.:P

BorutK-73 ::

miha1135899

Vse je v razdalji do zunanje enote, optimalno je do 5 metrov. Če bodo notranje predaleč je bolje kupit dve split klime.

aleksander85 ::

Pozdrav

hvala za hitre odgovore..

Pa je mogoče še kaj takega na kar je potrebno pazit in recimo ta Mitsubishi klimatska naprava MSZ/MUZ-SF35VE nima ali pa bi bilo dobro,da bi imela?

hvala

lp

krisspace ::

Nebomgabiksa je izjavil:

Če greš malo raziskovat tole Orco... kot prvo je slovenski brand (dela samo si.orcaenergy.eu). Domeno je registriralo neko podjetje, ki se ukvarja z designom, ampak če malo pobrskaš je to isti princip kot Coolwex. Če greš na coolwex.com padeš na Orco. Coolwex je imelo (ima?) čez "skupina Horizont" - v narekovajih, ker je to ORIZONT D.O.O.

Meni je to prevelika megla...


haha..za eno klimo celo kdo registrira domeno si šel pogledati :) Si mogoče konkurenca od njih :)? A ni bolj pametno, da se pogleda kako podjetje posluje (promet/dobiček..), če že se bojiš za garancijo in rezervne dele.

Megla pa ni. Kot sem opazil ne skrivajo da je osnova Coolwex. Celo na klimah piše.
««
59 / 120
»»