» »

Katera klima

Katera klima

««
29 / 119
»»

XrobertoX ::

Hlasila te bo vsaka ;)
Robi

MadMax ::

Ok, poceni je, pa hladilo bo tudi. Če imaš res samo ta dva kriterija, zanemari vse - komentarje in takoj kupi.

Tudi če odmislim energijsko neučinkovitost (ker ne boš zaradi tega bankrotiral pri elektro računih), je vprašljivo delovanje na dolgi rok. Če kupuješ za 2 leti je pač ok, v kolikor si pripravljen poslušat relativno glasno ropotuljico.
Ako dobiš ta model tako ugodno, imaš gotovo popust še pri kakem drugem modelu, sicer boš pač podlegel marketingu in kupil nekaj kar je "v akciji" zgolj zaradi odprodaje starih zalog.
Poleg tega ne poznam nikogar, ki bi mu bilo žal, da je kupil malce dražji inverter, pa da vsaj približno pozna razliko v komfortu napram on/off.
Kaj svetujem? Ponovno (nekajkrat) preberi drugi stavek tega prispevka.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Brias ::

in glej da monter zaupa v svojo montazo :)

XrobertoX ::

Hehe tale na klimi pa zmaga :D
In kot sem ti jaz predlagal ti je madmax tudi dal napomniti isto dejstvo glede ON/OFF in inverter.
Robi

energetik ::

p4 je izjavil:

Živjo,

zanima me kakšno je vaše mnenje o tejli klimi: http://www.gospodinjski-aparati.si/apar...

Imam jo priložnost dobiti kar poceni.

Še eno vprašanje glede postavitve, namreč klimo bi postavil v predsobo (3,80x3,50m), hladiti pa mora še sosednji sobi seveda z odprtimi vrati, vsaka po 3,50x4m. Skupaj nanese to 40km2, kar naj bi ta klima zmogla, glede na to, da naj bi lahko hladila 53m2.

Postavitev sob si lahko ogledate tukaj: http://shrani.si/f/2u/ja/2R3PYmvm/posta...

 Postavitev

Postavitev



Mislite, da bo ta klima, dovolj ohladila te prostore?

Hvala!
Če hočeš poceni, nabavi takoj. Ne vem od kje enim, da je neučinkovita in glasna?
Sam sem imel podobno, le starejši in švohnejši model. Na stopnji ventilatorja 1 je praktično neslišna. COP ima 3,5, kar ni slabo.
Edino tvoje vprašanje je čudno, ali bo ohladila tvoje prostore. Pri kakšni zunanji temperaturi, do koliko hočeš ohladiti, koliko oseb je povprečno v prostorih, kakšna izolacija sten, koliko južnih oken, zunanje rolete ne/ja - dejavnikov je ogromno.
Se bo pa vsekakor poznalo in se splača. Vsaj zrak ti bo razvlažilo in sobe ohladilo za kakšno stopinjo, kar je že veliko. Se da lažje dihati. Težko pa pričakuješ, da bo v najbolj oddaljeni sobi 20°C pri zunanjih 35°.

floyd1 ::

Okrog Panasonica - res je imel serijo, kjer so menda crkovali kompresorji, a to je zdaj že zgodovina (kar nekaj let nazaj). Sem pa tudi jaz hotel njihovo klimo, pa me je potem kolega (monter in serviser že več kot 10 let) prepričal, da raje vzamem eno od naslednjih inverterskih: Toshiba, Hitachi, Daikin. Pač pa njegovih izkušnjah s terena so vse tri zelo zanesljive. Potem sem vzel Daikin-a in mi ni niti malo žal, zelo dobra, tiha klima. 3 leta nobenih težav.

p4 ::

Sam nimam rad, da so prostori kot v zmrzovalniku niti mi ni všeč, da piha klima direktno vame, me hitro boli glava. Tako da če ohladi nekje za par stopinj bom zadovoljen.

Št. oseb v prostorih: 2, izolacija sten dobra, 0 južnih oken, zunanje rolete ne, sem pa v drugem nadstropju v hiši (nad mano je streha).

Mislim, da jo kar nabavim, bo dovolj dobra. Le postavitev me še najbolj skrbi, ali je tako kot je postavljeno v redu, ali bo bistven razlika če jo dam na spodnjo steno.

Hvala!

Brias ::

floyd1 je izjavil:

Okrog Panasonica - res je imel serijo, kjer so menda crkovali kompresorji, a to je zdaj že zgodovina (kar nekaj let nazaj). Sem pa tudi jaz hotel njihovo klimo, pa me je potem kolega (monter in serviser že več kot 10 let) prepričal, da raje vzamem eno od naslednjih inverterskih: Toshiba, Hitachi, Daikin. Pač pa njegovih izkušnjah s terena so vse tri zelo zanesljive. Potem sem vzel Daikin-a in mi ni niti malo žal, zelo dobra, tiha klima. 3 leta nobenih težav.


+1 za daikin ...

-1 za made in czech republic ...

energetik ::

p4 je izjavil:

Mislim, da jo kar nabavim, bo dovolj dobra. Le postavitev me še najbolj skrbi, ali je tako kot je postavljeno v redu, ali bo bistven razlika če jo dam na spodnjo steno.

Hvala!
Mislim, da bistvene razlike ne bo. Hladen zrak se bo počasi razlezel skozi vrata, če ne bo dovolj učinka daš pa med vsaka vrata ventilator za 10€ in maš zrihtan.
Če bi hotel natančno določiti, kako močno klimo rabiš, bi rabil točno katero izolacijo in kakšen zid imaš, debelino obeh, površino zunanjih sten, strehe, in točno kolikšno temperaturno razliko si želiš.

floyd1 ::

Sicer iz druge roke, a vendar. Se ne morem strinjati, je kar velika razlika. Sodelavec je klimo na hodniku ravno zato prestavljal, da mu sedaj piha proti vratom 2 sob in je bistveno boljše v teh sobah (Pa še vedno precej slabše od dveh klim v 2 sobah, se razume). Precej podobna situacija, kot zgoraj narisano, a precej ožji hodnik, zato se verjetno smer pihanja pri njemu še toliko bolj pozna. Je pa pred tem to reševal tako, kot je zgoraj rečeno - z onimi velikimi ventilatorji. Tisti hladen zrak se v praksi očitno bolj slabo "razleze".

XrobertoX ::

Tudi če ti samo za eno stopinjo ali enako ohladi je vseeno velika razlika se da bolje dihati vsekakor pa naj klima dela ob sezoni vročine ves čas bo lažje ohlajeno sicer boš to sam videl.

Glede vrste klim bom pa tako rekel mislim da boš vedel kaj vzeti in če boš vsaj malo upošteval moje nasvete ti pa 1000% ne bo žal, tako da glede tega se ne bom prerekal ker imam dovolj lastnih izkušenj ker sem bil tudi jaz pred tako dilemo kaj kupiti in kar nekaj znancev poznam z podobnimi zato si upam vse zgoraj komentarje potrditi in jaz samo upam lahko da je komu kaj pomagalo.

Še vedno pravim, ni vse zlato kar se sveti in je poceni TO JE DEJSTVO stisni raje pa za kako boljšo invertersko poglej ker take imajo tudi daljšo življenjsko dobo in še mnogo drugih prednosti, preveri zgornji link imaš tam VSE podatke, pa res malo bolj preuči zadevo predno se zaletiš in kupiš, ker to kupuješ na dolgi rok.

hladilo bo ker pa če je problem denar potem bolje da ne kupuje kot sem že nekje omenil je denar pri izbiri zadnja stvar če drugače ne lahko da tudi na eno zunanjo enoto priklopi dve notranji mora pa biti po moje ta zunanja dovolj močna za obe notranje seveda to malo podraži to je jasno jaz bi jo dal na spodnji zid zunanjo pa čim bližje ne manj kot 3m in ne več kot 15m-(raje manj)
Robi

Zgodovina sprememb…

p4 ::

Hvala vsem za nasvete. Ker sem se za nakup odločil zaradi cenovnih ugodnosti, sem kupil kar to Panasonicovo, ki je v redni ceni 499 eur, danes pa jo z dodatnim popustom v Interšparu dobite za 323 eur. Klimo sem kupil,sedaj pa čakam na montažo.

Zanima me, ali bi bilo bolje (v kolikor montaža na spodnji steni odpade),prestaviti klimo bližje tem dvem sobam, torej višje na sliki?

bond007 ::

Točno ta klima (UW12GKE) je bila 2-3 leti nazaj 199€ v (zdaj že propadlem) technomarketu. Ker nekako ni bilo smiselno devati še 1x toliko za montažo, sem jo kar sam zmontiral... Sedaj mi odlično služi že tretjo sezono, uporablja (zlorablja) pa se tudi za gretje čez zimo, pa tudi dokaj tiha je na najnižji stopnji. Priporočam, čeprav pri skoraj 400€ si že relativno blizu najcenejšim inverterjem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

matjazpet ::

P4; ta model PANASONIC CS/CU UW12 GKE sem včeraj v Šp@ru videl za 360 €.

p4 ::

@bond007 Sem vesel, da služi kot mora, upam da bo moja tudi. Glede modelov sem se pozanimal, ker sem zasledil da je nekje 2,3 leta star model in pravijo, da št. modela ostaja, vendar se specifikacije modela spreminjajo, tako naj bi bila ta, ki sem jo kupil model iz leta 2011.

@matjazpet: Res je, v šparu je 360, danes pa imajo 10% popust na celoten nakup, kar nanese 323 eur :)

XrobertoX ::

Sicer si itak vprašal za mnenje, mi smo ti svoje povedali zadovoljen boš vseeno pa čeprav nisi upošteval naših nasvetov ti želim uspešno hlajenje. Kot sem rekel pri klimah za v hišo JE CENA ZADNJA STVAR na katero se gleda, oprosti ampak tako je in vem da so "vsi" zadovoljni z tistim kaj imajo dejstva pa so itak jasna in so zgoraj v komentarjih zapisana tudi pod kakim linkom zato tudi veliko sreče pri montaži. Vse ostalo v nadaljevanju bo itak brezpredmetno.
PS: Pa lep sončen dan vsem.
Robi

p4 ::

XrobertoX, pri nobenem nakupu cena ni zadnja stvar na katero se gleda. Ta izjava se bere skoraj tako, kot da so klime brez inverterja škodljive zdravju. Nekateri tudi nimajo možnosti si privoščiti kaj več kot navadno klimo brez inverterja. Sam poznam kar nekaj ljudi, ki si je v zadnjih letih kupilo klime v akcijah za 250+eur, niti ena se v parih letih ni pokvarila in vse služijo svojemu namenu, tihe so tudi :)

Sam enostavno ne vidim dovolj velikih plusov pri klimah z invereterjem, da bi plačal 200 eur več zanjo - skoraj rajši kupim še eno tako in s tem pokrijem še ostale prostore v hiši. Morda se motim, pokazal bo čas.

Če ima kdo še kakšen nasvet pri postavitvi klime pa bom vesel! Hvala :)

floyd1 ::

Glede poceni klimatskih imam jaz ravno obratno izkušnjo. V službi smo zmontirali 3 take (Yoko, točno modela ne vem) in sta po prvi sezoni kar 2 od treh odpovedali. Potem klicanje serviserjev, iskanje, kje ne tesni, pa spet filanje. Za eno so morali še tretjič prit, da je potem tesnila in delala...
Jaz sem invertersko vzel zaradi manjše glasnosti, varčnejšega delovanja, manjših temp. nihanj v prostoru. Nenazadnje ker dela gretje tudi, ko je zunaj -10. Naše (poceni) klime v službi "mrknejo" nekje pri 0 stopinjah. Prešvoh je zgleda vse skupaj.

XrobertoX ::

p4 je izjavil:

XrobertoX, pri nobenem nakupu cena ni zadnja stvar na katero se gleda. Ta izjava se bere skoraj tako, kot da so klime brez inverterja škodljive zdravju. Nekateri tudi nimajo možnosti si privoščiti kaj več kot navadno klimo brez inverterja. Sam poznam kar nekaj ljudi, ki si je v zadnjih letih kupilo klime v akcijah za 250+eur, niti ena se v parih letih ni pokvarila in vse služijo svojemu namenu, tihe so tudi :)

Sam enostavno ne vidim dovolj velikih plusov pri klimah z invereterjem, da bi plačal 200 eur več zanjo - skoraj rajši kupim še eno tako in s tem pokrijem še ostale prostore v hiši. Morda se motim, pokazal bo čas.

Če ima kdo še kakšen nasvet pri postavitvi klime pa bom vesel! Hvala :)

OK potem veš več kot vsi za katere si prosil nasvet naslednjič ne sprašuj in uživaj v svoji klimi. In ne gre se samo za kvarljivost gre za veliko spremenljivk torej si se odločil kar je prav in bodi svojega denarja sam gospodar, čas ti pa ne bo pokazal nič če že zdaj ne vidiš dovolj velikih razlik in preizkusil boš samo tisto ki jo boš imel glej dali smo nasvete in to je vse z moje strani tukaj. LP
Robi

XrobertoX ::

PS: In še enkrat klima v avtu, hladilnik in pa klima v hiši so popolnoma različne stvari pa če prav delajo po podobnem ali istem principu,za klimo v hiši še zadnjič povem potem mi je pa čisto vseeno če ti s tem ne morem dopovedat potem ti ni pomoči za tako klimo ko se odločiš ne moreš in ne smeš gledati na ceno in pika, ker to kupuješ na dolgi rok, sam pri sebi pa itak ne boš čez nekaj let tukaj priznal tisto kar ti ves čas govorimo. Če je denar ovira sem pa tudi omenil že da jo raje ne kupujte ali pa varčujte in ko bo pravi čas za to jo kupite, če ste zdržali toliko časa boste pa še kako leto in kupujete pa take stvari v takih trgovina kot da bi šel jaz v mesnico žarnice kupovat OK hecno se sliši sam vseeno. In če je denar problem potem imejte raje za hrano in še kaj kot pa za klimo.
Robi

p4 ::

Robi, hvala za nasvete. Razburjanje je povsem nepotrebno, tudi užaljenost je nepotrebna. Hvaležen sem vseh nasvetov, pa vendar sem od tebe slišal le to, da se pri klimi za v stanovanje ne gleda na denar. Le to. Nič drugega. Nobene razlage, zakaj zaboga je klima brez inverterja tako zanič in bi bilo bolje da se cvremo v 35 stopinjah vlage. Malo tišje delovanje in neopazno manjši električni račun me ne prepričata. Daljša življenjska doba? Je to kje podprto, ali samo "izkušnje" prijateljev?

Ponovno, tvoj napad na to, da naj drugič raje kar kupim brez, da bi tukaj spraševal vas strokovnjake je brez smisla. Normalno je, da se človek pozanima pri ljudeh, ki več vedo od njega in se na podlagi pripomb in usmeritev smiselno odloči. Jaz sem se, razlogi za inverter me niso prepričali in ogromno pomeni, da sem jih slišal od strokovnjakov kot si ti.

P.s.: ne smatraj to kot napad nate, še enkrat poudarjam, sem vesel priporočil, a dajmo utemeljiti.

XrobertoX ::

Če si me tako razumel se opravičujem, hotel sem le pomagati, upam pa da bo komu kaj bolje kak naš nasvet pomagal.
"Daljša življenjska doba?" Da drži, in če pogledaš vse naše poste zgoraj boš našel tudi link in če še tam malo bolj pobrskaš boš našel tudi koristne nasvete in mislim da je to še tudi kje drugje omenjeno jaz sem dal samo primer tudi če si jo kupil lahko še vedno koga pokličeš in se zanimaš pametno je vedeti bolje to kot nič.

"klimi za v stanovanje ne gleda na denar. Le to" zato pa bi potreboval da bi vse naše poste vsaj 2,3 strani prebral in bi izvedel veliko več, pa lep dan ti želim in naj ti služi ;)
Robi

Zgodovina sprememb…

easyrider3 ::

Evo jaz imam že doma klimo iz trgovine in sedaj samo še čakam da mi pridejo enkrat zmontira in potem bom pa komaj čakal da bo spet vroče in da jo bom lahko že malo testiral in še komu kaj povedal kako deluje. Gre pa za klimo znamke Mitsubishi msz-ge25va ki je trenutno najbolj tiha na tržišču in mi sploh ni nič žal nobenega Eura kolk sem dal zanjo.
Tistega ki ga pa bolj zanima katero naj bi kupil naj se pa pozanima pri večjih monterjih itd,oni bodo lepo vsakem razložili zakaj tako in ne tisto.....

XrobertoX ::

:D Lepo, poročaj čez nekaj let s prve je težko kaj reči, imaš pa prav pozanimati se pač treba lahko tudi pri večih
Robi

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

floyd1 je izjavil:

Glede poceni klimatskih imam jaz ravno obratno izkušnjo. V službi smo zmontirali 3 take (Yoko, točno modela ne vem) in sta po prvi sezoni kar 2 od treh odpovedali. Potem klicanje serviserjev, iskanje, kje ne tesni, pa spet filanje. Za eno so morali še tretjič prit, da je potem tesnila in delala...
Jaz sem invertersko vzel zaradi manjše glasnosti, varčnejšega delovanja, manjših temp. nihanj v prostoru. Nenazadnje ker dela gretje tudi, ko je zunaj -10. Naše (poceni) klime v službi "mrknejo" nekje pri 0 stopinjah. Prešvoh je zgleda vse skupaj.

Glede varčnosti:
http://slo-tech.com/forum/t154302/p3595...

o delovanju in tako dalje:
http://slo-tech.com/forum/t154302/p3596...

Fizikalko ::

Jaz sem v novo hišo vgradil klimo znamke Daikin in je fonemenalna. Tiha in zelo učinkovita! Priporočam.

XrobertoX ::

Sicer pa se sedaj že itak vse ponavlja po moje smo že tak al tak skoraj vse povedali.
Robi

Zgodovina sprememb…

energetik ::

floyd1 je izjavil:

Glede poceni klimatskih imam jaz ravno obratno izkušnjo. V službi smo zmontirali 3 take (Yoko, točno modela ne vem) in sta po prvi sezoni kar 2 od treh odpovedali. Potem klicanje serviserjev, iskanje, kje ne tesni, pa spet filanje. Za eno so morali še tretjič prit, da je potem tesnila in delala...
Pa si prepričan, da je puščala klima in ne spoji, za katere so odgovorni monterji? Grem stavit, da so samo monterji površno spojili cevi.
Pri klimah je glede na moje izkušnje tako kot z recimo PCji ali TVji - dražje še ne pomeni bolj zanesljivo. Samo več bonbončkov in večje zmogljivosti. Ampak zmogljivost/€ je pa že vprašanje.

@XrobertoX: ja veš da, folk naj se praži par let in špara, da bo lahko potem nabavil invertersko za 1000€, namesto da bi se že ves čas hladil z ON/OFF klimo za 350€. Za razliko 650€ dobiš že ohoho električne energije, ali pa še 2 "navadni" klimi. Drugo je, če se klima uporablja tudi celo zimo za gretje. Ampak za hladit se med parimi vročinskimi valovi, pa ni računice.

XrobertoX ::

Ajejejej ljudje sploh nima smisla komentirat bo treba iti 3,4 strani nazaj od začetka brat ne se pa kregat zdej za prazen nič ker to kaj zdej nabijate je brezveze. In meni škoda govorit o nekih tabu računicah in skratka model je klimo nabavil, to v kaj se je zapičil že od začetka skratka v bistvu sploh ni rabil naše pomoči, edino energetik če jo sedaj ti kupuješ in te kaj zanima? potem pojdi najprej malo nazaj brati ne pa zdej temo vleči v nedogled ker se mi zdi malo preveč. VSAK JE SVOJE SREČE KOVAČ potem pa naj bo tako (100 ljudi 100 čudi) ni kaj tako je.
lp
Robi

amigo_no1 ::

Ajejejej ljudje sploh nima smisla komentirat bo treba iti 3,4 strani nazaj od začetka brat ne se pa kregat zdej za prazen nič ker to kaj zdej nabijate je brezveze.

Za začetek lahko pričneš pri sebi.
Več ko ima delov, večja je možnost da kaj crkne.
Če misliš da ti bo inverterska za 1000€ zdržala ne vem koliko let se motiš.

klasicni ::

Pozdravljeni,

rabim klimatsko naprava za mobilno hiško na morju. V kampu, ponujajo od nekega svojega izvajalca neko no name klimo, ki jo ne mislim vzet. Sam imam doma Toshibo in v službi Mitshubishi el. in sem z obema zelo zadovoljen. Na netu sem zaenkrat našel le enega drugega pordajalca ki prodaja Fujitsu klime, ki mislim da bi morala biti tudi ok, samo ne vem kateri model vzet za 34m2 prostora.

Prosim za predloge! Hvala in LP

XrobertoX ::

Kot sem rekel tudi ti amigo ga malo sekaš zdaj nič vi se kar menite tukaj jaz nimam tu več kaj iskati vi pa le rešujte težavice po svoje nikomur ne branim amigo čaw.

"Če misliš da ti bo inverterska za 1000€ zdržala ne vem koliko let se motiš." bolj mimo ne moreš s takim dobesednim stavkom udarit kot si, žal.

PS:
AJa moja je taka in dela 7 let BREZ VSAKIH POSEGOV ZAENKRAT BI BILO PA FAJN MAL SERVISA NAREST pa še nekaj jih poznam takih v ožjem krogu, veš se pa zelo veliko s tem srečujem tako da ti piši kaj češ.

Leeep sončen dan vsem...

klasicni je izjavil:

Pozdravljeni,

rabim klimatsko naprava za mobilno hiško na morju. V kampu, ponujajo od nekega svojega izvajalca neko no name klimo, ki jo ne mislim vzet. Sam imam doma Toshibo in v službi Mitshubishi el. in sem z obema zelo zadovoljen. Na netu sem zaenkrat našel le enega drugega pordajalca ki prodaja Fujitsu klime, ki mislim da bi morala biti tudi ok, samo ne vem kateri model vzet za 34m2 prostora.

Prosim za predloge! Hvala in LP

Upam da ti bodo ti modeli dobro svetovali jaz tak nimam več kaj reči, sicer pa tudi nekaj malega že piše nekaj strani nazaj.
Robi

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

energetik je izjavil:

Pa si prepričan, da je puščala klima in ne spoji, za katere so odgovorni monterji? Grem stavit, da so samo monterji površno spojili cevi.

Pojma nimam, je pa seveda čisto možno, da je šlo le za spoje. Ampak pri dveh klimah...?
Kar se tiče inverterska:navadna pri nas itak ni bilo vprašanje. Z malim dojenčkom doma in velikim remontom kurilnice v bloku (menjava 2 kotlov in gorilnikov) v poznem jesenskem času, ko je bilo že svinjsko mrzlo, smo se na hitro odločili za nekaj, s čemer smo lahko fajn greli stanovanje. In ker sem že od prej poznal grelne sposobnosti poceni klim, tega res nisem hotel nabaviti. Nekateri pa so tisti čas tudi s kaloriferji pretolkli ;).

energetik ::

XrobertoX je izjavil:

AJa moja je taka in dela 7 let BREZ VSAKIH POSEGOV ZAENKRAT BI BILO PA FAJN MAL SERVISA NAREST pa še nekaj jih poznam takih v ožjem krogu, veš se pa zelo veliko s tem srečujem tako da ti piši kaj češ.
Pri nas imamo pa čisto navadno najcenejšo ON/OFF Panasonic 2,5kW pa dela brezhibno že 5 let, brez posegov. Kaj pa zdaj?
Inverter zgolj pomeni, da lahko prilagaja moč hlajenja trenutnim potrebam, za določen čas tudi z večjo močjo. To je to. Ne pomeni pa, da je zaradi tega varčnejša ali pa celo manj pokvarljiva. Kvečjemu bolj, invertersko vezje vsebuje konkretno število dodatne elektronike, ki se lahko pokvari in je ON/OFF klima nima.

amigo_no1 ::

Glede delovanja tako opevane inverterterske je lepo napisano
by Pyr0Beast, ki ima tudi navadno "tapoceni" in mu lepo dela že vrsto let.Če crkne se bo sekiral toliko kot za velik pir, ti se boš malo bolj.
http://slo-tech.com/forum/t154302/p3596...

http://slo-tech.com/forum/t154302/p3127...
Ne. Jaz bi dal z veseljem 1000EUR za klimo, če bi imel neke koristi od tega. Pa jih ni.
Hladita in grejeta obe enako. Pri inverterju pa imaš še en kup stvari, ki lahko crknejo, bombončki ki jih ne rabim. 3/4 teh stvari je čisti nateg in so neuporabne, kot so razni elektrostatični filtri in podobne neumnosti. Sam bi najraje namontiral hladilniški termostat na klimo - poraba za eksternalije je tako 0W namesto sedajšnjih 3W ki samo kuri štrom brezveze. Na klimi je še selenoid ki žre 5W in služi samo temu, da preklaplja med gretjem in hlajenjem

Če vzamem najcenejšega inverterja, ki je med drugim tudi šibkejši in ima nižji cop od te klime sem v minusu 300EUR.
300EUR je pa 3MWh štroma in pri povprečni porabi kakor jo ta klima ima pridem kvečjemu na nulo po 3h-4 letih. Pa če bi mi inveter prihranil polovico štroma, pa mi nebi, se bi odplačal ravno takrat ko bi vse skupaj crknilo. Profita serviserjem in prodajalcem pa nočem delati, ker sam od tega nimam 0.

Samo imam občutek da je njegov prispevek za večino v kategoriji TL DR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Magic1 ::

Največja prednost inverterske je konstantna temperatura v prostoru, brez šok terapij po vsakem vkljaplanjem. Če uporablaš klimo le za ohlajevanje v vročinskih valih, sploh ni dileme, kupi on/off klimo.
Če se jo bo uporabljalo veliko, tako za ogrevanje in hlajenje, je na mestu premislek in ugotoviti, kaj ti je pomembno.
Pomembni faktorji: Faktor izkoristka, glasnost, cena, temp. nihanja.
Magic

amigo_no1 ::

Daj najprej preberi tehnikalije delovanja, ne samo marketing PR in potem piši.
Nobena klima s ceno pod par kilo E nima realtime regulatorja temperature.
Hvala

http://slo-tech.com/forum/t154302/p3568...
Za 320EUR sem dobil A klaso klime. COP 3 pa še nekaj drobiža. 12500!BTU
Za 500EUR ti COP 5 klime z isto močjo dobil ne boš, dobiš 9000BTU ali še kaj slabšega.
Pa če rečeš 700EUR za enako moč je to cirka 400EUR čistega štroma - praktično celo leto ogrevanja in hlajenja.

Tako da če rečeš da imaš 1/2 prihranka vsako leto si šele s končanim 3-jim letom na 0. Si ziher da bo klima po tem času delovala brez težav (Beri glede panasonic inverterjev z zaribanimi kompresorji)?
+ Klimatska naprava zgublja izkoristek s časom - kompresor dobi luft, sistem rahlo pušča, rebra se povijejo in zabijejo s prahom.
+ Visoki COP ratingi v testih ne bodo odražali enako visokih v realnem svetu, namreč takrat ko najbolj potrebuješ toploto - je ni in tiste klime, ki imajo grelec vgrajen bodo le tega vklapljale ter še dodatno zbijale izkoristek.
+ Upoštevaj defrost ki bajno zmanjša moč klime in tudi njeno učinkovitost - da se tlaki vzpostavijo traja ~0.5h da doseže max. učinkovitost.

V trenutnih razmerah mi klima lavfa ~0.5h na dan - v takem režimu ne bo nikoli dosegla max. učinkovitosti

Če zmečeš 400EUR v izolacijo prostorov boš verjetno več dosegel (žaluzije 1, nato ostali heci)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Magic1 ::

Ah, ne koplicirat zaradi ene falirane serije.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Pyr0Beast ::

Realtime regulatorja temperature precej verjetno sploh nobena nima (niti ga ne rabi :)
Če je s tem mišljeno PID kontrola ? :)

>Največja prednost inverterske je konstantna temperatura v prostoru, brez šok terapij po vsakem vkljaplanjem. Če uporablaš klimo le za ohlajevanje v vročinskih valih, sploh ni dileme, kupi on/off klimo.

Saj te klima ne poliva z mrzlo vodo no :)
In ni ko žarnica ko zmanjka svetlobe (mraza) isto sekundo ko se ugasne.

Imata zrak ter pohištvo kar nekaj toplotne vztrajnosti.

Magic1 je izjavil:

Ah, ne koplicirat zaradi ene falirane serije.


Sem že napisal kakšne težave imajo inverterski sistemi. In ti so neobhodni zaradi spremenljivih obratov kompresorja. Kompresorji z variabilnim hodom pa še nekaj časa ne bodo pogosti :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Občutek ni ravno kot da bi te z hladno vodo oblil, je pa definitivno neprijeten. Sem včasih kao "šparal" in klimo ugašal ter nato prižigal po potrebi pa sem potem vedno bežal od tistega konca prostora s klimo.
Zdaj jo imam vedno prižgano in sploh ne zaznam, kdaj dela.

Po tvoje bi morala moja inverter klima že parkrat crknit pri toliko uporabe, kolikor dela. 5 let ogrevanja v hiši.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Pyr0Beast ::

Jah usmeri jo pod strop. Mene namreč ne moti vse dokler me ne začne zebst.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Magic1 ::

Sej zato pa rabi folk premislit, kaj jim je pomembno. Nekatere ne moti, drugi pa se prehladijo, sam da enkrat zapiha hladneje okoli njih.
Magic

energetik ::

Magic1 je izjavil:

Občutek ni ravno kot da bi te z hladno vodo oblil, je pa definitivno neprijeten. Sem včasih kao "šparal" in klimo ugašal ter nato prižigal po potrebi pa sem potem vedno bežal od tistega konca prostora s klimo.
Zdaj jo imam vedno prižgano in sploh ne zaznam, kdaj dela.
Torej si bil sam kriv za vroče/mrzlo občutke. Jaz sem imel navadno klimo ves čas vklopljeno, in ni bilo nobenih hudih nihanj temperature, na digitalnem termometru na pisalni mizi mi je kazalo odstopanja max +/- 0,2°C.

easyrider3 ::

Inverterska klima sigurno ima manjšo porabo kdo trdi drugače je pravi pametnjakovič in naj se raje pozanima pri pravih ljudeh in bo slišal isti odgovor kot pravim jaz in še nekateri ostali.
Škoda je res nekaterim nekaj dopovedovat ko pa mislijo da imajo oni vedno prav itd.....
Inverterske klime tudi zelo tiho delujejo kar običajne sploh ne in še to,večina proizvajalcev klim sploh ne izdelujejo ON/OFF klime ker je to že zgodovina.

Magic1 ::

A to lahko nečem tehničnem argumentiraš, ali samo to da poznaš "prave" ljudi?

Drugače pa je ena logika direkt iz glave, ki lahko povzroča boljši izkoristek inverterjev. Pri nižjem obratovanju kompresorja, so zunanja rebra bolj efektivna, kar bi lahko povečalo izkoristek. Tako kot močnejši modeli klime, ki imajo močnejši kompresor, ne pa tokrat večja zunanja rebra in imajo posledično slabši koeficjent izkoristka. To je bilo samo tko iz glave, mnenje?
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

amigo_no1 ::

Kdo so ti "pravi ljudje" ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

p4 ::

Morda sem nadležen, a vseeno še enkrat poizkusim. Na priloženi sliki je izrisana postavitev sob in klime. Prostor, kjer bo klima stala je predprostor. Učinek želim čutiti v sobah levo in desno zgoraj. Sam sem občutljiv na klime in nerad čutim kakšen prš v vrat ali kaj podobnega :) zato tudi klime v eni ali drugi sobi odpadejo. Zdaj pa me zanima, ali je bolje, da klimo postavim "višje" proti vratom sob, če klima ostane na tej steni. Kako daleč proti vratom naj jo postavim? Pol metra? Vem pa, da bi bila idealna varianta ta, da bi bila klima na spodnji steni, ampak se mi poraja vprašanje in skrb, da mi bo vseeno pihala v vrat v drugi sobi in pa da bo cev od zunanje enote do notranje več kot 10m, kar piše v navodilih da ne sme biti.

 Postavitev - slika

Postavitev - slika



Hvala vsem za nasvete!

Okapi ::

Čez predsobo in skozi vrata sigurno ne boš čutil pihanja v sobi. A bo klima pol metra levo ali desno na tej steni, kot si narisal, je pa čisto vseeno.

O.

XrobertoX ::

Saj ne bo burja pihala :D pa spet odvisno kje je kaj to pa zato da veš kje se običajno najbolj zadržujete ob vratih najbrž ne.
Robi

Pyr0Beast ::

amigo_no1 je izjavil:

Kdo so ti "pravi ljudje" ?


Vaški muzikantje.


>Inverterske klime tudi zelo tiho delujejo kar običajne sploh ne
Tišina ni pogojena s inverterskim režimom.

Pravtako pa je On/Off klima lahko še tišja. Namreč ko se izklopi je NE slišiš

Magic1 je izjavil:

A to lahko nečem tehničnem argumentiraš, ali samo to da poznaš "prave" ljudi?

Drugače pa je ena logika direkt iz glave, ki lahko povzroča boljši izkoristek inverterjev. Pri nižjem obratovanju kompresorja, so zunanja rebra bolj efektivna, kar bi lahko povečalo izkoristek. Tako kot močnejši modeli klime, ki imajo močnejši kompresor, ne pa tokrat večja zunanja rebra in imajo posledično slabši koeficjent izkoristka. To je bilo samo tko iz glave, mnenje?


Pri nižjem masnem pretoku kompresorja se poveča tudi 'blow-by' (procentualno) - vsi plini ki gredo mimo. Pravtako kapilara ni več optimalna in TXV ventil ima svoje meje kontrole. Če imaš kompresor s statično frekvenco lahko izdelaš tudi notranji resonator, ki malenkost poveča izkoristek etc.

Notranja rebra so na isti učinkovitosti (ista temperatura sobe, ista temperatura izpihanega zraka)
Zunanja - mogoče zaradi nižje termične obremenitve.

Spet pa še vedno rabiš lavfati zunanji vent in tudi notranjega. Pri on-off se lahko oba izklopita. Zadeva je zelo tam-tam.

Sploh pa bo pri inverterskem režimu ko gre kompresor preko svoje nazivne moči izkoristek ustrezno padel.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

««
29 / 119
»»