» »

ISDN za -15.000 sit

ISDN za -15.000 sit

davidb ::

Telekomovci ponujajo ISDN pakete za 15.000 sit nižjo ceno. Zgleda, da bo čas za ADSL.
Zanima me, če kdo ve kaj se skriva za to potezo (kmalu adsl brez isdn, konkurenca,...)

AnWar ::

Adsl, kmalu brez isdn-ja, se nekaj casa ne bo.... konkurenca mogoce Amis?

Lp David
[Asus ROG Strix SCAR III]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

ThinMan ::

Ce pogledamo stopnjevanje akcij pri telekomu in siolu, lahko opazimo da v 1 letu lahko pride prav do tega. ADSL brez ISDN - ampak v po moje slabsih prenosih kakor pa z ISDN .

Saj vemo kaj je cilj vlade in RS - Prikazat se da smo digitalni (mar ne)
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

Mavrik ::

Vedno me preseneča koliko ljudi upa na ADSL brez ISDN.
Namreč možnost za to je zelo majhna, če pa že bo bo pa verjetno naročnina toliko višja da se ne bo splačalo.
The truth is rarely pure and never simple.

davidb ::

ni da ki upam, samo isdnja res ne rabim, bi pa imel adsl. Ne bi rad zdaj vzel isdn, potem pa pride čez mesec dosti boljša varianta

david

ahac ::

Al pa čez 10 let.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Mavrik ::

Ali pa ko pekel zmrzne.
The truth is rarely pure and never simple.

Dman ::

Osebno sem sicer mnenja, da je pogojevanje ADSL (SIOL) s pridobitvijo priljučka ISDN (Telekom), ker to za tehnično izvedbo sploh ni pogoj, nezakonito početje.

Institucije nadzora in urejanja tega trga pri nas delujejo kot delujejo (očitno slabo), kar je posledica dvojnosti državne vloge. Po eni strani si želi razširiti uporabo širokopasovnih povezav in odpraviti monopole... po drugi strani pa je pomemben lastnik Telekoma in v prihodnjih letih njegov prodajalec (kdo bi rad svoji lastnini zbijal ceno?).

Vsekakor ADSL dolgo ne bo več mogel biti vezan na pridobitev določene storitve hčerinske družbe, najbrž pa bo takrat ponudba Telekoma za ISDN že tako ugodna, da se bo to dejansko splačalo.

Ne morem pa sprejeti trditev, da bo naročnina PSTN kdaj višja od ISDN, saj gre za starejšo in manjfunkcionalno storitev.

Mavrik ::

Zato pa obstaja možnost da naročnina bo dražja. Namreč vzdrževanje in nadgrajevanje PSTN central je dražje od ISDN. Da ne govorim da bi stvar bila dodatna vzpodbuda za prehod na ISDN.
The truth is rarely pure and never simple.

NiggerBob ::

Haa, saj ni take panike za ISDN za domačo uporabo. Malo večji problem je v firmah, ki imajo (-mo) alarmne centrale in POS terminale za plačilne kartice.
Pri ISDN Telekom namreč priklopi NTBA zaključek, ki nima analognih izhodov. POS terminali in alarmne centrale pa morajo biti priklopljeni na analogno linijo......torej ostane edino nakup zaključka NT+2AB, ki ima anologne izhode. Seveda pa je treba Telekomu zato odšteti dodatnih 30 KSIT.
NTBA seveda odnesejo s seboj, čeprav si ga že plačal :D prav tako ni variante, da bi NTBA dal v račun ali doplačal za NT+2AB, ampak ga je treba kupit .....

Alternativa je tudi zunanji modem z analognimi izhodi, ampak tudi tu ni vse tako rožnato, kot se zdi :D . Vse, kar je dalje od zaključka, je na plečih uporabnika, kadar se kaj pokvari. Vse pred zaključkom pa je na plečih Telekoma. :D

In kadar udari strela, ponavadi gredo analogni izhodi na modemu rakom žvižgat. Seveda je to strošek za uporabnika, ker se nahaja modem ZA zaključkom. Kadar pa npr. "pobere" analogne linije na samem zaključku NT+2AB, pa gre zamenjava na stroške Telekoma. S tega stališča je torej bolje že v startu doplačat za NT+2AB in je potem mir.

Seveda pa vseh teh problemov domači uporabnik nima :D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Zgodovina sprememb…

mrbungle ::

Slišal sem govorice, da naj bi bilo v roku pol leta možno imati ADSL brez ISDN. Bomo videli...

Pujcek ::

te govorice sem jaz slisal v zadnjih 3 letih ene 62-krat...
:)

Tilen ::

Pujcek, good one. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mrbungle ::

No, sam to sem jaz slišal od kolega, ki dela na siolu... Baje da imajo potrebno opremo in da jo že testirajo...

tsatthoggua ::

V Kranju ze polagajo opticna vlakna, preko katerega bo mogoce telefonirat, internet, televizija,... torej vse kar trenutno ponuja ADSL in ISDN in se vec. Brez dvoma pa se vse skupaj ne bo ustavilo v Kranju ampak se bo razsirilo po celi Sloveniji. Vse skupaj je samo vprasanje casa (in denarja).

Zgleda se trudijo cim vec folka spravit pod svojo kapo, saj ko Janezek 1x ima telefon in internet nima hude potrebe prestopiti k drugi tehnologiji in ponudniku, ce mu ta ponuja isto.

Tilen ::

Jaz bi sal takoj na ADSL, ce bi jim padli pingi. Imajo nenormalne pinge. Za resni gejming ADSL odpade, vsaj pri meni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Mavrik ::

Koliko manj od 30 ms pa potem ti rabiš?
The truth is rarely pure and never simple.

Tilen ::

Redko kdo z ADSL ima, ko igra npr CSS manj kot 30 ms ali vsaj 30 ms pinga. Moji pingi so odvisni predvsem od serverja, ce je dobr spilam tut z 8-10 ms pinga, kje so taksni adsljevci? Ne recem da je 30 ms pinga motece, ce bi bilo teh 30 ms konstantno. Tam kjer ima siolovec 30 ms pinga (ce ga ima kje sploh) ga imam jaz 8-10. Skratka, govorit da imajo ADSL-jevci v povprecju 30ms pinga je metanje peska v oci samemu sebi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Nerdor ::

Heh, v Nemčiji so mislim, da leta 2001 zakonsko uredili, da Deutsche Telecom ne sme izsiljevati tržišča s ponudbo ISDN+ADSL. Ergo, v Nemčiji lahko dobite ADSL zraven navadnega telefona. (torej, brez ISDN) Pogoj, pa je, da ta telefon mora biti priklopljen na na digitalno centralo. Finta je v temu, da je bil Nemški Telekom glih tako trmast kot naš Telekom. Tarife so bile podobne. Samo naša država noče in noče uzakoniti ISDN brez ADSL. Naš Telekom pa šlik-šlak kaže zainteresiranim strankam. ;((
... for lifetime!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

OldSkul ::

Jaz sem proti temu, da se omogoči ADSL brez ISDN-ja. Oz. razen v primeru če nabijejo visoko naročnino in priključnino.

perci ::

Ja zakaj si pa ti proti? Si mal nevoščljiv, ker si si ti moral ISDN spedenat?

Tilen ::

Oz. razen v primeru če nabijejo visoko naročnino in priključnino.

Saj bos jo pol ti tut moral placat(narocnino). 8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

TRIROG ::

po mnenju dolocenih ljudi gre v tem primeru za t.i. izkoriscanje prevladujocega polozaja na trgu - pogojevanje nakupa ene storitve s pogojevanjem druge..
zadeva je ze pri UVK ( urad za varstvo konkurence) vendar tam zadeve tecejo priblizno tako hitro kot 15. v mesecu ob 17h na banki ... bo trajal neki casa ... npr ... zadeva z VEGO je bls tm 19 mescev fsa so sploh ugotovil da jo majo ...

Ce odogovrim na prvi post ... po mojem mnenju gre za top da si hocjo pridobit uporabnike jih vezat za 2 leti pol pa mal dvignt narocnine ...

pa se tole ... ce UVK ugotovi da je slo res za zlorabo prevladujocega polozaja s strani TELEKOMA kar bodo ugotovili, imamo vsi tisti ki smo morali vzeti siol poleg adsl pravico na odskodninsko tozbo ...

pa se to ... a je kdo probu odjavt ISDN pol ko je ze vse placu ... jst sm hotu narest sledece ... placu isdn in adsl so mi priklopil, pol sm pa klicu na telekom pa sm reku : zdej ko je centrala v redu pa mi dela adsl pa mam zice v bajti bi se pa jst rad odnarocil od telefona- ker mam mobitel in ne telefoniram dost, adsl bi pa zadrzu ... kasn je biu odgovor?

Ja to pa ne bo slo ... ce ni ISDN pol ni ADSL? HALO?!?!?

razmislam ... in to bi bla zelooo dobra stvar da bi zadevo poslou na preverjeno, da nej oni mal poklicejo pa se pozanimajo, ce lahko gledam kako familije stradajo, pa kako stare mame vsazga v stanovanje spustijo, itn... zaklaj nebi slotechovci dal pobude da nej mal raziscejo kaj je v ozadju tega ? Kaj pravte? A me kdo ksnga poznanca k dela pri ustvarjanji te oddaje?

TRIROG ::

sledec mail sem poslal na preverjeno@pop-tv.si


Ze dalj casa se sledece stvari pisejo po spletnih forumih, vendar se mi zdi da bi bilo zelo dobro da nekdo opozori javnost na morebitne napaki ki jih pocno Telekom, SiOL, ... ko ponujajo spletni dostop.

Upam da se vam bo ideja zdela zanimiva in da se boste podali v bolj podrobno raziskavo problema, in ugotovili da resnicno nekje nekaj smrdi ...


Kako je mogoce da Telekom zahteva od vsakega narocnika ADSL da ima ves cas tudi ISDN? npr ... ce se narocnik X zeli imeti ADSL in nima ISDN gre po besedah Telekoma( SiOLa) za to da centrale ki skrbijo za te stvari niso dovolj sposobne in jih je potrebno zamenjati z novejsimi - Digitalnimi centralami, clovek si rece v redu ... zastarela oprema, ... itn ... naroci ISDN, zraven vzame se ADLS ker pac ce zelis imeti ADSL MORAS imeti ISDN ker drugace zadeva ni izvedljiva, ceprav je splosno znano dejstvo da ADSL za svoje delovanje potrebuje zgolj 2 zici, in nima zveze z ISDNjem, ki ga posamezniku vsilijo, reces si v redu ... pa bom placal osnovni paket, zamenjali bodo centralo, in bom imel ADSL... cez nekaj casa si reces, telefoniram po navadnem telefonu ne, zato ga ne poterbujem, ko pa ga zelis odjaviti, zadrzati pa ADSL se zaplete, namrec gospa na drugi strani linije 080-80-80 ti pove da brez ISDN ja ne bos mogel imeti ADSL ja ... ?!?! Kkao pa to ? Saj imam vendar digitalno centralo ki sem jo placal in vse dela, zice so v stanovanju itn...

in ce sedaj pomislimo da je stevilo narocnikov ADSL vsak dan vecje in MORAJO imeti tudi ISDN, se lahko vprasamo koliko denarja dobi Telekom od teh narocnikov ISDNja ki ga morajo imeti, pa ce tudi se jim na amapatu nabira prah, ker recimo raje uporabljajo mobilni telefon ...


Resnicno upam da se boste poglobili v to zadevo, glede na to da sem videl odlicne prispevke o Drag-ih, o tem kako starejsi ljudje spuscajo ljudi v svoja stanovanja, itn ... Upam da se bo med vsemi temi zanesl tudi prispevek o zgoraj omenjeni stvari ...

V pricakovanju odgovora, s spostovanjem


Pisite se sami kaksne maile mogoce se pa kaj premakne ... LP

OldSkul ::

Saj zarad mene lahko omogočijo ADSL brez ISDN, samo ne pod enakimi pogoji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

perci ::

Ja zakaj pa ne? Ker si otročji? Mislim, da to nikogar kaj dosti ne briga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SIOL novi paketi, "Triple Play" ter omejitve na lokacijo

Oddelek: Omrežja in internet
223638 (2223) rh^
»

ADSL brez ISDN že prihodnje leto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
13114227 (10114) Bistri007
»

pobuda za oddajo preverjeno o tem kako telekom izkorisca ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
51311 (1005) TRIROG
»

ADSL in prazniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
856443 (3847) CaqKa
»

ADSL brez ISDNja ???

Oddelek: Omrežja in internet
413041 (1712) shock

Več podobnih tem