» »

Težave z Matlabom

Težave z Matlabom

petkofak6527 ::

Sem začetnik pri delu z matlabom in imam težavo pri shranjevanju modela (datoteke z končnico.mdl). Napiše mi naslednje: The model'model' contains characters that cannot be encoded with the model's character encoding, ˝windows-1250˝. Either:
1.)change the caracterencoding setting of model, by using:set_param('model', 'SavedCharacterEncoding'.'windows-1250').or
2.)identify the caracters that cannot be encoded and remove them from the model.

Ali ma kdo idejo kako to napako odpravit, popravit?????????

Thanks!

A. Smith ::

Očitno ima Simulink probleme s črkami, uporabljenimi v imenih blokov, spremenljivk ali .mdl datoteke. Pravilna rešitev bo bržkone menjava znakov č,ž,š,€,., ... s črkami iz angleške abecede.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

petkofak6527 ::

Nikjer niti v imenih blokov, spremenljivkah ali naslovu datoteke ni drugih črk ali znakov ki niso iz ang. abecede. Problem mora biti nekje drugje, saj če isto datoteko odprem oz shranim na drugem računalniku ne javlja nobenih napak. Program sem že ponovno inštalerov pa nič ne pomaga. Je pa na obeh računalnikih ista verzija Matlaba.

urosp ::

Torej datoteko si od nekod dobil, odpreš jo lahko, shranit pa je nazaj ne moreš oz. ti javi to napako? Si mogoče delal kakšen copy/paste? Jaz sem enkrat naletel na problem, kjer zaradi copy/paste na pogled enak program ni delal (kopirani program je bil tudi moj ;) ). Sicer to ni bil matlab, ampak nekaj drugega, je pa narobe prepoznal znak za novo vrstico.
Drugače pa kot ti je že ta nad mano povedal - nekatere znake ti očitno ne prepozna in če ne veš kateri so to, poskusi s prvo metodo, ki ti jo ponudi kot rešitev...
Ali pa če datoteka ni predolga, jo na novo prepiši lastnoročno.
Windows-1250 zajema slovenski jezik, a ne?

petkofak6527 ::

Sm poskusu use pa nč ne pomaga!!! Nikakor ne morem shanit modela. A bi mogoče mogu zamenjat način kodiranja in s katerim (pa kako se to naredi?)?????????????????????

residual ::

To je klasičen problem novih verzij matlaba od 7.0 dalje, ker so verzije med sabo nekompatibilne zaradi uporabe različnega nabora tabele karakterjev.

Prej je bil default ISO ali WIN, sedaj pa so nastavli nek HP table.

Predno odpreš simulink file se postavi v direktorij, kjer imaš .mdl file, ki si ga od nekoga dobil ali ustvaril z drugim Matlabom.

v command window napiši
"bdclose all" s tem zapreš vse kar je odprto v simulinku (preventiva) ter nato še
"set_param('ime tvojega .mdl file-a', 'SavedCharacterEncoding','windows-1250')"


s tem spremeniš character table nastavitev, ki jo bo uporabljal matlab. Odpri tvoj Simulink file, nekaj spremeni in poskusi shranit.

petkofak6527 ::

residual

Sm naredu tako kot si napisol pa mi vrne naslednji error:
??? Error using ==> set_param
Invalid Simulink object name: model.mdl.

Pa še to:
težav nimam samo z datotekami ki so bile narejene v kaki drugi verziji matlaba. Tudi če sam naredim nek model v simulinku ga ne morem shranit. Drugače pa, če model odprem v Editorju mi tam piše da je kodiranje nastevljeno na windows-1250 (SavedCharacterEncoding "windows-1250").

Thanks

residual ::

Poskusi tako da enkrat vpišeš simulink files končnico.mdl drugič pa ne.

"set_param('simulacija.mdl', 'SavedCharacterEncoding','windows-1250')"
ali

"set_param('simulacija', 'SavedCharacterEncoding','windows-1250')"

se ne spomnim točno kako je prav.

Nasplošno pa lahko spremeniš Matlab encoding tako:
"bdclose all"
"slCharacterEncoding('ISO-8859-1')" jaz uporabljam tega

ali namesto ISO vstavi 'US-ASCII', 'UTF-8' ali 'Shift_JIS'

petkofak6527 ::

Sem poskusu use možnosti. S končnico .mdl in brez. Zamenjal sem tudi encoding in to vsh pet (windows-1250 ISO, US-ASCII, UTF in Shift_JIS) vendar mi vedni vrne isti error:

The model'model' contains characters that cannot be encoded with the model's character encoding, ˝windows-1250˝(windows-1250 ISO, US-ASCII, UTF in Shift_JIS). Either:
1.)change the caracterencoding setting of model, by using:set_param('model', 'SavedCharacterEncoding'.'windows-1250'(windows-1250 ISO, US-ASCII, UTF in Shift_JIS)).or
2.)identify the caracters that cannot be encoded and remove them from the model.

 Error

Error

register ::

Imam čist isti problem, pa tudi ne ne najdem rešitve!

Zanimivo je da se mi težave pojavljajo le na prenosniku na kišti pa ne. Pa na obeh mam visto (32-bit) slo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[php] encoding niza

Oddelek: Izdelava spletišč
173654 (1569) BivšiUser2
»

[Java] Prevajanje in šumniki v ubuntu

Oddelek: Programiranje
202315 (1932) mmaestro
»

[XAMPP] Server se polomi ob čšžđć

Oddelek: Izdelava spletišč
91486 (1319) alexa-lol
»

[PHP] charter set windows-1250

Oddelek: Programiranje
282704 (2704) Blisk
»

tomcat - problem z encodingom

Oddelek: Programiranje
72272 (2186) kopernik

Več podobnih tem