» »

Linux sistem za podjetje

Linux sistem za podjetje

tj6000 ::

Doma imamo majhno firmo...
Za vodenje našega knjigovodstva imamo en PC + office + internet (mail ipd.)...

Rad bi imel zastonj (ali skoraj zastonj) sistem, da bi vse to laufalo...

Največji problem je z programom za knjigovodstvo, ker kolikor mi je znano ni za okolje linux nobenega?!?

Pomoč prosim!!


lp


[spremenil sem naslov teme, da bo pritegnila več ljudi --- moderator]
www.dBastards.si
  • spremenil: moj_nick ()

gpg ::

O knjigovodstvu vem zelo malo, zato bom vprašal, če bi kaj takega zadoščalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gpg ()

CCfly ::

"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

BigWhale ::

Nicesar taksnega se ni. Jaz se nekaj trudim.

GnuCash je bolj tako, tako. Ni to, kar bi podjetje nucalo.


-------

gpg: Tole bo sicer off-topic ampak opinfos? Pa si dejansko kaj odsurfal na njihovo web stran? Mogoce odklikal na forum?

http://www.opinfos.com/oglas/viewtopic....
http://www.opinfos.com/oglas/viewtopic....


Eh?!

gpg ::

BigWhale, tega pa res ne mislim komentirati. Kaj ko bi se raje pogovarjali o programih, kot o posameznikih?

Lahko prosim dodaš povezavo in mogoče kakšen posnetek zaslona programa, ki ga pripravljaš?

Matako ::

Gnucash po mojem ni to. Ej, jaz sem se nekaj časa ukvarjal z občasno administracijo v manjšem družinskem podjetju. Se naučil dve stvari:

1. Za vodenje slovenskih d.o.o. podjetij in celo s.p. rabiš posebno za to prirejeno aplikacijo. Saj smo nekaj časa mutili z nekim ameriškim splošnim programom, ker kao principi računovodstva so povsod isti - samo hudič je v podrobnostih. In to velik.

2. Večina teh posebnih aplikacij delajo naši ljubi domači programerji kliperjevsko-accessove šole in so totalno sranje. Ne bi omenjal imen, samo samo upamo lahko da se isti tipi ne bodo spravili delati teh grozot za Linux.

Skratka BigWhale je po mojem ubral pravo pot - mislim celo, da bi se tako aplikacijo dalo še kar dobro tržiti če bi jo dal na kako distribucijo - seveda z možnostjo ločene inštalacije, pa tudi kakak live-CD možnost ne bi škodial, za testne vožnje. Kao, 1 CD z vsem kar eno manjše podjetje rabi (in to končno ni tako zelo veliko). Mogoče je pravi trenutek, ker precej podjetij tarejo skrbi glede njihovih nelegalnih MS Windows, Office ipd.

Vso srečo pri projektu!
/\/\.K.

BigWhale ::

Matako ::

U, pa saj tale kPos izgleda zelo dobro! Obetavno!
/\/\.K.

tj6000 ::

@Matako:
1. Maš prav hudič so podrobnosti...
2. vsak ko malo pozna poslovanje prebere acess za telebane že misli, da zna programirat in naredi neko sklopucalo; če pa za projektom stoji resna firma je pa tud cena RESNA...

@BigWhale:
Če bo zadeva v kratkem dočakala kakšno uporabno obliko pa me daj na mail listo - se javim za testiranje v praksi (kao dvojno vodenje knjig...)

@ ostali:

Za office varjanto sem se nekako odločil za OOo; še vedno pa mi manjka linux z slovenskim namizjem, pa čimbolj "windows" izgledom in delovanjem (no stabilnost naj ostane od linuxa)... Ker ta računalnik bo uporabljal en popolnoma neuk uporabnik, ki sem ga že na windows komaj navadil...

namigi, nasveti...?

lp
www.dBastards.si

BigWhale ::

tj-6000:

Hm, fino. Si bom zapomnil.

Pithlit ::

Slo-Tech linux je baje slovenski... Pa Slix tud... ampak mogoče se moniti ker pač nobenega od teh dveh nisem probal (se pač kot pijanec plota držim gentoo :P ... hmmm locales ... ).

BW: zgleda kul... zlo kul. A se ti kje kak ebuild valja mogoče >:D ?

P.S. Kaj pa dependencies?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

moj_nick ::

Vse piše v README ;)


[root@workstation pts/4] mysqladmin create kpos
mysqladmin: connect to server at 'localhost' failed
error: 'Access denied for user: 'root@localhost' (Using password: NO)'

Z mysql delam prvič, config file-ov nisem spreminjal (/etc/mysql/my.cnf je isti kot /usr/portage/dev-db/mysql/files/my.cnf), mysqld seveda dela.

Ve kdo rešitev problema?
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

BigWhale ::

Pithlith:


ebuild? A si nor al kaj? To je tak experimental stage, da se ./configure; make ; make install komaj dela ;>

Dependencies? Ja, vse devel knjiznice moras imeti instalirane, da lahko X, Qt, KDE, Mysql programe prevajas...

----
mojnick:

mysqladmin -u root -p create kpos

... potem pa se vtipkas geslo od roota in se ti mora narediti baza.

----

Na source forge je novejsa verzija v CVSu. Ki je predelana, tako da dela tudi z PostgreSQL, ker MySQL ima neke probleme z vnasanjem nasih znakov v bazo. Oziroma Qt ima probleme s serviranjem UTF8 znakov v mysql bazo.

Ceprav nisem prevec preprican, ce so sourci v CVSu v taki compile-able obliki. :P

Pa verzija v CVSu ze uporablja drugacen podatkovni model, tako da je potrebno na novo narediti bazo (ne, ni konverterja, ker ni uporabnikov :P)

moj_nick ::

S katerim problemom se potem naj ukvarjam?

S tem
mysqladmin -u root -p create kpos
Enter password:
mysqladmin: connect to server at 'localhost' failed
error: 'Access denied for user: 'root@localhost' (Using password: YES)'

ali s kompajlanjem kode iz cvs-a in uporabo postrgresql?

;)
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

gpg ::

tj-6000, Pingo je slovenski, pa tudi Mandrakelinux bo z različico 10.2, ki izide začetek naslednjega meseca "v celoti" preveden v slovenščino.

Je to dovolj windows izgled, ali rabiš kaj bolj ekstremnega? Npr. XPde?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gpg ()

borchi ::

moj_nick: očitno si pozabu mysql root password oz. ga še nisi nastavu?
l'jga

tj6000 ::

Joj, kak se js zdejle po glavi tolčem, da ko sem mel cajt pa veselje se nisem bolj resno lotil programiranja...!

Če bi se nekej ljudi skupej spravilo, pa naredilo eno distribucijo linuxa, z samo najnujnešo navlako + office + mail & browser + knjigovodski program + kak emulator, da bi še kaj nujnega iz winsow delalo, pa lepo vse v slovenščini pa dal na police za kakih 50k... Vsi bi že bli milijonarji!!


no skoraj tako...

Resno, če bi kdo kja takega izpeljal bi bilo čudovito...


lp
www.dBastards.si

Gandalfar ::

tj-6000: ne rabis bit programer. Samo cas rabis. Jaz sem nekaj podobnega poskusil s ST linuxom pa mi zadnje case kar zmanjkuje volje in energije .. :/

BigWhale ::

Gandalf, kaj ko bi tole nekako zdruzila skupaj?

tj6000 ::

BigWhale & Gandalfar: to da združita moči bi blo pa res super; Pa dejta malo pohitet, ke rbi že počasi rabil sistem:D :D :D :D :D :D


lp
www.dBastards.si

civic_ ::

daj si linspire znan kot lindows. www.linspire.com delajo tudi programi za windowse.

PS: upam da ga ne boš kupil nabavi prek torrentov ali bearsharea...

moj_nick ::

@berac

Tukaj so stvari malo bolj zakomplicirane in bi se najbolj obnesla native aplikacija.
110111001001010001010000

moj_nick ::

Torej, koda iz CVS-a dela. Navodila za testiranje pa so sledeča:

cvs -z3 -d:pserver:anonymous@cvs.sourceforge.net:/cvsroot/kpos co -P kpos
cd kpos
cp Makefile.am Makefile
make all
./configure (za Gentoo sem moral narediti ./configure --prefix=/usr/kde/3.3)
make
install
cd src
./kpos

Navodila za vzpostavitev baze so v file-u README.
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

Gandalfar ::

U. A naredimo predstavitveni livecd :D

BigWhale ::

LOL

BigWhale ::

Aja, ce bi mi kdo mogoce zelel pomagati pri razvoju/testiranju, je vec kot dobrodosel. :)

Poldi112 ::

Takoj ko bo ebuild ga stestiram.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BigWhale ::

Potem ga se doooolgo ne bos testiral ;>

tj6000 ::

BTW: ta slotech linux, a ima kdo kakega spečenega na cd, ker mam dialup povezavo, pa mi ni ravno, da bi ga vlekel z neta ;)

Bi ga pa rad malo sprobal...


lp
www.dBastards.si

Ales ::

BigWhale: si bom ogledal zadevo takoj ko bom utegnil... Tudi kako testiranje s pravimi podatki firme in primerjava z drugimi knjigovodskimi programi bi bila možna, če je tvoj projekt že dovolj daleč.

Drugače mam v bookmarkih verjetno kakih 30 raznih ledger in POS open source programov, žal je velika večina prirejena za ameriške ali britanske računovodske standarde, pa nekaj ruskih in kitajskih sem našel... Slovenskega pa zdaj prvič. Fajn! :)

64202 ::

Ko ste se ze prej menili o live cd - a ne dela neko slo. podjetje customiziran mandrake za t.i. "small bussines", mogoce tudi livecd?

BigWhale ::

Ni se dovolj dalec. Bo pa. Upam da kmalu. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zastonj program za računovodstvo ?

Oddelek: Programska oprema
4721463 (2440) Blum
»

problem pri sprembi root gesla v MySQL v Ubuntu

Oddelek: Pomoč in nasveti
231211 (791) killa bee
»

Root geslo

Oddelek: Izdelava spletišč
121564 (735) slitkx
»

mysql linux problem

Oddelek: Omrežja in internet
141387 (1240) Trubadur
»

Mysql problem z zagonom

Oddelek: Izdelava spletišč
161133 (995) Gandalfar

Več podobnih tem