» »

Sony DVD digitalna kamera

Sony DVD digitalna kamera

speed machine ::

Kupujem Sonyevo DVD digitalno kamero. Zanima me, kako so se vam obnesle te digitalne kamere in kaj je treba paziti pri nakupu le teh? Jz ciljam predvsem na modela: Sony DCR-DVD 101 in DCR-DVD 201
//

Caligula ::

Ta kamera je slabsa od Panasonic NV-GS 11 kamere, ki jopri MAjdicu v Avstriji dobis za manj kot 80.000 SIT.
MAnj zooma, slabsa kvaliteta videa (DVD kamere zaudarjajo, ker ze same stiskajo video in izgubljajo kvaliteto videa s tem) ...

Skratka jaz bi na tvojem mestu na to pozabil. Kupi obicajno Mini DV kamero in lepo na racunalniku stiskaj video. Bos prisparal, imas veliko vecji spekter opcij,..

DVD kamere niso ravno smiselna zadeva. So pa cudovit nacin, da se iz folka zvlece vec denarja ob nakupu.

speed machine ::

Za DVD kamero sem se že odloču iz praktičnih razlogov, ker se mi ne lubi vedno povezovat kablov na računalnik, da bom lahko snel kak filmček z nje, pa previjat kasete naprej in nazaj, da bom pršu do željenega filmčka. Potem prenašanje podatkov je veliko hitrejše na računalnik z DVD-jem, takoj ko je filmček posnet (prav tako ga lahko gledam na DVD predvajalniku za televizijo ali pa PS2). Glede zooma ga imam 10x čisto dovolj, saj ne mislim snemat levov v naravnem okolju iz 2km oddaljenosti.
Trenutno kamero ki jo imam je že stara (ter na kasete z 12x zoomom) in ima tudi cel kup opcij, vendar jih polovico tako ali tako ne uporabljam in so tam samo zaradi lepšega. Če bom pa kaj hotel početi z videom, pa bodo programi na računalniku zadostovali.

Sicer pa zdej smo že offtopic, originalna tema je bila glede Sonyevih DVD kamer. Zato prosim da ostanemo znotraj teh mej. Sem pa našel še en model DCR-DVD92E

Ima kdo katerega od teh treh modelov, ter kako se mu obnese?
//

baron21 ::

Lep pozdrav! Kar se tiče kamer, ki snemajo na dvd, je popolnoma res vse, kar je napisal Caligula, dodal bi samo še to, da za silo dobro snemajo do cca 70% plošče, potem pa trese sliko, Enak primer je tudi Sony Mavica, digitalni fotoaparat. Če se ti ne da priklapljat kablov in malo delati, pa imej slabe ponetke. Jaz ne odstopam od Canona, govorim iz lastnih izkušenj, če ti kaj pomeni to, da snemam tudi za eno glavnih lokalnih TV v Slo. Pa veliko sreče. Baron21
baron21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: baron21 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero kamero predlagate?

Oddelek: Kaj kupiti
282767 (2179) Calligulla
»

Katero kamero kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
395065 (3904) Gwanaroth
»

Katero MINI DV KAMERO

Oddelek: Kaj kupiti
352768 (1761) Mr_Globus
»

Digitalna kamera za 150.000?

Oddelek: Kaj kupiti
182150 (1777) Calligula
»

Kamera NV-GS15

Oddelek: Kaj kupiti
151175 (871) Caligula

Več podobnih tem