» »

Računalnik sredi zagona zmrzne

Računalnik sredi zagona zmrzne

gofra ::

...vsa stvar se ustavi takoj za disk check-om, oz. takoj za tistim, ko se pojavi AWARD logotip od BIOSA. Enostavno ostane blank črn screen, povsem zgoraj levo pa utripa mala črtica. Ne pride niti do zagona tipkovnice, miši, niti nobenega izmed pogonov tako da vse boot "zajebancije" avtomatično odpadejo. Poskusil sem z izklopljenim floppyem, CD pogonom...nič. Disk funkcionira, vsebino sem iz tega (očetov) uspešno preložil na svoj comp. Kdo ve kaj bi lahko bilo narobe?


Aja, še ozadje vsega skupaj: računalnik je bil (bojda) redno v uporabi, ugašan in prižigan, deloval brezhibno. Potem pa je bil deležen fizične selitve v drugo stanovanje in sedaj smo tu, kjer sem omenil.
Bojim se, da je šla plata - je možno še kaj drugega (in kako hudiča bi lahko to ugotovil?).


Vsem, ki boste odgovorili 1000x hvala vnaprej!


(PC, 40 GIG disk, 650 Athlon, 32 Riva TNT, 128 MB rama so specifikacije v kolikor koga zanima)

hacker13 ::

Povej kakšen windows uporabljaš!!!!!:)

gofra ::

Zadeva rešena sicer (po kmečko: razstava v prafaktorje, čiščenje in sestava) pa vendar: XP

Mislim pa, da gre za napako (ali bolje: je šlo) hardwarskega značaja...zanimivo je, da mi sedaj ne zazna flopy-a. Je šel morda kontroler? Hvala in lp...

hacker13 ::

Poglej Če si priklopil nazaj vse kable!!!:D :D

gofra ::

Ehjej no...:\

Pyr0Beast ::

Floppy power cable nabrž :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gofra ::

Pha, najbrž - ker zdaj dela (nov kabel) . Držim pesti - hvala vsem!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj je C: še vedno glavni disk?

Oddelek: Operacijski sistemi
385361 (3817) mojster_joni
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
326805 (5953) kreki
»

Priklop stare diskete 1,44 MB

Oddelek: Strojna oprema
201793 (1354) sirotka
»

sata/ide nepravilno razumevanje pojma!

Oddelek: Strojna oprema
113250 (2923) Icematxyz
»

Nova anketa: je disketna enota v resnici preteklost? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
537588 (6371) MrStein

Več podobnih tem