» »

SpamCop.net - WTF?

SpamCop.net - WTF?

DrSergioDJ ::

Ok..en pic.kin dim me je zgleda prjavu na tole stran (spamcop.net), in zdej so mi zablokiral mail (how the fack mi lahko kr ena stran zablokira moj @link.si email????)

in zdej ce hocem poslat mail, napise da je blocked in da nej pogledam na strani zakaj...

in zdej mi tm pise, da ce sm "pocistu" sistem (pa ne vem pred cem, virusov nimam, spama mi pa tud okol ne posilja jst ga pa tudi nism), da lahko SAMO ENKRAT zaprosim da me dajo dol z liste in ce se spet najdem gor na listi da bom blocked forever

WTF ;((

Od kje majo oni kurcevo pravico mene blokirat da jim jebem vse po spisku picka jim materina gnila ;((


a pozna kdo ta page drgač...? k ne vem a nej se zdej odblokiram pa najebem naslednjič k bom spet prjavljen al kaj ?


;((
...

DrSergioDJ ::

oz. ne, cel IP so mi zblokiral, tko da mi tud drug mail k ga prek outlooka furam ne dela ;((
...

Gandalfar ::

mas statiko?

Ponavadi je zraven tudi email zaradi katerega so te zablokirali.

Gandalfar ::

btw. se ti da povedat tvoj ip?

DrSergioDJ ::

nism dobu maila zakaj sm blokiran, ceprav zacuda je zaclo zdej delat.

ip= 212.30.95.247
...

DrSergioDJ ::

popravek, se vedno ne dela ;((
...

Gandalfar ::

sej vem da bos popizdu ko ti bom to reku. Ampak ta statistika kaze da si open-relay oz. si bil

http://psbl.surriel.com/listing?ip=212....

Ob teh zadevah je zadeva probala cez tebe mail poslat in uspela. Ce mas statiko moras dobro preverit svoj sistem. Ce nimas statike ... pol si bolj ali manj najebu, ker je nekdo drug iz tega ipja open-relay delal.

Zgleda da si neki zrihtal in da to nisi vec. Pomojem se bo stanje samo popravilo v roku enega dneva.

DrSergioDJ ::

hmm..statistike nimam, razen ce se sama zadeva belezi kje (jst sigurno nism nastavljal)..

kako se pa cimbolje zavarujem pred necem podobnim v prihodnosti?
...

Gandalfar ::

tole zgleda kakor da je na tem ipju tekel nek SMTP streznik. Predlagal bi kaksen dober firewall, ki blokira tako nedovljene incoming kot outgoing povezave

Gandalfar ::

ti zdej dela?

DrSergioDJ ::

ne :(

vceraj sm se "odstranil" z tiste liste, k si mi dal link, pa so me spet danes ob 12h dali gor.

Zdej sm baje spet odstranjen, pa tudi na spamcop.net pise da nisem vec na BL, samo mi Thunderbird javlja, da je smtp.link.si refused in mi ne poslje maila :S
...

DrSergioDJ ::

ok, dela..

sm mogu izklopt firewall v routerju, da grejo maili zdej cez..ker ce je vklopljen, ne spusti nic vn (ne najdem kje bi blo za nastavit kaj gre vn in kaj ne)
...

DrSergioDJ ::

jupi ja je..spet sm blocked ;(( :\ :(
...

Gandalfar ::

hmm..statistike nimam, razen ce se sama zadeva belezi kje (jst sigurno nism nastavljal)..


Sam mal. Sej mas vedno isti IP, ane?

DrSergioDJ ::

edini good thing je, da je to s sestrinega pc-ja

in je ena simpl rešitev v 3 korakih

1) stegneš roko
2) primeš kabl k pride iz sosednje sobe v router
3) potegneš vn

>:D
...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mejli, spam,... od kje email

Oddelek: Loža
4712015 (8471) japol
»

SMTP Relay; delovanje boot, ki to izkoriscajo

Oddelek: Omrežja in internet
152072 (1869) BigWhale
»

vprašanja v zvezi z novico "Siol does it again" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14013360 (10837) Bakunin
»

ICS problem!

Oddelek: Omrežja in internet
7680 (614) T(he) Boss
»

SiOL in blokada pošiljanja emailov

Oddelek: Pomoč in nasveti
81723 (1571) simon

Več podobnih tem