» »

Dodajanje SATA diska med delovanjem računalnika

Dodajanje SATA diska med delovanjem računalnika

svejk ::

Kupil sem nov disk 200Gb pa me zanima ga lahko dodam kar med delovanjem WinXP brez restarta računalnika. Ga bo sistem prepoznal kakor je to v navadi SCSI diskov?

Jeebs ::

Mogoče malo črnega humorja, ampak takole ti bom rekel... Če hočeš skurit kakšno zadevščino, pa še sebe mal zrukat, potem izvoli. BTW, probaj še RAM menjat med delovanjem kompa.>:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Tac20 ::

Hehe zlobenž;(

ElectricMan ::

Pa še kondenzatorji morajo izprazniti, da lahko kakšno napravo priključiš.

[ne tega jemljati resno]

Ch4N93 ::

tega početja ne priporočam

sicer SATA naj bi podpiral hot plug, samo disk (plata-napajalec) ponavadi ne prenese priklopa na molex med delovanjem kompa, tako da se mi je enkrat fajn iskrilo

na srečo se je samo restartalo vse skup :)
Ni nam lahko...

Jeebs ::

No tegale glede hot-plug sicer nisem vedel, ampak vseeno se ideja o priklapljanju česarkoli medtem, ko mašina deluje zdi do konca debilna. Edino USB in mogoče še kako zadevo je varno takole priključit.
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Poldi112 ::

Zakaj? A uzivas v rebootih mogoce?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Jeebs ::

To ne, še manj pa uživam pri kupovanju nove opreme, ki jo je zaradi takih neumnosti skurilo.
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Daedalus ::

>Mogoče malo črnega humorja, ampak takole ti bom rekel... Če hočeš skurit kakšno zadevščino, pa še sebe mal zrukat, potem izvoli. BTW, probaj še RAM menjat med delovanjem kompa.

Disk lahko komot zamenjaš med delovanjem kompa, pa ni važno al je PATA al pa SATA. Sem počel to dostikrat, tudi z diski prenosnikov na adapterju na normalen PATA priklop, pa še vsi delajo. Moreš pa disk odinštalirat v winsih prej ko ga odstraniš... Poleg tega pa SATA itak podpira hot plug, samo najprej priključi podatkovni kabel potem pa napajalnega...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tero ::

Heh jaz sem še IDE diske priklapljal med delovanjem;) Samo moraš točno vedet kak.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Eagle ::

Mater folk vas nekaj vpraša če je možno vi pa z samini nekimi vraževernimi..in kak se bo disk skuro in ohoh.. sam mam winse 2003 greš lepo v device manager-a disable-aš kontroler in disk priklopiš, nakar kontroler nazaj enebla-š in disk lepo prepozna brez kakšnega reboota.. samo delam to zelo pogosto tak da ne vem kaj vi delate da se vam zravn iskri pa nevem kaj :\

krho ::

Da, če imaš:
- SATA kontroler, ki podpira hot-plug
- če imaš Win 2k, XP, 2k3

- priklopiš najprej podatkovni kabel nato napajanje
- sistem bi moral nov disk zaznati v nekaj sekundah

Izklop je malce drugačen:
- Start/Settings/Control panel/Administrative tools/Computer managment
poiščeš disk, klikneš nanj s desno tipko in daš disable. Počakaš nekaj, da polkna nanj zapišejo vse podatke in ga odklopiš
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Eagle ::

KRHO sam mam navadni ide in diske izklaplam vklaplam z potekom kot sem ga opisal zgoraj brez problemov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Esata in priklop diska

Oddelek: Strojna oprema
151520 (1296) Duhec
»

Sestavljanje računalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71009 (843) axee
»

Seagate Sata disk

Oddelek: Strojna oprema
5930 (846) ender
»

Mobile Rack IDE ATA100/133

Oddelek: Kaj kupiti
181679 (1467) alesp56
»

SATA dnevno menjavanje diskov

Oddelek: Strojna oprema
121613 (1411) Mr.B

Več podobnih tem