» »

Mobile Rack IDE ATA100/133

Mobile Rack IDE ATA100/133

Microsoft ::

Konc tedna mislim kupit Mobile Rack IDE ATA100/133 pri Mlacomu. Zanima me, ce je mozno disk dat ven in noter med delovanjem PCja in ce PC prepozna nov disk?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dr_M ::

je mozno, samo ne bo delal.
men se ni uspel.
sicer pa tej obicajni diski itak niso primerni za hot swap.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Microsoft ::

A mislis, da ne bi slo niti, ce bi dal 'scan for HW changes' ali pa import HD (al neki temu podobnega)?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dr_M ::

em...men zmeri windowsi zmrznejo...cist. pomaga samo hard reset.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Microsoft ::

Hm, kaj pa se da kako navaden disk dati v neko ohisje, iz katerega potem strli SUB prikljucek?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dr_M ::

USB? hm to pa kupis prenosno ohisje. je pa zadeva ene 4x drazja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Arcueid ::

Men ne dela, raj tisto usb skatlico kupt, alpa SATA hot swap rack, sata podpira hot swapping.

TribesMan ::

IDE hot swap baje deluje, ce pred priklopom/izklopom disableas celoten kanal na katerega je priklopljen disk ki ga hoces priklopiti.

Torej disableas recimo secondary kanal, priklopis disk... enableas kanal in das look for hardware changes. To je ce priklapljas.

Ce izklapljas disableaj hard disk... potem disableaj secondary IDE kanal izpuli disk... enableaj secondary IDE kanal in dej za vsak slucaj se look for hardware changes.

That should do the trick... Sam ce res rabis pogosto izklapljanje tud jest svetujem USB/FW ohisje... ali SATA disk... ki so prilagojeni da z hotpluganjem nimajo tezav.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

LoneWolf ::

IDE hot swap lepo deluje, ce uporabljas ustrezen HW in driverje. Originalni Microsoftovi IDE driverji v WinXP pri meni lepo podpirajo hot swap, brez problema lahko live zamenjam rack HD kolikorkrat hocem. NVidiin "optimizirani" IDE driver (NF7-S plata) hot swapa ne podpira, s tem stvar zamrzne takoj, ko gre rack ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LoneWolf ()

alesp56 ::

js sem nabavu tale digitusov rack (ata),(pač cheap, ker ne rabim neki extra super in bi tu pa tam rabo zadevo za priklopit) in v navodilih izrecno piše da nesmeš menjavat med delovanjem kompa. Kak je s tem? Logično bi blo da če disk ni "aktivn" v tistem trenutku da bi ga lahko izklopil ampak kako je z elektriko in tem? Ali kako drugače poškoduješ disk ali drug hardware? Oz. kak bi bil možen scenarij da zadeva nebi freeznala(plošča z nforce4 chipsetom) da bi bil potrebn hard reset. Zadeve še nisem preizkusil zato rajši prej vprašam.
in to je to...

kixs ::

Ce ga lahko unmountas, potem naceloma ni problema, ker ni tezava v elektroniki, ampak v fajlsistemu. Ven ga lahko das, tezje pa potem nazaj. V linuxu smo to delal. Tudi W2k sem to se probaval... zdaj pa ne vec.

Prava resitev je uporaba SATA diska in racka, ki omogoca Hot Swap.

lp

alesp56 ::

tnx. Aja kaj pa ta varjanta, kako disk med delovanjem mašine izklopit popolnoma, da se neha vrtet itd, brez da bi mašino vgasnu? Gre to v device managerju ali pa pod computermanagement-om, ali s kakim progijem? Seveda ne primarnega diska, pač pa drugega na secondary ide :D
in to je to...

Microsoft ::

Jst ga kar izstekam. Mogoce ti kasneje kaj v Event Viewer napise, samo ni nekih posebnih problemov. Bolj je problem tak disk nazaj na strom priklopit in prepricat PC, da najde ta nov disk. Enih parkrat mi je to ratalo. Pa tudi z CD pogoni sem to ze delal.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dr_M ::

in potem folk joka, da diski crkujejo... :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Microsoft ::

Ja kaj pa bos, ko ti recimo stroma zmanka?! Isti drek je, kot pa ce ti molex izstekas iz diska. In noben disk se ni crknu, pa so to prov stari diski.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dr_M ::

pa stroma ne zmanka glih 3x na dan. provzaprov ga pr nas ze ene 2 leti ni zmankal.
crkne pa lohk zarad tega, ker se glava ne parkira. men je ze odletu tko disk, ko sm ga ponesrec odklopu stran. v najboljsem primeri mi je pa sistem zmrznu, pa tut comp se je ze ugasnu zarad tega.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

alesp56 ::

ja torej je neka varjanta kako zadevo izklopit. ker mam ohišej tud doma na fireware (icybox) in ko zadevo lepo "varno" odstraniš se disk sam vgasne, ohišje pa še je pod elektriko. Oz. tud če ohišje vgasneš s stikalom se čuje kako se glava prej parkira... pa more nek software zato obstajat :D - stric google nič pametnega ne izpljune ;((
in to je to...

Dr_M ::

ne ni to to.
prenosno ohisje ma seveda vgrajen kontroler, ki disku pove, kdaj se mora ustavit oz zalaufat, na osnovnih ploscah so pa taki kontrolerji sele sata oz sata2. (seveda pri cenejsih, drazje majo scsi). govorimo o hot swap.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

alesp56 ::

ja to vse lepo in prav, štekam to. Sam če se prav spomnim mi je sošolec že kakih 10 let nazaj govoril da se da v pascalu napisat progi ko parkira glavo na disku, recimo. Tak da čudno da ni kakega takega software-a?
in to je to...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SATA disk je removable?

Oddelek: Strojna oprema
91001 (901) zee
»

Kako deluje Hotswap ?!

Oddelek: Strojna oprema
81076 (957) Han
»

Odklop diska v živo

Oddelek: Strojna oprema
171952 (1480) Ales
»

mod diska

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
421716 (1122) segi
»

IDE Hot Swapping?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
141568 (1568) texhex

Več podobnih tem