» »

Omejen račun v win XP

Omejen račun v win XP

Myth ::

Malo je nuja, zato nisn brskal o tem. Zanima me kako čimbolj omejim dostop gosta na mojem računalniku? Recimo, na namizju ima samo Internet brskalnik, Word in Excel, pa mogoče kakšno igro. Vse ostalo je njemu skrito in ne more početi neumnosti in zbrisati pomembnih datotek in sistema...

ali pa link kjer je to že vse napisano
že vnaprej se tudi opravičujem, če je tema o tem...
en LP in BZ
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Daedalus ::

Start -- Run -- gpedit.msc

Pa si malo poglej nastavitve.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Myth ::

Lahk malo razložiš kaj lahko ustvarjam tam... ker nisn lih brihtn da bom v sekundi trinajst spogruntal tole. :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Daedalus ::

Hja, vsega boga:D Predvsem pa pravice uporabnika, z desktopa lahko odstranjuješ stvari, preprečuješ installe, preprečiš spreminajnje nastavitev v IE, ipd... Nastavi si en uporabniški račun, pa se malo igraj. Sam se s tem sicer še nisem kaj preveč ukvarjal, se bom tale tedn, ker morem poštimat računala v lokalnem mladinskem centru. Pa ti lahko kasneje še kaj napišem, če češ...

Pa kak google tud ne bo škodil...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Myth ::

Hvala... :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

mk4 ::

Mene bi tudi to zanimalo :o) Sem še v gpedit pa nikjer ne vidim kako bi lahko točnodoločenemu uporabniku nastavil določeno nastavitev. Ali narediš nove nastavite in potem kreiraš nov uporabniški račun?
http://users.volja.net/mk5890/index.html - povej kaj te moti ali kaj naj dobam

Daedalus ::

Vsakič, ko nastaviš nov policy, je treba userja odjavit in na novo prijavit, da se policy uveljavi. Je pa problem na mašinah, ki niso v domeni, ker se nastavitve uveljavijo tudi za admin račun. Obstaja en precej "grob" način, kako preprečit uveljavitev nastavitev na admin računu tule. Mislim pa, da je treba za vsako spremembo ponovit postopek, tak da se splača dobro premislit kaj in kako nastavit...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

mk4 ::

Sem slisal, da se da prav lepo umejiti uporabniski racun s pomocjo programa 1st Security Agent samo ga se moram preizkusiti in tudi preprost za uporabo je in vsak uporabniski racun lahko zelo dobro zaklenes (vsak racun po svoje).
http://users.volja.net/mk5890/index.html - povej kaj te moti ali kaj naj dobam


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave Win7 uporabniški računi

Oddelek: Pomoč in nasveti
192013 (1735) OttoParts
»

Msconfig vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
101535 (1012) jan01
»

uporabniška računa

Oddelek: Operacijski sistemi
141472 (1148) Mercier
»

[Xp] Kako jih zaklenit v nulo?

Oddelek: Operacijski sistemi
162340 (1972) Ice-Heki
»

Omejen uporabnik na Windows XP

Oddelek: Programska oprema
222005 (1760) |SNap|

Več podobnih tem